Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 45

Θέμα: [E36] Παει...(τρακάρισμα)

  1. #1
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    442
    Thanked
    174
    Rides
    0

    Προεπιλογή [E36] Παει...(τρακάρισμα)

    Παει το bmwdaki..Σημερα ο πατερας μου δυστυχως συμμετειχε σε 4πλη καραμπολα στην βαρης,ηταν ο τελευταιος στην σειρα....Ξεκιναω με το ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΟΛΩΝ οτι ειναι μαι χαρα και δεν επαθε τιποτα ουτε αυτος ουτε κανενας απο τους αλλους αν και ο δευτερος στη σειρα με ενα χοντα το πορτπαγκαζ ακουμπησε σχεδον τα μαξιλαρακια του οδηγου!!!Τεσπα το bmw διαλιθηκε το καπω ολοκρηρωτικα διοτι το μπροστα αμαξι ηταν ενα passat παλιο ψηλο ολο σιδερο το οποιο δεν καταλαβε τιποτα,αλλα το δικο μας βρηκε μονο καπο με την μια..Η μασκα να φανταστειτε αλοβητη με ενα χτηπηματακι λες και βαρεσε πετραδακι πανω..Καπω λοιπον,φαναρια,2φτερα,ψηγει ο,οι ανεμηστηρες μπροστα και αυριο περιμενουμε να μαθουμε τα παιρετερω(δεν εχει μπει συνεργειο ακομα)..Ζημια κοντα στα 3000 ευρω θεωρω οπως τα ειδα,εχω φωτο αλλα δεν μου παει να τις ανεβασω και να το ξαναδω ετσι δεν μπορω......Μπορει να ακουστει γελοιο αλλα οταν το ειδα τελικα επιασα το νεαυτο μου ετοιμο να δακρυζειαν δεν το εκανα..Εχω αφιερωσει τοσο χρονο και αρκετα λεφτα για τα οικονομιακ μου επιπεδα γι αυτο το αμαξι...1 μηνα πριν 900 ευρω διαφορικο!!!!!Το αμαξι σημερα το πρωι βγηκε απ οτο συνεργειο και σημερα τρακαρε....Δεν ξερω τι να πω και τι να κανω..Δεν ξερω αν θα φτιαχτει,δεν ξερω αν πρεπει να φτιαχτει η αν πρεπει να παρουμε κανα σασι απο αλλο 36 ρι και να κουμπωσουμε τα μηχανικα μερη πανω δεν ξερω τι συμφερει οικονομιακ δεν ξερω τιποτα!!!!!!Παιζει να βρεθει κανα τρακαρισμενο να του τα ξηλωσουμε ολα??Μπορει να βοηθησει κανεις σε κατι δεν ξερω παιδια...δεν ξερω τιποτα...Το μονο που ξερω ειναι οτι το αμαξι διαλυθηκε..Οπως επισης ξερω πως πρεπει να ειμαι ευγνωμονας που δεν επαθε τιποτα ο πατερας μου αν και πηγαινε μονο με 60 ευτυχως...Συγγνωμη για το μεγαλο και κουραστικο ποστ

  2. #2
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    λαμαρινες που τους εχουμε δωσει αξια ειναι φιλε μου τιποτα παραπανω,ευτυχως που καμια ανθρωπινη ζωη δεν τραυματιστηκε, κρατα την εικονα του μεσα σου και τις αναμνησεις απο τις ωρες που περασες μαζι του και... κοιτα μπροστα...νεο "ξεκινημα"

  3. The Following User Says Thank You to Nino For This Useful Post:

    Samaro (30-01-10)

  4. #3
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    ΧΙΟΣ
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    433
    Thanked
    220
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    φιλε μου το σημαντικο ειναι οτι δεν χτυπησε κανενας.η λαμαρινες φτιαχνουν.
    εχει παρει σασι στο αμαξι?εχει παθει ζημια και πισω η μονο μπροστα?κινητηρας?αν οχι τοτε για ανταλλακτικα ψαξε σε μεταχειρισμενα.αλλα μπορεις να κανεις και αυτο που ειπες.να βρεις ενα αλλο και να βαλεις τα πραγματα πανω.παντως θα κοστησει η επισκευη.

    και εγω οταν τρακαρα νομιζα οτι ειχα χοντρη ζημια γιατι ειχα χτυμησει την μουρη ασχημα,αλλα τελικα την εβγαλα οικονομικα βρισκοντας ανταλλακτικα απο μεταχειρισμενα, και δεν ειχε και φοβερη ζημια απ'οτι φανηκε στην πορεια.
    υπομονη φιλε,ολα φτιαχνονται.

  5. #4
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Φίλε μου, λυπάμαι ειλιρινά για το ατύχημα. Όπως είπες κι εσύ βέβαια, μπροστά στην ανθρώπινη ζωή που είναι ανεκτίμητη, οι λαμαρίνες είναι πραγματικά ήσσονος σημασίας και με όρεξη, υπομονή και επιμονή, τα πάντα γίνονται. Καταλαβαίνω ωστόσο πως αισθάνεσαι για το αυτοκίνητό σου, αφού και εγώ πριν κανά χρόνο ενεπλάκην με το 207 μου σε σοβαρό ατύχημα, που κόστισε σχεδόν 5 χιλιάρικα (κάποιος ασυνείδητος με χτύπησε από το πλάι και χτύπησα με ταχύτητα 80+χλμ σε τοίχο, με συνέπεια όλο το δεξί μέρος της μούρης να γίνει πίτα, περιττό να πω ότι ο υπεύθυνος την έκανε κύριος). Ευτυχώς όμως, δεν έπαθα το παραμικρό και μετά από δύο μήνες και το αμάξι έγινε (να είναι καλά και η μικτή) σαν καινούριο και εγώ πλέον έχω πάρει ένα γερό μάθημα ζωής και εκτιμώ το κάθε τι πολύ περισσότερο από πριν.

    Δυστυχώς, δε μπορώ να σε βοηθήσω με την εύρεση μεταχειρισμένων ανταλλακτικών, ή κάποιου τροπέτου, αφού είμαι άσχετος από αυτά, είμαι σίγουρος όμως ότι πολλά μέλη από εδώ έχουν και τις άκρες, αλλά πάνω από όλα και τη θέληση να κάνουν ό,τι μπορούν για να επιστρέψει η μπέμπα σου δριμύτερη στο δρόμο.

    Σου εύχομαι να πάνε όλα κατ'ευχήν και να μην ξαναεμπλακείς, τόσο εσύ όσο και τα αγαπημένα σου πρόσωπα, σε τέτοιες έσχημες καταστάσεις.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  6. #5
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τόμι μην αγχώνεσαι ....

    Ξέρω το να τα λέμε απ΄έξω από τον χορό είναι εύκολο..

    Αφού δεν χτύπησε κανένας, όλα γίνονται, περίμενε να μάθεις το κοστολόγιο (κοίτα για μτχ, υπάρχουν σε αφθονία για το 36άρι σου) και μετά θα δεις σε ποια λύση θα κινηθείς!

    Πάνω απ΄όλα μην στεναχωριέσαι, όλα θα γίνουν!!!!

  7. #6
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Salonica . . .
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    5586
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κοιτα να ηρεμησεις το σοκ ειναι μεγαλο . . .

    Δες τι μπορεις να παρεις απο την ασφαλιστικη σου . . .

    Και για μενα καλο θα ειναι να πουλησεις τα πραγμτα τα σου και να

    παρεις με αυτο το ποσο που θα μαζεψεις παρε ενα Ε 46 . . .

  8. #7
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    442
    Thanked
    174
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ευχαριστω πολυ παιδια..Οχι σασι δεν εχει χτυπησει καθολου μονο μουρη εχει φαει και ο κινητηρας δειχνει αθικτος..Το αμαξι ουτε καν εσβησε..για μεταχειρισμενα θα κοιταξω απλα θελω να ειναι απο bmw(αν και πιστευω δεν θα ταιριαζει τιποτα αλλο)..Το αμαξι θελω να το φτιαξω δεν μπορω το αφησω ετσι....

  9. #8

    Προεπιλογή

    Ειναι οπως τα είπες...Το σημαντικοτερο οτι δεν χτυπησε κανεις...Αν εχεις καποιο γνωστο σου συνεργειο να αναλαβει να σου βγαλει ενα κοστολογιο...να ξερεις πως να κινηθεις...Αν είναι να φτασεις στα 4 χιλιαρικα ειναι προτιμοτερο να δωσεις 6 και να παρεις ενα κουπεδακι 1600 και να του πεταξεις πανω τα δικα σου πραγματα...Αλλα ολα αυτα ειναι λογια στον αερα...Να γινει πρωτα εκτιμιση της ζημιας και μετα βλεπεις...

  10. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.182
    Thanked
    14075
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είναι να φτασεις στα 4 χιλιαρικα ειναι προτιμοτερο να δωσεις 6 και να παρεις ενα κουπεδακι 1600 και να του πεταξεις πανω τα δικα σου πραγματα...Αλλα ολα αυτα ειναι λογια στον αερα...Να γινει πρωτα εκτιμιση της ζημιας και μετα βλεπεις...
    Πωωω...Κρίμα φίλε μου!Τι να πω...Κρίμα...Το καλό είναι ότι δεν χτύπησε κανένας.
    Για τα ανταλλακτικά ψάξε στα μεταχειρισμένα...Ολα υπάρχουν...Απο Ε36 έχει "βρωμίσει" ο τόπος στα ανταλλακτικά...Και όπως είπε και ο Σπύρος παραπάνω!Αν είναι να δώσεις 3000 ψάξε για κουπέ 1600 και πέτα τα όλα πάνω (πχ https://www.car.gr/classifieds/cars/view/473962/ )...Στα ίδια λεφτά θα σου έρθει και θα πας και σε κουπέ (αν το είχες ποτέ κάψα)

    "Περαστικά" και υπομονή...



  11. #10
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    ΧΙΟΣ
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    433
    Thanked
    220
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    μεταχειρισμενα ανταλλακτικα για 36αρι πιστευω οτι υπαρχουν πολλα και θα μπορεσεις να βρεις οτι χρειαστεις.
    ηρεμια χρειαζεται και υπομονη.και καλο ψαξιμο.

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP