Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 71 έως 75 από 75

Θέμα: 420d sport και ανάρτηση

  1. #71
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αν μπορείς δοκίμασε το κάθισμα σε πιο όρθια θέση πριν τα πειραξεις.

  2. The Following User Says Thank You to mark e92 For This Useful Post:

    Eleni (26-08-14)

  3. #72
    Εγγραφή
    15-05-11
    Περιοχή
    Garden State
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    3.614
    Thanked
    11506
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    ΔΕν εχω παρατηρησει καποιο προβλημα στο δικο μου(428), εχει sport M pack καθισματα. Το καθισμα ειναι ανετο , "αγκαλιαζει το σωμα" . Εχω δοκιμασει οδηγηση σε αυτοκινητοδρομο αλλα και στην πολη με υπερβολικη κινηση Νεας Υορκης!!!
    Ισως θα πρεπει να ρυθμισεις την κλιση στο καθισμα σε πιο καθετη θεση.
    Become the person you would want to have as a friend yourself!!!!!

  4. #73
    Εγγραφή
    02-08-14
    Μηνύματα
    22
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Έχω δοκιμάσει να φέρω σε κάθετη θέση το κάθισμα, τόσο που οι ώμοι μου ακουμπάνε στα πάνω αριστερά και δεξιά σημεία του καθίσματος. Βελτιώνεται εκει ελαφρώς το πρόβλημα καθώς η μέση έρχεται σε κάθετη θέση ωστόσο οι οσφυικοί σπόνδυλοι είναι στον αέρα, καθώς το κάθισμα είναι εντελώς επίπεδο και δεν κάνω το μικρό s στο κάτω μέρος ώστε να αγκαλιάσει του σπονδύλους. Τα περισσότερα καθίσματα έχουν αυτό το εξτρά εξόγκωμα στο κάτω μέρος της πλάτης ώστε να στηρίζει το σημείο αυτό....

    Κατά τα άλλα έχω παίξει και με τα πάνω κάτω και με τα μπρος πίσω.... τώρα τι να πω πρώτη φορά δεν βολεύομαι σε αυτοκίνητο και μου φαίνεται εντελώς κουφό, κάτι που όταν το αγόραζα ούτε που το περίμενα.....

    Τέλος θα συμφωνήσω ότι το αφρώδες υλικό της bmw δεν είναι και από τα καλύτερα...

    Μήπως η δερματίνη παίζει και αυτή το ρόλο της και κάνει το κάθισμα ποιο σκληρό;

    P.S. ωραίο το recaro στο βίντεο... το είδα και το ζήλεψα LOL

    Θα πάω στο συνεργείο να αρχίσω διάφορους πειραματισμούς.... μια ιδέα του συνεργείου για τους κραδασμούς ήταν να μου δώσουν και δοκιμαστικά άλλα ζαντολάστιχα μήπως και φταίνε οι κραδασμοί...

  5. #74
    Εγγραφή
    17-05-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    511
    Thanked
    948
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Να πω και εγώ τη δική μου εμπειρία. Πριν απο το Χ3 που εχω και το οποίο έχει τα απλά καθίσματα, είχα ενα Opel vectra με σπορ πολυριθμιζόμενα καθίσματα σε 8 κατευθύνσεις , οσφυική υποστήριξη κλπ. Μετα απο κάθε ταξίδι , εβγαινα πιασμενος, ότι και αν δοκιμαζα, ακομα και σε μικρα ταξιδια των δυο ωρών. Στο Χ3 που εχει τα απλά καθίσματα δεν εχω πιαστει ΠΟΤΕ! Δεν εχω εμπειρια απο σπορ καθίσματα σε BMW , αλλα νομίζω πως τα σπορ καθίσματα δεν μπορούν να προσφέρουν την ανεση των απλών , ούτε είναι αυτός ο σκοπός τους.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to trueno For This Useful Post:

    chrisgiapz3 (28-08-14), Eleni (27-08-14)

  7. #75
    Εγγραφή
    02-08-14
    Μηνύματα
    22
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σήμερα έπαιξα λίγο με την κλίση όλου του καθίσματος από τον κάτω λεβιέ και άνοιξα λίγο περισσότερο και το μπροστά μαξιλαράκι του καθίσματος, με σκοπό να ακουμπάνε καλύτερα τα πόδια στο κάθισμα μήπως και εκτονώνεται προς τα εκεί η πίεση.... θα σας ενημερώσω για την συνέχεια.
    p.s. στο βιβλιαράκι της bmw αναφέρει μόνο τους διακόπτες και δεν αναφέρει σωστή στάση κλπ

  8. The Following User Says Thank You to sem27gr For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (27-08-14)

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP