Σελίδα 7 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 5678 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 70 από 79

Θέμα: Προσοχή στα συνεργεία!

  1. #61
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δημήτρης Λέκκας Εμφάνιση μηνυμάτων

    Θεωρώ πως όπως αναφέρουν μερικά μέλη του forum δεν είναι κακό να αναφέρουμαι το όνομα του συνεργείου που πήγε ο king ,όχι για να μην πάμε ποτέ(π.χ κάποιος μπορεί να χει πάει στο μήτση και να μην είναι ευχαριστημένος όπως εγώ),αλλά απλά υπάρχει μια προσοχή .
    Προφανώς θα υπάρχουν και άνθρωποι που πάνε στο συνεργείο που πήγε ο king και θα 'ναι ευχαριστημένοι .
    Και μένα πριν λίγο καιρό μου κοπάναγε η πόρτα ..πάει ο πατέρας μου (τον έστειλα ) στον κ.Σταύρο και του 'πε ότι δεν βλέπει κάτι και είναι φυσιολογικό αλλά συμπλήρωσε... Στείλε τον μικρό (εννοούσε εμένα που έλειπα εκδρομή ) να με κατατοπίσει καθώς αυτός ξέρει να μου πει. Τέλος πάντων ,γυρνώντας το πήγα ξανα και του 'πα τι γίνεται , πως και πότε γίνεται ο θορυβός...και μου λέει κατ'ευθείαν ότι έχει φύγει η τσιμούχα από τον οδηγό που πάει και κάθεται το παράθυρο και μέσα σε 10 λεπτά το φτιάξαμε και χωρίς κανένα κόστος και τώρα όλα καλά . Εμένα π.χ που είμαι και ψείρας όπως πολύ εδώ μέσα παρ'όλο που πήγα δύο φορές έμεινα ευχαριστημένος ,αφού δίνοντας τις κατάλληλες πληροφορίες έκανα τελικώς την δουλεία μου και ξέρω ότι στη Σουλίου στο Άγιο Δημήτριο είναι ο μάστορας μου, που ξέρει τι,ποιος είμαι ,με ξέρει με τ' ονομά μου ... και ξέρω ότι και κάποιο λάθος να 'χει γίνει κάποτε δεν θα τον χαντακώσω ούτε σημαίνει ότι είναι κακός επαγγελματίας ... Το λέω γιατί και ΄γω επαγγεματίας υγείας θα 'μαι σε λίγο καιρό και προφανώς θα κάνω και λάθη στη δουλεία . Αυτό δεν σημαίνει ότι θα 'μαι άκυρος ή κακός επαγγελματίας ! Έτσι λοιπόν και για τον συγκεκριμένο επαγγελματία που αναφέρει ο King ! Πάντως σε κάθε περίπτωση το εργαλείο είναι πανέτοιμο για τις διακοπές στο χωριό Κρίμα όμως γιατί δεν θα μπορέσω να κατέβω από τώρα !!!

    Φιλε Δημήτρη Λέκκα, τα είπες όπως τα σκεφτόμουν.

    Το ότι γίνονται λάθη, είναι ανθρώπινο. Δεν σημαίνει πως είναι κανείς ντε και καλά πονηρός ή κακός επαγγελματίας.
    Και ο Ιησούς Χριστός το είπε "Ο αναμάρτητος, πρώτος το λίθο βαλέτω".

    Το πρόβλημα είναι αν αυτά τα ίδια λάθη γίνονται κατ'επανάληψη και με δόλο, οπότε τότε μόνο κάποιος θεωρείται "εγκληματίας κατά συρροή" και καταδικάζεται.
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  2. The Following User Says Thank You to I_MNL For This Useful Post:


  3. #62
    Εγγραφή
    19-09-13
    Μηνύματα
    37
    Thanked
    46
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tsaltinho Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε King,


    Οπως ανεφερα και παραπανω,

    Να ας αναφερεις τι ειπες στον μαστορα και τι σου απαντησε. Ποια ηταν η δικαιολογια του.

    Κια ο καθενας κρινει. Ουτε καταγγελιες, ουτε τιποτα!
    Το έχω ήδη πει αυτό, άνοιξα ένα μπουκάλι μόνος μου μπροστά του και δεν ήταν σφραγισμένο.. αυτός το μόνο που μου είπε είναι θα αλλάξουμε τα λάδια που ήδη έχουμε βάλει μέσα και έφερε αμέσως ένα κουτί με σφραγισμένα λάδια, ούτε δικαιολογίες ούτε εξηγήσεις.

  4. #63
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Τα μπιτονια αν χρησιμοποιουνταν και καλα για ευκολια στη μετρηση,
    θα επρεπε να ειναι βαμμενα, σκισμενες ετικετες, μουτζουρωμενα με μαρκαδορο, κατι τελως παντων που να φαινεται οτι χρησιμοποιουνται για αυτο το σκοπο, προφανως γεμισμενα απο το βαρελι. Για να μην πω μπιτονια του λιτρου ή τετραλιτρα αγορασμενα άλλα, ειδικα για αυτο το σκοπο.
    Απο τη στιγμη που ητανε δηθεν κλειστα και σφραγισμενα μπουκαλια, ειναι απατη...

    Sent from my GT-S5839i using Tapatalk 2
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  5. The Following User Says Thank You to nikos1400 For This Useful Post:

    KiNG (20-07-14)

  6. #64
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Χαλαρωστε και ακουστε και μια εκδοχη που δεν την εχετε σκεφτει.
    Δεν λεω οτι συνεβει κατι τετοιο ,αλλα δεν αποκλειεται κιολας.

    Ο ''ανταλλακτικος'' αντιλαμβανεται οτι του λειπει ενα πεντολιτρο απο το ραφι.
    Το εχει ελειμμα.
    Λεει στους μηχαικους να του γεμισουν ενα αδειο πεντολιτρο απο τα περισσεματα και να του το πανε.
    Το βαζει λοιπον στο ραφι του και ειναι παλι οκ το αποθεμα.
    Παει ο επομενος μηχανικος να παρει το σερβις και παιρνει το ανοιχτο πεντολιτρο.
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  7. #65
    Εγγραφή
    27-04-10
    Μηνύματα
    1.286
    Thanked
    1229
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Μια γνώμη αν γνωρίζετε κάποιο παααρα πολυ καλό συνεργειο για μετατροπη από Μ54 2.2 σε Μ54 3.0 σε Ε60.Να έχει εμπειρία σε αυτό.Ευχαριστώ

  8. #66
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    1.921
    Thanked
    2393
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Από τον φίλο μου με το συνεργείο ξέρω ότι τα ανοίγει τα μπουκάλια μπροστά στον πελάτη και αν περισσέψει κάτι το δίνει στον πελάτη. Επίσης από συζητήσεις που έχουμε κάνει πολλοί στα συνεργεία λίγο λίγο που περισσεύει από τον καθένα γεμίζουν μπουκάλια και τα χρησιμοποιούν σε άλλους πελάτες, δεν είναι κακό αρκεί να είναι του ίδιου τύπου και νούμερο...


    Ο χειρότερος άντρας η καλύτερη γυναίκα...

  9. The Following User Says Thank You to sierra For This Useful Post:

    Βασιλης (06-04-15)

  10. #67
    Εγγραφή
    07-03-13
    Περιοχή
    Neverland
    Μηνύματα
    215
    Thanked
    208
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Φυσικά και είναι κακό να πληρώνω για καινούριο λάδι και ο μάστορας να μου ρίχνει ότι περίσσευμα είχε μαζέψει την τελευταία εβδομάδα (ας είναι και του ίδιου τύπου). Και είναι αυτονόητο ότι ο σωστός επαγγελματίας θα στο δώσει το περίσσευμα γιατί μπορεί να χρειαστείς να συμπληρώσεις. Από την στιγμή που το πλήρωσες είναι δικό σου.
    Πάντα μα πάντα ακόμα και στο πιο απλό service κάθομαι μπάστακας πάνω από τον μάστορα, από την αντιπροσωπεία μέχρι το συνεργείο της γειτονιάς. Μόνο έτσι είμαι σίγουρος ότι έγιναν οι εργασίες και μπήκαν τα υλικά που πλήρωσα και μόνο έτσι νοιάζονται και είναι πιο προσεχτικοί. Γιατί οι τσαπατσούληδες δυστυχώς περισσεύουν στα συνεργεία, λίγοι είναι μερακλήδες και προσέχουν το αμάξι σου σαν να ήταν δικό τους.

  11. The Following 6 Users Say Thank You to mrclouzo For This Useful Post:

    A8hnaios (07-04-15), BILL007 (07-04-15), chrisgiapz3 (07-04-15), georggge46 (07-04-15), sierra (07-04-15), Βασιλης (06-04-15)

  12. #68
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ολα γινονται
    Attached Images Attached Images

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  13. The Following 7 Users Say Thank You to katsaraios For This Useful Post:

    A8hnaios (07-04-15), BILL007 (07-04-15), Bitz (07-04-15), chrisgiapz3 (07-04-15), isou (07-04-15), Nino (07-04-15), sierra (07-04-15)

  14. #69
    Εγγραφή
    07-01-13
    Περιοχή
    Athens/ Κορυδαλλός
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    860
    Thanked
    619
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsaraios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολα γινονται


    Εδώ θες να μας δείξεις ότι με εκείνο το ωραίο βαρέλι γεμίζουν τα μπουκαλάκια;

  15. The Following User Says Thank You to Christopherk For This Useful Post:

    katsaraios (07-04-15)

  16. #70
    Εγγραφή
    27-04-10
    Μηνύματα
    1.286
    Thanked
    1229
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο E60_Arkadia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια γνώμη αν γνωρίζετε κάποιο παααρα πολυ καλό συνεργειο για μετατροπη από Μ54 2.2 σε Μ54 3.0 σε Ε60.Να έχει εμπειρία σε αυτό.Ευχαριστώ
    Up..
    Up...

Σελίδα 7 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 5678 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP