Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 27

Θέμα: Πρόβλημα σε καδένα? E46 Compact

  1. #11
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sakis543 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σ' ευχαριστώ Αλέξανδρε.
    Δεν ξέρω εάν πρέπει να πω όνομα αλλά η αντιπροσωπεία βρίσκεται στην οδό Μαρίνου Αντύπα στην Θεσσαλονίκη. Μίλησα με το σέρβις και οι οποίοι αφού μου έκαναν ένα κήρυγμα επειδή είχα να πάω το αμάξι εκεί από το 2009 (λέγοντάς μου επί της ουσίας "αφού δεν το έφερνες εδώ καλά να πάθεις"), μου είπαν κιόλας να μην ακούω απόψεις και συζητήσεις καφενείου.
    Σήμερα, και αφού διάβασα το μήνυμά σου, ξαναπήρα τηλέφωνο και αυτήν τη φορά η φωνή ήταν διαφορετική από χτες. Μου είπε λοιπόν πως το πρόβλημα δεν ήταν αναγνωρισμένο από την επίσημη BMW αλλά "ενημερώναμε τους πελάτες μας που έρχονταν για σέρβις και τους ρωτούσαμε αν θέλετε να σας προσθέσουμε το εξάρτημα ή όχι" και πως αφού είχα τόσα χρόνια να πάω εκεί, λογικό ήταν να μην έχω ενημερωθεί. Του ανέφερα πως μου είχε έρθει ενημέρωση για τον αερόσακο συνοδηγού και μου επανέλαβε πως το συγκεκριμένο θέμα με το λαμάκι δεν ήταν επίσημα αναγνωρισμένο αλλά "πρωτοβουλία δική μας".
    Δεν ξέρω ρε παιδιά, αλλά κάτι δεν μου κολλάει καλά σε αυτήν την ιστορία.
    Σχετικά με την ενημέρωση πελατών, γίνονταν για κάποιο χρονικό διάστημα και έπειτα σταμάτησε. Μάλιστα στα facelift μετά το 2003 εντελώς.Ποτέ δεν ρωτήθηκα.
    Αν δεν μου το λεγε και δεν μου το τοποθετούσε ο Καζάκος, που είναι δουλειά λιγότερη από μισάωρο, μπορεί να έκλαιγα κι εγώ το μοτέρ όπως πολλοί άλλοι.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gant : 08-12-17 στις 20:23
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  2. The Following 4 Users Say Thank You to gant For This Useful Post:

    BILL007 (08-12-17), Leonidas_E39 (15-12-17), Lykouras (08-12-17), pilot (08-12-17)

  3. #12
    Εγγραφή
    28-10-12
    Περιοχή
    Θεσσαλία
    Μηνύματα
    823
    Thanked
    1516
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πιάσε το αυγό και κουρευτο δηλαδή.
    Το ποιος είναι λοιπόν καφενείο αποδεικνύεται .και στην δικιά μου αντιπροσωπεία όταν το έμαθα
    για το συγκεκριμένο λαμακι μέσα από φόρουμ το 2010 και τους ρώτησα ούτε που ήξεραν και κάνανε δέκα τηλέφωνα
    μέχρι να μάθουν ποιος τι και γιατί.μονο ένας ψαγμενος στο τμήμα ανταλλακτικών που έχει 20 χρόνια ήξερε το λαμακι και
    πήγε κατευθείαν χωρίς κωδικό μέσα στην αποθήκη και το έφερε μπροστά μου.μοθ λέει έχουν σπάσει πολλά μοτέρ ν40 με αυτόν τον τρόπο.
    ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΡΕ Π@Π@ΡΕΣ ΑΦΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΩΝ Ν40 ΟΤΑΝ ΈΡΧΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΠΕΛΑΤΗΣ ΣΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΔΕΝ ΤΟΥ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΜΑΚΙ ;;Το ίδιο ισχύει και για τα εξειδικευμένα όμως.σε τρεια διαφορετικά έχω πάει εκτός αντιπροσωπείας ποτέ κανένας δεν μου είπε τίποτα.
    Για να σπάνε δηλαδή και να τα σκαμε σε εσάς να μας τα επισκευαζετε..

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Dimimav For This Useful Post:

    BILL007 (08-12-17), Lykouras (08-12-17)

  5. #13
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sakis543 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σ' ευχαριστώ Αλέξανδρε.
    Δεν ξέρω εάν πρέπει να πω όνομα αλλά η αντιπροσωπεία βρίσκεται στην οδό Μαρίνου Αντύπα στην Θεσσαλονίκη. Μίλησα με το σέρβις και οι οποίοι αφού μου έκαναν ένα κήρυγμα επειδή είχα να πάω το αμάξι εκεί από το 2009 (λέγοντάς μου επί της ουσίας "αφού δεν το έφερνες εδώ καλά να πάθεις"), μου είπαν κιόλας να μην ακούω απόψεις και συζητήσεις καφενείου.
    Σήμερα, και αφού διάβασα το μήνυμά σου, ξαναπήρα τηλέφωνο και αυτήν τη φορά η φωνή ήταν διαφορετική από χτες. Μου είπε λοιπόν πως το πρόβλημα δεν ήταν αναγνωρισμένο από την επίσημη BMW αλλά "ενημερώναμε τους πελάτες μας που έρχονταν για σέρβις και τους ρωτούσαμε αν θέλετε να σας προσθέσουμε το εξάρτημα ή όχι" και πως αφού είχα τόσα χρόνια να πάω εκεί, λογικό ήταν να μην έχω ενημερωθεί. Του ανέφερα πως μου είχε έρθει ενημέρωση για τον αερόσακο συνοδηγού και μου επανέλαβε πως το συγκεκριμένο θέμα με το λαμάκι δεν ήταν επίσημα αναγνωρισμένο αλλά "πρωτοβουλία δική μας".
    Δεν ξέρω ρε παιδιά, αλλά κάτι δεν μου κολλάει καλά σε αυτήν την ιστορία.
    Δεν έχει κάτι που να μην σου κολλάει φίλε μου, τα πράγματα δυστυχώς είναι μετρημένα κουκιά.
    Αν παρακολουθήσεις και άλλα θέματα εδω στο forum - αλλά και σε άλλα παγκόσμιας κλίμακας forum (πες τα και καφενεία αν αυτό ικανοποιεί το δικό τους "αίσθημα" )θα δεις ότι το "ταπεινό" Ν40 δεν έχει να κάνει τίποτα μπροστά σε σπασμένα μοτέρ απο Μ3, Μ5 και Χ6 που επίσημα δεν ακούγονται πουθενά.
    Δεν ξέρω πόσο έχεις ανάγκη να κυκλοφορείς το αυτοκίνητο, αλλά για εμένα τσάμπα κόπος και χρόνος να το κυνηγήσεις το θέμα, δεν θα βγάλεις κάτι και αν βγάλεις κάτι στο τέλος θα είσαι ζημιωμένος και σε καμία περίπτωση κερδισμένος.

    Στάθηκες απλά ένας απο τους πολλούς άτυχους...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 08-12-17 στις 11:20



  6. #14
    Εγγραφή
    22-09-13
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    341
    Thanked
    675
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dimimav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιάσε το αυγό και κουρευτο δηλαδή.
    Το ποιος είναι λοιπόν καφενείο αποδεικνύεται .και στην δικιά μου αντιπροσωπεία όταν το έμαθα
    για το συγκεκριμένο λαμακι μέσα από φόρουμ το 2010 και τους ρώτησα ούτε που ήξεραν και κάνανε δέκα τηλέφωνα
    μέχρι να μάθουν ποιος τι και γιατί.μονο ένας ψαγμενος στο τμήμα ανταλλακτικών που έχει 20 χρόνια ήξερε το λαμακι και
    πήγε κατευθείαν χωρίς κωδικό μέσα στην αποθήκη και το έφερε μπροστά μου.μοθ λέει έχουν σπάσει πολλά μοτέρ ν40 με αυτόν τον τρόπο.
    ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΡΕ Π@Π@ΡΕΣ ΑΦΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΩΝ Ν40 ΟΤΑΝ ΈΡΧΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΠΕΛΑΤΗΣ ΣΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΔΕΝ ΤΟΥ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΜΑΚΙ ;;Το ίδιο ισχύει και για τα εξειδικευμένα όμως.σε τρεια διαφορετικά έχω πάει εκτός αντιπροσωπείας ποτέ κανένας δεν μου είπε τίποτα.
    Για να σπάνε δηλαδή και να τα σκαμε σε εσάς να μας τα επισκευαζετε..
    Εδω σε μενα δεν ξεραν μεσα στην αντιπροσωπεια που βρισκεται το φιλτρακι βανος.Εγω τους εδειξα που βρισκεται.Τι ψαχνεις να βρεις;Εξουσιοδοτημενα my ass...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lykouras : 08-12-17 στις 12:01

  7. The Following User Says Thank You to Lykouras For This Useful Post:

    BILL007 (08-12-17)

  8. #15
    Εγγραφή
    31-10-10
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    7
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω πόσο έχεις ανάγκη να κυκλοφορείς το αυτοκίνητο...Στάθηκες απλά ένας απο τους πολλούς άτυχους...
    Είναι το μόνο όχημα στην οικογένεια και η ατυχία είναι διπλή. Όπως προείπα είμαι εδώ και 4 χρόνια άνεργος. Την πρώτη χρονιά πλήρωσα τα τέλη κυκλοφορίας και όχι την ασφάλεια, δεν μπορούσα και τα δύο, καθώς για σοβαρούς ιατρικούς λόγους το όχημα έπρεπε να κινείται μιά στο τόσο. Τις επόμενες χρονιές πλήρωσα την ασφάλεια και όχι τα τέλη κυκλοφορίας καθώς οι ιατρικοί λόγοι επέβαλαν κι επιβάλλουν 1 έως 3 φορές το μήνα επίσκεψη στην Θεσσαλονίκη. Εάν υπάρχουν άσχημα μαντάτα από το συνεργείο, απ΄ότι κατάλαβα θα πρέπει να ξεπεράσω το χιλιάρικο. Δεν υπάρχει ούτε ως ιδέα τέτοιο ποσό, οπότε θα πρέπει το όχημα να παραμείνει ακινητοποιημένο-παρατημένο. Αν πάω για κατάθεση πινακίδων θα πρέπει να πληρώσω τα χρέη των προηγούμενων ετών, τα οποία με το ισόποσο πρόστιμο (250χ2χ3) έχουν φτάσει 1500. Οπότε αυτήν τη στιγμή είμαι κυριολεκτικά μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.

  9. #16
    Εγγραφή
    31-10-10
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    7
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Είχα απάντηση από το συνεργείο σήμερα.
    Σπασμένος εκκεντροφόρος, καβαλέτα, καδένα, τεντωτήρας, βαλβίδες, αν θυμάμαι καλά αυτά που είπε το παλικάρι.
    Ξεκινάμε από το χιλιάρικο και βλέπουμε. Επισυνάπτω μερικές φωτογραφίες.

    Έτσι απλά πληροφοριακά παιδιά, ένας μεταχειρισμένος κινητήρας πόσο κοστίζει;







    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 11-12-17 στις 14:43

  10. #17
    Εγγραφή
    28-05-10
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    377
    Thanked
    567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μήπως δεν έχει σπάσει ο εκκεντροφόρος ;;; Βγάλε μια καλητερη φωτό αν μπορεις.Βαλβιδες δε σταβωσε σίγουρα μη το πιστεύεις .

  11. The Following 3 Users Say Thank You to Kazakos Garage For This Useful Post:

    BILL007 (24-12-17), Leonidas_E39 (25-12-17), pilot (23-12-17)

  12. #18
    Εγγραφή
    28-05-10
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    377
    Thanked
    567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αν δεν έσπασε εκκεντροφόρο το 500 δε το περνάς με τιποτα.

  13. The Following 3 Users Say Thank You to Kazakos Garage For This Useful Post:

    BILL007 (24-12-17), Leonidas_E39 (25-12-17), pilot (23-12-17)

  14. #19
    Εγγραφή
    30-07-10
    Περιοχή
    Ξεσσαλονικη!
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    7.724
    Thanked
    17893
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    απο αυτες τις φωτο ουτε εγω μπορω να διακρινω σπασιμο σε εκκεντροφορο! Μηπως πανε να σε κανουν μεροκαματο?
    Ο Κυβερνήτης είναι υπεύθυνος για το αεροσκάφος και τους επιβάτες για όσο διαρκεί η πτήση. Ο Μηχανικός είναι υπεύθυνος για ΠΑΝΤΑ.



  15. The Following 2 Users Say Thank You to pilot For This Useful Post:

    BILL007 (24-12-17), Leonidas_E39 (25-12-17)

  16. #20
    Εγγραφή
    31-10-10
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    7
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Χωρίς να είμαι γνώστης του αντικειμένου, μετά από εξονυχιστική μελέτη των φωτογραφιών θεωρώ πως είναι αυτό.
    ekk.png

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP