Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Θα καταθεσετε πινακιδες?

Ψήφισαν
83. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • ναι

    24 28,92%
  • οχι

    59 71,08%
Σελίδα 91 από 327 ΠρώτηΠρώτη ... 41818990919293101141191 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 901 έως 910 από 3261

Θέμα: Τέλη κυκλοφορίας-Εκτακτη εισφορα-καταθεση πινακιδων

  1. #901
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξίσου ΣΟΒΑΡΟ είναι το θέμα της ασφάλισης για αυτές τις δύο μέρες.

    Ξέρει κανείς αν υπάρχει έστω και ΜΙΑ ασφαλιστική που να κάνει συμβόλαιο για .....ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ? Το πιο πιθανό είναι να πούνε κάντο για 6-μηνο και τις μέρες που δεν θα χρησιμοποιηθεί, refund. Το 2ο μήνα που θα ψάχνεις τον ασφαλιστή για να σου κάνει την ίδια διαδικασία, δε θα σηκώνει τα τηλέφωνα...
    Αυτό είναι πράγματι πρόβλημα, αν και κάπου είχα ακούσει ότι υπάρχουν ορισμένες ασφαλιστικές που καλύπτουν με τη μέρα με μικρό κόστος.

    Από Ιανουάριο και μετά που όλα αυτά θα με απασχολήσουν άμεσα θα επανέλθω με πληροφορίες.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  2. #902
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Λοιπον...φιλαρακια..

    τωρα το ειδα...σορυ!


    εγω πηρα Μ πινακιδες (οπως τις αποκαλουν) για μια μερα για να μετακινησω το αυτοκινητο στην Λευκαδα!

    η υπαλληλος που με εξυπηρετησε μου ειπε να βαλω σαν αιτια την πωληση του αυτοκινητου (πραγμα που μπορεις να επαναλαμβανεις εωσοτου κ καλα πουληθει)

    δεν σου απαγορευει κανεις να ''προσπαθεις'' να πουλησεις το αυτοκινητο σου κ να μην τα ''καταφερνεις''!

    αυτη βεβαια μου χει πει οτι ισχυει για 24 ωρες μονο , δυο φορες τον μηνα!

    με υποχρεωσε την επομενη εργασιμη μερα να παω τις πινακιδες στην εφορια της περιοχης που πηγα το αυτοκινητο (εφοσον ηταν εκτος Αθηνων) κ μου ειπε οτι αν τις ξαναχρειαστω θα παω εκει για να τις ξαναπαρω

    στο χαρτι βεβαια αναφερετε η διαδρομη που θα κινηθει το αμαξι (δεν ξερω τι θα συμβει αν παρεκλινεις της πορειας σου...δλδ αν ξαφνικα βρισκομουν στην Σαλονικα...σαφως θα μουν παρανομος)

    Η Μ Πινακιδες ειναι σε χαρτονι...δεν τις κολλησα πουθενα , πηγα χωρις πινακιδες στο αμαξι εως Λευκαδα , κ ετυχα σε μπλοκο τροχαιας στο ΚΙΑΤΟ οπου κ με εγραψαν για υπερβολικη ταχυτητα!

    Επειδη δεν ηξεραν πως να με γραψουν με τις Μ πινακιδες, με εγραψαν με τις παλιες μου που ειναι κατατεθειμενες κ απλα με ρωτησαν το νουμερο πινακιδας...ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ!
    Φυσικα ημουν συνεργασιμος μιας κ με εγραψαν μονο για 40 ευρα κ μου ευχηθηκαν κ καλο δρομο...απλα επρεπε να με γραψουν!

    ωστοσο...ουτε για ασφαλεια με ρωτησαν , δεν θα χα απαντηση να τους δωσω μιας κ πηγα ΑΚΑΛΥΦΤΟΣ...χαχαχαχαχ

    ρωτησα κ καμμια γνωστη ασφαλιστικη δνε με καλυπτε για μια μερα...θελαν να πληρωσω τα κερατα μου 6μηνο κ να τα παρω πισω...χεστηκα..το ρισκαρα κ πηγα (δεν το συνιστω)


    οπου αλλου μπορω να φανω χρησιμος στην διαθεση σας...δεν νομιζω να ξεχασα κατι...


    μην ξεχασω να αναφερω οτι ειναι ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΙ στην εφορια να σου εκδοσουν τετοιες πινακιδες , αλλα επειδη βαριουνται την διαδικασια σου λενε μπαρουφες!
    απλα επεμεινε κ αν μπορεις βρες το νομο κ τριψτην τον στην μουρη αλλιως πες της να παρει την ΔΟΥ ΜΟΣΧΑΤΟΥ που το κανε ενας φιλος σου (οντως κ οχι παραμυθια)

    μην χασετε ποτε το χαρτι που εχετε καταθεσει πινακιδες γιατι εκει αντε να βγαλεις ακρη μ αυτους...(ενα ενα τα θυμαμαι)...χεχε
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  3. The Following 7 Users Say Thank You to Vasilis For This Useful Post:

    bill_m3 (10-11-11), Driver M (11-11-11), Kostas_1 (11-11-11), m-power_01 (10-11-11), Monsta (10-11-11), Ptboul (11-11-11), Stathis (11-11-11)

  4. #903
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων

    στο χαρτι βεβαια αναφερετε η διαδρομη που θα κινηθει το αμαξι (δεν ξερω τι θα συμβει αν παρεκλινεις της πορειας σου...δλδ αν ξαφνικα βρισκομουν στην Σαλονικα...σαφως θα μουν παρανομος)

    χεχε έχω να πάω σβάρνα τους μισούς μαντράδες της Αττικής για να το πουλήσω. Τραβάνε ζόρι ????

    Ελλάς στο μεγαλείο σου !!!!!

  5. #904
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον...φιλαρακια..

    τωρα το ειδα...σορυ!


    εγω πηρα Μ πινακιδες (οπως τις αποκαλουν) για μια μερα για να μετακινησω το αυτοκινητο στην Λευκαδα!

    η υπαλληλος που με εξυπηρετησε μου ειπε να βαλω σαν αιτια την πωληση του αυτοκινητου (πραγμα που μπορεις να επαναλαμβανεις εωσοτου κ καλα πουληθει)

    δεν σου απαγορευει κανεις να ''προσπαθεις'' να πουλησεις το αυτοκινητο σου κ να μην τα ''καταφερνεις''!

    αυτη βεβαια μου χει πει οτι ισχυει για 24 ωρες μονο , δυο φορες τον μηνα!

    με υποχρεωσε την επομενη εργασιμη μερα να παω τις πινακιδες στην εφορια της περιοχης που πηγα το αυτοκινητο (εφοσον ηταν εκτος Αθηνων) κ μου ειπε οτι αν τις ξαναχρειαστω θα παω εκει για να τις ξαναπαρω

    στο χαρτι βεβαια αναφερετε η διαδρομη που θα κινηθει το αμαξι (δεν ξερω τι θα συμβει αν παρεκλινεις της πορειας σου...δλδ αν ξαφνικα βρισκομουν στην Σαλονικα...σαφως θα μουν παρανομος)

    Η Μ Πινακιδες ειναι σε χαρτονι...δεν τις κολλησα πουθενα , πηγα χωρις πινακιδες στο αμαξι εως Λευκαδα , κ ετυχα σε μπλοκο τροχαιας στο ΚΙΑΤΟ οπου κ με εγραψαν για υπερβολικη ταχυτητα!

    Επειδη δεν ηξεραν πως να με γραψουν με τις Μ πινακιδες, με εγραψαν με τις παλιες μου που ειναι κατατεθειμενες κ απλα με ρωτησαν το νουμερο πινακιδας...ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ!
    Φυσικα ημουν συνεργασιμος μιας κ με εγραψαν μονο για 40 ευρα κ μου ευχηθηκαν κ καλο δρομο...απλα επρεπε να με γραψουν!

    ωστοσο...ουτε για ασφαλεια με ρωτησαν , δεν θα χα απαντηση να τους δωσω μιας κ πηγα ΑΚΑΛΥΦΤΟΣ...χαχαχαχαχ

    ρωτησα κ καμμια γνωστη ασφαλιστικη δνε με καλυπτε για μια μερα...θελαν να πληρωσω τα κερατα μου 6μηνο κ να τα παρω πισω...χεστηκα..το ρισκαρα κ πηγα (δεν το συνιστω)


    οπου αλλου μπορω να φανω χρησιμος στην διαθεση σας...δεν νομιζω να ξεχασα κατι...


    μην ξεχασω να αναφερω οτι ειναι ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΙ στην εφορια να σου εκδοσουν τετοιες πινακιδες , αλλα επειδη βαριουνται την διαδικασια σου λενε μπαρουφες!
    απλα επεμεινε κ αν μπορεις βρες το νομο κ τριψτην τον στην μουρη αλλιως πες της να παρει την ΔΟΥ ΜΟΣΧΑΤΟΥ που το κανε ενας φιλος σου (οντως κ οχι παραμυθια)

    μην χασετε ποτε το χαρτι που εχετε καταθεσει πινακιδες γιατι εκει αντε να βγαλεις ακρη μ αυτους...(ενα ενα τα θυμαμαι)...χεχε
    Ενταξει για να το πας στο χωριο/εξοχικο σου.. αλλα αξιζει ολο αυτο για να το βγαλεις βολτα 2 φορες το μηνα? Μαλλον οχι. Αντε σε ενα βραδυ να κανεις Διονυσο, Σουνιο, Κρυφη, Φανερη, Σκοτεινη, Λαμπρη, Θολη.. με φυλλο πορειας Μαρουσι-Πειραια Οποτε πληρωνε ή στη ζουλα..

  6. The Following 2 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    Nick bmwlover (11-11-11), Ptboul (11-11-11)

  7. #905
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    φανη

    η διαδικασια για εκδοση Μ ειναι απλη!

    οι υπαλληλοι ειναι αυτοι που βαριουνται να την κανουν,

    εκτος των αλλων , σκεψου σε ποσα μυρια ΙΧ θα κατατεθουν οι πινακιδες?

    φανταζεσαι να ξερουν ολοι την ευκολια της ολης καταστασης, τι ουρα εχει να γινει στην εφορια για εκδοση πινακιδων Μ?


    Τα ευκολως εννοουμενα παραλειπονται...γι αυτο την κανουν γαργάρα κ φανταζουν ολα δυσκολα...
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  8. The Following User Says Thank You to Vasilis For This Useful Post:

    Ptboul (11-11-11)

  9. #906
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μηπως υπαρχει και κανα κολπο δυο φορες το μηνα να εχουμε ///Μ;

  10. The Following User Says Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    Nick bmwlover (11-11-11)

  11. #907
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μηπως υπαρχει και κανα κολπο δυο φορες το μηνα να εχουμε ///Μ;
    στο νοικιάζω με την ώρα...
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  12. #908
    Εγγραφή
    26-05-10
    Περιοχή
    Χαλανδρι
    Μηνύματα
    189
    Thanked
    115
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μηπως υπαρχει και κανα κολπο δυο φορες το μηνα να εχουμε ///Μ;
    Βάζει όλο το forum απο ένα κατοστάευρω.......

  13. The Following User Says Thank You to mse36 For This Useful Post:

    Nick bmwlover (11-11-11)

  14. #909
    Εγγραφή
    03-02-11
    Περιοχή
    ATHENS-LAMIA
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    225
    Thanked
    133
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ηρθε το σηματακι 660 € , βοηθηά μας...

  15. #910
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.182
    Thanked
    14074
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    φανη

    η διαδικασια για εκδοση Μ ειναι απλη!

    οι υπαλληλοι ειναι αυτοι που βαριουνται να την κανουν,

    εκτος των αλλων , σκεψου σε ποσα μυρια ΙΧ θα κατατεθουν οι πινακιδες?

    φανταζεσαι να ξερουν ολοι την ευκολια της ολης καταστασης, τι ουρα εχει να γινει στην εφορια για εκδοση πινακιδων Μ?


    Τα ευκολως εννοουμενα παραλειπονται...γι αυτο την κανουν γαργάρα κ φανταζουν ολα δυσκολα...

    Kαι όπως όλα τα κόλπα είναι για λίγο καιρό και για λιγοστούς,όταν γίνουν απο πολλούς και σύστημα,τότε παύουν να ισχύουν και τα πράγματα γίνονται ζόρικα.

    Και για να σας φτιάξω και το βράδυ,έχει ακουστεί ότι το κατώφλι του 2000cc θα πάει στα 1800cc για να πιάσει περισσότερους.Είδαν ότι τα έσοδα πάνε κατα διαόλου απο τα αυτοκίνητα και μιας και όλοι πλέον κινούνται στα 1400 και κάτω και τα 2000 και πάνω τείνουν να γίνουν είδος προς εξαφάνιση,έπεσε και αυτό στο τραπέζι...
    Ετοιμαστείτε λοιπόν ψυχολογικά...

    Με τις υγείες μας...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 23-11-11 στις 21:57



  16. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    stefm5 (24-11-11)

Σελίδα 91 από 327 ΠρώτηΠρώτη ... 41818990919293101141191 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP