Σελίδα 47 από 49 ΠρώτηΠρώτη ... 374546474849 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 461 έως 470 από 485

Θέμα: [E36] ΓΕΝΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

  1. #461
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aggelosmk2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλησπέρα ! Φωτισμού το πρόβλημα!

    Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης ειχε αλλάξει ολα τα λαμπάκια του εσωτερικού φωτισμού του αυτοκινήτου σε led (της κακιάς ωρας κ της μαύρης λύπης) μαζι κ της πινακίδας ,με αποτέλεσμα να καούν κ όσα δεν κάηκαν φλασάρουν λες κ είσαι στη Barbarella με τον Μπίλια κ τον Γαρδέλη !!!

    Eχετε τοποθετήσει-δοκιμάσει εσείς τίποτα led της προκοπής για να μου προτείνετε ?
    Ρώτα το χρήστη Χρίστος Είχε αλλάξει με επιτυχία τέτοια λαμπάκια στο 36άρι του κάποτε



  2. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    aggelosmk2 (20-11-14)

  3. #462
    Εγγραφή
    19-07-14
    Μηνύματα
    186
    Thanked
    399
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο YiorgosXania Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, επειδή έχει γραφτεί και δεν το βρίσκω .... έχω Ε36 Κουπέ και έχω πρόβλημα με το παράθυρο του οδηγού ενω κατεβαίνει κανονικά, όταν το ανεβάζω κολλάει σε δύο σημεία και σταματά να ανεβαίνει.
    Αν μπορείται και μέσω π.μ.
    σας ευχαριστώ


    Έχω ακριβώς το ίδιο θέμα, οπότε κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη.....

  4. The Following User Says Thank You to VasilisG85 For This Useful Post:

    YiorgosXania (22-11-14)

  5. #463
    Εγγραφή
    13-01-10
    Περιοχή
    Fangcheng
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.354
    Thanked
    1525
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο VasilisG85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω ακριβώς το ίδιο θέμα, οπότε κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη.....
    Ξεκινάς απο τα εύκολα.
    Γρασάρισμα τον μηχανισμο του γρύλου καθώς και τα περιφερειακά του εξαρτήματα και επίσης βάλε στις τσιμόυχες των πορτών λίγο σπρέυ σιλικόνης (θα γίνει λίγο χάλια στην αρχή το τζάμι αλλά το καθαρίζεις).


    Κατα μεγάλη πιθανότητα το πρόβλημα σου θα λυθεί.Αν όχι τότε πάς για καινούργιο μοτεράκι παραθύρου
    -------------------

  6. #464
    Εγγραφή
    19-07-14
    Μηνύματα
    186
    Thanked
    399
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Skyline_IS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεκινάς απο τα εύκολα.
    Γρασάρισμα τον μηχανισμο του γρύλου καθώς και τα περιφερειακά του εξαρτήματα και επίσης βάλε στις τσιμόυχες των πορτών λίγο σπρέυ σιλικόνης (θα γίνει λίγο χάλια στην αρχή το τζάμι αλλά το καθαρίζεις).


    Κατα μεγάλη πιθανότητα το πρόβλημα σου θα λυθεί.Αν όχι τότε πάς για καινούργιο μοτεράκι παραθύρου
    αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι οτι όταν πατάω το διακόπτη στη δεύτερη σκάλα και τον κρατάω πατημένο δεν κολλάει πουθενά. κολλάει μόνο όταν τον πατήσω στη δεύτερη σκάλα και τον αφήσω. αντί να ανέβει ως το τέρμα ανεβαίνει ως τη μεση και σταματαει. και μετα πρεπει να τον ξαναπατησω. φοβάμαι οτι είναι το μοτεράκι και μάλλον δε θα κάνω τιποτα με το σπρευ σιλικόνης....

  7. The Following User Says Thank You to VasilisG85 For This Useful Post:

    YiorgosXania (22-11-14)

  8. #465
    Εγγραφή
    26-06-10
    Περιοχή
    https://t.me/pump_upp
    Μηνύματα
    191
    Thanked
    94
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο VasilisG85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι οτι όταν πατάω το διακόπτη στη δεύτερη σκάλα και τον κρατάω πατημένο δεν κολλάει πουθενά. κολλάει μόνο όταν τον πατήσω στη δεύτερη σκάλα και τον αφήσω. αντί να ανέβει ως το τέρμα ανεβαίνει ως τη μεση και σταματαει. και μετα πρεπει να τον ξαναπατησω. φοβάμαι οτι είναι το μοτεράκι και μάλλον δε θα κάνω τιποτα με το σπρευ σιλικόνης....

    Δοκίμασα αυτό στο βίντεο, με λιγο λάδι τις αρθρώσεις και σιλικόνη απο πάνω στο τζάμι, αλλά του συνοδηγού πάλι σε ενα σημείο την μια κολλάει και την άλλη δεν κολλάει... τι λέτε να το ξηλώσω πάλι?

  9. #466
    Εγγραφή
    04-11-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.359
    Thanked
    1173
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο VasilisG85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι οτι όταν πατάω το διακόπτη στη δεύτερη σκάλα και τον κρατάω πατημένο δεν κολλάει πουθενά. κολλάει μόνο όταν τον πατήσω στη δεύτερη σκάλα και τον αφήσω. αντί να ανέβει ως το τέρμα ανεβαίνει ως τη μεση και σταματαει. και μετα πρεπει να τον ξαναπατησω. φοβάμαι οτι είναι το μοτεράκι και μάλλον δε θα κάνω τιποτα με το σπρευ σιλικόνης....
    Βασιλη πριν αλλαξεις μηχανισμο παραθυρου δοκιμασε να αλλαξεις και το νουμερο 2 απο την παρακατω φωτογραφια. Ειναι πολυ φτημα δεν χανεις τιποτα να το δοκιμασεις. Ειναι 2 πλαστικα κοματια τα οποια τσουλανε μεσα στις ραγες του μηχανισμου και σπανε σχετικα ευκολα, κολαει ο μηχανισμος ο οποιος νομιζει οτι βρηκε εμποδιο και σταματαει αυτοματα. Ψαχνοντας κατι αλλο βρηκα τυχαια αυτα τα ανταλλακτικακια και σε θυμηθηκα, αν εισαι Θεσσαλονικη στα χαριζω να δοκιμασεις.
    Attached Images Attached Images
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη savvas bmwdakias : 22-11-14 στις 19:50
    quattro ist fur sissies

  10. The Following 2 Users Say Thank You to savvas bmwdakias For This Useful Post:

    BILL007 (22-11-14), HLIAS - E36 (06-04-15)

  11. #467
    Εγγραφή
    19-07-14
    Μηνύματα
    186
    Thanked
    399
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savvas bmwdakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασιλη πριν αλλαξεις μηχανισμο παραθυρου δοκιμασε να αλλαξεις και το νουμερο 2 απο την παρακατω φωτογραφια. Ειναι πολυ φτημα δεν χανεις τιποτα να το δοκιμασεις. Ειναι 2 πλαστικα κοματια τα οποια τσουλανε μεσα στις ραγες του μηχανισμου και σπανε σχετικα ευκολα, κολαει ο μηχανισμος ο οποιος νομιζει οτι βρηκε εμποδιο και σταματαει αυτοματα. Ψαχνοντας κατι αλλο βρηκα τυχαια αυτα τα ανταλλακτικακια και σε θυμηθηκα, αν εισαι Θεσσαλονικη στα χαριζω να δοκιμασεις.

    μεγάλη πιθανότητα να είναι αυτό που λες, γιατί μου το έκανε από τη στιγμή που άλλαξα τζάμι (μου είχαν σπάσει το τζάμι και μου κλέψανε τα κινητά που είχα μέσα). Ίσως να έσπασαν αυτά τα πλαστικά, σωστός, θα το κοιτάξω....

  12. #468
    Εγγραφή
    01-01-13
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    114
    Thanked
    285
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παιδιά καλησπέρα. Έχω ένα e36 sedan και θέλω να βάλω προσκέφαλα στις πίσω θέσεις , αλλά έχω βρει προσκέφαλα από coupe.Εμφανησιακά είναι ίδια.... Ξέρετε αν ταιριάζουν?

  13. #469
    Εγγραφή
    05-07-11
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    916
    Thanked
    696
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aggelosmk2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλησπέρα ! Φωτισμού το πρόβλημα!

    Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης ειχε αλλάξει ολα τα λαμπάκια του εσωτερικού φωτισμού του αυτοκινήτου σε led (της κακιάς ωρας κ της μαύρης λύπης) μαζι κ της πινακίδας ,με αποτέλεσμα να καούν κ όσα δεν κάηκαν φλασάρουν λες κ είσαι στη Barbarella με τον Μπίλια κ τον Γαρδέλη !!!

    Eχετε τοποθετήσει-δοκιμάσει εσείς τίποτα led της προκοπής για να μου προτείνετε ?
    αγγελε πριν 2 χρονια ειχα αλλαξει ολα τα λαμπακια εσωτερικα της καμπινας+της πινακιδας απο απλα σε led...τα εβγαλα περσι γιατι ειπα να το κανω Oem σε ολα τα φωτα (μεσα-εξω) που εβαλα καινουργιες λαμπες osram Παντου (μεσα-εγω στα φαναρια παντου)..
    τις εχω σε ενα κουτι σπιτι...παρε με ενα τηλ να συναντηθουμε εκει στο φουρνο οπως την αλλη φορα να στις δωσω...δεν ειχα προβλημα οσο δουλεψαν...να τις ξαναβαλω δεν το βλεπω γιατι ηταν ψιλολευκο το φως οποτε ελα παρτες να κανεις την δουλεια σου αμα θες..

    e36 till death!
    its not what you can say its what you can proοve(denzel washighton-training day film).

  14. #470
    Εγγραφή
    05-07-11
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    916
    Thanked
    696
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δημήτρης Λέκκας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά καλησπέρα. Έχω ένα e36 sedan και θέλω να βάλω προσκέφαλα στις πίσω θέσεις , αλλά έχω βρει προσκέφαλα από coupe.Εμφανησιακά είναι ίδια.... Ξέρετε αν ταιριάζουν?
    συμφωνα με το realoem που μπηκα και ειδα τους κωδικους στα πισω προσκεφαλα coupe-sedan ειναι οι ιδιοι κωδικοι...

    e36 till death!
    its not what you can say its what you can proοve(denzel washighton-training day film).

Σελίδα 47 από 49 ΠρώτηΠρώτη ... 374546474849 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP