Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 55

Θέμα: Μπαταρια αυτοκινητου!

  1. #31
    Εγγραφή
    08-08-11
    Περιοχή
    χαιδαρι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    3.220
    Thanked
    7747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savvas bmwdakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω επισης κλεινω κλιματισμο,καθρεπτες και μερικες φορες και το ραδιο πριν σβησω τη μηχανη.
    Εγω δεν κανω τιποτα απο ολα αυτα......και η μαμα μπαταρια κρατησε ακριβως 9 χρονια

  2. #32
    Εγγραφή
    21-01-13
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    193
    Thanked
    136
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fragpitsi Εμφάνιση μηνυμάτων
    τις ειδα και εγω στο διαγνωστικο αλλα και παλι δεν ειναι λογικο αμαξι με 20000 χλμ τα περισσοτερα σε ταξιδια κ μονο το τελευταιο διμηνο με συντομες διαδρομες λογω δουλειας, να τα παιζει η μπαταρια. Αν και δυσκολευοταν καιρο τωρα οταν επαιρνε μπροστα και πηγαινοντας στο συνεργειο, επειδη δεν εβγαζε κατι στο διαγνωστικο μου ελεγαν ολα καλα και εφευγα
    Για δοκίμασε να το βάλεις μπρος και αποσυνδεσε την μπαταρια απο τους πολους..Μονο το μοτερ να δουλευει, φωτα κ.λ.π ολα κλειστα..Αν την βγαλεις και μεσα σε 2-3 δευτερολεπτα σβησει τοτε θες δυναμό..Είναι συμβουλη απο παλιο μαστορα εγω δεν το εχω δοκιμασει ποτε καθως δεν ειχα τετοια προβληματα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gregor_Marga : 25-01-13 στις 18:12 Αιτία: Ορθογραφικο
    https://www.bmwfans.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=2883&dateline=1359059  637 O-PELάτης

  3. #33
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gregor_Marga Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για δοκίμασε να το βάλεις μπρος και αποσυνδεσε την μπαταρια απο τους πολους..Μονο το μοτερ να δουλευει, φωτα κ.λ.π ολα κλειστα..Αν την βγαλεις και μεσα σε 2-3 δευτερολεπτα σβησει τοτε θες δυναμό..Είναι συμβουλη απο παλιο μαστορα εγω δεν το εχω δοκιμασει ποτε καθως δεν ειχα τετοια προβληματα
    σε τι αμαξι το εκανε αυτο????

    υπαρχει το πολυμετρο για οποιον θελει να μετρησει την μπαταρια του!
    μια μετρηση κλειστη, μια μετρηση την ωρα που μιζαρει που τραβαει το περισσοτερο ρευμα, μια μετρηση ρελαντι, και μια μετρηση με φορτιο αναμμενα φωτα κλπ!
    ελεγχεις ετσι τα παντα!

  4. The Following 4 Users Say Thank You to spar@ For This Useful Post:

    Bitz (26-01-13), Kostas_1 (26-01-13), Lefterisk (25-09-14), sierra (26-01-13)

  5. #34
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    επισης ειναι περιττο να αναφερουμε να μην δοκιμασει κανεις να αποσυνδεσει τον πολο της μπαταριας την ωρα που το αυτοκινητο δουλευει, για αυτοκινητα μετα το 1989μΧ

  6. #35
    Εγγραφή
    21-01-13
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    193
    Thanked
    136
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spar@ Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε τι αμαξι το εκανε αυτο????

    υπαρχει το πολυμετρο για οποιον θελει να μετρησει την μπαταρια του!
    μια μετρηση κλειστη, μια μετρηση την ωρα που μιζαρει που τραβαει το περισσοτερο ρευμα, μια μετρηση ρελαντι, και μια μετρηση με φορτιο αναμμενα φωτα κλπ!
    ελεγχεις ετσι τα παντα!
    χαχαχαχααχαχ και ομως ισχυει φιλε το ειχα δοιμασει και σε ενα swift του 98 που εχουμε στην οικογενια..Και το μοτερ δουλευε κανονικα και την ειχα αποσυνδεδεμενη κανα 15sec+(Στο ρελαντι φυσικα)..Στο bmw δεν το δοκιμασα γιατι δεν ειχα τετοια προβληματα..Αλλα συνηθως αν σου τρωει γρηγορα την μπαταρια με αυτο το τεστακι τσεκαρεις αν τα εχεις παιξει το δυναμο
    https://www.bmwfans.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=2883&dateline=1359059  637 O-PELάτης

  7. #36
    Εγγραφή
    21-01-13
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    193
    Thanked
    136
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Και αυτος σε swift το ειχε κανει...Και φυσικα δεν συμβουλευω κανεναν να το κανει καθως μπροει να προκληθουν ζημιες στον εγκεφαλο κ.λ.π..Εγω παντως στην swiftαρα το εκανα και δεν υπηρξε καποιο προβλημα..Μπορει να σταθηκα και τυχερος
    https://www.bmwfans.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=2883&dateline=1359059  637 O-PELάτης

  8. #37
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    πολλα αυτοκινητα χρησιιμοποιουν την μπαταρια και σαν σταθεροποιητη τασης, αν απομονωσεις την μπαταρια την ωρα που δουλευει εκτος απ το να νεκρωσει, μπορει και να καψεις ασφαλειες...
    οποτε καταλαβαινεις οτι ευκολα καις αυτοματο δυναμο, εγκεφαλο κλπ!
    Οποτε δεν υπαρχει λογος να κανουμε πραγματα που καναμε πριν 10 χρονια... σε αυτοκινητα με φουλ ηλεκτρικα!
    και αν το κανουμε να μην συμβουλευουμε εδω, αλλους να κανουν παρομοιες κινησεις!

  9. The Following 4 Users Say Thank You to spar@ For This Useful Post:

    bill_m3 (26-01-13), Kostas_1 (26-01-13), Lefterisk (25-09-14), PANOS-E60 (26-01-13)

  10. #38
    Εγγραφή
    24-04-15
    Μηνύματα
    27
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα για bmw e46 compact 316ti (1800cc n42b18) τι μπαταρία να βάλω?Μου πρότεινε κάποιος gls evo είναι ασβεστίου πειράζει?

  11. #39
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dim_Bmw_Power Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα για bmw e46 compact 316ti (1800cc n42b18) τι μπαταρία να βάλω?Μου πρότεινε κάποιος gls evo είναι ασβεστίου πειράζει?
    Έχεις ανοίξει ήδη thread εδώ https://www.BMWfans.gr/forum/showthread.php?t=25251



  12. #40
    Εγγραφή
    19-05-11
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    488
    Thanked
    256
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μπαταρίες gel η agm για όσους εχουμε και κανενα ενισχυτή αξίζουν;;

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP