Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 53

Θέμα: Λεζαντες...

  1. #21
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα, Κρυονέρι
    Μηνύματα
    1.132
    Thanked
    1055
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sharky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παλι τους συμπαθω αυτους τους τυπους που οδηγουν κυριλε τα αυτοκινητα τους.

    Τετοιους ψαχνω οταν αγοραζω μεταχειρισμενο αυτοκινητο

    !!!

  2. The Following User Says Thank You to Stefanos_Cool For This Useful Post:

    Kostas_1 (15-02-11)

  3. #22
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    To θεμα παιδια ειναι να μπορει ο εκαστοτε ιδιοκτητης του αυτοκινητου-μηχανης -ρολογιου-τηλεορασης κλπ κλπ να μπορει να το υποστηριξει.
    Δεν μπορεις ρε φιλε να μου πουλας μουρη με το αυτοκινητο σου σε μια παρεα και να καυχιεσαι για το τι χερας εισαι και για τοτε που εκανες το ενα και το αλλο....
    Δεν υπαρχει λογος να προσπαθεις να φανεις μεσα απο ενα αυτοκινητο λεγοντας ψεμματα και προσπαθοντας να εντυπωσιασεις τους αδαεις αυλικους σου.....

    Αστο να παει στ αναθεμα...μη μιλας τουλαχιστον...οδηγα το το μαμημενο οπως σκατα μπορεις,κοιτα να βελτιωθεις σαν οδηγος λιγακι και σωπαινε...

    Εχω προσωπικη εμπειρια με τετοιο τυπακι το οποιο μετα απο κανα δυο φορες το αδειασα ασχημα μπροστα στο κοινο του....δεν ηξερε ουτε καν τι δουλεια κανω και μου εκανε και κυρηγμα περι μηχαολογιας...οτι ειχε πιασει απο κουβεντες γυρω του δλδ...μη φανταστειτε οτι ειχε τιποτα γνωσεις/...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη z3 2.2 : 15-02-11 στις 16:25
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  4. #23
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    1 post.
    "καγκουρες ομως δεν ειναι μονο αυτοι που κανουν ετσι τα αμαξια..ειναι και οι αλλοι που παιρνουν ενα σπορ αμαξι πχ..μια m3 και το φτιαχνουν πανεμορφο εξωτερικα και το εχουν μονο για να πανε στα μπουζουκια και για να κανουν λεζαντα στην καφετερια της γειτονιας τους....για να δειξουν την οικονομικη τους ευμαρεια και για να αρεσει στα γκομενακια!!!!ποιος ο λογος δηλαδη να παρεις κατι που δεν χρησιμοποιεις????αυτοι προσωπικα προσβαλλουν την αυτοκινηση διοτι δεν θα ασχοληθουν ποτε με το αμαξι τους, και φυσικα δεν θα κατσουν ποτε να το μαθουν...απλα θα παραμενει ενα συμβολο επιδειξης και νεοπλουτισμου!!!"

    με βαση τα παραπανω ανοιγω αυτο το θεμα προκειμενου να ακουστουν οι αποψεις ολων...για το αν και κατα ποσο κατακριτεο ειναι η χρηση ενος ακριβου αυτοκινητου για να πηγαινεις μια βολτα και να δειχνεις την οικονομικη σου επιφανεια..προσωπικα θεωρω οτι ειναι αμαρτια να παιρνεις πχ..ενα σπορ αμαξι απλα για την μοστρα..και το βλεπω καθαρα απο την οπτικη γωνια οτι θα μπορουσες να παρεις κατι πολυ φθηνοτερο που να κανει ακριβως τα ιδια...ισα ισα ενα απλο αμαξι θα ειναι και πιο ευκολο οδηγικα...

    απο την αλλη ομως καποιος εχει ενα ονειρο να παρει μια m3 πχ...και οταν το αποκτησει δεν μπορει με τιποτα να το συντηρησει ουτε καν να το ευχαριστηθει..αρα ειναι σωστη η αποφαση που πηρε??

    τι λετε?


    2 post.
    να σημειωθει οτι δεν ειναι μεμπτο οτι δεν το οδηγαει οπως πρεπει...αυτο δεν μας αφορα στο κατω κατω (και ας ειναι κριμα...)..μας ενδιαφερει οταν θα το κανει για να φανει και μονο..ειτε το παταει ειτε οχι..εγω μιλαω για το τυπο του ανθρωπου των εντυπωσεων..που θα ρθει με το καλυτερο σακακι, με τα καλυτερα παπουτσια και ρολοι..και οπου οταν του πεις σε μια κουβεντα οτι εχεις ενα ταπεινο αμαξι..θα σε κοιταξει υποτιμητικα..σαν να μην υπαρχεις...οπου μετα θα σου πει για το ποσα κιλα μαγκας ειναι πισω απο το τιμονι του..και οτι το παει τερμα..και ας ειχε βεσπα πιο πριν..ενα αρκετα δυνατο παραδειγμα ειναι οι πιτσιρικαδες κατοχοι s2000 οπου πηραν πρωτο δυνατο αμαξι πισωκινητο το hondaki και μολις το πατησαν βρεθηκαν στις μπαριερες..εξου και δεν υπαρχει ευκολα "καθαρο", αχτυπητο s2000....διοτι το honda φτιαχτηκε για καλους οδηγους που ξερουν 5 πραγματα...

    3 post.
    Ας κατακρινουμε συναθρωπους μονο απο τη συμπεριφορα τους.

    4 post.
    μα γιαυτη και μονο δεν συζηταμε??



    Δηλαδη με το 1-2 εννοεις το 3 και με το 4 επιβεβαιωνεις οτι εννοουσες το 3!!!!.Η εγω πρεπει να ξανα παω σχολειο,η εσυ μας τα μπερδεψες λιγο...

  5. #24
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.293
    Thanked
    7239
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    εν ολιγοις λεω ειναι κριμα να μην χρησιμοποιεις ενα σπορ αμαξι οπως πρεπει...αλλα σε αυτο δεν πεφτει στους αλλους λογος!

    ο λογος πεφτει στους αλλους οταν σε μια παρεα (δηλαδη επι του προσωπικου) προσπαθεις να δειξεις πολυ αντρας, χερας, λεφτας κτλ κτλ κτλ μεσα απο το σπορ αμαξι σου..κοινως αυτο που λεει ο z3 2.2...να μπορεις να το υποστηριξεις αν το κανεις..

    ξερω παρα πολλα παιδια που εχουν και πολυ καλα αμαξια και δεν θεωρουν οτι εχουν κατακτησει τον κοσμο, ειναι cool παιδια που απλα γουσταρουν την αυτοκινηση και θεωρουν οτι με αυτο που πηραν, πηραν ενα αποτελεσμα τεχνολογικης εξελιξης και οπου ειναι απλα κατι ξεχωριστο..και γιαυτο και ακριβο...και αυτοι ειναι και οι ανθρωποι που θα κατσουν και θα συζητησουν με ολους και θα μοιραστουν αποψεις για τα παντα...αυτους τους ανθρωπους γουσταρω εγω και φυσικα ετσι προσπαθω να ειμαι...

  6. The Following User Says Thank You to nik200 For This Useful Post:

    alexm (15-02-11)

  7. #25
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ωραια Νικο!!!....αρα καταλαβαινεις τη διαφορα που εχει ενας ανθρωπος απο εναν αλλον δεν ειναι το αμαξι του αλλα ο χαρακτηρας του!

    Ξερω καλα παιδια με πανεμορφα αλλα και πανακριβα και δυνατα αμαξια,ειδικα απο εδω μεσα στο φορουμ μας,που ειναι αξια να τα ζηλευεις μονο και μονο για το χαρακτηρα τους και την ποιοτητα τους ως ανθρωποι και οχι για τα οχηματα τους!!!

  8. The Following 3 Users Say Thank You to aristent For This Useful Post:

    E60_Arkadia (16-02-11), Nick bmwlover (16-02-11), PANOS-E60 (15-02-11)

  9. #26
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    sorry, αλλά το βρίσκω τελείως χαζό το όλο θρεντ...
    ο καθένας κάνει ότι του γουστάρει και όπως του γουστάρει...αυτοί που είναι υπερόπτες, είναι
    άξιοι της μοίρας τους...απλά δεν έχουμε καμιά δουλειά μαζί τους...αυτοί που δεν τα πίνουν το
    αίμαι, είναι δικαίωμα τους, αφού δεν ενοχλούν κανέναν οι άνθρωποι...αυτοί που τα έχουν με
    οποιονδήποτε τρόπο ενώ δεν ήταν ούτε για να έχουν 1400, καλά να πάθουν. ας είχαν μυαλό...
    αυτή είναι όλη η κατάσταση...γενικώς όταν, βλέπω κάποιον να την βλέπει, επειδή φορά
    ακριβό ρολόι, ή ακριβά παπούτσια , ή οδηγάει ακριβό αμάξι, απλά τον γράφω στα @@ μου.
    συνήθως τέτοιοι τύποι, ανήκουν στην κατηγορία ξεβράκωτοι, που τόσο καιρό θώλωνε το
    μάτι τους με τα υπάρχοντα άλλων, ενώ αυτοί δεν είχαν τπτ...έτσι λοιπόν τους έχω γραμμένους
    και δεν ασχολούμαι, γιατί. πρώτον τα έχω και εγώ όλα τα παραπάνω. δεύτερον δεν τα χρωστάω,
    και τρίτον και σημαντικότερο, τα έχω επειδή αρέσουν σε μένα, και όχι σε κάποιους που θέλω
    να μπώ στο μάτι τους...
    αυτά...
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  10. #27
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Είναι καθαρά θέμα χαρακτήρα εγώ που είμαι και πιτσιρικάς παρότι έχω ακριβό σπορ αμάξι (πεζό 106) ούτε την έχω δει ούτε πουλαω μούρη απλά έτσι είμαι! Απλά στο θέμα αυτοκίνητο υπάρχουν πολύ χειρότερες κατηγορίες οδηγών όπως αυτοί που νοικιάζουν ακριβά αυτοκίνητα για σ.κ, αυτοί που δανείζονται αμάξια από φίλους συγγενείς επειδή το δικό τους δεν μετράει στις δεσποινιδες, και οι τύποι που δεν εχουν λεφτά να φάνε αλλά το πορσε πορσε.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη spar@ : 15-02-11 στις 20:18

  11. #28

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spar@ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι καθαρά θέμα χαρακτήρα εγώ που είμαι και πιτσιρικάς παρότι έχω ακριβό σπορ αμάξι (πεζό 106) ούτε την έχω δει ούτε πουλαω μούρη απλά έτσι είμαι! Απλά στο θέμα αυτοκίνητο υπάρχουν πολύ χειρότερες κατηγορίες οδηγών όπως αυτοί που νοικιάζουν ακριβά αυτοκίνητα για σ.κ, αυτοί που δανείζονται αμάξια από φίλους συγγενείς επειδή το δικό τους δεν μετράει στις δεσποινιδες, και οι τύποι που δεν εχουν λεφτά να φάνε αλλά το πορσε πορσε.
    διθεσιο... αφου δεν βαζεις τριτο ατομο μεσα

  12. #29
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Ζηλεια ζηλεια! Υπάρχουν και τέτοιοι τύποι που ζηλεύουν τα ακριβά σπορ αυτοκίνητα των άλλων! Δεν πειράζει οπότε θες να νοιωσεις την απόλυτη δύναμη του Γάλλου και να δημιουργησεις τρύπα στην ατμόσφαιρα μην διστασεις να μου το ζητήσεις.

  13. #30
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.293
    Thanked
    7239
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    συμφωνω με ολους αλλα ας βαλουμε και μια αλλη παραμετρο μεσα...

    αμα ανηκεις ομως στην κατηγορια των παιδιων ωπου δυσκολα τα βγαζουν περα, και με αρκετη βεβαιοτητα πολυ δυσκολα (για πολλους και διαφορους λογους που δεν θα αναλυσω) θα καταφερουν ποτε να παρουν ενα σπιτι η ενα ακριβο αμαξι...και καποιος αλλος εχει αυτη την συμπεριφορα που αναφερω (απεναντι σε ενα τετοιο ανθρωπο)..δηλαδη να δειχνεται μεσα απο το αμαξι, ρολοι, κινητο, παπουτσι, ρουχα κτλ κτλ.. σε μια τετοια περιπτωση πως αντιδρας???γιατι ειναι ωραιο να μιλαμε εκ του ασφαλους...αλλα αν τα πραγματα δεν ηταν τοσο ροδινα θα ημασταν τοσο ανωτεροι ωστε να μην ασχοληθουμε???

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP