Σελίδα 6 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 60 από 82

Θέμα: απωθητικό τρωκτικών

  1. #51
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ptboul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκεί τις τρώνε μαζί με το σκυλολόϊ και τα άλογα για αυτό δεν τις απαντάς πουθενά

    Μόνο κουκούλα παχιά σε ψιλο- σώζει, έχω και εγώ το ίδιο θέμα στο μηχανάκι (έξασκούν τα νύχια τους στην σέλα).
    αυτό το έχω λύσει, δύο παλιές πετσέτες, η μία πάνω στην άλλη και τις σφηνώνω γύρω από τη σέλα.

  2. The Following User Says Thank You to PANOS-E60 For This Useful Post:

    Ptboul (01-04-13)

  3. #52
    Εγγραφή
    07-03-13
    Περιοχή
    Neverland
    Μηνύματα
    215
    Thanked
    208
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Στο scooter σώθηκα με ένα μεγάλο κομμάτι νάυλον που καλύπτει όλη την σέλα και την μπαγκαζιέρα, για κάποιον λόγο δεν είδα ξανά γάτα πάνω του. Το πρόβλημα με τις κουκούλες είναι ότι το αυτοκίνητο πρέπει να είναι καθαρό αλλιώς θα γεμίσει γρατζουνιές. Χώρια ότι αν είναι βρεγμένο δεν μπορεί να μπει κουκούλα.

  4. The Following User Says Thank You to mrclouzo For This Useful Post:

    Ptboul (02-04-13)

  5. #53
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Ηλικία
    67
    Μηνύματα
    1.921
    Thanked
    2393
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το γράφω εδώ γιατί δεν μπορώ να βρω το άλλο θέμα με τους σκύλους και τι να κάνουμε για να γλυτώσουμε τα αμάξια μας που τα λερώνουν, όποιος το θυμάται ας το πει και οι συντονιστές ας το βάλουν εκεί. Εγώ νομίζω ότι βρήκα την λύση να μην το πλησιάζουν οι σκύλοι και οι γάτες και το λερώνουν, αν και ακόμη το δοκιμάζω. Λοιπόν για να μην σας παιδεύω το αμάξι το έχω μόνιμα σκεπασμένο με την κουκούλα και είχα πρόβλημα γιατί συνεχώς το λέρωναν οι σκύλοι και δεν μπορούσα να την πιάσω και να το ξεσκεπάσω. Μετά από πολλά σπρέι για απωθητικά ζώων, που έκαναν δουλειά για 2-3 ημέρες, μου ήρθε η ιδέα να το ψεκάσω με ένα παρασκευαζόμενο υγρό που κάνουν απολυμάνσεις στα σπίτια (τη μάρκα την έκλεψα από επαγγελματία που κάνει απολυμάνσεις) για κατσαρίδες, μύγες, κουνούπια κλπ, δηλαδή όλα τα ψυχρόαιμα που τα λένε. Με αυτό ψέκασα την κουκούλα γύρο γύρο (όπου πήγαιναν οι σκύλοι) εκτός από το πίσω μέρος. Πουθενά δεν πλησίασε σκύλος εκτός από πίσω που το κατούρησαν. Σήμερα το έπλυνα πίσω και το ψέκασα και αυτό και θα δούμε, πάντως το υπόλοιπο κρατάει καμιά εβδομάδα τώρα καθαρό. Το προϊόν αυτό είναι το K-Othrine είναι σκόνη σε σακουλάκια διαλύετε σε νερό (οδηγίες έχει επάνω) και το πουλάνε στα φυτώρια και στα καταστήματα που έχουν φυτά και χώματα.


    Ο χειρότερος άντρας η καλύτερη γυναίκα...

  6. The Following 3 Users Say Thank You to sierra For This Useful Post:

    A8hnaios (20-10-14), mark e92 (20-10-14), Vasilis (20-10-14)

  7. #54
    Εγγραφή
    28-04-13
    Περιοχή
    Marousi, Athens
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    182
    Thanked
    312
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Άλλη εναλακτική είναι να βάλεις χαμηλού βολτλαζ ηλεκτροφόρο συρματόπλεγμα γύρω απο το αμάξι! χαχαχα σε πειράζω Παναγιώτη.

    Στάλθηκε απο το Stealth mobile μου.

  8. The Following User Says Thank You to ssaliaris For This Useful Post:

    sierra (21-10-14)

  9. #55
    Εγγραφή
    18-11-10
    Περιοχή
    Lagadas - greece
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    2.181
    Thanked
    1370
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο halkida116mpack Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια καλησπερα εχω θεμα χοντρο...
    επειδη η γυναικα ειναι 7 και κατι μηνων και δεν οδηγει (ενω πριν ηταν χαρος και κινητη γρατζουνια) κυκλοφορω με το jimny για να μην κανω φθορες στα αλλα ,μονο οταν ειναι για γιατρο επειδη παω αθηνα κατεβαινω συνηθως με το πενβε και μια φορα με το μερκ...τα εχω λοιπον πλημενα και ομορφα στο υπογειο γκαραζ στο σπιτι, ανοιξα προχτες το καπο και ειδα πατημασιες απο μικρο ποντικακι στο πενβε , το μερκ δεν του αρεσε μαλλον του ποντικαρα, τα εβαλα μπροστα ,δουλευουν αψογα, αρα δεν μου εφαγε κατι.Στο υπογειο εχω το λεβητα και παρα πολλα εργαλεια και διαφορα πραγματα πχ τραπεζια καρεκλες για το καλοκαιρι κτπ,εψαξα και δεν βρηκα τον μικι μαους.
    εβαλα και φαρμακο σε 4-5 σημεια

    τι να κανω για να μην ξαναμπει στο αμαξι????????????????


    εβαλα τετοιο τιτλο για να το ανοιξετε ολοι για να βοηθησετε
    Φιλε ειμαι σε χωριο εχω κλειστο γκαραζ κατω απο το σπιτι και ειναι απο παντου Μπετον και ατσαλι και στην εσωτερικη πορτα τη μεγαλη εκλεισα πτυχες οσο δεν περναει καλα καλα δαχτυλο χεριου ποσο μαλλον ποντικι το εκανα ετσι για αυτον τον λογο (και για το καλοκαιρι λογο ακριβων ελαστικων δεν μπαινει ουτε πολυ φως αλλα αν δεν εχεις ΠΑΝΤΟΥ Μπετον κοιτα να το κανης γιατι αλιως
    ΔΕΝ μπορεις να κανεις τιποτα οχι παγιδες οχι φαρμακα ΟΤΙ και να βαλης το ποντικι μεχρι να ψοφηση κανη μερες μεχρι τοτε θα σου κανη ζημια (Ενος Γνωστου του Ψοφησε μεσα στο σαλονι απο Merc. S500 AMG) και ΑΝ θες με πιστευεις πεταξε ολο το σαλονι Ναι ολη τη καμπινα Οδηγου - συνοδηγου σε 4-5 βιολογικους καθαρισμους το πηγε μετα απο καιρο η βρωμα δεν εφευγε με τιποτα χωρια που τα ειχε ροκανιση ολα εκει μεσα ακομη και στο βολαν οδηγου πηγε μη καταφυγεις σε παγιδες - φαρμακα τετια μεσα δεν θα κανης τιποτα ενα ειναι το φαρμακο : Κλεισιμο με Τσιμεντο

  10. #56
    Εγγραφή
    13-06-11
    Μηνύματα
    5.849
    Thanked
    11469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Θυμηθικα τον τυπο οπου εδωσε το s500 επειδη γεμισε το τασακι με σταχτες

  11. The Following User Says Thank You to ntinos For This Useful Post:

    Leonidas_E39 (21-10-14)

  12. #57
    Εγγραφή
    28-03-11
    Μηνύματα
    1.724
    Thanked
    2626
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το γράφω εδώ για να μην ανοίγω άλλο θέμα. Έχω μεγάλο θέμα με τις γάτες χρόνια τώρα. Το αμάξι το παρκάρω σε πάρκινγκ αλλά είναι ανοιχτός ο χώρος, δεν έχω κάτι με τα ζωάκια έχω όμως άχτι τα ζώα που το παίζουν φιλόζωοι και αντί να βοηθήσουν και εμάς και τα ζώα φροντίζουν να τις ταΐζουν και οι γάτες να τριγυρνάνε παντού και να γεννάνε σαν τα ποντίκια. Έχω κουραστεί αρκετά και ιδικά μετά την εμπειρία μου με το κουταβάκι που 'έσωσα' από το δρόμο και προσπάθησα να το δώσω στο κυνοτροφίο όπου τον παίζουν ομαδικός (να με συγχωράτε). Το πρόβλημα δεν είναι μόνο ότι δεν μπορώ να το χαρώ ούτε μέρα χωρίς πατημασιές και γρατσουνιές στο καπό και τελευταία στο φανάρι (θα ακολουθήσουν και φωτό) αλλά ότι το φίλτρο καμπίνας βουλώνει σχεδόν με τις τρίχες τους. Όπως θα γνωρίζετε αυτό αποτελεί και πηγή μικροβίων, όταν βγάλαμε το φίλτρο καμπίνας στην αντιπροσωπία το πετάξαμε όπως ήταν...5-6 μηνών φίλτρο.

    Έκανα μια αναζήτηση στο google και βλέπω ότι το ίδιο πρόβλημα συζητιέται και σε άλλα φόρουμ.

    Έχετε να προτείνεται κάποια λύση?
    Αντιμετωπίζει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα?
    Να αναφέρω ότι η κουκούλα δεν αποτελεί λύση του προβλήματος.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tokiko : 04-12-14 στις 04:09

  13. #58
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το ίδιο πρόβλημα εδώ και πολλάαα χρόνια στην πυλωτή. Απλά 3-4 μόνιμες που σύχναζαν της τρόμαξα την ώρα που κοιμόντουσταν μακάριες πάνω στο ζσστό καπό και σαν πανούργες που είναι το έχουν κόψει.
    Αλλά πάντα κάποια άσχετη θα το κάνει που και πού.
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  14. #59
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.294
    Thanked
    7813
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εχω δεί να βάζουν -στηρίζουν στους υαλοκαθαριστήρες κουτάκια με ναφθαλίνη,σαν αυτά που βάζουν στις ντουλάπες. Λένε οτι τις διώχνει !

  15. #60
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Μαζεψε 1-2 "καλα" αδεσποτα με φαι και νερο, θα διωχνουν τις γατες και δεν θα ενοχλουν το αμαξι. Με το καλα εννοω να ειναι ηρεμα και να μην ενοχλουν ανθρωπους.

Σελίδα 6 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP