Σελίδα 45 από 49 ΠρώτηΠρώτη ... 354344454647 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 441 έως 450 από 485

Θέμα: [E36] ΓΕΝΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

  1. #441
    Εγγραφή
    05-07-11
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    916
    Thanked
    696
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο teo36 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σας πάλι το γνωστό πρόβλημα με τα πίσω φανάρια και τα στοπ έχουν σπάσει ! έχει να προτείνει κάτι κάνεις για λευκό κόκκινο καινούριο .για τετράπρτο
    Ψάξε για μάρκα ulo.
    .αυτή φτιάχνει και τα γνήσια.
    Το ίδιο πράμα με τα γνήσια απλά δεν έχουν το σήμα της BMW..
    Καμία σχέση το πως φωτίζουν τα ulo και τα γνησιά με τα depo κλπ.
    Μιλάμε η μέρα με τη νύχτα...

    e36 till death!
    its not what you can say its what you can proοve(denzel washighton-training day film).

  2. The Following User Says Thank You to leo328 For This Useful Post:

    BILL007 (31-10-14)

  3. #442
    Εγγραφή
    16-11-11
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    81
    Thanked
    24
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leo328 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ψάξε για μάρκα ulo.
    .αυτή φτιάχνει και τα γνήσια.
    Το ίδιο πράμα με τα γνήσια απλά δεν έχουν το σήμα της BMW..
    Καμία σχέση το πως φωτίζουν τα ulo και τα γνησιά με τα depo κλπ.
    Μιλάμε η μέρα με τη νύχτα...
    το κοίταξα λίγο γρήγορα ,τα βρήκα μόνο σε ένα site αλλά 153¤ το ένα! !! Κάτι πιο οικονομικό ( τα Depp ο που αναφέρεις τι είναι?

  4. #443
    Εγγραφή
    05-07-11
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    916
    Thanked
    696
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο teo36 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το κοίταξα λίγο γρήγορα ,τα βρήκα μόνο σε ένα site αλλά 153¤ το ένα! !! Κάτι πιο οικονομικό ( τα Depp ο που αναφέρεις τι είναι?
    200ε καινουργια περσι τα πηρα απο εναν που τα χε προσφορα στο καρ.
    ψαξε στο γερμανικο ebay αμα ασχολεισαι με ιντερνετ...θα τα βρεις πιο φτηνα.
    τα depo 120ε και τ 2 πρεπει να χουν περιπου...αλα καμια σχεση με τα ulo..
    165e + μεταφορικα απο γερμανια εχουν..οσο τα πηρα εγω περιπου πες..
    https://www.ebay.de/itm/ULO-Heckleuc...item51b5028143
    https://www.ebay.de/itm/ULO-Heckleuc...item5d461c6f54

    e36 till death!
    its not what you can say its what you can proοve(denzel washighton-training day film).

  5. The Following 2 Users Say Thank You to leo328 For This Useful Post:

    BILL007 (31-10-14), nikos valvetronic (03-11-14)

  6. #444

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΚΩΣΤΑΣΠ82 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα σε ολους
    Ειμαι νεος στο φορουμ και εχω αντιμετωπισει κι εγω διαφορα μικροπροβληματα που εχουν αναφερθει οπως
    ουρανος
    ταπετσαριες
    ντουλαπακι
    παραθυρα
    τα οποια και τα διορθωσα σχετικα ευκολα μονος μου
    Εχω ομως ενα προβλημα εδω και 2 χρονια το οποιο δεν μπορω να παω σε συνεργειο για οικονομικους λογους...
    Ο ανεμιστηρας του καλοριφερ δεν λειτουργει και ειναι το ψηφιακο διζωνικο (Ε36 316 coupe 96 β εξαμηνο)
    Αρχικα αχισε να κανει ενα περιεργο θορυβο σαν να ζοριζετε ο ανεμιστηρας ωσπου καποια στιγμη σταματησε να λειτουργει εντελως. Ομως αν επεφτα σε καμια λακουβα ξαναξεκινουσε ωσπου σταματησε να γινετε και αυτο. Την τελευταια φορα που λειτουργησε παλι δουλευε ζορικα φυσικα παρατηησα οτι οταν ανοιγα τον διακοπτη των φωτων αλλαζαν και οι στροφες του. Τωρα εχει να δουλεψει κανα εξαμηνο. Επισης ο αερας που βγαινει με την φυσικη ροη τον χειμωνα βγαζει κρυο και το καλοκαιι ζεστο.
    Να σημειωσω οτι η ηλεκτρονικη μοναδα λειτουγρει κανονικα.
    Τι μπορω να κοιταξω σιγα σιγα για να βρω καμια ακρη γιατι δεν παλευεται αλλο ετσι.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panos 316T Εμφάνιση μηνυμάτων
    πιστευω οτι ειναι συνδυαστικο το προβλημα:

    οι "βανες" εχουν κολλησει ( βρισκονται πισω και αριστερα απο το κουτι ασφαλειοθηκης οι οποιες εχουν να κανουν με το ζεστο/κρυο στο καλοριφερ.

    για επισκευη εχει αναφερθει κατι με χτυπημα αλλα δεν θυμαμαι

    για το αλλο θεμα αν καταλαβα , εχει να κανει με οτι σε οποια κλιμακα και αν βαλεις την ενταση, αυτη ειναι σταθερη ή δεν υπαρχει.Μαλλον ο λεγομενος φακιρης η αιτια αλλα αυτο χρηζει αντικαταστασης.
    Επανερχομαι και παλι για το ιδιο θεμα μιας και τωρα βρεθηκε χρονος και αναγκη μιας και επιασαν τα κρυα.......
    Αλλαξα φακιρη και δεν ειδα καμια διαφορα το προβλημα παραμενει και εχω παρατηρησει οτι μαλλον δεν λειτουργουν και τα κλαπε....
    βρηκλα και το βεντηλατερ μεσα απο το φιλτρο καμπινας και γυριζει μια χαρα δεν ειναι φρακαρισμενο.
    Επισης οι σωληνες του ψυγειου στην βαπορετα ζεσταινονται κανονικα.
    Κατα τα αλλα η ψηφιακη μοναδα "δειχνει" να λειτουργει σωστα. Κομπλαρει τον κομπρεσσορα λειτουργουν οι αντιστασεις πισω και ακουγεται και ενα κλακ οταν την ανοιγειες και οταν την κλεινεις. Ομως ενω και στα υπολοιπα "δειχνει" στην οθονη οτι λειτουργουν (ενταση ανεμιστηρα, κατευθυνσεις αερα) πολυ απλα δεν γινετε τιποτα στην πραξη και γι αυτο πιστευω οτι μαλλον καπου μεσα της ισως να ειναι το προβλημα.
    οποιος μπορει να βοηθησει ευπροσδεκτος μιας και εχω αφησει το μισο ταμπλο λυμενο

  7. #445
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Βαλβίδες καλοριφέρ?



  8. #446
    Εγγραφή
    10-12-12
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    623
    Thanked
    542
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    φιλε παιζει να ειναι βανες του καλοριφερ.. την πεμπτη τις αλλαξα.. ετοιμασου για ενα μικρο σοκ αν εχεις διζωνικο κλιματισμο και δεν βρεις μεταχειρο βανες... ολα τα προηγουμενα ΑΝ εχεις θεμα με τις βανες..
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι'αυτόν που θα προσπαθήσει. Μ.Α.

  9. #447

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tsik.D. Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε παιζει να ειναι βανες του καλοριφερ.. την πεμπτη τις αλλαξα.. ετοιμασου για ενα μικρο σοκ αν εχεις διζωνικο κλιματισμο και δεν βρεις μεταχειρο βανες... ολα τα προηγουμενα ΑΝ εχεις θεμα με τις βανες..
    Δεν τις εχω κοιταξει αυτες. Πως θα καταλαβω αν ειναι καλες?
    Εχουν κι αυτες σχεση με το αν περνει εντολη ο ανεμιστηρας να γυρισει?
    Παντως την ψηφιακη μοναδα την εχω αλλαξει ηδη μια φορα το 2005 τοτε που εβγαλα το μανισιο κασετοφωνο και εβαλα ενα SONY μετα απο καμια βδομαδα μου αναβοσβηνε συνεχεια η μοναδα μεχρι που την αντικατεστησα και εκτοτε δουλευε κανονικα, ευτυχως για την τοτε εποχη φθηνα περιπου 100 ευρω.
    Οσον αφορα τα κλαπε κατευθυνσεων ατων αεραγωγων απο που παιρνουν εντολη αυτα?
    υ.γ. μπορω να ανεβασω καπου βιντεο ωστε να δειξω πως συμπεριφερετε?

  10. #448
    Εγγραφή
    13-01-10
    Περιοχή
    Fangcheng
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.354
    Thanked
    1525
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εδώ και λίγο καιρό που έπεσε η θερμοκρασία παρατήρησα ότι η πόρτα του οδηγού ξεκλειδώνει με τον συναγερμό αλλά δεν κλειδώνει, ο μηχανισμός όμως ακούγεται ότι οπλίζει κανονικά. Αν ζεστάνει λίγο ο καιρός τότε είναι κομπλέ.
    Φαντάζομαι ότι με λίγο γράσσο θα είναι εντάξει, όμως και το κεντρικό κλείδωμα απο την πόρτα του οδηγόυ δουλεύει όποτε του κάνει κέφι.

    Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?
    -------------------

  11. #449
    Εγγραφή
    25-07-12
    Μηνύματα
    361
    Thanked
    333
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΚΩΣΤΑΣΠ82 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν τις εχω κοιταξει αυτες. Πως θα καταλαβω αν ειναι καλες?
    Εχουν κι αυτες σχεση με το αν περνει εντολη ο ανεμιστηρας να γυρισει?
    Παντως την ψηφιακη μοναδα την εχω αλλαξει ηδη μια φορα το 2005 τοτε που εβγαλα το μανισιο κασετοφωνο και εβαλα ενα SONY μετα απο καμια βδομαδα μου αναβοσβηνε συνεχεια η μοναδα μεχρι που την αντικατεστησα και εκτοτε δουλευε κανονικα, ευτυχως για την τοτε εποχη φθηνα περιπου 100 ευρω.
    Οι βάνες με τον ανεμιστήρα δεν πρέπει λογικά να έχουν καμία σχέση...αν δεν έχεις τη δυνατότητα να το φτιάξεις, πήγαινε τουλάχιστον να σου που τί φταίει και πόσο κοστίζει να ξέρεις...

    Για να ξέρεις...αν σου ξανατύχει, όταν η μονάδα αναβοσβήνει από μόνη της, ευθύνεται ένα πυκνωτάκι όπου το αλλάζεις μόνος σου με κόστος 0,50¤...τζάμπα είχες δώσει τα 100¤, αλλά πλέον ο χρόνος έκανε απόσβεση στη χασούρα...
    Ε36 M44Β19

  12. #450
    Εγγραφή
    01-01-13
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    114
    Thanked
    285
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παιδιά καλησπέρα. Από χθες το τζάμι του οδηγου κολλάει λίγο ... Δηλαδή αρχίζει το τζάμι να κατεβαίνει κανονικά και κάπου στη μέση κατεβαίνει με πιο αργή ταχύτητα και μετά επανέρχεται . Το ανέβασμα είναι φυσιολογικό σε όλη τη διαρκειά του . Πάω για γρύλλο ? Και αν ναι τι κόστος ? Λέω να παώ συνεργείο να το δουν μεθαύριο ? Ανκαι μπορεί να βγάλω και την ταπετσαρία και μόνος να δω μήπως έχει κάτι ....

Σελίδα 45 από 49 ΠρώτηΠρώτη ... 354344454647 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP