Σελίδα 1 από 7 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 69

Θέμα: [E36] MFL steering - Το επομενο project που σκεφτομαι

  1. #1
    Εγγραφή
    13-01-10
    Περιοχή
    Fangcheng
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.354
    Thanked
    1525
    Rides
    1

    Προεπιλογή [E36] MFL steering - Το επομενο project που σκεφτομαι

    Το επομενο project που σκεφτομαι ειναι αυτο
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kostas_1 : 25-08-11 στις 19:17 Αιτία: νεο θρεντ

  2. The Following User Says Thank You to Skyline_IS For This Useful Post:

    Panos 316T (25-08-11)

  3. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.178
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Skyline_IS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το επομενο project που σκεφτομαι ειναι αυτο
    Δεν έχω δει ποτέ κάτι παρόμοιο,αλλά σκέφτομαι ότι τα χειριστήρια,λόγω του ότι στέλνουν τις εντολές πολυπλεγμένες(3-4 καλώδια για ένα σωρό κουμπάκια) θα έχει πολύ κόπο...Εκτός και αν πας το κάθε κουμπί ξεχωριστά...

    Λογικά αν έχεις μαμά πηγή και με πολύ μόντα πάνω σε αυτή θα καταφέρεις να την χειριστείς...

    Περιμένουμε νέα...



  4. #3
    Εγγραφή
    13-01-10
    Περιοχή
    Fangcheng
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.354
    Thanked
    1525
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω δει ποτέ κάτι παρόμοιο,αλλά σκέφτομαι ότι τα χειριστήρια,λόγω του ότι στέλνουν τις εντολές πολυπλεγμένες(3-4 καλώδια για ένα σωρό κουμπάκια) θα έχει πολύ κόπο...Εκτός και αν πας το κάθε κουμπί ξεχωριστά...

    Λογικά αν έχεις μαμά πηγή και με πολύ μόντα πάνω σε αυτή θα καταφέρεις να την χειριστείς...

    Περιμένουμε νέα...
    Εχω οργωσει ολο το bimmerforums,εχω στειλει γυρω στα 3-4 Pm's βομβαρδιζωντας τους με ερωτησεις και αναλογως τις απαντησεις θα κινηθω αναλογα..

    Ποιο πολυ με ενδιαφερει ο χειρισμος για το ραδιοφωνο παρα για τα cruise control κλπ..Για την εργοστασιακη πηγη ειναι πιο ευκολο σε σχεση με μια aftermarket οπου χρειαζεται και κατι τετοιο

  5. The Following User Says Thank You to Skyline_IS For This Useful Post:

    Kostas_1 (25-08-11)

  6. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ειχα αφτερμαρκετ πηγη (Pioneer) στο Ε46. Πραγματι ηθελε κατι τετοιο, και δουλευε μια χαρα με τα χειριστηρια.

    Τα πρωτα Ε46 (pre face lift) ηταν ακριβως τα ιδια με τα Ε36 σε αυτο. Οποτε μπορεις να κοιτας και σε αυτες τις κατηγοριες οταν ψαχνεις


    EDIT: Το cruise control ειναι πολυ δυσκολο να μπει, μια και δεν εχεις ηλεκτρογκαζο.

    Ο χειρισμος του ραδιοCD γινεται ομως. Το ειχα καποτε διαβασει, αλλα δεν θυμαμαι πια...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kostas_1 : 25-08-11 στις 19:44

  7. The Following User Says Thank You to Kostas_1 For This Useful Post:

    Skyline_IS (25-08-11)

  8. #5
    Εγγραφή
    13-01-10
    Περιοχή
    Fangcheng
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.354
    Thanked
    1525
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Για να γινει η ολη η διαδικασια χρειαζεται τιμονι που εβγαινε και με χειριστηρια στο τιμονι.Το δικο μου ειναι αυτο που εβγαινε και στα Ε39

    Επισης χρειαζεται το slip ring απο το Ε39 μεχρι 7/99 αν θυμαμαι καλα.Για αφτερμαρκετ πηγες χρειαζεται ενα remote controller σαν αυτο που ποσταρα πιο πανω.

    Εκει που εχω μπερδευτει ειναι στα DIY που βρηκα, αλλοι χρησιμοποιουν το CC του Ε39 και αλλοι το Multifunction controller του Ε39.Δεν ξερω αν αυτα τα 2 ειναι απαραιτητα και για το ραδιοφωνο ή μονο για το cruise control και την χρηση του τηλεφωνου

    Sharky το ε36 εβγαινε με cruise control απο οτι βλεπω στο bmwfans.info

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Skyline_IS For This Useful Post:

    Kostas_1 (25-08-11), Panos 316T (25-08-11)

  10. #6
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Υπάρχουν αντάπτορες μικρού κόστους και καλής ποιότητας που κάνουν αυτή τη δουλειά για το χειρηστήριο!

    Οι κινέζοι είναι φίλοι μας

  11. #7
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Skyline_IS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να γινει η ολη η διαδικασια χρειαζεται τιμονι που εβγαινε και με χειριστηρια στο τιμονι.Το δικο μου ειναι αυτο που εβγαινε και στα Ε39

    Επισης χρειαζεται το slip ring απο το Ε39 μεχρι 7/99 αν θυμαμαι καλα.Για αφτερμαρκετ πηγες χρειαζεται ενα remote controller σαν αυτο που ποσταρα πιο πανω.

    Εκει που εχω μπερδευτει ειναι στα DIY που βρηκα, αλλοι χρησιμοποιουν το CC του Ε39 και αλλοι το Multifunction controller του Ε39.Δεν ξερω αν αυτα τα 2 ειναι απαραιτητα και για το ραδιοφωνο ή μονο για το cruise control και την χρηση του τηλεφωνου

    Sharky το ε36 εβγαινε με cruise control απο οτι βλεπω στο bmwfans.info

    Αν θέλεις άκουσέ με, θα τα βάλεις όλα, αναμονές για cruise control, αντάπτορες κλπ για να είσαι σίγουρος.... Έτσι δεν θα τρέχεις απο δώ και και εκεί και αργότερα βάζεις και cruise control.... Νομίζω μπαίνει και σε ντιζάτο δίνοντας περισσότερες στροφές στο μοτέρ του ρελαντί αλλά δεν παίρνω και όρκο....

  12. The Following User Says Thank You to Jimmakos For This Useful Post:

    Skyline_IS (25-08-11)

  13. #8
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το ξερω οτι το ε36 εβγαινε με cruise control. Αλλα επειδη εχει μηχανικο γκαζι, θελει πολλες αλλαγες και ειναι δυσκολη δουλεια για το cruise control.
    https://www.scarolas.com/98e36m3/BMW...%20DIY_v.2.pdf

    Αν βρω κατι για το χειρισμο του ραδιοCD θα στο ποσταρω

  14. The Following User Says Thank You to Kostas_1 For This Useful Post:

    Skyline_IS (25-08-11)

  15. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jimmakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν αντάπτορες μικρού κόστους και καλής ποιότητας που κάνουν αυτή τη δουλειά για το χειρηστήριο!

    Οι κινέζοι είναι φίλοι μας
    Αυτο Τζιμακο ειναι το πιο ευκολο. Οι συνδεσεις στο νεο τιμονι ειναι το θεμα

  16. #10
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το τιμόνι φίλε μου έχει όλες τις απαραίτητες αναμονές/καλώδια, βάση του τιμονιού (κωδικός S/N) θα βρείς αντάπτορα και είσαι plug and play!

Σελίδα 1 από 7 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP