Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 21

Θέμα: Ήχος στο ξεκλείδωμα του αυτοκινήτου

  1. #1
    Εγγραφή
    21-08-13
    Μηνύματα
    10
    Thanked
    6
    Rides
    0

    Προεπιλογή Ήχος στο ξεκλείδωμα του αυτοκινήτου

    Καλημέρα σας.

    Είμαι κι εγώ ένας προβληματισμένος κάτοχος ενός "άσσου"... μοντέλο 2005.
    Χθες που πήγα στην δουλειά με το αυτοκίνητο και το είχα όλη μέρα παρκαρισμένο χρειάστηκε να ξεκλειδώσω και να ξανα-κλειδώσω το αυτοκίνητο 4-5 φορές (χωρίς να χρειαστεί να το μετακινήσω).
    Όταν ξεκλειδώνω με το χειριστήριο ακούγεται πάντοτε ο γνώριμος ήχος "τουριιιι τουριιι"... (φαντάζομαι πως πολλοί θα τον γνωρίζετε τον ήχο αυτό).
    Το περίεργο είναι όμως είναι πως χθες μετά τον γνώριμο ήχο έκανε και ένα "τιτ τιτ τιτ τιτ" (νομίζω 4 τιτ). Έχει κανείς ιδέα τι είναι αυτό;;;;

    Σήμερα το πρωί όταν ξεκλείδωσα για να φύγω από την δουλειά έκανε το ίδιο. Αφού το οδήγησα μέχρι το σπίτι, έσβησα, κλείδωσα, ξεκλείδωσα (για να το δοκιμάσω πάλι) και δεν μου το έκανε.

    Επίσης να αναφέρω κι εγώ πως είμαι πάσχον από πολλαπλασιαστή! Και αναρωτιέμαι... γιατί η BMW έχει βγάλει μόνο για συγκεκριμένα μοντέλα ανάκληση των πολλαπλασιαστών εφόσον όλα πάσχουν;;; γιατί δηλαδή πρέπει να τα σκάσω τα φράγκα για ένα πρόβλημα που όλοι ξέρουν πως υπάρχει!?!?!?!

  2. #2
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κατ'αρχην καλως ηρθες!!!



    τωρα, αφου το τουρι-τουρι δεν εγινε τυρι-τυρι σημαινει οτι δεν εισαι απο τα μερη μου!!!

    πλακα κανω.

    Οι πολ/στες ειναι ενα αγκαθι που μαλλον θα μεινει στην μαυρη ιστορια της Bmw,οπως και σε αλλες εταιρειες εχουν μεινει καποια αλλα θεματα...

    ....αν αποφασιζε να τους αλλαξει σε ολους δωρεαν,θα ηταν καλα,ομως για καποιο λογο θεωρει το ανταλλακτικο αναλωσιμο(και ειναι κατα καποιο τροπο αλλα οχι σε τετοια συχνοτητα βλαβων...)και ετσι απλα αναβεις το καντηλακι καθε πρωϊ και προσευχεσαι να μην σου καει στη διαδρομη για την δουλεια,εκδρομη κλπ....κατα καποιο τροπο, αγαπα το οχημα σου με τα προτερηματα αλλα και με τα ελλατωματα του.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to aristent For This Useful Post:

    mark e92 (22-08-13), nikos1400 (21-08-13)

  4. #3
    Εγγραφή
    19-03-11
    Περιοχή
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    1.665
    Thanked
    2582
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πάντως το "τιτ τιτ τιτ τιτ" ακούγεται καλύτερα από το "τουρι τουρι", επομένως μια χαρά σου ήρθε!



    Die besten qualitat





    (βγάλε πόλο μπαταρίας για κανα 5λεπτο για να κανει reset και να δεις απο εδω και περα)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη 120ie87 : 21-08-13 στις 08:28

  5. The Following 2 Users Say Thank You to 120ie87 For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (21-08-13), S8N (21-08-13)

  6. #4
    Εγγραφή
    21-08-13
    Μηνύματα
    10
    Thanked
    6
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    χεχεχεχε.... εντάξει... κι εγώ όταν έγραφα το "τουρι τουρι" δεν ένιωθα άνετα και ήξερα πως θα υπάρξει καζούρα! αλλά πως αλλιώς να το περιγράψω;

    αν μου το ξανακάνει από εδώ και πέρα τότε θα δω βγάλω τον πόλο της μπαταρίας.

  7. The Following User Says Thank You to vag990 For This Useful Post:

    aristent (21-08-13)

  8. #5
    Εγγραφή
    21-08-13
    Μηνύματα
    10
    Thanked
    6
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατα καποιο τροπο, αγαπα το οχημα σου με τα προτερηματα αλλα και με τα ελλατωματα του.
    επειδή προέρχομαι από τον χώρο των μοτοσικλετιστών (έχω ένα ΚΤΜ) ξέρω τι σημαίνει να αγαπάς αυτό που καβαλάς και να το σέβεσαι. Αυτή την "όμορφη αρρώστια" που έχετε εσείς για τους 4 τροχούς την κατανοώ αλλά δεν συμπάσχω. Σε σχέση με ότι έχω οδηγήσει (δεν είναι και πάρα πολλά βέβαια) είναι σίγουρα ότι καλύτερο ο "άσσος" αλλά εμένα αυτό με που νοιάζει είναι το ότι δεν θέλω να ανησυχώ για το "αν θα φτάσω" όταν ξεκινάω για κάπου. Σε αντίθεση το ΚΤΜ μου (για την οποία εταιρία ακούγονται τόσα και τόσα) δεν μου έχει βγάλει κανένα πρόβλημα... και με ενοχλεί που ενώ για την BMW που θεωρείται (και όντως είναι κατά την γνώμη μου) αξιόπιστη εταιρία έχω πάντα μια υπόνοια πως ίσως κάτι να μην πάει καλά.

    Ισχύει πως πλέον έχουν βγει πολλαπλασιαστές νέας γενειάς οι οποίοι λύνουν αυτό το πρόβλημα; ή μας τα λένε στα συνεργεία για να μας ρίξουν στάχτη στα μάτια;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vag990 : 21-08-13 στις 11:41

  9. #6
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Προφανώς δε μιλάμε για εργοστασιακό συναγερμό, γιατί κι εμένα έχει αλλά είναι μουγκός στην όπλιση/αφόπλιση.

    Ο ήχος που λες μου φέρνει στο μυαλό συναγερμό Meta που κουμπώνει στο can-bus και λειτουργεί με το εργοστασιακό κλειδί.

    Ο ήχος που άκουσες μάλλον οφείλεται στο ότι κατά την απουσία σου χτύπησε η σειρήνα. Μήπως είχες ηλιοπροστασία που έπεσε?

  10. The Following 8 Users Say Thank You to S8N For This Useful Post:

    120ie87 (21-08-13), A8hnaios (21-08-13), aristent (21-08-13), BILL007 (24-08-13), Kostas_1 (21-08-13), mitsos_chania (21-08-13), nikos1400 (21-08-13), Nino (22-08-13)

  11. #7
    Εγγραφή
    21-08-13
    Μηνύματα
    10
    Thanked
    6
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    S8N total respect! εχεις απολυτο δικιο! δεν γνωριζα πως αυτος ο ηχος ειναι λογω του συναγερμου... και ναι οντως ειχα ηλιοπροστασια που επεσε και χτυπησε ο συναγερμος! τωρα το αν ειναι εργοστασιακος 'η οχι δεν το ξερω... τον συναγερμο τον ειχε βαλει ο αδερφος μου πριν απο αρκετα χρονια.

  12. The Following 2 Users Say Thank You to vag990 For This Useful Post:

    120ie87 (21-08-13), S8N (21-08-13)

  13. #8
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vag990 Εμφάνιση μηνυμάτων
    .....
    Ισχύει πως πλέον έχουν βγει πολλαπλασιαστές νέας γενειάς οι οποίοι λύνουν αυτό το πρόβλημα;
    Ισχυει.

    αλλα και αυτοι δεν ειναι αλεξισφαιροι.....απλα θα αντεξουν αρκετα παραπανω απο τους προηγουμενους.

  14. #9
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς δε μιλάμε για εργοστασιακό συναγερμό, γιατί κι εμένα έχει αλλά είναι μουγκός στην όπλιση/αφόπλιση.
    αμα στον κανω να εχει "φωνη" ,πιανομαι για θαυματοποιος???

    Αρουλη,μη μου πεις οτι δεν ξερεις οτι εχεις ρυθμιση για ενεργοποιηση ηχου κλειδωματος/ξεκλειδωματος????

  15. The Following User Says Thank You to aristent For This Useful Post:

    120ie87 (21-08-13)

  16. #10
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δεν το γνωριζα αυτο. Γινεται και με καποιο τρικ η πρεπει να παω σε εξουσιοδοτημενο;

  17. The Following User Says Thank You to S8N For This Useful Post:

    aristent (21-08-13)

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP