Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 53

Θέμα: Λεζαντες...

  1. #11
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν μπορω να πω οτι ισχυει καποιος κανονας οτι τα καλα και ακριβα οχηματα αγοραζονται για επιδειξη η για γκομενοπαγιδα....φυσικα και κανουν γι'αυτες τις δουλειες αλλα δεν ειναι απαραιτητο επαναλαμβανω, να τα εχει καποιος μονο και μονο γι'αυτο!

    Ο Ωννασης με τα πρωτα του λεφτα λεει, αγορασε πανακριβο κουστουμι,παπουτσια και ρολοϊ ,ισως αργοτερα και αυτοκινητο,για να μπορεσει να εισχωρησει στην υψηλη τοτε κοινωνια και να αποκτησει διασυνδεσεις,ωστε να πετυχει το σκοπο του.....τον οποιο τελικα οπως ολοι γνωριζετε τον πετυχε!!!....καθενας λοιπον εχει τους στοχους του και απο τη στιγμη που δεν εχει χρεη σε μενα δεν του χρεωνω και εγω τιποτα!!!

  2. The Following 4 Users Say Thank You to aristent For This Useful Post:

    alexm (15-02-11), dafidack (04-12-12), nik200 (15-02-11), Vasilis (15-02-11)

  3. #12
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.293
    Thanked
    7239
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    να σημειωθει οτι δεν ειναι μεμπτο οτι δεν το οδηγαει οπως πρεπει...αυτο δεν μας αφορα στο κατω κατω (και ας ειναι κριμα...)..μας ενδιαφερει οταν θα το κανει για να φανει και μονο..ειτε το παταει ειτε οχι..εγω μιλαω για το τυπο του ανθρωπου των εντυπωσεων..που θα ρθει με το καλυτερο σακακι, με τα καλυτερα παπουτσια και ρολοι..και οπου οταν του πεις σε μια κουβεντα οτι εχεις ενα ταπεινο αμαξι..θα σε κοιταξει υποτιμητικα..σαν να μην υπαρχεις...οπου μετα θα σου πει για το ποσα κιλα μαγκας ειναι πισω απο το τιμονι του..και οτι το παει τερμα..και ας ειχε βεσπα πιο πριν..ενα αρκετα δυνατο παραδειγμα ειναι οι πιτσιρικαδες κατοχοι s2000 οπου πηραν πρωτο δυνατο αμαξι πισωκινητο το hondaki και μολις το πατησαν βρεθηκαν στις μπαριερες..εξου και δεν υπαρχει ευκολα "καθαρο", αχτυπητο s2000....διοτι το honda φτιαχτηκε για καλους οδηγους που ξερουν 5 πραγματα...

    αυτες τις συμπεριφορες θεωρω καταδικαστεες..και οταν το 95% του κοσμου δεν θα μπορεσει ποτε να παρει κατι αναλογο..ειναι προκληση η οχι???μιλαω και τονιζω για τους ανθρωπους που προσπαθουν να κερδισουν αξια μεσω του αυτοκινητου τους

  4. The Following 3 Users Say Thank You to nik200 For This Useful Post:

    beliris (16-02-11), Nick bmwlover (16-02-11), z3 2.2 (15-02-11)

  5. #13
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Συμφωνώ κι εγώ με αυτά που γράφει ο Σπύρος.
    Σε γενικές γραμμές μου αφήνει αδιάφορο για τον σκοπό που κάποιος αγοράζει ένα γρήγορο αυτοκίνητο.
    Αυτό όμως που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί άν κάποιος διαθέτει ένα σπορ και γρήγορο πρέπει να πηγαίνει συνεχώς με τις πόρτες.
    Προσωπικά θα ήθελα ένα δυνατότερο bmw, για να παίζω μαζί του σε έναν έρημο δρόμο, σε μιά έρημη πλατεία, ποτέ όμως μέσα σε κίνηση.
    Θα το θελα, για να μη κολλάω στα 130 στις ανηφόρες της Υλίκης η του Χολομώντα, να μη περιμένω έναν αιώνα για τα 80-120, για να έχω καλύτερα φρένα και αναρτήσεις σε μιά γρήγορη κατάβαση και γενικά μια βελτιωμένη ενεργητική ασφάλεια.
    Να ακούω τις νότες απ τον κινητήρα και τις εξατμίσεις.
    Να βλέπω το σουλούπι του (αυτό είναι σε γενικές γραμμές τελείως υποκειμενικό) και να μου αρέσει. Να μη το βλέπω απλά σαν ένα μέσο εξυπηρέτησης, όπως το ψυγείο η την ηλεκτρ. κουζίνα του σπιτιού μου.
    Να κάνω και καμμιά κοντρίτσα που και που και όταν με παίρνει για να ανάβουν και τα αίματα.
    Με κανένα τρόπο όμως δεν θα θελα να ξανακούσω το, τι κάνει αυτός ο ******* με το bmw, όταν σβούριζα στην παραλία της Συκιάς με το Ε21 (τον βασιληά του drift) πριν αρκετά χρόνια η ξεκινούσα σπινάροντας και πλαγιολισθαίνοντας στα φανάρια, τρομάζοντας άλλους που δεν μου φταίνε στο κάτω κάτω σε τίποτα, η τα καθημερινά τετακε με το χειρόφρενο του θρυλικού datsun 120Α.
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  6. The Following 9 Users Say Thank You to gant For This Useful Post:

    aristent (15-02-11), Jimmakos (07-03-11), manos///3 (15-02-11), Nick bmwlover (16-02-11), nik200 (15-02-11), PANOS-E60 (15-02-11), Ptboul (15-02-11), Samaro (15-02-11), Thomelef (15-02-11)

  7. #14
    Εγγραφή
    13-01-10
    Περιοχή
    Fangcheng
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.354
    Thanked
    1525
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Με αφηνει παγερα αδιαφορο το πως απεκτησε καποιος το αμαξι του..Ειτε ειναι ο πιτσιρικος που με τα λεφτα του μπαμπα κυκλοφοραει το καγιεν,ή το ///Μ ..Μαγκια του ή και μαγκια του πατερα του..

    Αυτο ομως που με εκνευριζει αφαντατα ειναι να βλεπω τον καρνταση με καγιεν,να εκθειαζει τα εξτρα που εχει και να εχει βαλει υγραεριο για οικονομια..Εφοσων εχεις λεφτα για τετοιο αμαξι,λογικα θα εχεις και αλλα τοσα για να το συντηρησεις.

    Και μενα με εκνευριζει το διπλοπαρκαρισμα.Θυμαμαι χαρακτηριστηκα, καταφερα 1!! φορα να βρω παρκινγκ μπροστα στις καφερετερειες της κρηνης..ολος ο δρομος σχεδον αδειος και ερχεται ο τυπας με το μποξτερ και την κοπελα του και διπλοπαρκαρει κλεινοντας με ουσιαστικα..Εκει πραγματικα ηθελα να παω και να το κανω το μποξτερ καλοκαιρινο..Τοσο πια δεν εβρισκε παρκινγκ?Δηλαδη εγω ειμαι χαζος που παρκαρω καμια φορα και 500 μετρα για να μην ενοχλω ή παρεμποδιζω το αλλο αμαξι

  8. The Following User Says Thank You to Skyline_IS For This Useful Post:

    nik200 (15-02-11)

  9. #15
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα δεν με ενοχλει κανενας. Δεν με ενδιαφερει τι εχετε, ουτε πως τα πατε, ουτε που τα πατε, ουτε τι τα κάνετε!!! Ο καθενας κάνει οτι θελει με το πορτοφολι του. Δανεικά δεν ήρθε κανενας να μου ζητησει...

    Κατα την γνωμη μου είναι εντελως λάθος τετοιες προσεγγισεις!

    Παραδειγματα προς κατανοηση.

    1) Αν είχα 16.000 για πεταμα θα επαιρνα ενα s1000rr να το βαλω στην πιλοτη μου και να το χαζευω... Να το βαζω ποτε ποτε μπροστα και να το μαρσαρω. Δεν θα εβγαινα ποτε να το πλαγιασω ουτε να 300αρισω. Ειμαι φλωρος???? Μπορει για καποιους... Κατ'εμε απλα δεν θελω να σκοτωθω.

    Ομοια αν καποιος πηρε ενα Μ3 κουτα 100k και δεν το σκιζει ,δεν πηγαινει μαραθωνα με τις μπαντες ουτε ντραφι είναι φλωρος??? Μηπως φοβαται? Μηπως είναι λιγο μεγαλυτερος και εχει δυο παιδια που δεν θελει να αφησει ορφανα? Και αν δεν σας αρεσει το τραγικο...Μηπως ποναει τα 100k που εδωσε για να το παρει??? Γιατι δεν τα εκλεψαν ολοι...


    και επειδη ολο και καποιος θα βρεθει να πει...και τοτε τι το πηρε το ///Μ ????
    Η απαντηση ειναι απλη...γιατι απλα μπορουσε.

    Α ΝΑ ΑΓΙΑΣΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ!!!

    Αυτη ειναι η πραγματικοτητα και η φωνη της Λογικης,απο ποτε τα θελω και τα μπορω του αλλου περνανε απο τη κριση τη δικη μου
    Απο ποτε υπαρχει δεικτης ευχαριστησης του αυτοκινητου
    Ποιο εινα το ετησιο οριο χιλιομετρων που πρεπει να διανυει καποιος για να μη θεωρηθει "καγκουρας"
    Φυσικα και ολα τα παραπανω ερωτηματα ειναι ρητορικα, ο καθενας ζει την αυτοκινηση με τον δικο του μοναδικο και ξεχωριστο τροπο και η καθε εποχη εχει και διαφορετικη οπτικη γωνια που βλεπει κανεις τα πραγματα...

  10. The Following 7 Users Say Thank You to Nino For This Useful Post:

    alexm (15-02-11), aristent (15-02-11), gant (15-02-11), Kostas_1 (15-02-11), Nick bmwlover (16-02-11), nik200 (15-02-11), z3 2.2 (15-02-11)

  11. #16
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Salonica . . .
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    5586
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εμενα παλι μου αρεσει οταν βλεπω τα αρματα παραταγμενα εξω απο μπουζουκια !!!

    Αισθανομαι ομορφα που αρκετες φορες ειναι και το δικο μου παρεα και ας μην ηταν

    ακριβο γενικα ενα ομορφο αυτοκινητο τραβαει τα βλεματα ειδικα σε εμας τους

    Ελληνες . . .

    Ποιος απο εμας δεν χαζεψε ενα δυνατο ακριβο αυτοκινητο εκτος πιστας ; ; ;

    Εχω αναφερει πολλες φορες οτι το πορκι ειναι ενα καλο μπουζουκοαμαξο (για μενα) . . .

    Διοτι δεν με απασχολει το θεμα πιστα,κοντρα,στιψιμο . . .

    Γενικα ο καθε ενας παιρνει το αυτοκινητο που του αρμοζει και το χρησιμοποιει οπως του

    αρμοζει !!!

    Δεν θα γινουν ολοι ντιφταδες,κοντρακιδες κτλ . . .

    Δεν λεω ειναι αλλης φιλοσοφιας τα γρηγορα αυτοκινητα αλλα ενα μεγαλο ποσοστο

    το εχουν και παιδικο αποθημενο και το γουσταρουν να το βλεπουν αλλιως το ακριβο

    τους αυτοκινητο !!!

  12. The Following 5 Users Say Thank You to Christos 330 For This Useful Post:

    dafidack (04-12-12), katsaraios (16-02-11), Kostas_1 (15-02-11), PANOS-E60 (15-02-11), Ptboul (15-02-11)

  13. #17
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    South
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.121
    Thanked
    3802
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Το να κατακρινουμε συναθρωπους μας με κριτιρια οπως τι φορανε, που μενουν , τι αυτοκινητα οδηγουν ειναι σημαδια δικης μας αδυναμιας.......θα μπορουσα να πω ζηλιας.

    Ας κατακρινουμε συναθρωπους μονο απο τη συμπεριφορα τους.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manos///3 : 15-02-11 στις 13:43
    Πουλάω το BMW ή το ανταλλάζω με saxo

  14. The Following 6 Users Say Thank You to manos///3 For This Useful Post:

    alexm (15-02-11), E60_Arkadia (16-02-11), gant (15-02-11), joseph (15-02-11), Nick bmwlover (16-02-11), Thomelef (15-02-11)

  15. #18
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.293
    Thanked
    7239
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos///3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να κατακρινουμε συναθρωπους μας με κριτιρια οπως τι φορανε, που μενουν , τι αυτοκινητα οδηγουν ειναι σημαδια δικης μας αδυναμιας.......θα μπορουσα να πω ζηλιας.

    Ας κατακρινουμε συναθρωπους μονο απο τη συμπεριφορα τους.
    μα γιαυτη και μονο δεν συζηταμε??

  16. #19
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    South
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.121
    Thanked
    3802
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μα γιαυτη και μονο δεν συζηταμε??
    Περιπου....μη γενικευουμε καταστασεις και συμπεριφορες.

    Οτι καποιος εχει πολλα χρηματα ,αγοραζει ενα ακριβο αυτοκινητο και αρεσκεται σε επιδειξεις δε σημαινει πως ολοι ειναι ετσι....
    Πουλάω το BMW ή το ανταλλάζω με saxo

  17. The Following User Says Thank You to manos///3 For This Useful Post:

    Thomelef (15-02-11)

  18. #20
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.293
    Thanked
    7239
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    αναφερομαι στην μεριδα μονο αυτων..προσωπικα..

    οπως προειπα δεν θελω να θιξω κανεναν...και εξαλλου και εγω στην κατηγορια των ανθρωπων με λεφτα ανηκω...θα ηταν σαν να κραζω τον εαυτο μου!!!

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP