Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 14 από 14

Θέμα: Αντικατασταση αδειας οδηγησης με νεου τυπου!!

  1. #11
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μιας και απο τις 13/4/2010 που εκανα την αιτηση αντικαταστασης της αδειας οδηγησης με νεου τυπου,δεν ειχα κανενα νεο και μιας και εχουν περασει 43 ημερες,ειπα να παρω ενα τηλεφωνο στο ΚΕΠ να δω που "ειμαστε".
    Ακουστε φιλοι
    Οι εργαζομενοι εκει με ενημερωσαν off the record,οτι απο τον κλητηρα που μεταφερει τα εγγραφα στο υπουργειο ακουσε λεει οτι στο τμημα που αυτα εκδιδονται (και μαλλον ανηκει στην Αστυνομια) οι υπαλληλοι στο ακουσμα των νεων μετρων και των επερχομενων αλλαγων στο ασφαλιστικο,δηλωσαν σχεδον ολοι παραιτηση με το αιτιολογικο της συνταξιοδοτησης και εχει μεινει ενας δυο που κανουν αυτη την δουλεια.
    Η δε προθεσμια πια που δινουν για την αντικατασταση ανερχεται στους τρεις μηνες.
    Στην Ευρωπαικη Ελλαδα του 2010 για να "βγαλεις" (εκτυπωσεις-αντικαταστησεις) μια αδεια οδηγησης χρειαζονται ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ!!! τι λειτουργει ρε γμτο τελικα?
    Οχι, εγω ειμαι τρελλος που το βλεπω εντελως παραλογο?

  2. #12
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλά εγώ το έχασα και αναγκαστικά μπήκα σε διαδικασία επανέκδοσης.
    Εσένα τι σε έτρωγε να το αλλάξεις και να μπείς σε μπελάδες ;;;;(Γρηγορόσημο έδωσες ;;;;)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Samaro : 26-05-10 στις 19:08

  3. #13
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    λογω φθορας Αντωνη, ουτε οι σφραγιδες ηταν ευαναγνωστες αλλα και τα στοιχεια μου ειχαν σχεδον σβυστει..να μη πω για την φωτο ηταν...

  4. #14
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Νεο Ηράκλειο-Μεταμορφωση
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    856
    Thanked
    1112
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Εγω το αλλαξα λογω επαγγελματικου που επρεπε να το ανανεωσω,γνωστος μου διεκπαιρεωτης ανελαβε τα παντα,εγω μονο τα λεφτα του εδωσα και μετα απο 10 μερες πηγα και το πηρα απο το υπουργειο αφου χρειαζετε η παρουσια του κατοχου.Αν δεν ηταν αναγκαιο πιστευω οτι θα μου το εστελνε σπιτι.

    Παντως οποιος εχει αποφασισει να το αλλαξει καλο ειναι να παει σε ενα δημοσιο νοσοκομειο και να παρει ενα χαρτι οπου να αναγραφει την ομαδα αιματος για να την γραψουν πανω στο διπλωμα.
    Αχρειαστη να ειναι αυτη η πληροφορια αλλα στη δυσκολη μπορει να μας σωσει την ζωη.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP