Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7

Θέμα: [E60] ΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟ BUSINESS ΣΕ PROFESSIONAL

  1. #1

    Προεπιλογή [E60] ΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟ BUSINESS ΣΕ PROFESSIONAL

    Πριν απο λιγους μηνες εκανα εγω την αλλαγη στο ηχοσυστημα μου.Εβγαλα την Display οθονη 6,5 που ειχα κ εβαλα την 8,8 κ το Professional συστημα πλοηγησης.Αλλαγη στον ηχο με το HiFi Professional LOGIC7 με ολα τα ηχεια κ τον TOP HIFI DSP Logic 7 Amplifier κ Συνδεση με οπτικη ινα.οταν πηγα στην ΒΜW k ειπα για την αλλαγη ποσο θα παει επαθα πλακα.Υστερα απο πολυ κοπο τα βρηκα ολα σχεδον στην μιση τιμη απο διαφορα μερη.Το αποτελεσμα ομως ειναι σκετο θαυμα κ οποιος θελει να κανει μια τετοια αλλαγη θα του ελεγα με χιλια αξιζει πραγματικα ο κοπος οταν δεις το αποτελεσμα.τελος εβαλα κ ενα MULTIMEDIA INTERFACE με εξοδο Audio Cable: AV 1, 2, V3 IN / AV OUT AV1
    AV2 με CONTROLS MONITOR SIZE
    UP (ON): FOR 8.8” MONITOR
    DOWN (OFF): FOR 6.5” MONITOR για ολες τις οθονες, κ EXCLUSIVE FOR REAR VIEW CAMERA.κ ολα αυτα με ελενχο απο το I-DRIVE CONTROL UNIT.Εγω ομως πισο στο πορτ παγκαζ εβαλα εναν MULTIMEDIA δισκο 1τερα κ βλεπω ταινιες μουσικη video clip στην οθονη μου απο εκει.Οσο για τv το μονο μου αξιζει να βαλει οποιος θελει ειναι τo BMW TV TUNER παιζει αψογα κ αναλογικη αλλα κ ψηφιακη TV ειδικα με την ψηφιακη που σε ενα μηνα θα εχουμε δεν θα εχει κανεις προβλημα στην κινηση σχεδον πουθενα στο σημα,την κεραια την βαζουν σε ολο το πισω μερος του προφυλακτηρα.Ενα θεμα το οποιο με απασχολισε 2 μηνες.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη YAz : 31-12-09 στις 03:58 Αιτία: Διόρθωση τίτλου.

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ωραία αλλά και δύσκολη αναβάθμιση. Ειδικά αν δεν έχεις έτοιμη την προεγκατάσταση Hi-Fi, γραμμές για ηχεία στις πίσω πόρτες, κεντρικό ηχείο στο ταμπλώ κλπ.. Το αποτέλεσμα όμως είναι άκρως απολαυστικό. Σε ανταμοίβει! Το Lοgic7 είναι πραγματικά υπέροχο.

  3. #3

    Προεπιλογή

    Εχεις απολυτο δικιο Νικο ειναι πολυ δυσκολη η αναβαθμιση ιδικα αν βλεπεις το οχημα σου σχεδον εσωτερικα οπως ηταν στο εργοστασιο πριν μπουν ολα μεσα!!!
    Πολλες ωρες δουλειας με κοπο.Οντως ομως το αποτελεσμα σε ανταμοιβει ειναι εξωπραγματικα υπεροχο στα αυτια σου.

  4. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.294
    Thanked
    7813
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Και τι κόστισε το όλο θέμα ? Που βρήκες τα παρελκόμενα ?

    Υ.Γ Ασχετο με το θέμα αλλα το σετ φρένων που είχες βρεί τα αγόρασες τελικά?

  5. #5
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    809
    Thanked
    1834
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGEMM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν απο λιγους μηνες εκανα εγω την αλλαγη στο ηχοσυστημα μου.Εβγαλα την Display οθονη 6,5 που ειχα κ εβαλα την 8,8 κ το Professional συστημα πλοηγησης.Αλλαγη στον ηχο με το HiFi Professional LOGIC7 με ολα τα ηχεια κ τον TOP HIFI DSP Logic 7 Amplifier κ Συνδεση με οπτικη ινα.οταν πηγα στην ΒΜW k ειπα για την αλλαγη ποσο θα παει επαθα πλακα.Υστερα απο πολυ κοπο τα βρηκα ολα σχεδον στην μιση τιμη απο διαφορα μερη.Το αποτελεσμα ομως ειναι σκετο θαυμα κ οποιος θελει να κανει μια τετοια αλλαγη θα του ελεγα με χιλια αξιζει πραγματικα ο κοπος οταν δεις το αποτελεσμα.τελος εβαλα κ ενα MULTIMEDIA INTERFACE με εξοδο Audio Cable: AV 1, 2, V3 IN / AV OUT AV1
    AV2 με CONTROLS MONITOR SIZE
    UP (ON): FOR 8.8” MONITOR
    DOWN (OFF): FOR 6.5” MONITOR για ολες τις οθονες, κ EXCLUSIVE FOR REAR VIEW CAMERA.κ ολα αυτα με ελενχο απο το I-DRIVE CONTROL UNIT.Εγω ομως πισο στο πορτ παγκαζ εβαλα εναν MULTIMEDIA δισκο 1τερα κ βλεπω ταινιες μουσικη video clip στην οθονη μου απο εκει.Οσο για τv το μονο μου αξιζει να βαλει οποιος θελει ειναι τo BMW TV TUNER παιζει αψογα κ αναλογικη αλλα κ ψηφιακη TV ειδικα με την ψηφιακη που σε ενα μηνα θα εχουμε δεν θα εχει κανεις προβλημα στην κινηση σχεδον πουθενα στο σημα,την κεραια την βαζουν σε ολο το πισω μερος του προφυλακτηρα.Ενα θεμα το οποιο με απασχολισε 2 μηνες.
    Αυτό θα με ενδίεφερε παρα πολύ. Αν θέλεις δώσε περισοτερες λεπτομερειες. εχω το professional και θελω να παιζει dvd εστω κι απο σκληρο αρκει να ελεγχονται ολα απο το Idrive. Τι έβαλες, που το βρήκες και ποσο;
    Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος

  6. #6

    Προεπιλογή

    Γεια σου Κωστα,
    Τα λεφτα ηταν για ολα (οθονη,μοναδα,πλαστικα,ηχει α,dsp LOGIC7,καλωδια,σκληρος δισκος)στα 3200 με αγορα απο το E-BAY K απο εδω απο φιλους με ακρες.
    τωρα οσο για το αλλο το θεμα με τα φρενα ειμαι σε επαφη με το παιδι που τα εχει γιατι καποιο προβλημα υπαρχει με την μια δαγκανα μπροστα κ απο 120Ε μεταφορικα ξαφνικα θελει 180Ε,τελικα δεν ηταν δικα του ηταν απο εναν γνωστο ο οποιος το στουκαρε ασχημα κ πηγε το Μ5 ολο για ανταλλακτικα κ μαλλον την εφαγε ασχημα μπροστα οποτε απο εκει κ το προβλημα που σου ειπα ποιο πριν.ΑΣΕ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΩ Κ ΠΑΘΟ ΚΑΜΙΑ ΠΛΑΚΑ Κ ΜΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΑ.Μεσα στην εβδομαδα θα ξερω σιγουρα κ θα σας πω τα νεα οποια κ αν ειναι αυτα.

  7. #7
    Εγγραφή
    04-11-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Γειά σου, είμαι καινούριο μέλος από Θεσσαλονίκη και ενδιαφερόμουν και εγώ (μέχρι να ρωτήσω τιμές στην αντιπροσωπεία) να αλλάξω το business σε professionnal navi, χωρίς να κάνω απαραίτητα αναβάθμιση στο ηχοσύστημα με επιπλέον ηχεία. Δεν γνωρίζω αν επιτρέπεται μέσω του forum αλλά αν είναι δυνατόν θα ήθελα περισσότερες πληροφορίες (πχ πού έκανες την αλλαγή, ποιά συγκεκριμένα κομμάτια παρήγγειλες από ebay κτλ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP