Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 29

Θέμα: [E46] Ηλεκτρικά πίσω παράθυρα

  1. #1
    Εγγραφή
    28-07-13
    Μηνύματα
    138
    Thanked
    70
    Rides
    0

    Προεπιλογή [E46] Ηλεκτρικά πίσω παράθυρα

    Παιδιά καλησπέρα Εχω ένα BMW E46 sallon και δυστιχώς δεν έχω ηλεκτρικά τα πίσω παράθυρα. Τώρα που μεγάλωσε η κόρη μου μου ανοίγει το πίσω παράθυρο και 99% πάντα το ξεχνάω ανοικτό. Σκέφτομαι αν δεν είναι ακριβή και αναίμακτη η μετατροπή να τα κάνω ηλεκτρικά. Υπάρχει πρόβλεψη καλωδίωσης η πρέπει να περαστεί καινούρια ???
    Ευχαριστώ.

  2. #2
    Εγγραφή
    26-02-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    481
    Thanked
    195
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    εισαι pro face η face lift.απο οσο θυμαμαι στα face lift υπαρχει προβλεψη ετοιμη και χρειαζονται 2 μοτορακια 2 διακοπτες και αλλος ενας διακοπτης για μπροστα....επισης θελει αλλαγη και το τριμ που ειναι η εμπρος διακοπτες

  3. The Following 2 Users Say Thank You to ART1 For This Useful Post:

    alex1 (28-03-15), Βασιλης (28-03-15)

  4. #3
    Εγγραφή
    25-11-11
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.939
    Thanked
    8023
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Νομίζω αλλάζουν κ τα ρελε στην gm,
    αλλα δεν θυμαμαι καλά πρέπει να το δω

  5. The Following 3 Users Say Thank You to wheelman For This Useful Post:

    alex1 (28-03-15), BILL007 (28-03-15), Βασιλης (28-03-15)

  6. #4
    Εγγραφή
    28-07-13
    Μηνύματα
    138
    Thanked
    70
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλημέρα και ευχαριστώ για την βοήθεια. Facelift είμαι.
    Ευχαριστώ.

  7. #5
    Εγγραφή
    28-07-13
    Μηνύματα
    138
    Thanked
    70
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αρα λογικά να ψάχνω να βρω διακόπτες και να βρω εναν ηλεκτρολόγο να ασχοληθεί με το πρόβλημα μου.

  8. #6
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγώ νομίζω ότι δεν αξίζει τον κόπο γιατί δεν είναι τόσο απλό ακόμα και αν υπάρχει η αναμονή στα facelift (πράγμα που δεν γνωρίζω, αλλά απο την εμπειρία μου η BMW δεν αφήνει αναμονές για τίποτα εκτός και αν είναι preorder).

    Σίγουρα θα θες διακόπτες και τριμ άλλο στην κεντρική κονσόλα, μαζί με τα κατάλληλα φις και τα καλώδια που θα πρέπει να περαστούν.
    Μετά πισω θες άλλες εσωτερικές επενδύσεις πόρτας για να φύγει η μανιβέλα και να έχεις διακόπτες για τους πίσω. (φαντάζομαι θα πρέπει να είναι στο ίδιο με το εσωτερικό του αυτοκινήτου σου, οπότε πάλι θέλει ψάξιμο).
    Αν γλιτώσεις την καλωδίωση σίγουρα θα θέλει κάποια ρελέ.
    Μοτεράκι για το κάθε παράθυρο...

    Για να μην στα πολυλέω, πρέπει ιδανικά να βρείς δότη με ίδιο εσωτερικό και να τα πάρεις όλα αυτά σε πολύ καλή τιμή για να αξίζει τον κόπο...

    Y.Γ το ότι συζητάμε για BMW facelift 46αρι με μανιβέλες πίσω απλά -> Nόμιζα ότι μετά το proface τα ηλεκτρικά πίσω ήταν στον στάνταρ εξοπλισμό...



  9. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    alex1 (28-03-15)

  10. #7
    Εγγραφή
    04-11-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.359
    Thanked
    1173
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ νομίζω ότι δεν αξίζει τον κόπο γιατί δεν είναι τόσο απλό ακόμα και αν υπάρχει η αναμονή στα facelift (πράγμα που δεν γνωρίζω, αλλά απο την εμπειρία μου η BMW δεν αφήνει αναμονές για τίποτα εκτός και αν είναι preorder).

    Σίγουρα θα θες διακόπτες και τριμ άλλο στην κεντρική κονσόλα, μαζί με τα κατάλληλα φις και τα καλώδια που θα πρέπει να περαστούν.
    Μετά πισω θες άλλες εσωτερικές επενδύσεις πόρτας για να φύγει η μανιβέλα και να έχεις διακόπτες για τους πίσω. (φαντάζομαι θα πρέπει να είναι στο ίδιο με το εσωτερικό του αυτοκινήτου σου, οπότε πάλι θέλει ψάξιμο).
    Αν γλιτώσεις την καλωδίωση σίγουρα θα θέλει κάποια ρελέ.
    Μοτεράκι για το κάθε παράθυρο...

    Για να μην στα πολυλέω, πρέπει ιδανικά να βρείς δότη με ίδιο εσωτερικό και να τα πάρεις όλα αυτά σε πολύ καλή τιμή για να αξίζει τον κόπο...

    Y.Γ το ότι συζητάμε για BMW facelift 46αρι με μανιβέλες πίσω απλά -> Nόμιζα ότι μετά το proface τα ηλεκτρικά πίσω ήταν στον στάνταρ εξοπλισμό...
    Νομιζω οτι δεν ειναι και τοσο τραγικο να γινει. Για τις τρυπες απο τις μανιβελες μπορει να βαλει ταπες. Νομιζω πρεπει να κοιταμε και λιγο πιο πρακτικα τα θεματα και να μην ειμαστε τοσο τελειομανεις, ενταξει ωραια θα ταν να μην φαινεται καθολου η τρυπα. Για τις αναμονες που λετε δεν ξερω, στο δικο μου παντως που δεν εχει καθρεπτη με αυτοματη σκιαση, εχει ετοιμες αναμονες να κουμπωσει καθρεπτης με αυτοματη σκιαση χωρις να τραβαω καλωδια(Ε46 facelift)
    quattro ist fur sissies

  11. The Following 2 Users Say Thank You to savvas bmwdakias For This Useful Post:

    alex1 (28-03-15), paganis (28-03-15)

  12. #8
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πικρα ρε Βασιλη! Παιρνεις αμαξι premium κατηγοριας τετοιας αξιας και δεν εχει ηλεκτρικα παραθυρο ! Το επομενο ηταν να βαλλουν μονο στου οδηγου και τα αλλα 3 μανιβελα!
    Στο κατω κατω σιγα τι εχει να κανει ο συνεπιβατης βαλτου μια μανιβελα να παιζει
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  13. The Following 4 Users Say Thank You to Dermatis For This Useful Post:

    alex1 (28-03-15), BILL007 (28-03-15), Nino (28-03-15), paganis (28-03-15)

  14. #9
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dermatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πικρα ρε Βασιλη! Παιρνεις αμαξι premium κατηγοριας τετοιας αξιας και δεν εχει ηλεκτρικα παραθυρο ! Το επομενο ηταν να βαλλουν μονο στου οδηγου και τα αλλα 3 μανιβελα!
    Στο κατω κατω σιγα τι εχει να κανει ο συνεπιβατης βαλτου μια μανιβελα να παιζει
    το επομενο θα ηταν στου οδηγου να βαλουν μανιβελα και στου συνοδηγου που δεν φθανει ευκολα, να βαλουν το ηλεκτρικο.

  15. The Following 3 Users Say Thank You to paganis For This Useful Post:

    alex1 (28-03-15), BILL007 (28-03-15), Dermatis (28-03-15)

  16. #10
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savvas bmwdakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    και να μην ειμαστε τοσο τελειομανεις,
    giannis_compact για μας βαράνε οι καμπάνες



Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP