Σελίδα 6 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 4567816 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 60 από 169

Θέμα: Παιδικα καθισματα, καροτσια, εξοπλισμος για τους μικρους μας φιλους

  1. #51
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Φωτογραφίες -άθλιες, μέσω κινητού- από τα προστατευτικά της RECARO για τα δερμάτινα καθίσματα:





    Μπαίνουν και στο κάθισμα αλλά και στην πλάτη (έρχονται σε σετ των 2 ή των 4).

    Μη τα βλέπετε λεπτά, είναι αρκετά αφρώδη και πολύ ανθεκτικά.

  2. The Following 3 Users Say Thank You to S8N For This Useful Post:

    BILL007 (01-12-11), Ptboul (02-12-11), Stathis (01-12-11)

  3. #52
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κι εγω σημερα μετα απο πολυ ψαξιμο για καθισμα 9-18kg καθως και διλημματα αναμεσα σε Recaro και Besafe,κατεληξα στο Recaro young sport .Ακουσα κι εγω διαφορα που λενε οτι μεχρι 4 χρονων καλο ειναι το παιδι να κοιταει προς τα πισω,αλλα αυτο ειναι αδυνατον καθοτι τα ποδαρακια τους βρισκουν πανω στο καθισμα.Ασε που γκρινιαζουν συνηθως γιατι δεν βλεπουν μπροστα.Τελικα κατεληξα στο Recaro, παρολο που ηταν ελαχιστα ακριβοτερο(288Ε στον Καφουνη(kids.com) εναντι 274Ε του Besafe) λογω μακραν καλυτερης ποιοτητας υφασματων και οτι ηταν 9-36kg..Η αληθεια ειναι ομως οτι το Besafe ειχε ενα μεγαλο πλεονεκτημα:ο αυχενας ειχε ελατηριακι απο πισω που ακολουθουσε την κινηση του κεφαλιου του μωρου σε φρεναρισμα-ατυχημα καθως και πιο ευκολο μηχανισμο ζωνης(απο μπροστα στο καθισμα,ενω ολα τ'αλλα το περνανε απο μεσα.)
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  4. The Following User Says Thank You to Stunt Mike For This Useful Post:

    S8N (01-12-11)

  5. #53
    Εγγραφή
    01-01-10
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    378
    Thanked
    359
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μια παρατήρηση λιγάκι off-topic: όποιος θέλει να αγοράσει καρότσι, κάθισμα κλπ κλπ προσωπική μου άποψη να μην τα πάρει καινούργια. Υπάρχουν πολλά φορουμς για γονείς (π.χ. parents.gr) στα οποία βρίσκει κανείς μεταχειρισμένα μεν, σε τιμές ξεφτίλα δε. Και είναι λογικό, γιατί μετά τα 2 χρόνια, ένα κάθισμα π.χ. 0-3 είναι παντελώς άχρηστο. Γιατί να πληρώσεις 150-200 ευρώ για ένα κάθισμα, όταν μπορείς να το πάρεις με ένα 50άρικο; Χώρια που απο τη φύση τους είναι πράγματα που δύσκολα χαλάνε και μόνο με ένα πλύσιμο γίνονται καινούργια. Επίσης, επειδή τα έχω πρόσφατα: στο καρότσι περιπάτου το Α και το Ω είναι το βάρος. MacLaren και τα μυαλά στα κάγκελα. Απλό, αθάνατο και χωρίς να κοψομεσιάσεζαι..

  6. The Following 3 Users Say Thank You to 330Ci For This Useful Post:

    asot (03-12-11), bill_m3 (01-12-11), S8N (02-12-11)

  7. #54
    Εγγραφή
    24-11-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    379
    Thanked
    276
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δεν ειναι καθολου off topic φιλε 330.Αυτο ακριβως ηθελα να ρωτησω,εαν υπαρχουν sites αν ξερει κανενας για αυτες τις αγορες.
    ΕΓΩ συγγνωμη για το off topic αλλα να με συμπαθατε μολις πριν μια εβδομαδα εμαθα
    πως θα γινω πατερας

  8. The Following 6 Users Say Thank You to GEO316 For This Useful Post:

    bill_m3 (01-12-11), Eleni (02-12-11), nikos1400 (02-12-11), Ptboul (02-12-11), S8N (02-12-11), Stamatis (01-12-11)

  9. #55
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    πολυ καλη ιδεα, ανοιξα νεα ενοτητα "παιδι και αυτοκινητο".
    εκει μπορουν να μπαινουν και αλλα σχετικα θεματα, οπως και αγγελιες-προσφορες μελων.
    αν θυμαμαι καπου πιο πισω ο γιαννης (νινοχ3) προσφερε καποια ειδη για οποιον τα εχει αναγκη...

  10. The Following 4 Users Say Thank You to Stathis For This Useful Post:

    BILL007 (01-12-11), nikos-Mpacket (03-12-11), Ptboul (02-12-11), S8N (02-12-11)

  11. #56
    Εγγραφή
    17-11-11
    Μηνύματα
    1
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή Παιδικα καθισματα, καροτσια, εξοπλισμος για τους μικρους μας φιλους

    Στάθη με το καλό δεν υπάρχει καλύτερο κάθισμα απο το Toby της maxi-cosi έχω αγοράσει και άλλα και ήταν μάπα. Σε 3πορτο αμάξι τελικά κανένα καλύτερο δεν συζηταω που αν δεις το πως δένει και το ίδιο στο αυτοκίνητο αλλά και το παιδί πως δένεται θα καταλάβεις.

  12. The Following User Says Thank You to Nikosg For This Useful Post:

    Stathis (01-12-11)

  13. #57
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEO316 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειναι καθολου off topic φιλε 330.Αυτο ακριβως ηθελα να ρωτησω,εαν υπαρχουν sites αν ξερει κανενας για αυτες τις αγορες.
    ΕΓΩ συγγνωμη για το off topic αλλα να με συμπαθατε μολις πριν μια εβδομαδα εμαθα
    πως θα γινω πατερας
    σορρυ για το οφφ-τοπικ αλλα,
    με το καλο !!

    και μην αγχωνεσαι...
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  14. The Following User Says Thank You to nikos1400 For This Useful Post:

    GEO316 (03-12-11)

  15. #58
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    βόλτες με το μάτζικ μπας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.114
    Thanked
    11971
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φωτογραφίες -άθλιες, μέσω κινητού- από τα προστατευτικά της RECARO για τα δερμάτινα καθίσματα:
    Άρη πριν ένα μήνα περίπου αγόρασα ακριβώς το ίδιο κάθισμα (ίδιο χρώμα κιόλας μιας κ για το μπλε-γκρι έπρεπε να περιμένω) και το μόνο που μου είπαν (στο Λητώ) και αγόρασα έξτρα ήταν ένα πετσετέ κάλυμμα της ρεκάρο για το καλοκαίρι.

    Αυτά που τα βρήκες;;

    ps: Σου αρέσει το κάθισμα; Εγώ από την 2η μέρα άνετα το πέταγα όπως ήταν αλλά λυπάμαι τα χρήματα που έδωσα.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  16. #59
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    σημερα που οι γνωστοι γληγοροι του φορουμ λυσαγανε στα μεγαρα, εκανα μια βολτα στα μαγαζια με τη γυναικα μου.
    οσο και να τα βλεπεις απο το νετ, αλλο ειναι να δεις απο κοντα.

    το ρεκαρο λοιπον μαλλον απορρίφθηκε καθως ηταν μπελαλιδικο στο ανοιξε κλεισε.
    επισης το βρεφικο καθισματακι της ρεκαρο απορριφθηκε γιατι το υλικο του (ενα βελουτε) δεν μου αρεσε καθολου. με ανατριχιαζε στην αφη του μαλιστα.
    το μακ-λαρεν (που ειναι το ρεκαρο ουσιαστικα), εχει πολυ καλυτερο υλικο για οποιον θελει να χρησιμοποιησει το babyzen.

    απο τα υπολοιπα που ειδα μου αρεσε το concord, πολυ καλη ποιοτητα, ευκολο ανοιξε-κλεισε μικρο βαρος και μεγαλοι τροχοι πισω.
    μεινεκτημα οι μικροι τροχοι εμπρος.
    το βρεφικο καθισματακι που το συνοδευει οπως και το πορτ-μπεμπε τα ειδα πιο ευχρηστα απο τα ρεκαρο και με καλυτερα υλικα.

    τελος στο δρομο ειδα και μια κυρια που ορκιζοταν στο bebe confort hich trek με τις τρεις ροδες.
    παροτι ογκωδες μας ανεφερε οτι δεν την κουραζει καθολου, τσουλαει σχεδον μονο του (οι μεγαλες ροδες κανουν δουλεια τελικα), ενω εχει και το φρενο στο χερι.
    στο μαγαζι που πηγα δεν το ειχαν να το δω, αλλα και τα καθισματακια που το συνοδευουν μου φανηκαν μετρια σε σχεση με του κονκορντ.

    την αλλη εβδομαδα θα παω να δω και αλλες μαρκες οπως τα τσικο και τα στοουκ που πολλοι λενε οτι ειναι τα καλυτερα.

    αυτο που καταλαβα ειναι οτι τα μαγαζια αυτου του ειδους ειναι οπως ειπε και ο αρης πιο πανω της λογικης "take no prisoners!"

    το σετ του ρεκαρο το ειχαν 1500 ευρω, ενω απο τη γερμανια μου το στελνουν με 1000 και δωρεαν μεταφορικα!
    οσο και να θες να υποστηριξεις την ελληνικη επιχειρηση η διαφορα ειναι τεραστια...

    αυτα προς το παρον.

  17. The Following 3 Users Say Thank You to Stathis For This Useful Post:

    nikos1400 (03-12-11), Ptboul (05-12-11), S8N (03-12-11)

  18. #60
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Larissa
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    409
    Thanked
    448
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    To 2001, σε ένα ταξίδι στο εξωτερικό (σε ένα αεροδρόμιο για την ακρίβεια) είδα τρικυκλο καρότσι της QUINNY (Ολλανδική)
    Με το που έμεινε έγκυος η σύζυγός μου (γέννησε καλοκαίρι 2002) δεν διανοήθηκα οτι θα μπορουσα να πάρω κάτι αλλο εκτός απο το Quinny Freestyle.
    Το παρήγγειλα από Γερμανια (μέσω internet), πλήρωσα σχεδόν τα μισα λεφτά (για πληρες σετ) απ οτι μου ζητούσαν να το φέρουν οι έλληνες έμποροι και το ΚΑΤΑ-ΦΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ εγώ με την οικογένεια μου (μέχρι το 2005) και 4 ακόμα φίλοι, οι οποίοι το έχουν δανειστεί διαδοχικά μέχρι και σήμερα, καθότι κυκλοφορεί απροβλημάτιστα και είναι σε ΑΡΙΣΤΗ κατάσταση (και από υλικά και λειτουργικά).
    Μεγάλες ροδες και τρικυκλο (θα κοιτούσα ίσως και stokke τώρα, δείχνει αξιοπρεπες)

    Στο κάθισμα αυτοκινήτου, οταν η Britax-Romer έβγαζε κάθισμα με ISOFIX, οι άλλοι αναρωτιόντουσαν τι είναι αυτό...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη asot : 03-12-11 στις 18:06
    ...

  19. The Following 3 Users Say Thank You to asot For This Useful Post:

    Ptboul (05-12-11), S8N (03-12-11), Stathis (03-12-11)

Σελίδα 6 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 4567816 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP