Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 52

Θέμα: ΚΛΟΠΗ BMW M3 E92 DCT

  1. #41
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsaraios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παει και για κατηγορουμενος συνεργος στην κλοπη ετσι...

    Σας λέω απλά την έχει βαμμένη ο ιδιοκτήτης...
    Δεν μπορείτε να φανταστείτε πώς & πόσο έχει μπλέξει...
    Detailing Madness

  2. #42
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων

    Ελπίζω να μην υπάρχει βέβαια συμφωνητικό, όπου στους κανόνες λειτουργίας του Πάρκιν υπάρχει το ¨σε περίπτωση κλοπής η ζημιας¨ η επιχείρηση δεν φέρει καμμία ευθύνη.

    Σε μόνιμες θέσεις parking δεν νομίζω να ισχύει Θωμα...
    Detailing Madness

  3. #43
    Εγγραφή
    16-02-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.163
    Thanked
    1116
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Άποψή μου πάντως είναι ότι δύσκολα ο ιδιοκτήτης παρκινγκ θα ήταν στο σχέδιο...
    Προφανώς έχει ευθύνη που πήρανε το αμάξι ενώ φυλλάσεται, αλλά αν ήταν στο σχέδιο και έχοντας κλειδί δεύτερο, θα μπορούσε άνετα να το δώσει για αντίγραφο και το αμάξι να παρακολουθηθεί εκτός οπού θα το παίρνανε με το κλειδί του φανερά κ χωρίς άγχος.

    Κλειδί γιατί είχε; Είχανε παραδωθεί πινακίδες;

  4. #44
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ρε παιδιά βαστάτε λιγάκι... Γιατι μου φαίνεται ότι εύκολα ολα τα βρίσκουμε...Τι πάει να πει κατηγορούμενος για συνεργός και μπλέξιμο?

    Σορρυ, αλλά μου φαίνεται νομικά περίεργο.Ακόμα και να γίνει νομική διαδικασία εναντίον του, μάλλον θα πέσει στο δικαστήριο σαν χάρτινος πύργος.
    Συν οτι υποπτεύομαι πως το πάρκινγκ θα είχε σίγουρα κάποιο συμφωνητικό, που μέσα στους πολλούς όρους θα καλύπτεται απο νομικής πλευρας για τέτοιες περιπτώσεις κλοπών.

    Ου μπλέξεις...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 08-01-16 στις 14:57



  5. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    strof (08-01-16)

  6. #45
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά βαστάτε λιγάκι... Γιατι μου φαίνεται ότι εύκολα ολα τα βρίσκουμε...Τι πάει να πει κατηγορούμενος για συνεργός και μπλέξιμο?

    Σορρυ, αλλά μου φαίνεται νομικά ανυπόστατο.Ακόμα και να γίνει νομική διαδικασία θα πέσει στο δικαστήριο σαν χάρτινος πύργος.
    Συν οτι υποπτεύομαι πως το πάρκινγκ θα είχε σίγουρα κάποιο συμφωνητικό, που μέσα στους πολλούς όρους θα καλύπτεται απο νομικής πλευρας για τέτοιες περιπτώσεις κλοπών.

    Ου μπλέξεις...

    Τεράστιο μπλέξιμο συμφωνώ!! Που θα κρατήσει εύκολα 1-2 χρόνια πιστεύω.
    Άστα να πάνε. Ου μπλέξεις όπως είπες
    Detailing Madness

  7. The Following User Says Thank You to stef For This Useful Post:

    BILL007 (08-01-16)

  8. #46
    Εγγραφή
    08-10-11
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    145
    Thanked
    262
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Οι όροι περι ''μη ευθυνης σε περιπτωση κλοπής'' εχουν καταπέσει κατα το παρελθόν σε αντιστοιχες περιπτώσεις ως παρανομοι ή καταχρηστικοι.

    Οταν παρκάρεις σε φυλασσομενο παρκινγκ για λίγες ώρες και παίρνεις και τα κλειδια μαζι σου , τότε μιλάμε για μισθωση χώρου ,ενω αντιθετα όταν παρκάρεις με το μήνα και παραδίδεις και κλειδια του αυτοκινητου στον εκμεταλλευόμενο το παρκινγκ τοτε μιλάμε για σύμβαση αμειβόμενης παρακαταθήκης.
    Στη σύμβαση αμειβόμενης παρακαταθήκης ο θεματοφύλακας (εκμεταλλευόμενος το parking) ευθύνεται σε αποζημίωση του παρακαταθέτη, στην περίπτωση αδυναμίας αποδόσεως του αυτοκινήτου ή βλάβης του ή κλοπής ή απώλειας των πραγμάτων εντος του αυτοκινητου.Αντιθετα δεν υπάρχει τέτοια υποχρέωση στη συμβαση μισθωσης χώρου.

    Αν δεν αποδειχθει οτι ο εκμεταλευόμενος το παρκινγκ συνέργησε στην κλοπή (?)με οποιοδήποτε τρόπο , τότε προφανως θα βαρύνεται για κάθε άλλη πραξη του η παράλειψη του που οδήγησαν στη ζημια του παρακαταθετη (ιδοκτητης αυτοκινητου).

    Σε κάθε περιπτωση ο εκμεταλλευόμενος το παρκινγκ εχει μπλέξει.....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rallakias : 08-01-16 στις 15:07

  9. The Following 10 Users Say Thank You to rallakias For This Useful Post:

    A8hnaios (08-01-16), BILL007 (08-01-16), EVERGET (08-01-16), freddys (13-01-16), katsaraios (08-01-16), nikos valvetronic (13-01-16), stef (08-01-16), Vasilis M3 (08-01-16), Vassilis ///M (09-01-16), vded (09-01-16)

  10. #47
    Εγγραφή
    07-07-14
    Μηνύματα
    528
    Thanked
    623
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά βαστάτε λιγάκι... Γιατι μου φαίνεται ότι εύκολα ολα τα βρίσκουμε...Τι πάει να πει κατηγορούμενος για συνεργός και μπλέξιμο?

    Σορρυ, αλλά μου φαίνεται νομικά περίεργο.Ακόμα και να γίνει νομική διαδικασία εναντίον του, μάλλον θα πέσει στο δικαστήριο σαν χάρτινος πύργος.
    Συν οτι υποπτεύομαι πως το πάρκινγκ θα είχε σίγουρα κάποιο συμφωνητικό, που μέσα στους πολλούς όρους θα καλύπτεται απο νομικής πλευρας για τέτοιες περιπτώσεις κλοπών.

    Ου μπλέξεις...
    Αν ειναι δυνατον , να αφηνει καποιος τα κλειδια του αυτοκινητου του (ιδιαιτερα δε σε Μ3 κτλ) σε αλλον για να του το βαζει ο 3ος μπρος ...

    Καποιοι ανθρωποι κυνηγανε την τυχη τους ...

    Το ποσο της ασφαλισης/καλυψης θα ειχε ενδιαφερον να μαθουμε!

  11. #48
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά βαστάτε λιγάκι... Γιατι μου φαίνεται ότι εύκολα ολα τα βρίσκουμε...Τι πάει να πει κατηγορούμενος για συνεργός και μπλέξιμο?

    Σορρυ, αλλά μου φαίνεται νομικά περίεργο.Ακόμα και να γίνει νομική διαδικασία εναντίον του, μάλλον θα πέσει στο δικαστήριο σαν χάρτινος πύργος.
    Συν οτι υποπτεύομαι πως το πάρκινγκ θα είχε σίγουρα κάποιο συμφωνητικό, που μέσα στους πολλούς όρους θα καλύπτεται απο νομικής πλευρας για τέτοιες περιπτώσεις κλοπών.

    Ου μπλέξεις...
    Τι να βαστηξουμε και για πια ευκολα μιλας...
    εχει ξαναγινει στην Κηφισια και κατηγορηθηκε ο ιδιοκτητης (εκπροσωπος) τωρα τι σου φαινεται και αν ειναι περιεργο δεν εχει σημασια..
    Σημασια εχουν τα γεγονοτα και οι δικηγοροι θα ψαξουν καπου να βρουν ευθυνες και αντιστοιχα ελλαφρυντικα και παραθυρακια ...
    Προσεξτε αλλο η κατηγορια αλλο η καταδικη ...μιλαω με γεγονοτα οχι με υποθεσεις και αν..

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  12. #49
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τις τελευταίες 4 βδομάδες έχουν υπάρξει πάρα πολλά κρούσματα κλοπών σε Χ5 & Χ6 οπως μου ανέφεραν άνθρωποι από ασφαλιστικές!
    Μεγάλη προσοχή λοιπόν!!
    Detailing Madness

  13. The Following 2 Users Say Thank You to stef For This Useful Post:

    freddys (13-01-16), katsaraios (08-01-16)

  14. #50
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τις τελευταίες 4 βδομάδες έχουν υπάρξει πάρα πολλά κρούσματα κλοπών σε Χ5 & Χ6 οπως μου ανέφεραν άνθρωποι από ασφαλιστικές!
    Μεγάλη προσοχή λοιπόν!!
    Καλα που εχω το παλιο46αρι να μην αγχωνομαι δλδ

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP