Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 37

Θέμα: Προβλημα με αστυνομικο!!!!

  1. #1
    Εγγραφή
    17-01-10
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    817
    Thanked
    420
    Rides
    1

    Προεπιλογή Προβλημα με αστυνομικο!!!!

    Παιδια σας αναφερω το προβλημα μου μιας και ειμαι πολυ προβληματισμενος..μενω σε ενα αδιεξοδο σε μια μονοκατοικια με δυο οροφους οπου ο πανω και ο κατω κατοικος μοιραζονται ενα γκαραζ...εγω το μοιραζομαι με τον απο κατω και ο διπλανος μου ο αστυνομικος το μοιραζεται με τον απο κατω του...για να καταλαβετα το δικο μου το γκαραζ βρισκεται στοπ τερμα του αδιεξοδου με ενα κενο και μετα γκρεμο...το προβλημα ποιο ειναι....ο αστυνομικος μετακομισε εδω που μενω εδω και ενα χρονο και απο την αρχη ηθελα να βαζω εγω το δικο μου αυτοκινητο πολυ μπροστα οταν το αφηνα εξω γιατι διαφορετικα δεν μπορουσε να μπει..ο τροπος που μπαινουμε ειναι ο εξης...πλησιαζουμε το τοιχακι κοβουμε δεξια μεχρι εκει που μπορουμε και στη συνεχεια με οπισθεν και τερμα αριστερα τιμονι μπαινουμε με το πισω μερος του αυτοκινητου....ο αστυνομικος τον τελευταιο καιρο κανει οτι μπορει για να με ενοχλει και βαζει ενα δευτερο αμαξι στο τερμα του αδιεξοδου δηλαδη εκει που κανω εγω τη διαδικασια για να μπω μεσα....ειναι πολυ προκλητικος και λεει οτι αν τον ξανκλεισω θα γελασουμε κλπ..γενικοτερα χαζοαπειλει....


    https://img534.imageshack.us/img534/3213/dsc00025bi.jpg



    https://img32.imageshack.us/img32/292/dsc00020eis.jpg



    στη πρωτη φωτο που ειναι το ΤΤ πειτε οτι ειμαι εγω και ακολουθω τη παραπανω διαδικασια για να μπω οπως εχω πει...ο αστυνομικος βαζει ενα αμαξι μπροστα λοιπον απο το ΤΤ και εγω δε μπορω με τη διαδικασια να μπω μεσα με ανεση.....επισης ο αστυνομικος μου λεει οτι οταν εγω το αφηνω εξω(το οποιο τον ενοχλει παρα πολυ...) μου ζηταει να το παρκαρω μετα και τον δευτερο στυλο ωστε αυτος να εχει ολο τον υπολοιπο χωρο ωστε να μπει ανετα.....πειτε μου τη γνωμη σας ελευθερα...
    εγω πως μπορω να προστατεψω τον εαυτο μου απο τον αστυνομικο και να αντιδρασω στις απειλες του?????????

  2. #2
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Nα κατσετε να συζητησετε σαν ωριμοι ανθρωποι και να βρειτε μια κοινη λυση,μιλωντας ηρεμα χωρις εξαρσεις.Τα ιδια δικαιωματα εχετε και πρεπει να το καταλαβει αυτο.Αν ειναι γουρουνι να του πεις να παει να ******* και να παρκαρεις οπου γουσταρεις.Αν γινει παλι απειλητικος στειλε μου πμ...εχω μερικα φιλαρακια που ξερουνε να τους κανουνε καλα τετοιους τυπους,θα το καταλαβει το μηνυμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stratos : 06-01-11 στις 01:08 Αιτία: bad language

  3. #3
    Εγγραφή
    17-01-10
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    817
    Thanked
    420
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    μιλουσαμε πριν λιγο 10 λεπτα...τι ειχε γινει....ηρθε η κοπελα του και αφησε το αμαξι μπροστα απο κει που ειναι τοΤΤ με αποτελεσμα εγω να μη μπορω να μπω....και τελικα χτηπησα κορνα τρεισ φορες αλλα με εγραψε κανονικα...τελικα εγω τον εκλεισα.....μου χτυπαει και λεει ειναι πολυ προκλητικο αυτο που εκανες...του εξηγω οτι χτηπησα κορνα αλλα κανεις δε κατεβηκε....μου ειπε επισης αποφασισε που θες να μπαινει το αμαξι.......δεξια η αριστερα????με ειρωινικο υφος και αν ξανακλεισω θα γελασουμε πολυ........στο τελος του ειπα οτι εισαι αστυνομικος και αντι να λυνεις το προβλημα εσυ το εντεινεισ.........τον ρωτησα αν συννενοηθηκαμε και μου ειπε οχι...δεν το λυσαμε το προβλημα.....

  4. #4
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    γ@μισε τα...
    αμα μπλεξεις με μλκες...

    Εγω θα'λεγα αμα μπορεις δωσε τοπο στην οργη, αφου θα τον εχεις εκει διπλα "γειτονα". Αμα μπορεις να το βαζεις με τη μουρη...
    Νοικιαζετε και οι 2 ε ?
    Ο σπιτονοικοκυρης τι λεει, δεν μπορει να παρει θεση ?
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  5. #5
    Εγγραφή
    17-01-10
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    817
    Thanked
    420
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos1400 Εμφάνιση μηνυμάτων
    γ@μισε τα...
    αμα μπλεξεις με μλκες...

    Εγω θα'λεγα αμα μπορεις δωσε τοπο στην οργη, αφου θα τον εχεις εκει διπλα "γειτονα". Αμα μπορεις να το βαζεις με τη μουρη...
    Νοικιαζετε και οι 2 ε ?
    Ο σπιτονοικοκυρης τι λεει, δεν μπορει να παρει θεση ?
    νοικιαζουμε και οι δυο....οχι δε μπορω με μουρη,δε βολευει καθολου....ο σπιτονοικοκυρης δεν παιρνει θεση...

  6. #6
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PATSIMINI Εμφάνιση μηνυμάτων
    νοικιαζουμε και οι δυο....οχι δε μπορω με μουρη,δε βολευει καθολου....ο σπιτονοικοκυρης δεν παιρνει θεση...
    νομικα τωρα δεν ξερω...
    τι να κανεις, μηνυση οτι σε απειλει χρειαζεσαι μαρτυρα ???
    δεν ξερω, περιμενε, ισως ξερει καποιος να μας πει καλυτερα τα νομικα.
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  7. #7
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή Προβλημα με αστυνομικο!!!!

    Μάθε σε ποιο αστυνομικό τμήμα υπηρετεί κ πήγαινε στο Διοικητη του!
    Με όμορφο κ ήρεμο τροπο εξήγησε του περί τίνος πρόκειται

    Είμαι σίγουρος ότι θα καταλάβει,θα τον επιπληξει κ θα βρεις την ησυχία σου.
    Μην ασχοληθείς άλλο με τον ίδιο.

    Περιμένω Νεα σου!



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  8. The Following 4 Users Say Thank You to Vasilis For This Useful Post:

    bomberman 3.28 (07-01-11), deepBLUE (06-01-11), joseph (06-01-11), stratos (06-01-11)

  9. #8
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάθε σε ποιο αστυνομικό τμήμα υπηρετεί κ πήγαινε στο Διοικητη του!
    Με όμορφο κ ήρεμο τροπο εξήγησε του περί τίνος πρόκειται

    Είμαι σίγουρος ότι θα καταλάβει,θα τον επιπληξει κ θα βρεις την ησυχία σου.
    Μην ασχοληθείς άλλο με τον ίδιο.

    Περιμένω Νεα σου!



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Το καλύτερο πράγμα.....
    Ο άνθρωπος την έχει δεί εξουσία τώρα τι να του κάνουμε.....

  10. #9
    Εγγραφή
    17-04-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    903
    Thanked
    322
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    καλησπερα και καλη χρονια φιλε διαβασε προσεκτικα τις παρακατω αραδες βημα 1. πας ανετα και ωραια μεχρι την σχολη ευελπιδων στον εισαγγελεα ακροασεων λες το προβλημα σου και παιρνεις μια ωραιοτατη εισαγγελικη παραγγελια βημα 2. μετα πας στο αστυνομικο τμημα της περιοχης σου και καταθετεις την εισαγγελικη παραγγελια στον εκτελωντα βαρδια αξιωματικο υπηρεσιες του λες τι συμβαινει οτι απειλησε κλπ,κλπ αυτος ειναι υποχρεωμενος να καλεσει τον "αστυνομικο γειτονα σου" να του πει τα καθεκαστα ,,και μην ξεχασεις στο τελος να πεις εσυ οτι επιφυλασεσαι παντος νομιμου δικαιωματος σου βημα 3 με αιτηση σου απο το αστυνομικο τμημα παιρνεις αντιγραφο των αναφερωμενων στα βιβλια που τηρουν εκει ....καπου εδω τελιωνει το εργο αν δεν κανει δικροκο αυγο τα ξαναλεμε
    φιλικα ατσα

  11. The Following 8 Users Say Thank You to Atsa linos For This Useful Post:

    ///M3L (06-01-11), 320d (06-01-11), bomberman 3.28 (07-01-11), deepBLUE (06-01-11), Jimmakos (06-01-11), joseph (06-01-11), nikos1400 (06-01-11), stratos (06-01-11)

  12. #10

    Προεπιλογή

    Επειδή καλά τα λέτε ... Για αστυνομίες και δικαστήρια ...
    Φίλε μου πρόσεξε μην βγεις μπλεγμενος στο τέλος !
    Το πρώτο που πρέπει να κανείς είναι να δεις το συμβόλαιο σου ! Τι νοικιαζεις ; Πληρώνεις για θέση στάθμευσης ; Αναφέρεται αυτό στο συμβόλαιο σου ; Αν ναι θα ορίζει ακριβώς ποια είναι η θέση που σου αναλογεί ! Ομοίως και του κυρίου . Μετά με μια κάτοψη του ισογείου βλέπεις που είναι οι θέσεις σας ... Αν παραβιάζει τα σύνορα του μπορείς να κινηθεις εναντίον του. Πρέπει πρώτα να αναφέρεται ότι έχεις δικαιώματα στην piloti.
    Πολλές φορές στα ενοικιαστηρια υπάρχουν παρατυπίες από μεριάς ιδιοκτητών που ταζουν διάφορα στους ενοικιαστες

  13. The Following 7 Users Say Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    bomberman 3.28 (07-01-11), deepBLUE (06-01-11), paganis (06-01-11), Samaro (06-01-11), stratos (06-01-11), Vasilis (06-01-11), Κωνσταντίνος (06-01-11)

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP