Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 22

Θέμα: Λαμπακι κινητηρα = 2 Πολλαπλασιαστες

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    03-04-10
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    170
    Thanked
    20
    Rides
    0

    Προεπιλογή Λαμπακι κινητηρα = 2 Πολλαπλασιαστες

    Παιδες την βοηθεια σας.Πριν απο λιγο στο Ε46 1600cc 2004 facelift μου,αναψε το λαμπακι διαχειρισησ κινητηρα και δεν το ακουω καλα.Οταν βαζω πρωτη σαν να ζοριζεται να προχωρησει(παταω πιο πολυ γκαζι ) και γενικα οταν μαρσαρω δεν εχει τον φυσιολογικο θορυβο.Ξερετε τι μπορει να ειναι?Αν ειναι αισθητηρασ στροφαλου ποσο κοστιζει και ποση ωρα θελει να γινει η αντικατασταση του?Ευχαριστω εκ των προτερων

  2. #2
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexke46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδες την βοηθεια σας.Πριν απο λιγο στο Ε46 1600cc 2004 facelift μου,αναψε το λαμπακι διαχειρισησ κινητηρα και δεν το ακουω καλα.Οταν βαζω πρωτη σαν να ζοριζεται να προχωρησει(παταω πιο πολυ γκαζι ) και γενικα οταν μαρσαρω δεν εχει τον φυσιολογικο θορυβο.Ξερετε τι μπορει να ειναι?Αν ειναι αισθητηρασ στροφαλου ποσο κοστιζει και ποση ωρα θελει να γινει η αντικατασταση του?Ευχαριστω εκ των προτερων
    Mην ξεκινας με αυτοδιαγνωση γιατι μπορει να φταινε αλλα πραγματα..
    Σε διαγνωστικο μπηκε το αυτοκινητο?
    φιλικα...

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  3. #3
    Εγγραφή
    03-04-10
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    170
    Thanked
    20
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πριν απο μια ωρα αναψε το λαμπακι.Αυριο το πρωι θα το βαλω στο μηχανημα.Απλως λεω αν ειναι ο αισθητηρασ στροφαλου ποσο κοστιζει?Παντωσ παλαιοτερα μου ειχε ξανααναψει και ειχα αλλαξει αισθητηρα λ ,αλλα δεν παρουσιαζε αυτα τα συμπτωματα,απλωσ μου εκοβε,δεν εκανε θορυβο στο μαρσαρισμα.

  4. #4
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    431
    Thanked
    448
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexke46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν απο μια ωρα αναψε το λαμπακι.Αυριο το πρωι θα το βαλω στο μηχανημα.Απλως λεω αν ειναι ο αισθητηρασ στροφαλου ποσο κοστιζει?Παντωσ παλαιοτερα μου ειχε ξανααναψει και ειχα αλλαξει αισθητηρα λ ,αλλα δεν παρουσιαζε αυτα τα συμπτωματα,απλωσ μου εκοβε,δεν εκανε θορυβο στο μαρσαρισμα.
    Εαν χαλουσε ο αισθητηρας στροφαλου η μηχανη θα εσβηνε και δε θα δουλευε απο αισθητηρα εκκεντροφορου μπορει να το κανει. Αλλα το καλυτερο ειναι αυτο που σου λεει ο συμφορουμητης katsaraios να το πας για διαγνωση.

  5. #5
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.578
    Thanked
    6674
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν είναι ο αισθητήρας στροφάλου.Αν πάθει αισθητήρα σβήνει ακαριαία σαν να γύρισες το

    κλειδί.Κάτι άλλο έχει τ'αμάξι,θα το δεις αύριο

    Για την ιστορία για να αλλάξει ο στροφάλου ξηλώνεται πολύ πράμα γιατί είναι από πίσω

    απ'το μοτέρ.Κανένα 200άρι θέλει για γνήσιο μαζί με εργασία.

  6. The Following User Says Thank You to nikos valvetronic For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (03-07-12)

  7. #6
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3.815
    Thanked
    7293
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexke46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν απο μια ωρα αναψε το λαμπακι.Αυριο το πρωι θα το βαλω στο μηχανημα.Απλως λεω αν ειναι ο αισθητηρασ στροφαλου ποσο κοστιζει?Παντωσ παλαιοτερα μου ειχε ξανααναψει και ειχα αλλαξει αισθητηρα λ ,αλλα δεν παρουσιαζε αυτα τα συμπτωματα,απλωσ μου εκοβε,δεν εκανε θορυβο στο μαρσαρισμα.
    Διαγνωστικο.. Και μετα βλεπεις.. Μην αλλαζεις πραγματα στη τυχη.. Και οτι αισθητηρας ειναι ΜΟΝΟ oem..
    ΧΙΟΣ-CHIOS


  8. #7
    Εγγραφή
    28-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Aν ηταν στροφαλου δεν θα επαιρνε καν μπροστα.Βασικα με μαρσαρισματα και βολτες μονο κακο θα του κανεις.Αστο και πηγαινε το αυριο σε διαγνωστικο.Για 316 δεν ξερω αλλα για Μ54,εχει 2 αιδθητηρες εκκεντροφορου 40 και 45 ευρω περιπου εκαστος,και ο στροφαλου κανει κανει καμια 80ευρω αν δεν κανω λαθος,και θελει οντως ΠΟΛΥ δουλεια!

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  9. The Following User Says Thank You to Bazil Van Sinner For This Useful Post:

    nikos valvetronic (02-07-12)

  10. #8
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3.815
    Thanked
    7293
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bazil Van Sinner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aν ηταν στροφαλου δεν θα επαιρνε καν μπροστα.Βασικα με μαρσαρισματα και βολτες μονο κακο θα του κανεις.Αστο και πηγαινε το αυριο σε διαγνωστικο.Για 316 δεν ξερω αλλα για Μ54,εχει 2 αιδθητηρες εκκεντροφορου 40 και 45 ευρω περιπου εκαστος,και ο στροφαλου κανει κανει καμια 80ευρω αν δεν κανω λαθος,και θελει οντως ΠΟΛΥ δουλεια!
    Μιλας για γνησιους; Γιατι σαν λιγα να λες..
    ΧΙΟΣ-CHIOS


  11. #9
    Εγγραφή
    07-04-11
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    3.282
    Thanked
    4207
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexke46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδες την βοηθεια σας.Πριν απο λιγο στο Ε46 1600cc 2004 facelift μου,αναψε το λαμπακι διαχειρισησ κινητηρα και δεν το ακουω καλα.Οταν βαζω πρωτη σαν να ζοριζεται να προχωρησει(παταω πιο πολυ γκαζι ) και γενικα οταν μαρσαρω δεν εχει τον φυσιολογικο θορυβο.Ξερετε τι μπορει να ειναι?Αν ειναι αισθητηρασ στροφαλου ποσο κοστιζει και ποση ωρα θελει να γινει η αντικατασταση του?Ευχαριστω εκ των προτερων
    Μήπως είναι κανένας πολλαπλασιαστής...Τα συμπτώματα εκεί παραπέμπουν...

  12. #10
    Εγγραφή
    15-01-10
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    345
    Thanked
    416
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vassilis ///M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως είναι κανένας πολλαπλασιαστής...Τα συμπτώματα εκεί παραπέμπουν...
    Συμφωνώ.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP