Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 50

Θέμα: Τρειλερ???

  1. #31
    Εγγραφή
    26-05-10
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    370
    Thanked
    280
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Νομιζω οτι πρωτα απο ολα πρεπει να μαθουμε την νομοθεσια, τι ειναι νομιμο και τι παρανομο.Εγω πχ εχω ακουσει οτι απαγορευεται ιχ επιβατικο να ρυμουλκει αυτοκινητο, ο λογος προφανης...


  2. #32
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.117
    Thanked
    23217
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τι κούρβα και κούρβα λέει αυτός ρε?
    Ο Θωμάς ήταν στο τιμόνι?

  3. The Following 4 Users Say Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    E46 POWER (08-11-12), gnx (07-11-12), spar@ (07-11-12), Thomelef (06-11-12)

  4. #33
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    κουρβα σε διάφορες γειτονικές μας χώρες σημαίνει π....ανα.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  5. The Following User Says Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    alexk (07-11-12)

  6. #34
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    Athens City
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.898
    Thanked
    4556
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εγω πάντως εχω πάρει αγωνιστικό mk2 με vitara και δεν είχε γίνει Τπτ και το καταβασα απο δημητσανα προσοχή θέλει !! Για σιδηροδρομικος που είχα ψαχτει ειναι 120¤ και μόνο βράδυ και θέλει συνοδεία στάνταρ..
    Powered by

  7. #35

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο soc12r Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω πάντως εχω πάρει αγωνιστικό mk2 με vitara και δεν είχε γίνει Τπτ και το καταβασα απο δημητσανα προσοχή θέλει !! Για σιδηροδρομικος που είχα ψαχτει ειναι 120¤ και μόνο βράδυ και θέλει συνοδεία στάνταρ..
    Μπορεις να το βαλεις μεσα και απλως να μην μπεις στο τρενο.
    Κόβεις όμως το εισητηριο.

  8. #36
    Εγγραφή
    01-08-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.051
    Thanked
    1473
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Περί κοτσαδορου, στη BMW μου έλεγαν αρχικά ότι ΔΕΝ μπαίνει, τελικά με τα πολλά μου είπαν ότι μπαίνει, αλλα το κόστος ήταν 1.600 τοποθετημένος.

    Τελικά τον έβαλα στο Σαββα 350 τοποθετημένο και ησύχασα.


    Sent from my iPad 2 using Tapatalk
    Nikos

  9. The Following User Says Thank You to Nikos! For This Useful Post:

    nikos1400 (07-11-12)

  10. #37
    Εγγραφή
    26-05-10
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    370
    Thanked
    280
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    To μεγιστο επιτρεπομενο βαρος ρυμουλκουμενου με φρενα που μπορει να ρυμουλκησει ενα οχημα αναγραφεται στο ταμπελακι του κατασκευαστη, ειναι το δευτερο νουμερο αν δεν κανω λαθος

  11. #38
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο M54POWER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομιζω οτι πρωτα απο ολα πρεπει να μαθουμε την νομοθεσια, τι ειναι νομιμο και τι παρανομο.Εγω πχ εχω ακουσει οτι απαγορευεται ιχ επιβατικο να ρυμουλκει αυτοκινητο, ο λογος προφανης...

    https://www.youtube.com/watch?v=mfLnLwFcSBc
    Αυτο εγινε λογω υπερβολικης ταχυτητας και πιθανου πλευρικου ανεμου...Σε μας πχ που κουβαλαμε τροχοσπιτο,ειναι γνωστο αυτο το φαινομενο και ξεκιναει με πολυ μικρες ταλαντωσεις,που αν δεν κοψεις ταχυτητα και δεν τις καταλαβεις,συντομα παιρνουν ανησυχητικες διαστασεις ακομη κι αν οδηγουσες Dodge Ram!!Εν πασει περιπτωσει,στην Ελλαδα οντως απαγορευεται να ρυμουλκεις αυτοκινητο με αλλο Ι.Χ. αλλα δεν ειναι σαφης ο νομος,οποτε οι αστυνομικοι περιοριζονται στο θεμα μεγιστου βαρους ελξης.....Ενα μεσο SUV σημερα βγαζει αδεια ελξης μεχρι 1500 κιλα,τουτεστιν τρειλερ+αγωνιστικο πρεπει να μην το ξεπερνανε αυτο.
    Εχω δει καφρους να σερνουνε αγωνιστικο Εβο9 με φιατ πουντο,εκει ειναι λογικο να σε σταματησουν....Επισης εχε στο νου σου οτι δεν υπαρχει τρειλερ στην Ελλαδα,νομιμο για φορτωση αυτοκινητου...Ολα εχουν αδεια και κατασκευη για σκαφος και ως τετοια παιρνουν αδεια ελξης....Ολοι οι αγωνιζομενοι ετσι τα κουβαλουν κι αυτο ειναι εν γνωσει της Αστυνομιας....Που να δεις τι γινεται με τη νομοθεσια για τα τροχοσπιτα...πληρη μεσανυχτα το Υπουργειο συγκοινωνιων....
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  12. #39
    Εγγραφή
    17-06-10
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    463
    Thanked
    790
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    MANO με κανενα αμαξι δεν μπορεις τραβηξεις αμαξι.....
    το 2008 επιτραπηκαν τα ΦΙΧ να τραβανε αγωνιστικα ΜΟΝΟ.και οταν λεω αγωνιστικα εννοω να ειναι και ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΕΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ.

    Ο πιο ηπιος τροπος να τραβηξεις ειναι(οπου και παλι εισαι παρανομος απλα το παλευεις) ειναι να βγαλεις μια αδεια ελξης για ΜΗΧΑΝΕΣ...με τρειλερ 2 αξονικο αυστηρα και ως 750 κιλα διοτι μετα θελει εγκριση τυπου απο το υπουργειο...
    οπου θα το ασφαλισεις φυσικα ,θα εχεις ολες τις απαιτουμενες αδειες ελξης κλπ κλπ.και φυσικα με φορτηγο το οποιο θα ειναι στο ονομα σου η εταιρειας που εισαι και εσυ μεσα.

    για αδεια ρυμουλκησης μονο με ΦΙΧ εως 750 κιλα( τοσο ειναι πες του δεν βλεπεις που ειναι αδειο?? δεν θα το ζυγισει πιστεψε με) βγαινει σχετικα ευκολα με τον καταληλο ανθρωπο για βοηθεια παντα!!!

    κοτσαδορος 1.700????? θα σου κανει δωρο και το τρειλερ????
    εγω σε πολυ γνωστο εργοστασιο κατασκευης κοτσαδορων για το dodge πληρωσα 220 ευρω!!!!

  13. The Following User Says Thank You to stamatis m3 e30 For This Useful Post:

    manos///3 (07-11-12)

  14. #40
    Εγγραφή
    17-06-10
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    463
    Thanked
    790
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    υπαρχει και η λυση να κανεις το τρειλερ σου κλειστο βεβαια...με ενα 200 υλικα και μια ηλεκτροκοληση εισαι ετοιμος!!! και εκει μετα δεν σου λεει κανεις τιποτα....βγαζεις και μια αδεια για μπαγκαζιερα παλι εως 750 κιλα και εισαι κομπλε!!!

  15. The Following 3 Users Say Thank You to stamatis m3 e30 For This Useful Post:

    manos///3 (07-11-12), Stunt Mike (07-11-12), Thomelef (07-11-12)

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP