Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 38 από 38

Θέμα: Petrol BMW M3 vs diesel Alpina D3 -Βενζίνη ή πετρέλαιο??

  1. #31
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.515
    Thanked
    2707
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    πηγα να πατησω το play στη φωτο του βασιλη

  2. The Following User Says Thank You to dark knight For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (26-07-14)

  3. #32
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Κι εγώ το ίδιο!!!

    Σε τελευταία ανάλυση "Περί ορέξεως ουδεις λόγος"
    Κυρίες και Κύριοι, οι κατασκευαστές αυτοκινήτων παρουσιάζουν καταπληκτικά μοντέλα. Όποιο και αν επιλέξετε, θα το ευχαριστηθείτε και θα πείτε (το λεω κι εγώ φυσικά)
    "This is f…ing better than sex!"
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη I_MNL : 26-07-14 στις 18:48
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  4. #33
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από μόνη της αυτοκίνητα δεν κατασκευάζει.
    Έχει άδεια κατασκευαστή όμως!!!
    Μην ξεχνάμε ότι πολλοί κινητήρες της BMW εξελίσσονται από την Alpina...
    Αυτό μου λέει πάρα πολλά...
    Detailing Madness

  5. The Following 2 Users Say Thank You to stef For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (26-07-14), I_MNL (26-07-14)

  6. #34
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7249
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    ειναι τυχαιο που η συγκριση γινεται μεταξυ δυο τουρμπο αυτοκινητων????

    επισης ειναι τυχαιο που μεχρι τωρα η bmw εβγαζε γρηγορα m ατμοσφαιρα....μηπως για να ειναι οσο το δυνατον πιο προοδευτικα στο στροφιλικι?????λετε να μην ειχε την τεχνωγνωσια να βγαλει τουρμπο???λογικο ειναι το d3 αλπινα να ειναι σαφως πιο γραμμικο και φιλικο στο στροφιλικι γιατι ειναι πετρελαιο....!!ας το συγκρινουν ομως πχ...με το m3 e92..και το αμεσο αποτελεσμα θα ειναι οτι το αμαξι ειναι πολυ πιο προοδευτικο....αυτη την γοητεια λοιπον χανει η bmw με το τουρμπο μοτερ της πλεον....as simple as that...

  7. #35
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι τυχαιο που η συγκριση γινεται μεταξυ δυο τουρμπο αυτοκινητων????

    επισης ειναι τυχαιο που μεχρι τωρα η bmw εβγαζε γρηγορα m ατμοσφαιρα....μηπως για να ειναι οσο το δυνατον πιο προοδευτικα στο στροφιλικι?????λετε να μην ειχε την τεχνωγνωσια να βγαλει τουρμπο???λογικο ειναι το d3 αλπινα να ειναι σαφως πιο γραμμικο και φιλικο στο στροφιλικι γιατι ειναι πετρελαιο....!!ας το συγκρινουν ομως πχ...με το m3 e92..και το αμεσο αποτελεσμα θα ειναι οτι το αμαξι ειναι πολυ πιο προοδευτικο....αυτη την γοητεια λοιπον χανει η bmw με το τουρμπο μοτερ της πλεον....as simple as that...
    Γιατί τότε το έκανε αυτό η BMW? Μήπως για πιο οικονομικό κινητήρα βάσει και όλων των νεότερων ευρωπαϊκών "προδιαγραφών";; Και έτσι στο όνομα της "εξέλιξης" θυσίασε την "all time classic" γοητεία καθώς και τις hard core αρχές της: "Αν θες ιπποδύναμη, πάρε κυβικά"
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  8. #36
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7249
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο I_MNL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί τότε το έκανε αυτό η BMW? Μήπως για πιο οικονομικό κινητήρα βάσει και όλων των νεότερων ευρωπαϊκών "προδιαγραφών";; Και έτσι στο όνομα της "εξέλιξης" θυσίασε την "all time classic" γοητεία καθώς και τις hard core αρχές της: "Αν θες ιπποδύναμη, πάρε κυβικά"
    γιατι ειναι τσιπηδες και δεν δωσαν λεφτα να φτιαξουν ενα σωστο μοτερ απο την αρχη?????????και μην μου πειτε οι αλλοι τι κανουν...γιατι θα ανταπαντησω με lexus isf (ατμοσφαιρα) , mercedes c63 amg (ατμοσφαιρα) και rs4 (ατμοσφαιρα)....

    εδω οι gt3 παιρναν φωτια πλεον...και παλι ατμοσφαιρα βγαλαν.....τι να λεμε λοιπον....

  9. The Following User Says Thank You to nik200 For This Useful Post:

    I_MNL (26-07-14)

  10. #37
    Εγγραφή
    28-08-10
    Μηνύματα
    389
    Thanked
    172
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    καλησπερα παιδια! οι καινουριοι diesel κινητηρες ν6 και πανω δεν εχουν καμια σχεση στον ήχο με των τετρακυλινδρων νέων και των παλαιώτερων !!
    προσωπική εμπειρία μου ειναι με 350 μερσεντες mkb να εχω σε ρεπριζ μ3 46.και στη τελικη.δε ξερω απο σταση τι γινεται αλλα δεν ενιωσε καλα o petrolhead.
    στην διαδρομη μου εγω με 11 λιτρα /100 km και το μ3 φανταζομαι στις τσιτες του να καιει 18-19 σιγουρα.λιγα λεω?

  11. The Following 2 Users Say Thank You to bmwz3 For This Useful Post:

    I_MNL (26-07-14), mark e92 (26-07-14)

  12. #38
    Εγγραφή
    06-07-14
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    15
    Thanked
    9
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μ και τα μυαλά στα καγκελα

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP