Σελίδα 2 από 27 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 267

Θέμα: ΚΟΜΠΛΕΞ!!

  1. #11
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μη τρελαινεσαι αστους να λενε......στα 19 μου ειχα σαξο, στα 21 μου ηθελα χοντα.....τωρα στα 34 μου πηρα το πρωτο μου bmw και νομιζω οτι τωρα ανακαλυπτω τον τροχο.......
    Οπως ειπε και ο Νικος ....θα μεγαλωσουν και θα μαθουν.......
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  2. #12
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν εξαιρεσεις το s2000 ολα τα hondakia ειναι για

    δε μπορω να φανταστω bmwιστη που εδωσε το bmw για να παρει honda και να μην μετανιωσε.

    ενω αυτος που πηγε απο honda σε bmw απλα εγινε αντρας και ανεβηκε κατηγοριες
    Nίκο και η honda είχε και έχει καλά αυτοκίνητα και δεν είναι μόνο το s2000. Το τάπερ είναι από τα πιο καλοστημένα hatch της κατηγορίας, παλαιότερα το ΝSX χτυπούσε στην πίστα της ferrari στα ίσια, το crx έγραφε τη δική του ιστορία το 90 κ.ο.κ.

    Δε νομίζω πως κάποιος κάτοχος που είχε honda παίρνοντας bmw έγινε άντρας, ούτε το αντίθετο και γενικά, θεωρώ πως ποτέ το αυτοκίνητο δεν κάνει τον άντρα.



    Γενικά τώρα, τέτοιες απόψεις όπως αυτή του χοντάκια που λέει πως οι bmw είναι μόνο για τις γκόμενες, δείχνει παντελή άγνοια περί αυτοκίνησης και τρελό κομπλεξισμό.
    Μη φτάσουμε όμως κι εμείς να λέμε πως όλα τα honda είναι κασόνια και μόνο οι μπέμπες είναι τα απόλυτα εργαλεία, γιατί θα καταντήσουμε το ίδιο γραφικοί με αυτόν.

    Προσωπικά, εταιρείες όπως τη honda, την alfa, τους Γάλλους (peugeot-renault κυρίως) κλπ. τις εκτιμώ ιδιαίτερα και θεωρώ πως έχουν πολλά κοινά χαρακτηριστικά με την εταιρεία μας, αφού ξέρουν να κατασκευάζουν οδηγοκεντρικά αυτοκίνητα.
    Τώρα, εξαιτίας των μυαλών που κουβαλάει ο κάθε κομπλεξικός κάτοχος είναι κρίμα να υποβιβάζουμε και τις ίδιες τις εταιρείες.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  3. The Following 10 Users Say Thank You to Driver M For This Useful Post:

    aggelosmk2 (14-09-10), aristent (13-09-10), bakalos (14-09-10), Bitz (09-03-12), dark knight (13-09-10), gant (15-09-10), gkaras (14-09-10), NickE60 (13-09-10), Ptboul (14-09-10), Κωνσταντίνος (13-09-10)

  4. #13
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Athens-Τrikala
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.345
    Thanked
    2466
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο derrtytrick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειλικρινα εχω βαρεθει να ακουω ατομα κομπλεξικα με τις bmw!προσφατα διαβασα σε γνωστο κοντραδικο φορουμ εναν τυπο κατοχο χοντα σιβικ να λεει πως οι bmw ειναι μονο για να βγαλεις βολτα καλη γκομενα για τιποτα αλλο!και αυτο επειδη ανοιξε με ενα ζ4 κ μια 325 46αρα κ ηταν μπροστα.
    Κατι τυποι με τετοια μυαλα κ καθολου να μην ανοιγαν με αυτα τα αυτοκινητα,να μην ειχαν καν αυτοκινητο,να μην ηξεραν τι σημαινει αυτη η λεξη,παλι τα ιδια θα ελεγαν...
    Το θεμα ειναι τι μυαλο εχεις κ οχι τι αυτ/το κατεχεις...
    Ι donut understeer...

  5. #14
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.514
    Thanked
    2705
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    το κομπλεξ πιστευω οτι δεν εχει σχεση με το αυτοκινητο που οδηγεις αλλα με τον χαρακτηρα και την προσωπικοτητα του καθε ατομου.το καλοκαιρι σε ενα ταξιδι που εκανα παραχωρησα την αριστερη λωριδα σε μια φερραρι 430 καμπριο(οπως θα εκανα και σε ενα γιαρις,απλα ενα λογος παραπανω για την ιταλιδα)μπροστα μου ηταν ενα ε46 κουπε και δεν αλλαζε λωριδα με τιποτα.οταν καποια στιγμη τον περασε η φερραρι(αν θυμαμαι καλα απο δεξια)την κυνηγουσε.οσο μπορουσε γιατι την εφτανε μονο οταν η φερραρι συναντουσε εμποδια.φανταστειτε τι θα σκεφτηκε ο οδηγος της φερραρι.....

  6. The Following User Says Thank You to dark knight For This Useful Post:

    gant (15-09-10)

  7. #15
    Εγγραφή
    07-07-10
    Περιοχή
    halkida
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    761
    Thanked
    761
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    η πιο συνηθισμενη ατακα που ακους ειναι...καλα εδωσες τοσα λεφτα για αυτο για να σε περναει το χ,ψ αυτοκινητο.....λες και αυτοκινητο ειναι συνωνυμο της επιταχυνσης...δεν λεω καλη η επιταχυνση αλλα safety first...

  8. The Following User Says Thank You to halkida116mpack For This Useful Post:

    Lefteris116 (14-09-10)

  9. #16
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παιδιά ας μην γελιόμαστε και μεταξύ μας, γύρω μας υπάρχουν αρκετοί κάτοχοι BMW που έχουν στο μυαλό τους την (υποτιθέμενη) κοινωνοική ανέλιξη που συμβολίζει αυτή η φίρμα (????). Είμαι σίγουρος ότι κανένα από τα μέλη μας δεν έχει σχέση με αυτή την κατηγορία οδηγών - ιδιοκτητών BMW.

    Ανήκω στους τυχερούς που ανδρώθηκαν αυτοκινητιστικά σε bmw (Ε12 - 518), την οποία είχε αγοράσει ο πατέρας μου το 1979 γιά τα οικογενειακά μας ταξίδια στην Ευρώπη και όχι γιά το image της φυσικά. Μετά από αρκετές δεκάδες χιλιάδες χλμ στους ευρωπαικούς δρόμους, μπορώ να πω πως γιά τα δεδομένα της εποχής εκείνης ήταν απλά ονειρεμένο [το αυτοκίνητο αυτό υπάρχει ακόμα με πινακίδες ιστορικού - ΕΛΠΑ].

    Οταν με τα δικά μου πλέον εισοδήματα διάλεξα κάτι νεανικότερο, πήρα uno turbo, δύο honda vtec και έσπασα αρκετή πλάκα με τα 315 - 318 (Ε21) που είχαν οι πιό οικονομικά εύρωστοι νεαροί της εποχής ...

    Επεστρεψα στη bmw μετά τα 40 μου χρόνια και δεν νομίζω να ξαναφύγω. Θα πω μόνο 2 πράγματα : 1) χάρηκα την περιπλάνηση σε άλλες φίρμες με άλλη φιλοσοφία 2) σαν τη bmw δεν υπάρχει κάτι άλλο στην αγορά αυτοκινήτου, που να σου δίνει αυτή την αίσθηση του ultimate driving machine.

  10. The Following 4 Users Say Thank You to PANOS-E60 For This Useful Post:

    aristent (13-09-10), asot (13-09-10), Lefteris116 (14-09-10), NickE60 (13-09-10)

  11. #17
    Εγγραφή
    16-06-10
    Περιοχή
    Όλα μας τα λεφτά στους Quandt...!
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.967
    Thanked
    5352
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Να το δεχτώ κάποιος να ήταν hondaκιας πριν 10-15 χρόνια που έβγαζε και 3 αυτοκίνητα σκληροπυρηνικά και πραγματικά αντρικά. Ο hondaκιας του 2011 όμως και κυρίως των επόμενων ετών θα κυκλοφορεί με χιλιοεξακοσάρι υβριδικό!

    Οπότε, nevertheless, θα τους αλλάξει και θα τους βάλει μυαλό η ίδια η αλλαγή φιλοσοφίας της μάρκας!
    "There was s'thing of a sweet spot around the turn of the millennium, during which BMW produced two seminal masterpieces that have never quite bettered by their successors - the E46 ///M3 and the E39 ///M5" [BMW Car, 01/14]


  12. #18
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Νεο Ηρακλειο, Αθηνα
    Μηνύματα
    685
    Thanked
    565
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κομπλεξικος ηταν ο οδηγος γενικοτερα. Το οτι ηταν μεσα σε χοντα ετυχε. Και maruti με μηχανη escudo να ειχε παλι κομπλεξικος θα ηταν και θα σου κολαγε.

    Τα ωραια χοντα οντως σταματαησαν στο προηγουμενο type-r και s2000.

    Τα τελευταιας κοπης καλυτερα να μην τα αγγιξετε... απο αξιοπιστια παντως παραμενουν σε καλα επιπεδα παρα το ξεφτυλισμα της ποιοτητας.

  13. #19
    Εγγραφή
    14-03-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    441
    Thanked
    571
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Να μιλησει και λιγο ο παππους.....θα τα πω εν συντομια...
    Λοιπον....εχει λιγο καιρο που αποφασισα να παω ενα ταξιδακι Κωνσταντινουπολη για δουλεια.....αγχωμενος ξεκινησα κι εβρεχε μιλαμε καρεκλες....φουλαρω το αμαξι και ξεκινησα..το μυαλο μου ηταν στο να προλαβω το ραντεβου μου εκει που ηταν σε 6 ωρες........το radio Cd επαιζε σχεδον στο 1,οι υαλοκαθαριστηρες εξω βογγουσαν, και η βροχη το ιδιο.............Λοιπον, οχι μονο απολαυσα γκαζια, οχι μονο απολαυσα προσπερασεις ,οχι μονο απολαυσα εσωτερικη ησυχια στο αυτοκινητο με τη μουσικουλα μου χαμηλα και ποιοτικα, οχι μονο εβλεπα αλλα αμαξια το ενα μετα το αλλο να μενουν, Κι εφτασα οχι σε 6 ωρες αλλα σε 4 μιση.....κατεβηκα απο το αμαξακι μου, τιναξα το κουστουμακι μου, και πηγα κυριλε στο ραντεβου μου......
    Σας θυμιζει κατι???? ε λοιπον ΝΑΙ....λιγα αμαξια το κανουν, κι αν το κανουν και λιγα περισσοτερα στ' @@ μου...
    Αυτα για να μην πιανεστε κοροιδα απο κατι μ@λ@κισμενα...

  14. #20
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    εγώ πάντως με το πουντάκι κατάλαβα πως είναι να νιώθεις τα @@ σου να μεγαλώνουν μόνο
    και μόνο επειδή οδηγείς ένα αυτοκίνητο...
    με το Μ3, όταν το πρωτοπείρα ένιωσα πως είναι να γίνονται μικροσκοπικά τα @@ μου κάθε
    φορά που δίπλωνε...
    θυμάμαι που μου έλεγαν φίλοι μου, μια χαρά ρε...είσαι και συνιθησμένος απο το κόμπακτ και
    εγώ τους απαντούσα, μλκς εδώ είναι σοβαρά τα πράγματα. το αμάξι γράφει μέτρα με το
    πλάι με την τρίτη...
    πάντως μια καλή ερώτηση σε έναν ταπεράκια θα ήταν, πόσα τάπερ θα έδινες για ένα Μ3???
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  15. The Following 2 Users Say Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    nikos ///M (15-09-10), PANOS-E60 (13-09-10)

Σελίδα 2 από 27 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP