Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 21

Θέμα: Info για Πλαστικη μεβρανη και Μικρες Γρατζουνιες

  1. #1
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Παγκρατι
    Μηνύματα
    526
    Thanked
    530
    Rides
    1

    Προεπιλογή Info για Πλαστικη μεβρανη και Μικρες Γρατζουνιες

    Καλησπέρα σε όλους. Ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί κάποιος να δώσει πληροφορίες για τα παρακάτω:

    1) Θέλω να βάλω σε κάποια σημεία του αυτοκινήτου πλαστική διάφανη μεμβράνη ώστε να προστατεύεται το αυτοκίνητο από πέτρες μικρά χτυπηματάκια. (ίσως να ειχα ανοιξει και παλιοτερα παρόμοιo thread). Προτείνεται κάποιο μαγαζί?

    2) έχω μερικές γρατζουνιές σε 3-4 σημεία στο αυτοκίνητο και θέλω να τα φτιάξω. που προτείνετε να πάω? (paintbull? chip & away?) Υπαρχει σχετικη εμπειρια?


    ευχαριστω ...

  2. #2
    Εγγραφή
    28-03-11
    Μηνύματα
    1.724
    Thanked
    2626
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Κάτσε να το δει ο ειδικός των sanitas!! Λογικά έχει τη λύση.

  3. #3
    Εγγραφή
    28-02-13
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    2.186
    Thanked
    5580
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μεμβράνη διάφανη εννοείς λογικά κυρίως για το εμπρός μέρος του αυτοκινήτου έτσι...? Θα σε διαφωτίσει ο Vasilisf30 όταν το δει γιατί έβαλε κι αυτός στο δικό του και έχει γίνει άψογη δουλειά... Και με μπρίζωσε κι εμένα, αφού κάνω πρώτα την ολική βαφή...

    Για τις γρατσουνιές chips away έχω ακόυσει πολύ καλά λόγια, προσωπική εμπειρία όμως δεν έχω...
    ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΒΟΥΡΚΩΣΑΝΕ,

    ΟΤΑΝ BMW ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ...!!!

  4. #4
    Εγγραφή
    07-07-14
    Μηνύματα
    528
    Thanked
    623
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Stone chip called

  5. #5
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Παγκρατι
    Μηνύματα
    526
    Thanked
    530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο HLIAS - E36 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεμβράνη διάφανη εννοείς λογικά κυρίως για το εμπρός μέρος του αυτοκινήτου έτσι...? Θα σε διαφωτίσει ο Vasilisf30 όταν το δει γιατί έβαλε κι αυτός στο δικό του και έχει γίνει άψογη δουλειά... Και με μπρίζωσε κι εμένα, αφού κάνω πρώτα την ολική βαφή...

    Για τις γρατσουνιές chips away έχω ακόυσει πολύ καλά λόγια, προσωπική εμπειρία όμως δεν έχω...
    σωστα για το εμπρος προφυλακτηρα και για τα πισω φτερα κατω χαμηλα!! θελω να βαλω προστατευτικη μεμβρανη απλα αν γνωριζει καποιος να μου προτεινει ....
    Chips Away εχω ακουσει και εγω αλλα θα ηθελα και την γνωμη καποιου που εχει παει καπου για τις γραντουζιες ...

    θα περιμενω νεα και απο τον Vasilisf30 !!

  6. #6
    Εγγραφή
    28-02-13
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    2.186
    Thanked
    5580
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos-M3 CS Εμφάνιση μηνυμάτων

    θα περιμενω νεα και απο τον Vasilisf30 !!
    Στείλ' του πμ γιατί παιζει και να μην το είδε...
    ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΒΟΥΡΚΩΣΑΝΕ,

    ΟΤΑΝ BMW ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ...!!!

  7. #7
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Παγκρατι
    Μηνύματα
    526
    Thanked
    530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Blacktan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Stone chip called
    δεν εχω ακουσει τα καλυτερα για Stone chip. ειδα ενα video Και τα σχολια δεν ηταν οτι καλυτερο ...

  8. #8
    Εγγραφή
    12-01-14
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    73
    Thanked
    157
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σωστά Ηλία δεν το πρόσεξα το θέμα. Φίλε Νίκο το πέρασα μεμβράνη μήνα αφού το αγόρασα. Το πήγα σε φίλο με μαγαζί που ασχολείται με το είδος, τιμή τελειωμένο 200,η δουλειά του όμως τέλεια, ντύθηκε όλο το μπροστινό τμήμα & τα φανάρια έκανε 5ωρες για να γίνει(λόγο πολλών γωνιών το f30)αλλά η δουλειά άψογη στην κυριολεξία αόρατη και μεμβράνη lummar Η καλύτερη από ποιότητα αντοχή κτλπ.η ίδια η lummar μου ζήτησε 300¤, ρώτησε και στην lummar,ρώτησε και κάποιον άλλον που κάνει τοποθέτηση να την παραγγείλει αυτός και σύγκρινε τιμή αλλά θυμήσου μόνο lummar.

  9. #9
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Παγκρατι
    Μηνύματα
    526
    Thanked
    530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vasilisf30 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά Ηλία δεν το πρόσεξα το θέμα. Φίλε Νίκο το πέρασα μεμβράνη μήνα αφού το αγόρασα. Το πήγα σε φίλο με μαγαζί που ασχολείται με το είδος, τιμή τελειωμένο 200,η δουλειά του όμως τέλεια, ντύθηκε όλο το μπροστινό τμήμα & τα φανάρια έκανε 5ωρες για να γίνει(λόγο πολλών γωνιών το f30)αλλά η δουλειά άψογη στην κυριολεξία αόρατη και μεμβράνη lummar Η καλύτερη από ποιότητα αντοχή κτλπ.η ίδια η lummar μου ζήτησε 300¤, ρώτησε και στην lummar,ρώτησε και κάποιον άλλον που κάνει τοποθέτηση να την παραγγείλει αυτός και σύγκρινε τιμή αλλά θυμήσου μόνο lummar.
    ευχαριστω Βασίλη για την ενημερωση.... φανταζομαι η μεμβρανη ειναι προστατευτικη ειδικα για χτυπηματα απο πετρες, γραντζουνιες... και οχι οι αντιηλιακες μεμβρανες ... ! γιατι νομιζω πως διαφέρουν αυτες οι μεμβρανες ειναι πιο ανθεκτικες ... θα κανω μια μικρη ερευνα και αν ειναι θα σου πω μηπως το παω στον φιλο σου να μου το παραγγειλει και να το "ντυσει"!!

  10. #10
    Εγγραφή
    12-01-14
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    73
    Thanked
    157
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Η μεμβράνη είναι για αυτή και μόνο τη δουλειά όχι ααντηλιακή! !! Μου έκανε επίδειξη την κρατούσα τεντωμένη και αυτός την καρφωνε με κατσαβίδι και δεν τρυπουσε!!! Έμενε το καλούπι από το κατσαβίδι! !! Για τέτοια αντοχή και ποιότητα μιλάμε! !! Εγώ είμαι Θεσσαλονίκη ,εσύ από Αθήνα;

  11. The Following User Says Thank You to vasilisf30 For This Useful Post:

    teo36 (01-09-14)

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP