Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 69 από 69

Θέμα: [E36] MFL steering - Το επομενο project που σκεφτομαι

  1. #61
    Εγγραφή
    05-07-11
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    916
    Thanked
    696
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    και ενα βιντεο απο το καλοκαιρι κατευθειαν απο την οξφορδη...

    e36 till death!
    its not what you can say its what you can proοve(denzel washighton-training day film).

  2. The Following 4 Users Say Thank You to leo328 For This Useful Post:

    BILL007 (19-10-14), JimE36 (27-11-14), Panos 316T (19-10-14), Skyline_IS (19-10-14)

  3. #62
    Εγγραφή
    13-01-10
    Περιοχή
    Fangcheng
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.354
    Thanked
    1525
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ωραίος λέο!

    Το κοντεράκι είναι απο αγγλικό Ζ3Μ?
    Το κουμπάκι με το κεντρικό κλείδωμα δουλεύει?
    -------------------

  4. #63
    Εγγραφή
    04-11-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.359
    Thanked
    1173
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leo328 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και ενα βιντεο απο το καλοκαιρι κατευθειαν απο την οξφορδη...
    https://www.youtube.com/watch?v=VOghYvpd-eI
    Εχω μια απορια φιλε. Ειχα Ε36 με cruise control το εργοστασιακο, που φορανε τα Ε36 με το εξτρα λεβιεδακι στην κωλονα του τιμονιου απο την πλευρα των υαλοκαθαριστηρων. Οταν ενεργοποιουσα το cruise control δεν αναβε καποια ενδειξη. Αυτο το πρασινο φωτακι εσυ το εβαλες , απο Ε36 ειναι?
    quattro ist fur sissies

  5. #64
    Εγγραφή
    13-01-10
    Περιοχή
    Fangcheng
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.354
    Thanked
    1525
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savvas bmwdakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω μια απορια φιλε. Ειχα Ε36 με cruise control το εργοστασιακο, που φορανε τα Ε36 με το εξτρα λεβιεδακι στην κωλονα του τιμονιου απο την πλευρα των υαλοκαθαριστηρων. Οταν ενεργοποιουσα το cruise control δεν αναβε καποια ενδειξη. Αυτο το πρασινο φωτακι εσυ το εβαλες , απο Ε36 ειναι?
    Σάββα κανένα Ε36 δεν είχε κάποια ένδειξη.Ο λέο το έβαλε εξτρά (μου θυμίζει λίγο το κουμπί του πάρκτρονικ στο 34αρι κλπ) και κάποιοι άλλοι το βάζουν στο κοντέρ.
    -------------------

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Skyline_IS For This Useful Post:

    leo328 (20-10-14), savvas bmwdakias (19-10-14)

  7. #65
    Εγγραφή
    05-07-11
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    916
    Thanked
    696
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Skyline_IS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραίος λέο!

    Το κοντεράκι είναι απο αγγλικό Ζ3Μ?
    Το κουμπάκι με το κεντρικό κλείδωμα δουλεύει?
    thanks man.
    το κοντερ ειναι απο αμερικανικο z3m με το οποιο εχω τωρα μονο 12 αλογα διαφορα περιπου.(στη ροπη εχουμε σεβαστη διαφορα αλλα πιστευω οτι οι ενδειξεις ειναι πολυ κοντα στο πραγματικο).για αυτο και τα ''κοκκινα'' του αμα παρατηρησεις ξεκινανε απο τις 6.500.εντωμεταξυ τα δακτυλιδια και το σηματακι το m ειναι εργοστασιακα.δεν του βαλει τιπτ...οπως και οι βελονες κοκκινες απο μαμα...(καμια σχεση με τις βαμμενες που ειχα στο παλιο κοντερ).
    στα ευρωπαικα αντιστοιχα τα κοκκινα ξεκινανε στο 3λιτρο στις 7.000 και στο 3,2 στις 7.500 χιλ στροφες.
    το κουμπι για το κεντρικο κλειδωμα το καταφεραμε μονο στο κλειδωμα.
    οταν το πατω πεφτουν ολες οι ασφαλειες αυτοματα.την απενεργοποιηση δεν την καταφεραμε.οποτε την κανω κλασικα με σηκωμα καποιας ασφαλειας η' αμα ανοιξω χερουλι απο μεσα...
    οσον αφορα το λαμπακι που ρωταει ο σαββας καναμε πατεντα...
    πηραμε ενα μαμα διακοπτακι antispin control (asc) απο ε39 και βαλαμε μονο το καπακι του (ανω μερος) στην μαμα ''φωλια'' βαζοντας ενα πρασινο λεντακι (για να μοιαζει με την μαμα ενδειξη του κατραν το οποιο οι περισσοτερες αυτοβιομηχανιες οπως και η bmw το βαζει πρασινο) απο κατω το οποιο λεντακι πρεπει να το συνδεσεις με συγκεκριμενο Pin στο cruise control module...
    αυτο βασικα το σκεφτηκα εγω ετσι γιατι δεν ηθελα να ανοιξω κατραν για να βαλω ενδειξεις εκει μεσα και παρω μετα το κατραν στο χερι...ειναι και καποιας ηλικιας..ασε που το συγκεκριμενο κατραν ειναι και απο τα πλεον σπανια και αμα χαλουσε αντε ξαναβρεστο μετα..

    e36 till death!
    its not what you can say its what you can proοve(denzel washighton-training day film).

  8. The Following 3 Users Say Thank You to leo328 For This Useful Post:

    BILL007 (23-10-14), Panos 316T (20-10-14), Skyline_IS (20-10-14)

  9. #66
    Εγγραφή
    13-01-10
    Περιοχή
    Fangcheng
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.354
    Thanked
    1525
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ποιο καλώδιο στέλνεις προς την ZKE μονάδα? Στη μέση είναι κίτρινο ή μωβ το φυσάκι σου?


    Σε μένα είναι με το μώβ και με το σχεδιάγραμμα που έχω δείχνει να καταλήγει στο πιν 19 (αν θυμαμαι καλα) στο οποίο όμως εμένα δεν είχε κάποιο καλώδιο.
    -------------------

  10. #67
    Εγγραφή
    05-07-11
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    916
    Thanked
    696
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Skyline_IS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο καλώδιο στέλνεις προς την ZKE μονάδα? Στη μέση είναι κίτρινο ή μωβ το φυσάκι σου?


    Σε μένα είναι με το μώβ και με το σχεδιάγραμμα που έχω δείχνει να καταλήγει στο πιν 19 (αν θυμαμαι καλα) στο οποίο όμως εμένα δεν είχε κάποιο καλώδιο.
    δεν θυμαμαι να στειλαμε με το φιλο μου καλωδιο στη ΖΚΕ για τον πιλοτο παρα μονο απο το obc για το code.
    στο σχεδιαγραμα που βρηκα (post 33) δεν βλεπω να αναφερει κατι στην ZKE εκτος αν κανω λαθος αδερφε...
    https://forums.bimmerforums.com/foru...oral-DIY/page2

    e36 till death!
    its not what you can say its what you can proοve(denzel washighton-training day film).

  11. The Following User Says Thank You to leo328 For This Useful Post:

    BILL007 (23-10-14)

  12. #68
    Εγγραφή
    13-01-10
    Περιοχή
    Fangcheng
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.354
    Thanked
    1525
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leo328 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν θυμαμαι να στειλαμε με το φιλο μου καλωδιο στη ΖΚΕ για τον πιλοτο παρα μονο απο το obc για το code.
    στο σχεδιαγραμα που βρηκα (post 33) δεν βλεπω να αναφερει κατι στην ZKE εκτος αν κανω λαθος αδερφε...
    https://forums.bimmerforums.com/foru...oral-DIY/page2
    Για το κουμπί με το κεντρικό κλείδωμα αναφέρομαι
    -------------------

  13. #69
    Εγγραφή
    05-07-11
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    916
    Thanked
    696
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Skyline_IS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το κουμπί με το κεντρικό κλείδωμα αναφέρομαι
    A ok ακυρο...
    φιλε πραγματικα δεν εχω ιδεα με αυτο καθως αυτο μου το ειχε συνδεσει ο ηλεκτρολογος μονος του στο συνεργειο...
    αλλα και παλι φαντασου πετυχε μονο το κλειδωμα..με το ξεκλειδωμα δεν βρηκε και το κανω χειροκινητα...
    ψαξου στο ιντερνετ για σχεδιαγραμμα και αμα το καταφερεις πες μου και μενα να φτιαξω το ξεκλειδωμα...
    ηλεκτρολογος σου λεει μετα...απορω πως καταφερε να κανει ηλεκτρικα τα πισω παραθυρα και να συνδεσει το παρκτρονικ...παλι καλα...

    e36 till death!
    its not what you can say its what you can proοve(denzel washighton-training day film).

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP