Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 42

Θέμα: pt cruiser 1.6

  1. #31
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.580
    Thanked
    6681
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gnx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγόρασα ένα τον Μάιο του 2002. Είναι ιδιαίτερο αυτοκίνητο σε σχέση με άλλα σύγχρονα generic αυτοκίνητα, και το λέω σαν προτέρημα. Είναι πάρα πολύ ευρύχωρο με μεγάλο πορτμπαγκαζ και εξαιρετικά πρακτικο για οικογενειακο. Έχει isofix ΚΑΙ στο μεσαιο πίσω κάθισμα και τα καθίσματα διπλώνουν και ανασηκώνονται συμβάλλοντας στην πρακτικότητα.
    Ειναι βαρυ, 1540 κιλά και δυστυχως αργό...Αλλα και το μεσο ε36/ε46 κουκουνάρι είναι οπότε κάνε τη σύγκριση μονος σου.
    Μου έβγαλε κάποια θεματάκια, πεταλούδα γκαζιού, κρεμαγιέρα που ηταν πανακριβη αλλα σερβις στην αντιπροσωπία. Το δικό μου ηταν του 02 και ειχε δισκόφρενα μπρος πίσω.

    Το χαρισα στην αδελφή μου το 09 με 88000 χλμ. Τώρα εχει 180000 χλμ και δεν της εχει βγάλει ζημΝιά καμία.

    Από όλα τα άλλα άχρωμα άοσμα αντίστοιχα μεταφορικά μέσα ηλικίας/κατηγορίας/τιμής το γούσταρα περισσότερο...Να σιγουρευτείς οτι εχεις συνεργείο κοντά σου για τη συντήρηση.
    Και τέτοιο είχες βρε Γιώργο!! Προσωπικά πάντα μου άρεσε το
    κρούζερ γιατί είχε κάτι ξεχωριστό να πει σαν κατασκευή και ιδέα.Δεν έχω μπει
    μέσα σε τέτοιο αλλά θυμάμαι ο τύπος έγραφε ότι οι χώροι είναι καλοί ειδικά
    αν λάβουμε υπόψη το ιδιαίτερο σχήμα του που σε προ'ι'δεάζει για το αντίθετο.
    Θυμάμαι το έβγαζε και κάμπριο με μοτέρ 2.4 turbo αλλά στο δρόμο ήταν
    τελείως γιουχου

  2. The Following User Says Thank You to nikos valvetronic For This Useful Post:

    gnx (29-03-15)

  3. #32
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ducatista Εμφάνιση μηνυμάτων
    παντα απολυτος ρε συ..! ολα τα αυτοκινητα απο μονα τους χωρανε αρκετες πινελιες χωρις να χαλασει ουτε ο χαρακτηρας τους αλλα ουτε και να γινουν καρναβαλοι! αλλωστε μερικες φωτο που ανεβασα δειχνουν το αποτελεσμα!
    αλλο να βαλεις δυο πινελιες για να δωσεις το δικο σου στιγμα και αλλο να το πιασεις με την μπατανοβουρτσα .
    Παντα στα δικα μου οχηματα εβαζα 2-3 διακριτικες πινελιες, αποφευγοντας τα κραυγαλεα. Πλεον στην ηλικια των 37, οφειλω να ειμαι ευθυς..μου αρεσει κατι ή οχι,
    Το σχημα του Pt, ειναι ηδη εξεζητημενο για τα Ελληνικα δεδομενα και το μονο που θα εκανα ειναι καμια ζαντουλα.
    Στις φωτο που ανεβασες και δεν μεγαλωνουν , δεν διακρινω καλα τι εχουν κανει. Ανεβασε τες παλι και θα σου πω την γνωμη μου.

  4. #33
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    τωρα που ερχομουνα δουλεια ειδα παλι ενα πι τι κρουζερ, θα πω παλι τη γνωμη μου

    δεν ανταλλαζα ουτε Monster 600 για τετοιο...

    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  5. The Following User Says Thank You to nikos1400 For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (29-03-15)

  6. #34
    Εγγραφή
    16-10-13
    Περιοχή
    rhodes
    Μηνύματα
    348
    Thanked
    64
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos1400 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τωρα που ερχομουνα δουλεια ειδα παλι ενα πι τι κρουζερ, θα πω παλι τη γνωμη μου

    δεν ανταλλαζα ουτε Monster 600 για τετοιο...

    Χαχαχαχα καλά το μονστερακι είναι διαχρονική αξία αλλά πλέον είναι παμφθηνο

  7. #35
    Εγγραφή
    16-10-13
    Περιοχή
    rhodes
    Μηνύματα
    348
    Thanked
    64
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλο να βαλεις δυο πινελιες για να δωσεις το δικο σου στιγμα και αλλο να το πιασεις με την μπατανοβουρτσα .
    Παντα στα δικα μου οχηματα εβαζα 2-3 διακριτικες πινελιες, αποφευγοντας τα κραυγαλεα. Πλεον στην ηλικια των 37, οφειλω να ειμαι ευθυς..μου αρεσει κατι ή οχι,
    Το σχημα του Pt, ειναι ηδη εξεζητημενο για τα Ελληνικα δεδομενα και το μονο που θα εκανα ειναι καμια ζαντουλα.
    Στις φωτο που ανεβασες και δεν μεγαλωνουν , δεν διακρινω καλα τι εχουν κανει. Ανεβασε τες παλι και θα σου πω την γνωμη μου.
    Έτσι! Κ εγώ μόνο για ζαντουλα έλεγα και μ'αρέσει Κ η μάσκα που πάει μέχρι κάτω (οι αεραγωγοι) τπτ αλλο!

  8. #36
    Εγγραφή
    16-10-13
    Περιοχή
    rhodes
    Μηνύματα
    348
    Thanked
    64
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos valvetronic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τέτοιο είχες βρε Γιώργο!! Προσωπικά πάντα μου άρεσε το
    κρούζερ γιατί είχε κάτι ξεχωριστό να πει σαν κατασκευή και ιδέα.Δεν έχω μπει
    μέσα σε τέτοιο αλλά θυμάμαι ο τύπος έγραφε ότι οι χώροι είναι καλοί ειδικά
    αν λάβουμε υπόψη το ιδιαίτερο σχήμα του που σε προ'ι'δεάζει για το αντίθετο.
    Θυμάμαι το έβγαζε και κάμπριο με μοτέρ 2.4 turbo αλλά στο δρόμο ήταν
    τελείως γιουχου
    Ναι δεν ξέρω αν αξίζει το κρουζερ να το πληρώνω για 2.4 άλλωστε αυτό θα είναι. Το δεύτερο δικό μου αμάξι!

  9. #37
    Εγγραφή
    16-10-13
    Περιοχή
    rhodes
    Μηνύματα
    348
    Thanked
    64
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ghost-rider Εμφάνιση μηνυμάτων
    bmw έχεις.
    Δύσκολα θα βρεις κάτι που να χαλάει πιο εύκολα η να έχει χειρότερη μεταπωλητικη αξία.
    Μόνο τα τετρατροχα του γκρουπο φίατ μπορώ να σκεφτώ.
    Εξάλλου αφού πας για μτχ τη βουτιά της μεταπώλησης θα την επωφεληθεις κ εσυ.

    Δες το θέμα των ανταλλακτικών και κανε ντου.
    Έτσι το βλέπω και εγώ... Ήδη είναι πολυυυυ χαμηλά τι να χάσω....

  10. #38
    Εγγραφή
    28-03-10
    Περιοχή
    ΑΝΑΒΥΣΣΟΣ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    544
    Thanked
    489
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλημέρα, αφού σε νοιάζουν οι χώροι , το θέλεις για δουλειά και παράλληλα για βόλτες, γιατί δεν κοιτάς ένα Fiat Doblo που διαθέτει όλα τα παραπάνω και βρίσκεις ανταλλακτικά και στο περίπτερο?

    Εμείς έχουμε ένα στη δουλειά και έχει κάνει σε 4 χρόνια 245000 χλμ και έχουμε αλλάξει μόνο πλατό δίσκο και μια φλάντζα στο καπάκι, από φορτίο μπορείς να βάλεις μέχρι και 500 - 600 κιλά άνετα...


    https://www.airtrans.gr


    "Μην έρχεσαι ποτέ σε λεκτική αντιπαράθεση με έναν βλάκα...
    Θα φέρει την συζήτηση στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας..."

  11. #39
    Εγγραφή
    16-10-13
    Περιοχή
    rhodes
    Μηνύματα
    348
    Thanked
    64
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mixalis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα, αφού σε νοιάζουν οι χώροι , το θέλεις για δουλειά και παράλληλα για βόλτες, γιατί δεν κοιτάς ένα Fiat Doblo που διαθέτει όλα τα παραπάνω και βρίσκεις ανταλλακτικά και στο περίπτερο?

    Εμείς έχουμε ένα στη δουλειά και έχει κάνει σε 4 χρόνια 245000 χλμ και έχουμε αλλάξει μόνο πλατό δίσκο και μια φλάντζα στο καπάκι, από φορτίο μπορείς να βάλεις μέχρι και 500 - 600 κιλά άνετα...
    γιατι πρεπει να το κοιταζω κιολας

  12. #40
    Εγγραφή
    01-01-10
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    844
    Thanked
    388
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ducatista Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι! Κ εγώ μόνο για ζαντουλα έλεγα και μ'αρέσει Κ η μάσκα που πάει μέχρι κάτω (οι αεραγωγοι) τπτ αλλο!
    Ωραιο διαχρονικο αυτοκινητο αλλα μαλλον θα το παντρευτεις!δυσκολα θα σου φυγει
    ΒΜW FANS

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP