Σελίδα 1 από 44 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 435

Θέμα: M3,M5,335,535 απορίες

  1. #1
    Εγγραφή
    02-01-11
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.686
    Thanked
    6573
    Rides
    1

    Προεπιλογή M3,M5,335,535 απορίες

    Γεια σας και πάλι.

    για να μην τα ξαναγράψω ... τα επισυνάπτω ...


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vagmag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αυτοκίνητο ψάχνω μεν... αλλά δεν έχω καταλήξει σε κάτι συγκεκριμένο...

    Είχα την τύχη να περάσουν από τα χέρια μου αρκετά αυτοκίνητα μέχρι τώρα... (corsa,forester 2.5Xt, 350Z, impreza, renault megane coupe, elise, 2 miata, Prius II kai Prius III, Wrangler ) σαν δικά μου και άλλα σαν οικογενειακά (911, Fj cruiser, Bmw compact, Alfa romeo 155, Gtv κλπ). Άλλα από αυτά έμειναν σε μαμά μορφή και άλλα κανιβαλίστηκαν από λίγο έως πολύ

    Από bmw έχω φτάσει αρκετές φορές στην πηγή αλλά δεν έχω καταλήξει κάπου κάθε φορά για διαφορετικό λόγο...

    Τελευταία 2 χρόνια έφτασα κοντά σε Μ3 Ε46 αλλά με φόβισαν προβλήματα λόγω πρότερου βίου του αυτοκινήτου...
    Μετά μπήκα σε διαδικασία 335i ... γρήγορο επίσης, πιο καινούργιο... αλλά δε με έπεισε...η μία και μοναδική βόλτα που έκανα ότι θα ήταν αυτό το αυτοκίνητο που ήθελα...
    Στη συνέχεια έπεσαν οι τιμές μου δόθηκε και η ευκαιρία να κυκλοφορώ αυτοκίνητο με ξένες πινακίδες και οι επιλογές πολλαπλασιάστηκαν...
    Αν επικεντρωθούμε στα bmw... είναι πάλι πολλές...
    Μ3 Ε92 με 45000 ευρώ (τιμή με ξένες πινακίδες)
    Μ5 Ε60 με 30000 ευρώ (πάλι με ξένες πινακίδες)
    η σκέψη βέβαια ξεκίνησε από 335d και 535d με 30000 ευρώ πάλι με ξένες πινακίδες... αλλά άρχισαν μετά να μπαίνουν διαβολάκια για τα Μ μοντέλα...

    Δεν ξέρω... από τη μία θέλω Μ, από την άλλη σκέφτομαι τα έξοδα. Καύσιμα , σέρβις κλπ...
    γενικά δεν ξέρω τι θέλω...
    όπως καταλαβαίνεται είναι λίγο μπερδεμένη η κατάσταση.

    Μου αρέσει η φιλοσοφία των Μ, θα μπορούσα να χρησιμοποιώ κάποιο από αυτά τόσο για δουλειά όσο και για διασκέδαση. Από τη μία με συγκρατεί το κόστος χρήσης.... (χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία...αλλά όλοι μιλάνε για καταναλώσεις 20+ για την Ε60) αλλά από την άλλη με σπρώχνει το κόστος απόκτησης το οποίο είναι πολύ δελεαστικό τελευταία.

    Ίσως μία επιλογή 335d ή 535d να είναι πιο λογική για τις μέρες μας....όμως μάλλον θα μείνει ανικανοποίητη η λαχτάρα για Μ!

    Λοιπόν θα ήθελα τις απόψεις κατόχων Ε92 Μ3, Ε60 Μ5, 335 κλπ σχετικά με την καθημερινή συμβίωση αλλά και όλων των άλλων μελών μιας και η άποψη σας μπορεί να βοηθήσει...

    Θα μπορούσα να πάρω κάποιο από τα παραπάνω για βόλτες ΣΚ, και να χρησιμοποιώ το Prius που είναι ακόμα στην κατοχή μου για τις καθημερινές μετακινήσεις...αλλά για αυτοκίνητα ΣΚ υπάρχουν και άλλες πιθανές επιλογές... απλά ίσως η bmw μπορεί να συνδυάσει και την άνετη μετακίνηση και τη χαρα της πλαγιολίσθησης παντού και πάντα,.

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5438
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Mε τα δεδομενα που δινεις το Μ5 δε σου κανει.
    Αν εχεις το prius οπως λες για καθημερινο, τοτε αυτο που μενει να καταληξεις ειναι αν θες ενα προσωπικο αμαξι ή ενα αμαξι που θα ναι προσωπικο σου αλλα και για ταξιδια.
    Αν εισαι στη δευτερη λιστα τοτε το Μ5 ειναι μονοδρομος για μενα.Αν εισαι στη πρωτη τοτε αποριψε το και κινησου στο Μ3.

    Αυτα τα λιγα.
    Περισσοτερα μπορουν να σου πουν πολλοι απο εδω που εχουν Μ.



    Υ.γ:Καποιος μοντ να αλλαξει τη κατηγορια που ειναι το θεμα.Νομιζω ειναι λαθος!



  3. #3
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Elefsina
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.652
    Thanked
    1629
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αφού το θες για Σ/Κ τότε πέρα απο το κόστος απότησης, το κόστος συντήρησης δεν είναι μεγάλο για κάποιο Μ. Το Μ5 θα καλήψει τις ανάγκες για χώρους που έχεις, το Μ3 έχει αρκετούς χώρους επίσης και θα σε ευχαριστήσει σε στροφές λόγω του μικρότερου όγου και βάρους.

    Το 335/535d δεν είναι το καταληλότερο για οδηγική απόλαυση. Ναι μεν πολύ ροπή, φτηνότερο κόστος σε ασφάλειες και πετρέλαια αλλά δεν....

    Το 335 βενζίνη προσωπικά με καλήπτει, και με μια μικρή βελτιώση στο πρόγραμμα παίρνει πολύ τα πάνω του. Δεν θα το ευχαρηστιθείς σε στροφές όσο ένα Μ λόγω διαφορικού και ανάρτησης αλλά μπορεί να σε μεταφέρει πολύ γρήγορα όπου θες αλλά να το χρησιμοποιήσεις και για καθημερινές μετακινήσεις.

  4. #4
    Εγγραφή
    02-01-11
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.686
    Thanked
    6573
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Aceman1925 Εμφάνιση μηνυμάτων


    Υ.γ:Καποιος μοντ να αλλαξει τη κατηγορια που ειναι το θεμα.Νομιζω ειναι λαθος!
    ναι δεν ήξερα που να το βάλω...

    όσο για το αυτοκίνητο ΣΚ, θα ήθελα να το αποφύγω.
    Πέραν ότι δε θα μπορώ να το χαίρομαι συχνά, είναι και κρίμα να δοθούν 45000-50000 και το αυτοκίνητο να κάθεται... Αν διάλεγα αυτοκίνητο μόνο για ΣΚ, μάλλον θα κοιτούσα κάτι σε boxter, 911, corvette με λιγότερα χρήματα...

  5. #5
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Θα απαντησουν πιστευω η κατοχοι //Μ...αν και οι περισσοτεροι ειναι στην //Μ3...και πολυ λιγοι στην //Μ5&//Μ6.

    ....αλλα εαν και δεν εχω //Μ5,(μη σε μπερδευει το οχημα μου ειναι μονο λουκ.)νομιζω χωρις υπερβολη, ειναι το μονο οχημα που θα σε κανει να χαμογελας απο την αδιστακτη δυναμη που εχει και το λεω αυτο γιατι εχω δει παρα πολλα βιντεο κατοχων και εχω διαβασει εδω και πολυυυυ καιρο σε παρα πολλα σαϊτ οτι ειναι μια ιδιαιτερη κατασκευη και οχι ενα απλα δυνατο αμαξι.

    Ναι,η καταναλωση ειναι στα μειον,αλλα αφου μπορει να υπαρχει παραλληλα και αλλο οχημα καθημερινης μετακινησης δεν θα υπαρξει ουσιαστικο προβλημα.

    Τελος οι τιμες ειναι τοσο κατω που θα βρεις σιγουρα ευκολα ενα ΚΑΛΟ //Μ5!!!!

    ΥΣ.ξερω δεν βοηθησα πολυ, αλλα ετσι ειπα τη γνωμη μου.

  6. #6
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Elefsina
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.652
    Thanked
    1629
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μεταφέρθηκε στην θεματική ενότητα "θέματα BMW"

  7. The Following 2 Users Say Thank You to stratos For This Useful Post:

    BILL007 (05-01-11), bill_m3 (05-01-11)

  8. #7
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    M5 E60 και ταξίδι απλά το ξεχνάς.Η κατάλωση του είναι υπερβολική...

    Για εμένα Μ3 Ε92 εφόσον έχεις την δυνατότητα για ξένες πινακίδες και αποφυγή εγχώριων χαρατσιών.



  9. #8
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.086
    Thanked
    634
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Για εμενα φιλε μου παρε Μ3 αφου την γουσταρεις και την εχεις στο μυαλο σου χτυπα την!

  10. #9
    Εγγραφή
    02-01-11
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.686
    Thanked
    6573
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    μπορεί να ακούγονται χαζές ερωτήσεις αλλά τι καταναλώσεις μπορεί να έχουν τα Μ3 Ε92 και Μ5 Ε60 σε καθημερινή χρήση πόλης, ταξιδιού.

  11. #10
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    πιο wrangler είχες αν επιτρέπεται???
    μετά θα σου πώ και εγώ την γνώμη μου.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

Σελίδα 1 από 44 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP