Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10

Θέμα: Συναγερμος Ε46 NASAR 997 Δεν Αφοπλιζει

  1. #1
    Εγγραφή
    18-03-17
    Μηνύματα
    11
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή Συναγερμος Ε46 NASAR 997 Δεν Αφοπλιζει

    Καλησπερα εχω ενα Ε46 Sedan με εγκατεστημενο συναγερμο NASAR 997.Εχω το εξης προβλημα κατεβηκα μια μερα να παρω το αμαξι και πατησα το κουμπι απο το κλειδι του αυτοκινητου δεν ακουσα το μπιπ που κανει κανονικα και και ειδα το λαμπακι στην κονσολα απεναντι απο τις ταχυτητες να συνεχιζει να αναβοσβηνει (δηλαδη οτι δεν εχει αφοπλιστει) παω να κλεισω την πορτα του οδηγου και με το που κλεινει η πορτα αρχιζει να βαραει ο συναγερμος παω να τον απενεργοποιησω απο το κλειδι του αυτοκινητου δεν περνει καμια εντολη,ανοιγω το καπω και παω στον συναγερμο και τον απενεργοποιω με το ειδικο κλιδακι που εχει.Στην θεση OFF οπου ητανε ο συναγερμος το λαμπακι εσβησε κανονικα απο το ταμπλο το αμαξι κλειδωνε και ξεκλειδωνε κανονικα,Παρατηρω οτι εκει που ειναι η σειρινα του συναγερμου ακουω εναν πνιχτο θορυβο απο την σειρηνα που πρεπει να το παρατηρησεις για να το ακουσεις.Ξαναγυρναω στο ΟΝ τον συναγερμο το λαμπακι στην κονσολα αρχιζει να αναβοσβηνει παταω τα κουμπια κλειδωνει ξεκλειδωνει το αμαξι αλλα ο συναγερμος δεν αφοπλιζει ουτε ακουω το μπιπ που εκανε οταν οπλιζε-αφοπλιζε.
    Επειδη βιαζομουνα δεν εδωσα σημασια το εβαλα στο ΟFF και πηγα στην δουλεια μου,Λεω θα επεσε η μπαταρια ξεχασα την CD ερα ανοιχτη ισως για αυτο κυκλοφορω με το αμαξι και σταματω να κανω ελενχο απο το καντραν την μπαταρια ολα ειναι νορμαλ κυκλοφορω το αμαξι σταματαω σε μια ακρη ανοιγω το καπω το γυρναω στο ON ο συναγερμος δουλευει μια χαρα οπλιζει αφοπλιζει και κανει μπιπ οπως πρεπει
    Το αφηνω το αμαξι παω το πρωι να το παρω τπτ παλλι τα ιδια σαν να μενει κολλημενος ο συναγερμος
    Ξερει κανεις τι μπορει να ειναι η αμα το εχει ξανασυναντησει???
    Ευχαριστω και συγνωμη αν σας κουρασα με το μεγαλο μηνυμα!!!

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Aρχικά καλωσήρθες στην παρέα μας

    Η μπαταρία του αυτοκινήτου σου είναι καινούργια? Μήπως δεν είναι σε καλή κατάσταση και αυτή προκαλεί τα κολλήματα στο συναργερμό?



  3. #3
    Εγγραφή
    18-03-17
    Μηνύματα
    11
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aρχικά καλωσήρθες στην παρέα μας

    Η μπαταρία του αυτοκινήτου σου είναι καινούργια? Μήπως δεν είναι σε καλή κατάσταση και αυτή προκαλεί τα κολλήματα στο συναργερμό?
    Καλως σας βρηκα
    Εκανα ελενχο απο το καντραν του αυτοκινητου με σβηστο το αυτοκινητο μ δινει 12.1V και με τον δυναμο σε λειτουργεια 14.2 μια χαρα μου φενετε...Η μπαταρια μου ειναι καινουρια 3 μηνες την εχω...

  4. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τα άσχημα νέα για την περίπτωση σου είναι ότι αυτή η ιταλική εταιρία πλέον δεν ασχολείται(?) με συναγερμούς και το γύρισε στις Led λάμπες... Οπότε support issues και troubleshooting αδύνατο, αν και δεν θα έχανες κάτι να επικοινωνούσες μαζί τους αν έχουν να σου στείλουν κάποιο τεχνικό manual ή ότι έγγραφο σχετικό θα μπορούσε να βοηθήσει.

    Αν δεν θες να αλλάξεις το σύστημα με κάτι ποιο καινούργιο που μοιάζει ως η εύκολη λύση, για εμένα εκτός απο το παραπάνω θα πρέπει να απευθυνθείς σε κάποιο πρώην εγκαταστάτη/αντιπρόσωπο μήπως και μπορεί να βοηθήσει αυτός με το πρόβλημα.

    Με ένα ψάξιμο https://www.tuugo.gr/Companies/nasar...k/12800069085#! βρήκα ότι η Ηχοσύνθεση φαίνεται να είχε Nasar.

    ihosynthesi.gr
    Μπιζανίου 4, Μεταμόρφωση
    Τ.Κ.: 14451, Ν. Αττικής
    Τηλ.: (+30) 210-2842481
    Fax: (+30) 2102822430
    Ωράριο λειτουργίας 09:00-20:00
    Email επικοινωνίας: gakm4@otenet.gr - info@ihosynthesi.gr
    Καλή τύχη και κράτα μας ενήμερους
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 19-03-17 στις 14:42



  5. #5
    Εγγραφή
    18-03-17
    Μηνύματα
    11
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα άσχημα νέα για την περίπτωση σου είναι ότι αυτή η ιταλική εταιρία πλέον δεν ασχολείται(?) με συναγερμούς και το γύρισε στις Led λάμπες... Οπότε support issues και troubleshooting αδύνατο, αν και δεν θα έχανες κάτι να επικοινωνούσες μαζί τους αν έχουν να σου στείλουν κάποιο τεχνικό manual ή ότι έγγραφο σχετικό θα μπορούσε να βοηθήσει.

    Αν δεν θες να αλλάξεις το σύστημα με κάτι ποιο καινούργιο που μοιάζει ως η εύκολη λύση, για εμένα εκτός απο το παραπάνω θα πρέπει να απευθυνθείς σε κάποιο πρώην εγκαταστάτη/αντιπρόσωπο μήπως και μπορεί να βοηθήσει αυτός με το πρόβλημα.

    Με ένα ψάξιμο https://www.tuugo.gr/Companies/nasar...k/12800069085#! βρήκα ότι η Ηχοσύνθεση φαίνεται να είχε Nasar.



    Καλή τύχη και κράτα μας ενήμερους
    Ευχαριστω που ασχοληθηκες και εγω που εψαξα ειδα οτι δεν υπαρχει πλεον Nasar σαν εταιρια που να ασχολειται πλεον το χαρτι που εχω απο την ηλεκτρολογικη εγκατασταση αναφερει
    Η MAD ΕΠΕ & Η NASAR SRL σας ευχαριστει μπλα μπλα μπλα....
    Δεν βρηκα καμια απο τις 2 εταιριες μονο το οτι ι ΜΑD αλαξε σε MED

  6. #6
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Η καλύτερη λύση είναι να πας να τον βγάλεις και να βάλεις έναν καινούργιο, έχουν πέσει πολύ οι τιμές πια δεν αξίζει να ασχοληθείς με αυτόν.

  7. #7
    Εγγραφή
    18-03-17
    Μηνύματα
    11
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η καλύτερη λύση είναι να πας να τον βγάλεις και να βάλεις έναν καινούργιο, έχουν πέσει πολύ οι τιμές πια δεν αξίζει να ασχοληθείς με αυτόν.
    240E Δεν τον λες και φτηνο

  8. #8
    Εγγραφή
    18-03-17
    Μηνύματα
    11
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τελικα πηρα τηλεφωνο στην
    ihosynthesi.gr
    Μπιζανίου 4, Μεταμόρφωση
    Τ.Κ.: 14451, Ν. Αττικής
    Τηλ.: (+30) 210-2842481
    Fax: (+30) 2102822430
    Ωράριο λειτουργίας 09:00-20:00
    Email επικοινωνίας: gakm4@otenet.gr - info@ihosynthesi.gr

    Μου ειπε πως δουλευε με αυτην την εταιρια και οτι γνωριζει μου ειπε οτι θελει ξανα προγραματισμο ο συναγερμος αλλα δεν μου ειπε τον τροπο που μπορω να τον κανω...
    Μου ειπε να παω σε εναν ηλεκτρολογο αυτοκινητων και να τον παρω τηλεφωνο να μ στειλει τις οδηγιες με Φαξ και οταν επεμενα να μου πει τον τροπο επεμενε να παω στον ηλεκτρολογο!

  9. The Following User Says Thank You to Dante44 For This Useful Post:

    BILL007 (20-03-17)

  10. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dante44 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικα πηρα τηλεφωνο στην
    ihosynthesi.gr
    Μπιζανίου 4, Μεταμόρφωση
    Τ.Κ.: 14451, Ν. Αττικής
    Τηλ.: (+30) 210-2842481
    Fax: (+30) 2102822430
    Ωράριο λειτουργίας 09:00-20:00
    Email επικοινωνίας: gakm4@otenet.gr - info@ihosynthesi.gr

    Μου ειπε πως δουλευε με αυτην την εταιρια και οτι γνωριζει μου ειπε οτι θελει ξανα προγραματισμο ο συναγερμος αλλα δεν μου ειπε τον τροπο που μπορω να τον κανω...
    Μου ειπε να παω σε εναν ηλεκτρολογο αυτοκινητων και να τον παρω τηλεφωνο να μ στειλει τις οδηγιες με Φαξ και οταν επεμενα να μου πει τον τροπο επεμενε να παω στον ηλεκτρολογο!
    Tελικά είσαι τυχερός απ'οτι φαίνεται Μακάρι όλα να πάνε καλά!



  11. #10
    Εγγραφή
    18-03-17
    Μηνύματα
    11
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tελικά είσαι τυχερός απ'οτι φαίνεται Μακάρι όλα να πάνε καλά!
    Πηγα σημερα στον ηλεκτρολογο μου και του εδωσα να παρει τηλεφωνο στην Ιχοσυνθεση στην Αθηνα ο κυριος εκει οπως και σε εμενα φανηκε να θελει να εξυπηρετησει αλλα και να μην θελει μου ειπε ο ηλεκτρολογος μου οτι του ειπε σε καποια φαση της συνομιλιας οτι ειχε και πολυ δουλεια (λες και εμεις σπαμε καρυδια ολη μερα και δεν εχουμε δουλεια) οπως ακριβως μου ειπε και σε εμενα με λιγα λογια ο ηλεκτρολογος μου δεν εβγαλε ακρη και ετσι πηρα το αμαξι πισω οπως ητανε
    Εν ολιγης η δουλεια μου ειναι μηχανικος αυτοκινητων με τα ηλεκτρολογικα τα παω σχετικα καλα αλλα δεν ηθελα να βαλω χερι στο αμαξι μιας και δεν μου εχει προκυψει ποτε προβλημα με τον συναγερμου αλλα επειδη σπαστικα με τον μ****α στην ηχοσυνθεση ειπα να τον βαλω χερι.Ανοιξα την μοναδα της σειρηνας αυτη που εχει πανω το κλειδακι και επληνα την πλακετα της 2 φορες με Σπρευ επαφων και μια οδοντοβουρτσα καλα την συνδεσα ξανα πανω στο αμαξι και ο συναγερμος δουλευει ξανα σαν να μην υπηρχε ποτε προβλημα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dante44 : 21-03-17 στις 19:03

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP