Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 60 από 60

Θέμα: ΔΙΑΤΡΟΦΗ απο vagos

  1. #51
    Εγγραφή
    05-01-10
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    153
    Thanked
    92
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsaraios Εμφάνιση μηνυμάτων
    4 σε μιαμιση εβδομαδα ειναι υπερβολη ειναι υγρα τα οποια χανεις...και αν δεν ακολουθησεις σωστη τακτικη ξεχασε το πας για διπλα σε 2 μηνες...
    αυτη τη σωστη τακτικη την εχω ακουσει απο 3 γιατρους και 2 διαιτολογους..για ενα χρονο δεν ειχα καμια αλλαγη πανω μου...αμα δεν ακουσεις καποιον απο bb δεν βελτιωνεσαι

  2. #52
    Εγγραφή
    05-01-10
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    153
    Thanked
    92
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panos 316T Εμφάνιση μηνυμάτων
    το τελευταίο πράγμα στο σώμα ενός ανθρώπου που "φτιάχνει" είναι η κοιλιά!
    θέλει πολύ υπομονή και πολύ δουλειά , βέβαια εξαρτάται και από άλλους παράγοντες όπως η σωματοδομή και ο μεταβολισμός που έχει και ο καθένας μας.

    από 90 κιλά που απολύθηκα από στρατό έφτασα στα 68 με φουλ δίαιτα και βάρη και όμως την κοιλομπίτσα την είχα ακόμα (το ρημάδι dna πέρασε και σε μένα )πόσο ακόμα να χανα;στο τέλος θα εξαφανιζόμουνα χαχαχα.


    Μετά από 12 χρόνια με βάρη,χωρίς συμπληρώματα,(και συνεχίζω συντηρητικά) θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Βάγγο ότι το θέμα της διατροφής αποτελεί το 70% στην υπόθεση.

    Ιδιαίτερα για τους οικογενειάρχες και όταν δουλεύουν και οι δύο και έχουν και τέκνα είναι πολύ δύσκολο να έχεις μια ισορροπία στην διατροφή σου.



    υγ:εύκολος τρόπος για να "κουκουλώνεις" την κοιλομπίτσα είναι να "παίζεις" πλάτη
    ο πανος εχει πολυ δικιο, η κοιλια ειναι πολυ δυσκολο κομματι..

    και οσο καλος και να εισαι στα υπολοιπα αν εχει κοιλια δεν "φαινεσαι"

    αφου κανεις βαρη αν σε ενδιαφερει και η μαζα, μετα τα βαρη θα πινεις με νερακι 50 γρ δεξτροζη και κανα μιλκσεικ κανα αυγο..αν ειναι κομματια οι κοιλιακοι και λιγο λιπος να εχει πανω παλι θα φαινονται..αν εχει δε καλο φωτισμο θα εισαι κομματια

  3. The Following User Says Thank You to xxxvagos For This Useful Post:

    Panos 316T (27-01-12)

  4. #53
    Εγγραφή
    15-05-11
    Περιοχή
    Garden State
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    3.613
    Thanked
    11504
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο xxxvagos Εμφάνιση μηνυμάτων
    αμα κανω κανα λαθος στην εκφραση συγχωρατε με!!

    οταν λεω ρυζι εννοω το κλασσικο το 3ε
    το μπασματι ειναι αλλο basmati γραφει εξω

    και οντως χρειαζομουν τοτε γυμναστικη, τωρα ειμαι καλυτερα πιστευω
    το quinoa δεν ειναι ρυζι, υπαρχει σε ασπρο, κοκκινο και μαυρο , εχει καταγωγη τη Βολιβια , ειναι σποροι που εχουν μεγαλη περιεκτικοτητα πρωτεινης και εχουν γευση κατι σαν ξηρους καρπους.... ειναι το καλυτερο για αντικατασταση του ρυζιου. Μπορεις να το φας σκετο η μεσα σε σαλατες.

    Το basmati ειναι μια καλυτερη μορφη ρυζιου, το καφε η το μαυρο ρυζι τα οποια ειναι ακατεργαστα και εχουν φυτικες ινες ειναι καλυτερα, επισης μαζι προσθετεις ακατεργαστο αγριο ρυζι.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Eleni : 26-01-12 στις 23:42
    Become the person you would want to have as a friend yourself!!!!!

  5. The Following 3 Users Say Thank You to Eleni For This Useful Post:

    535xi (31-01-12), Panos 316T (27-01-12), xxxvagos (26-01-12)

  6. #54
    Εγγραφή
    05-01-10
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    153
    Thanked
    92
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eleni Εμφάνιση μηνυμάτων
    το quinoa δεν ειναι ρυζι, υπαρχει σε ασπρο, κοκκινο και μαυρο , εχει καταγωγη τη Βολιβια , ειναι σποροι που εχουν μεγαλη περιεκτικοτητα πρωτεινης και εχουν γευση κατι σαν ξηρους καρπους.... ειναι το καλυτερο για αντικατασταση του ρυζιου. Μπορεις να το φας σκετο η μεσα σε σαλατες.

    Το basmati ειναι μια καλυτερη μορφη ρυζιου, το καφε η το μαυρο ρυζι τα οποια ειναι ακατεργαστα και εχουν φυτικες ινες ειναι καλυτερα, επισης μαζι προσθετεις ακατεργαστο αγριο ρυζι.
    καταλαβα! αντε να το βρεις τωρα αυτο, κανας βασιλοπουλος αν το χει κι αμα!

  7. #55
    Εγγραφή
    15-05-11
    Περιοχή
    Garden State
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    3.613
    Thanked
    11504
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο xxxvagos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καταλαβα! αντε να το βρεις τωρα αυτο, κανας βασιλοπουλος αν το χει κι αμα!
    το εχουν, το ειχε ο Βασιλοπουλος και ολα τα υγιεινης διατροφης. Το ειχα παρει το καλοκαιρι στο Μαρουσι. Δεν τρωω τιποτα απο λευκο κατεργασμενο αλευρι και ζαχαρη. (εκτος σπανιες περιπτωσεις.... κανενα γλυκακι).
    Επισης ολες οι ορμονες και τα αντιβιωτικα που βαζουν στα κρεατα ειναι το η χειροτερη διατροφη.
    Become the person you would want to have as a friend yourself!!!!!

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Eleni For This Useful Post:

    535xi (31-01-12), xxxvagos (27-01-12)

  9. #56
    Εγγραφή
    05-01-10
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    153
    Thanked
    92
    Rides
    0

    Προεπιλογή προγευματα

    ας τα γραψω και αυτα πριν τα συγκεντωσω ολα μαζι σε μια διατροφη, ειναι πολυ γευστικα, θρεπτικα, και με λιγες θερμιδες..δινω μαθημα αυριο και δεν προλαβαινω να κανω ενα ολοκληρωμενο ποστ

    philadelphia light , cottage cheese, lonza, ντακος, μελασα

    και οι συνδιασμοι τους

  10. #57
    Εγγραφή
    05-01-10
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    153
    Thanked
    92
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Υδατάνθρακες Παρέχουν ενέργεια
    Ψωμί, δημητριακά, πατάτες, ρύζι, ζυμαρικά, φρούτα, όσπρια και γάλα


    Πρωτεΐνες Σχηματίζουν και συντηρούν όλους τους ιστούς
    Κρέας, ψάρι, πουλερικά, γάλα και γαλακτοκομικά προϊόντα, όσπρια, αυγά, ξηροί καρποί


    Λίπη
    Παρέχουν προστασία, θερμότητα και ενέργεια ελαια, ελιές και ζωικά λίπη

    Νερό
    Μεταφέρει θρεπτικές ουσίες στους ιστούς του σώματος και αποβάλλει τις άχρηστες ουσίες, βοηθά στην χώνευση και στη ρύθμιση της θερμοκρασίας του σώματος


    κυριαρχο ρολο κατ εμε παιζει και το οξυγονο δε μπορω να το εξηγησω αλλα η οξυγονωση ειναι το παν, ισως λογω αιμοσφαιριων που αν ειναι πιο πολλα μεταφερουν πιο πολλα θρεπτικα συστατικα δεν ξερω..σε κανει αλλο ανθρωπο!

    τα γραφω για μια γενικη ιδεα για να καταλαβουμε επι της ουσιας

  11. #58
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    εγω που τρωω συνεχεια λιπη vago λες να παθω τπτ απο την πολυ προστασια? καναν προστατη? απο θερμοτητα ναι εχεις δικιο!
    προσπαθω τωρα να μεγαλωσω αλλο λιγο την κοιλια μου και κανω διατροφη με μπυρες για να ακουμπαω τα χερια μου γιατι τωρα ακουμπανε αλλα γλιστρανε και πεφτουν..μπορει να ειναι και απ τα λαδια που εχω στην φανελα που φοραω!
    ωραιες πληροφοριες παντως, ανοιξε θεμα και για καμια ασκηση στο γυμναστηριο και προγραμμα γιατι στα γυμναστηρια οι περισσοτεροι γυμναστες δεν την παλευουν!

  12. The Following User Says Thank You to spar@ For This Useful Post:

    Nick bmwlover (27-01-12)

  13. #59
    Εγγραφή
    05-01-10
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    153
    Thanked
    92
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spar@ Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω που τρωω συνεχεια λιπη vago λες να παθω τπτ απο την πολυ προστασια? καναν προστατη? απο θερμοτητα ναι εχεις δικιο!
    προσπαθω τωρα να μεγαλωσω αλλο λιγο την κοιλια μου και κανω διατροφη με μπυρες για να ακουμπαω τα χερια μου γιατι τωρα ακουμπανε αλλα γλιστρανε και πεφτουν..μπορει να ειναι και απ τα λαδια που εχω στην φανελα που φοραω!
    ωραιες πληροφοριες παντως, ανοιξε θεμα και για καμια ασκηση στο γυμναστηριο και προγραμμα γιατι στα γυμναστηρια οι περισσοτεροι γυμναστες δεν την παλευουν!
    Θα γραψω το προγραμμα μου και συνολικα μια διατροφη

  14. #60
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Athens-Τrikala
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.345
    Thanked
    2466
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spar@ Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω που τρωω συνεχεια λιπη vago λες να παθω τπτ απο την πολυ προστασια? καναν προστατη? απο θερμοτητα ναι εχεις δικιο!
    προσπαθω τωρα να μεγαλωσω αλλο λιγο την κοιλια μου και κανω διατροφη με μπυρες για να ακουμπαω τα χερια μου γιατι τωρα ακουμπανε αλλα γλιστρανε και πεφτουν..μπορει να ειναι και απ τα λαδια που εχω στην φανελα που φοραω!
    ωραιες πληροφοριες παντως, ανοιξε θεμα και για καμια ασκηση στο γυμναστηριο και προγραμμα γιατι στα γυμναστηρια οι περισσοτεροι γυμναστες δεν την παλευουν!
    Kλαιω...
    Ι donut understeer...

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP