Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 30

Θέμα: Ειδοποίηση για ABS!

  1. #21
    Εγγραφή
    25-01-10
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    129
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μετά την αντικατάσταση του Δυναμό άρχισαν τα προβλήματα πάλι...
    Συγκεκριμένα αποσυντονιζεται το ρολόι και μου εμφανίζονται διάφορες κουλές σημανσεις...
    Πηγαίνοντας το πάλι στο συνεργείο σήμερα έβγαλε πρόβλημα στην μπαταρια η οποία είναι τετραετίας... Την ζημιά του όμως το παλιό Δυναμό την εκανε...
    Τώρα οι τιμές για 70αρα που άκουσα ήταν 140 ¤ ή 110 ¤ κοστούμι...

  2. #22
    Εγγραφή
    08-08-11
    Περιοχή
    χαιδαρι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    3.220
    Thanked
    7747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zeovani Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά την αντικατάσταση του Δυναμό άρχισαν τα προβλήματα πάλι...
    Συγκεκριμένα αποσυντονιζεται το ρολόι και μου εμφανίζονται διάφορες κουλές σημανσεις...
    Πηγαίνοντας το πάλι στο συνεργείο σήμερα έβγαλε πρόβλημα στην μπαταρια η οποία είναι τετραετίας... Την ζημιά του όμως το παλιό Δυναμό την εκανε...
    Τώρα οι τιμές για 70αρα που άκουσα ήταν 140 ¤ ή 110 ¤ κοστούμι...
    Υπαρχει 70αρα-75αρα στην αγορα με 90 ευρω δοκιμασμενη για αρκετα χρονια,οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει π.μ

  3. #23
    Εγγραφή
    25-01-10
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    129
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bitz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει 70αρα-75αρα στην αγορα με 90 ευρω δοκιμασμενη για αρκετα χρονια,οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει π.μ
    Μένω Αθήνα...
    Όταν λες δοκιμασμένη? Από δεύτερο χέρι και 90¤?

  4. #24
    Εγγραφή
    08-08-11
    Περιοχή
    χαιδαρι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    3.220
    Thanked
    7747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zeovani Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μένω Αθήνα...
    Όταν λες δοκιμασμένη? Από δεύτερο χέρι και 90¤?
    Δοκιμασνενη= πολλα κομματια σε πολλα αυτοκινητα για μεγαλο χρονικο διαστημα,δεν εγραψα εγω για μεταχειρισμενη.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Bitz For This Useful Post:

    katsaraios (28-08-14), mixalis (28-08-14)

  6. #25
    Εγγραφή
    19-07-14
    Μηνύματα
    186
    Thanked
    399
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ύστερα από 6 χρόνια η Ιστορία επαναλαμβάνεται.... με το που κατεβαίνω από το καράβι και κάνω λίγα χιλιόμετρα πετάγεται στο ταμπλώ το ίδιο σπαστικό λαμπάκι... ABS σου λέει και βλακείες... δοκιμάζω τα φρένα, μπλοκάρισμα ατελείωτο.... σβήνω το αμάξι το ξαναανάβω, όλα καλά... μετά από λίγα χιλιόμετρα ξανά το ίδιο... λαμπάκι στο ταμπλώ και ABS ούτε κατά διάνοια... πάω συνεργείο, εγκέφαλο, ενδειξη : πίσω δεξιά αισθητήρας κίνησης και μονάδα ABS... Κάνουμε ένα reset, έχει περάσει 1 βδομάδα και όλα καλά μέχρι στιγμής.... άντε να δούμε πού θα μας βγάλει πάλι αυτή ι ιστορία.......

  7. #26
    Εγγραφή
    19-07-14
    Μηνύματα
    186
    Thanked
    399
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο VasilisG85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ύστερα από 6 χρόνια η Ιστορία επαναλαμβάνεται.... με το που κατεβαίνω από το καράβι και κάνω λίγα χιλιόμετρα πετάγεται στο ταμπλώ το ίδιο σπαστικό λαμπάκι... ABS σου λέει και βλακείες... δοκιμάζω τα φρένα, μπλοκάρισμα ατελείωτο.... σβήνω το αμάξι το ξαναανάβω, όλα καλά... μετά από λίγα χιλιόμετρα ξανά το ίδιο... λαμπάκι στο ταμπλώ και ABS ούτε κατά διάνοια... πάω συνεργείο, εγκέφαλο, ενδειξη : πίσω δεξιά αισθητήρας κίνησης και μονάδα ABS... Κάνουμε ένα reset, έχει περάσει 1 βδομάδα και όλα καλά μέχρι στιγμής.... άντε να δούμε πού θα μας βγάλει πάλι αυτή ι ιστορία.......


    Η ιστορία τελικά μας έβγαλε σε αλλαγή του πίσω δεξιά αισθητήρα κίνησης-ABS και όλα καλά.... φθηνά τη βγάλαμε και πάλι.... :P :P

  8. The Following 2 Users Say Thank You to VasilisG85 For This Useful Post:

    BILL007 (24-10-14), isou (24-10-14)

  9. #27
    Εγγραφή
    25-01-10
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    129
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Άλλαξα Δυναμό άλλαξα μπαταρία προχθες και ακόμη και χθες είδα ένδειξη για το ABS παρέα με το τρίγωνο με το θαυμαστικό καθώς και την ένδειξη για λάστιχο σε κίτρινο...
    Εάν το ξαναδώ θα ξαναπάω πρώτα στο εξειδικευμενο και μετά σε εξουσιοδοτημένο...
    Μα να μη μου βρίσκουν το πρόβλημα? Ήμαρτον...

  10. #28
    Εγγραφή
    16-10-13
    Περιοχή
    rhodes
    Μηνύματα
    348
    Thanked
    64
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zeovani Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλαξα Δυναμό άλλαξα μπαταρία προχθες και ακόμη και χθες είδα ένδειξη για το ABS παρέα με το τρίγωνο με το θαυμαστικό καθώς και την ένδειξη για λάστιχο σε κίτρινο...
    Εάν το ξαναδώ θα ξαναπάω πρώτα στο εξειδικευμενο και μετά σε εξουσιοδοτημένο...
    Μα να μη μου βρίσκουν το πρόβλημα? Ήμαρτον...
    καλη δυναμη φιλε...

  11. #29
    Εγγραφή
    19-07-14
    Μηνύματα
    186
    Thanked
    399
    Rides
    1

    Προεπιλογή Μοναδα ABS

    Κάτι γίνεται, δεν εξηγείται αλλιώς...
    Λαμπάκι ABS συνέχεια αναμμένο, το περνάω από διαγνωστικό και η διάγνωση? Πρόβλημα στη μονάδα του ABS.... Για δεύτερη φορά, η πρώτη ήταν πριν από 5 6 χρόνια περίπου...

  12. #30
    Εγγραφή
    07-06-13
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    407
    Thanked
    1198
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πικρα μεγαλη..Εχω κανει τον βοηθο σε ηλεκτρολογο και κατα την διαγνωση και κατα την επισκευη της μοναδας ABS.
    Πικρα μεγαλη, και κατα κορον σε 39αρια και 46αρια..

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP