Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 14

Θέμα: Αντικατασταση αδειας οδηγησης με νεου τυπου!!

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο YAz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την δουλειά μπορεί να στην κάνει και μια σχολή οδηγών. Ενδεικτικά εδώ στη Θεσσαλονίκη μια φορά που είχα ρωτήσει, ήθελαν 70¤ για να μου κάνουν όλη τη δουλειά, αλλά μου φάνηκαν πάρα πολλά και σηκώθηκα και έφυγα
    Δηλαδή ποιά δουλειά ;;; Μόνο για να καταθέσουν τα δικαιολογητικά που θα τους πήγαινες;; Και γιατί να μήν το κάνεις μέσω κάποιου ΚΕΠ ;;;
    Αλλωστε με την απόδειξη παραλαβής απο το ΚΕΠ ( όπως μου είπαν εκεί) έχεις ενα δικαιολογητικό για να οδηγείς όσο χρόνο είσαι χωρίς δίπλωμα.

  2. #2
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Samaro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή ποιά δουλειά ;;; Μόνο για να καταθέσουν τα δικαιολογητικά που θα τους πήγαινες;; Και γιατί να μήν το κάνεις μέσω κάποιου ΚΕΠ ;;;
    Αλλωστε με την απόδειξη παραλαβής απο το ΚΕΠ ( όπως μου είπαν εκεί) έχεις ενα δικαιολογητικό για να οδηγείς όσο χρόνο είσαι χωρίς δίπλωμα.
    Στην ευγενη ταξη των διεκπεραιωτων ανηκουν και αυτοι!!!
    αν δεις γυρω απο το υπουργειο ειναι γεματο τετοια "μαγαζια" που γραφουν διεκπεραιωσεις παντος τυπου!!, καταλαβαινεις τωρα.

    Αυτο ομως που εγραψα στο πρωτο post... οτι ειδα μια εγκυκλιο στο ΚΕΠ που ανεφερε οτι τετοιες βεβαιωσεις δεν αντικαθιστουν ουτε προσωρινα την αδεια οδηγησης ουτε την αντικαθιστουν και βεβαια υπαρχει λογικη αν το σκεφτεις,αλλα για να σουδημιουργησει καποιο οργανο προβληματα θα πρεπει να πεσεις σε πολυ στραβοξυλο.

    υγ. Να συμπληρωσω οτι πολλες απο τις αδειες εχουν "θεματακια" και αυτοι οι διεκπεραιωτες τα λυνουν... Α ρε Ελλαδαρα!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nino : 15-04-10 στις 19:26

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP