Σελίδα 10 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 8910111220 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 100 από 267

Θέμα: ΚΟΜΠΛΕΞ!!

  1. #91
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο halkida116mpack Εμφάνιση μηνυμάτων
    [/COLOR]
    καλυτερο σε τι...νομιζω οτι δεν υπαρχει το καλυτερο αυτοκινητο...το ενα ειναι πιο καλο σε καποιο τομεα...το αλλο πιο καλο σε κατι αλλο.
    τα ψαλιδια ειναι επιτειδες φτιαγμενα ετσι...οχι ψευτικα αλλα απο ελαφρι υλικο για να πετυχουν το 50-50 στο βαρος
    πιστεψε με αν εχεις BMW με εξι κυλινδρα το τελευταιο που θα σε νοιαξει ειναι το ποσο λαδι βαζεις...νομιζω οτι τα 6κυλινδρα ειναι ΑΛΛΑ αυτοκινητα..
    με ντι τι σι ον δεν θα εχεις ποτε κανενα προβλημα σε ολες τις συνθηκες...
    με 2 λογια ρωτα τον εαυτο σου αν θες γυναικα ή ερωμενη....
    Δεν καταλαβαίνω? Καίνε λάδια και χαλάνε σινεμπλόκ και στραβώνουν ψαλίδια?

    Εξακύλινδρο εδώ! μου καίει 0.8 - 1.0 lt ανα 15.000 χλμ.
    Ψαλίδια και σινεμπλόκ "δεν ξέρω" τι σημαίνει και ναι, έχει αλουμινένια.
    Τουρμπίνες σε 335i που ξέρω 2-3 (και αρκετά σκαλισμένα) δεν έχουν βγάλει κάτι ως τώρα... Κινητήρες και σασμάν, τουλάχιστον όσο βρίσκεται το αυτοκίνητο στην περίοδο της εγγύησης ελάχιστα έχουν αντικατασταθεί..

    Ξέρω όμως ότι πολλά του group αλλάζουν σασμάν ακόμα και στις 6000χλμ, δεύτερο σασμάν στις 15000, κινητήρα στις 20000 ....και έχω 2 γνωστούς-συγγενείς που ναι, ήταν ικανοποιημένοι από τα γκάζια τους, όχι και τόσο από την κατανάλωσή τους, καθόλου από τη συμπεριφορά τους, απογοητευμένοι από την αξιοπιστία τους ...και λογικό ήταν να τα "ξεφορτωθούν" στη λήξη της εγγύησης....

    Όταν ένα αυτοκίνητο ή κινητήρας έχει δυσεπίλυτα, επαναλαμβανόμενα - κοινά με άλλα αυτοκίνητα του ίδιου τύπου θέματα κατά τη διάρκεια της εγγύησης (όταν χρησιμοποιείται, όχι όταν είναι παρκαρισμένο...) τότε υπάρχει και θέμα αξιοπιστίας, ρισκάρεις να το πληρώσεις διπλό εκτός εγγύησης... ανεξαρτήτως εταιρίας..

  2. #92
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    3.147
    Thanked
    4325
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ptboul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δράττομαι της ευκαιρίας να ρωτήσω κάτι που με βασανίζει από την ώρα που έμπλεξα με τα μπεμβεδοφόρα :

    ΓΙΑΤΙ ένα 316 όλοι λέτε ότι ΔΕΝ ΠΑΕΙ τη στιγμή που έχει 122 άλογα κ 210 τελική??

    Πόσο θέλετε να πάει δηλ? Γιατί δε λέμε το ίδιο για ένα πασσάτ 1.6, Φόκους, νισσάν, βόλβο κλπ. και πόσο πιο βαριά είναι πια αυτή η 316 από τον ανταγωνισμό? (Εξαιρούνται τα υπερ τροφοδοτούμενα)
    Μάλλον εννοούν ότι δεν πάει όπως θα έπρεπε να πηγαίνει ένα BMW άσχετα απο τον ανταγωνισμό.
    Απο τους 2 άμεσους ανταγωνιστές του, μόνο η C Class πηγαίνει καλλίτερα, υπετροφοδοτούμενη γαρ.
    Στην Audi το θέμα είναι για γέλια. Ξεκινά απο 1.8 Turbo, με το ιλλιγγιώδες νούμερο των......120 ίππων
    Και παραπάνω κυβικά και υπετροφοδοτούμενο και μικρότερη ιπποδύναμη από την 316. Σε νούμερα βέβαια γιατί στον δρόμο είναι άλλη ιστορία.

  3. #93
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Salonica . . .
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    5586
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Kολητος με evo 8 με επανω απο 600 ps σκυλοκοντραδικο αμαξι και σε Σερρες . . .

    Το εχει μολις 2 χρονια και το σκυλοβαρεθηκε . . .

    Ουτε βολτα με βενζινες στον θεο (βλεπεις evo) με μια γυρα ξανα μεσα για συμαζεμα

    σε διαφορα θεματα ασε που εβαλε αλα 15 με 20κ βεβαια θεματα δικα του αυτα . . .

    Πηγαμε με το δικο μου Χαλκιδικη και ηταν σαν χαζος απο την χαλαρωση που ειχε . . .

    Στην πραξη ; ; ; ΒΡΗΚΕ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙ και ψαχνουμε Μ3 46 αρι . . .

    Ολα ειναι καλα και τα γκαζια και οι κοντρες και και και . . . .

    Αλλα οταν μιλαμε για ποιοτητα Α κατηγοριας και αυτο συνεπαγεται απο τον ασσο μεχρι

    τις σειρες /// Μ . . .

    Κανεις δεν μπορει να βγει να πει την καθε βλακεια του για θεμα δυναμης κτλ κτλ κτλ

    οταν ΔΕΝ εχει οδηγησει ενα Bmw . . .

    Ειμαι καθαρος Bmw δακιας και δεν το κρυβω οτι κοιταω αντικειμενικα ολα τα

    αυτοκινητα . . .

    Αλλα εχουν +++ αλλα εχουν ----- ποτε δεν θα βγω να πω ειναι μαπα για κατι που δεν

    ξερω . . .
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Christos 330 : 17-09-10 στις 10:28

  4. The Following 3 Users Say Thank You to Christos 330 For This Useful Post:

    halkida116mpack (17-09-10), Nick bmwlover (17-09-10), Ptboul (17-09-10)

  5. #94
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    βόλτες με το μάτζικ μπας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.114
    Thanked
    11971
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dioskouroi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί είναι μπε-βε και ΠΡΕΠΕΙ να είναι τέλειο παντού και πάντα!
    Τώρα μάλιστα! Κατανοητό._

    Ps: μου λείψατε μικρούληδες, που χαθήκατε?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NickE60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβαίνω? Καίνε λάδια και χαλάνε σινεμπλόκ και στραβώνουν ψαλίδια?
    Στο δικό μου και σε πολλά άλλα που ξέρω, Ε34, Ε36 κλπ αλλάχθηκαν ψαλίδια κ ακρόμπαρα μετά από 16 χρόνια κ 245.000km. Εξάτμιση? Έχω ακόμα την ίδια χωρίς ίχνος σκουριάς. Ποιότητα κύλισης? Πούλμαν. Θα μου πεις άλλοι καιροί άλλα ήθη (τα παλιά Bmw) άλλα όπως κ να έχει υπάρχει διαφορά χαοτική ακόμα κ σήμερα σε ποιότητα κατασκευής για αυτό κ η διαφορά στην τιμή.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NickE60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξακύλινδρο εδώ! μου καίει 0.8 - 1.0 lt ανα 15.000 χλμ.
    Νίκο η μόνη μου ένσταση για την bmw. Δε μπορεί σε άλλα αμάξια όπως μπαίνει το λάδι να το βγάζεις χωρίς να λείπει ένα ml κ τα δικά μας να το ρουφούν με το καλαμάκι. Το μόνο που μπορώ να δεχθώ είναι η πολυ στροφότητα τους κ η σπορ φύση τους που δικαιολογεί αυτή την κατανάλωση.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Κωνσταντίνος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον εννοούν ότι δεν πάει όπως θα έπρεπε να πηγαίνει ένα BMW άσχετα απο τον ανταγωνισμό.
    Κατανοητό κ αυτό._
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  6. #95
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ptboul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νίκο η μόνη μου ένσταση για την bmw. Δε μπορεί σε άλλα αμάξια όπως μπαίνει το λάδι να το βγάζεις χωρίς να λείπει ένα ml κ τα δικά μας να το ρουφούν με το καλαμάκι. Το μόνο που μπορώ να δεχθώ είναι η πολυ στροφότητα τους κ η σπορ φύση τους που δικαιολογεί αυτή την κατανάλωση.
    Για το δικό μου εξακύλινδρο λέω ...

    ..αλλά στη θέση σου θα δοκίμαζα με ARAL ή Valvoline (αν δεν το έχεις κάνει ήδη) είναι στον κατάλογο των εγκεκριμένων της BMW..

  7. The Following User Says Thank You to NickE60 For This Useful Post:

    Ptboul (17-09-10)

  8. #96
    850 CSI Guest

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο derrtytrick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειλικρινα εχω βαρεθει να ακουω ατομα κομπλεξικα με τις bmw!προσφατα διαβασα σε γνωστο κοντραδικο φορουμ εναν τυπο κατοχο χοντα σιβικ να λεει πως οι bmw ειναι μονο για να βγαλεις βολτα καλη γκομενα για τιποτα αλλο!και αυτο επειδη ανοιξε με ενα ζ4 κ μια 325 46αρα κ ηταν μπροστα.
    Στειλτον σε μενα!

  9. The Following User Says Thank You to 850 CSI For This Useful Post:

    Lefteris116 (17-09-10)

  10. #97
    Εγγραφή
    29-12-09
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    319
    Thanked
    401
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το οτι το συγκεκριμενο honda εχει το συνεργειο με τον μηνα λεει κατι?Και δεν χωραει αμφισβητηση(Ξερω και τον ιδιοκτητη αλλα και το φιλαρακι που εχει το συνεργειο )

    Το οτι ολοι αυτοι οι "γρηγοροι" με τα καψτο-σκουντο και τα κουβαδακια τουs μολιs δουν κανα bmw στον δρομο και ψιλοφενεται τουμπανακι πανε και κολλανε απο πισω προφυλακτηρα και γινονται απο προκλητικοι εωs επικινδυνοι λεει κατι?

    To οτι αν δουν κανενα Μ οι ''γρηγοροι" στο δρομο εκει γινεται πολεμοs λεει κατι?

    Μηπωs.. λεω μηπωs.. προσπαθουν να δειξουν και αυτοι την παρουσια τουs?Οτι και καλα ειμαστε και εμειs εδω με τα χαρβαλοπανηγυρια που οδηγαμε?

    Τελικα οταν γ@μ@νε σφυραει ο κ..λοs τουs?

  11. The Following 2 Users Say Thank You to ankor For This Useful Post:

    Lefteris116 (17-09-10), Ptboul (17-09-10)

  12. #98
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    VOULA
    Μηνύματα
    1.898
    Thanked
    5249
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ankor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το οτι το συγκεκριμενο honda εχει το συνεργειο με τον μηνα λεει κατι?Και δεν χωραει αμφισβητηση(Ξερω και τον ιδιοκτητη αλλα και το φιλαρακι που εχει το συνεργειο )

    Το οτι ολοι αυτοι οι "γρηγοροι" με τα καψτο-σκουντο και τα κουβαδακια τουs μολιs δουν κανα bmw στον δρομο και ψιλοφενεται τουμπανακι πανε και κολλανε απο πισω προφυλακτηρα και γινονται απο προκλητικοι εωs επικινδυνοι λεει κατι?

    To οτι αν δουν κανενα Μ οι ''γρηγοροι" στο δρομο εκει γινεται πολεμοs λεει κατι?

    Μηπωs.. λεω μηπωs.. προσπαθουν να δειξουν και αυτοι την παρουσια τουs?Οτι και καλα ειμαστε και εμειs εδω με τα χαρβαλοπανηγυρια που οδηγαμε?

    Τελικα οταν γ@μ@νε σφυραει ο κ..λοs τουs?
    Τα πιθηκοειδη στα οποια αναφερεσαι και Veyron να δουν στο δρομο θα πανε να κολλησουν απο πισω με το ματρακα τους για να πουν μετα......"πω πω ρε Νιονιο, το πηγαινα προφυλαχτηρα το Βολγκσβαγκε"....

  13. #99
    Εγγραφή
    29-12-09
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    319
    Thanked
    401
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos M5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα πιθηκοειδη στα οποια αναφερεσαι και Veyron να δουν στο δρομο θα πανε να κολλησουν απο πισω με το ματρακα τους για να πουν μετα......"πω πω ρε Νιονιο, το πηγαινα προφυλαχτηρα το Βολγκσβαγκε"....
    Ακριβωs!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ankor : 17-09-10 στις 11:50

  14. #100
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos M5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα πιθηκοειδη στα οποια αναφερεσαι και Veyron να δουν στο δρομο θα πανε να κολλησουν απο πισω με το ματρακα τους για να πουν μετα......"πω πω ρε Νιονιο, το πηγαινα προφυλαχτηρα το Βολγκσβαγκε"....


    Το παλιο Βολγκσβαγκεν το τρώμε λάχανο!!!

Σελίδα 10 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 8910111220 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP