Σελίδα 9 από 57 ΠρώτηΠρώτη ... 789101119 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 81 έως 90 από 569

Θέμα: Προϊόντα περιποίησης αυτοκινήτου που μας άρεσαν

  1. #81
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Are you trying to commit suicide ????

    Kοίτα χωρίς να θέλω να δημιουργήσω εντυπώσεις, είμαι κάθετος όσο αφορά αυτά τα σπρέϋ. Είναι ΤΟΞΙΚΑ και δεν κάνει να τα αναπνέουμε. Νομίζω σου είχα πει τι κάνει ένα ambi pur και αυτά τα παρόμοια υγρά αρωματικά σε μπουκαλάκι, έτσι και χυθεί στο ταμπλώ? Δεν κάνει απλά λεκέ, αλλά το καίει, το παραμορφώνει και πάει για αλλαγή !!!

    Σου / σας ξαναλέω, ΜΑΚΡΙΑ από τέτοια αρωματικά.

    Το πιο safe είναι ένα νερο-διάλυτο της αυτογκλιμ 'οdor...κάτι' λέγεται ή ένα της sonax 'odor eliminator' που είναι ακόμα πιο δραστικό και κατά του τσιγάρου. Και τα δύο σε υγρή μορφή σπρέϋ. Αλλαγή φίλτρου καμπίνας. Και κάνα 2-ωρο με τη γεννήτρια όζοντος στο μαγαζί ένα Σάββατο ενώ πίνουμε καφεδάκι.

    Τι τα θες τα δηλητήρια ??? Πήγαινε άλλαξε φίλτρο καμπίνας τώρα και αέρισε καλά το αυτοκίνητο μερικές μέρες....

    You naughty boy !!!!!
    Είσαι τρελός ρε?

    απο την ώρα που το εβαλα δεν θέλω να βγω απο το αμάξι.

    Ολη η καμπίνα έχει γεμίσει πεταλούδες, χρώματα, λάμψεις και ήχους.
    Δεν έχω περάσει καλύτερα στη ζωή μου.

    Την επόμενη φορά θα μείνω μέσα όταν θα το βάλω να ψεκάσει να την ακούσω καλύτερα.

    good shit man
    good shit

  2. The Following User Says Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    joseph (21-08-11)

  3. #82
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Snoopy Εμφάνιση μηνυμάτων

    τραβάς την περόνη απο το μπουκάλι. (σαν χειροβομβίδα)

    E να το είπες και μόνος σου !!!!!

    PS: Αντί να πατήσω 'quote', πάτησα 'thanks' άρα γράψε ΑΚΥΡΟ (το thanks). Αυτό έλειπε να σου δώσω και thanks ενώ εσύ πας να ..........σκοτώσεις κόσμο !!!

  4. #83
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Snoopy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι τρελός ρε?

    απο την ώρα που το εβαλα δεν θέλω να βγω απο το αμάξι.

    Ολη η καμπίνα έχει γεμίσει πεταλούδες, χρώματα, λάμψεις και ήχους.
    Δεν έχω περάσει καλύτερα στη ζωή μου.

    Την επόμενη φορά θα μείνω μέσα όταν θα το βάλω να ψεκάσει να την ακούσω καλύτερα.

    good shit man
    good shit
    Σταμάτα και πήγαινε για ύπνο. Έχεις παλαβώσει τελείως με τις μυρωδιές και δε ξέρεις τι λες. Εγώ εν το μεταξύ ξύπνησα τη κυρά από τα γέλια μόλις διάβασα αυτό ^^^^^^^^

    Αϊ σιχτίρ βραδιάτικο

  5. #84
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Snoopy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι τρελός ρε?

    απο την ώρα που το εβαλα δεν θέλω να βγω απο το αμάξι.

    Ολη η καμπίνα έχει γεμίσει πεταλούδες, χρώματα, λάμψεις και ήχους.
    Δεν έχω περάσει καλύτερα στη ζωή μου.


    Την επόμενη φορά θα μείνω μέσα όταν θα το βάλω να ψεκάσει να την ακούσω καλύτερα.

    good shit man
    good shit
    Σαν lsd ένα πράγμα...

    Πάντως κι εγώ συμφωνώ με τον Κώστα ότι προϊόντα αυτού του είδους είναι κατά κανόνα επιβλαβή για την υγεία. Για το συγκεκριμένω της wurth δεν ξέρω, η όλη διαδικασία εφαρμογής του όμως μου θυμίζει κάτι ειδικά προϊόντα που είναι για να καθαρίζουν τους αεραγωγούς του κλιματισμού από μύκητες κλπ. Για αρωματικό αυτοκινήτου με τέτοια εφαρμογή πρώτη φορά ακούω.

    Πάντως, αν το αμάξωμα καθαρίζεται σωστά και δεν υπάρχουν μέσα σκόνες, υπολείμματα τροφής κλπ ώστε να αναπτύσσονται βλαβεροί μικροοργανισμοί (πχ ακάρεα) με δυσάρεστες οσμές, δεν υπάρχει κανένας λόγος για ύποπτα αρωματικά. Άλλωστε, πολλά προϊόντα περιποίησης εσωτερικού (όπως το natural dressing της poorboys για το οποίο έχω γράψει παραπάνω), έχουν μια διακριτική οσμή η οποία και πολύ ευχάριστη είναι και ουσιαστικά ακίνδυνη, οπότε πρόσθετα αρωματικά προϊόντα δεν χρειάζονται. Αν πάλι το εσωτερικό είναι μες τη βρώμα, ένα αρωματικό δεν κάνει και τίποτα, εκτός από το να καλύπτει προσωρινά ορισμένες οσμές, αλλά ουσιαστικά να ενώνεται με αυτές και να κάνει ακόμα πιο αποπνικτική την ατμόσφαιρα μετά από λίγο...
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  6. The Following User Says Thank You to Driver M For This Useful Post:

    Monsta (18-05-10)

  7. #85
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαν lsd ένα πράγμα...

    Αν πάλι το εσωτερικό είναι μες τη βρώμα, ένα αρωματικό δεν κάνει και τίποτα, εκτός από το να καλύπτει προσωρινά ορισμένες οσμές, .....
    ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑ

    Εδώ αγαπητέ Σινούπη ο φίλτατος Άρης σε αποκάλεσε εμμέσως και βρωμιάρη.

    Μπράβο ρε Άρη καλά του λες....πάει να μας πεθάνει τούτος εδώ.

  8. #86
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑ

    Εδώ αγαπητέ Σινούπη ο φίλτατος Άρης σε αποκάλεσε εμμέσως και βρωμιάρη.

    Μπράβο ρε Άρη καλά του λες....πάει να μας πεθάνει τούτος εδώ.
    Γενικά το είπα!!


    όπως καταλάβατε, κάνω την πάπια μη βρεθώ στα καλά καθούμενα μπλεγμένος με τη μαφία...
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  9. #87
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    εγω εχω δοκιμασει το αντιστοιχο προιον της loctite που λειτουργει με τον ιδιο ακτιβως τροπο!!το προιον αυτο χρησημοποιηται για την απολυμανση του χωρου στο αυτοκινητο στην ουσια στην ανακυκλωση απολυμαινει τους αεραγωγους και γενικα της καμπινας οποτε και εξαφανιζονται καποιες οσμες!!ακομα κανει για χρηση στο σπιτι για απολυμανση στο aircondition στο σπιτι κλπ!!ακομα και για απολυμανση επιφανειων!!!!δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα ρε παιδια οτι ειναι τοξικο κλπ κλπ εδω λεει εφαρμοζεται σε χωρους υγιεινης!!!!!!οποτε μαλλον καλο κανει και οχι τοσο κακο!!εγω 1 φορα το χρονο το χρσημοποιω και στα 2 αυτοκινητα και δεν εχω κανενα προβλημα!!!!!

  10. #88
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω εχω δοκιμασει το αντιστοιχο προιον της loctite που λειτουργει με τον ιδιο ακτιβως τροπο!!το προιον αυτο χρησημοποιηται για την απολυμανση του χωρου στο αυτοκινητο στην ουσια στην ανακυκλωση απολυμαινει τους αεραγωγους και γενικα της καμπινας οποτε και εξαφανιζονται καποιες οσμες!!ακομα κανει για χρηση στο σπιτι για απολυμανση στο aircondition στο σπιτι κλπ!!ακομα και για απολυμανση επιφανειων!!!!δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα ρε παιδια οτι ειναι τοξικο κλπ κλπ εδω λεει εφαρμοζεται σε χωρους υγιεινης!!!!!!οποτε μαλλον καλο κανει και οχι τοσο κακο!!εγω 1 φορα το χρονο το χρσημοποιω και στα 2 αυτοκινητα και δεν εχω κανενα προβλημα!!!!!

    Χμμμμ τι περιμένεις να δεις πριν καταλάβεις ότι είναι βλαβερό για την υγεία? Να μη μπορείς να αναπνεύσεις?

    Όπως και η χλωρίνη και τα περισσότερα χημικά καθαριστικά έτσι και αυτά τα αρωματικά χώρου (επαναλαμβάνω) είναι ΤΟΞΙΚΑ και δεν κάνει να τα αναπνέουμε. Τώρα αν εσύ και ο Snoopy 'φτιάχνεστε' με τη χρήση τέτοιων υλικών με γεια σας και χαρά σας.

    Θέλεις αγνό πράγμα που να κάνει απολύσμανση (edit: KAI απόσμηση) και να ΜΗ βλάπτει την υγεία? Ξύδι, baking soda, λεμόνι και .....καθάρισες !!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Monsta : 19-05-10 στις 09:20

  11. #89
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    μα ρε Κωστα δεν ειναι αρωματικο αυτο το πραγμα λογικο ειναι να εχει μια μυρωδια να φρεσκαρει το χωρο αλλα δεν ειναι αρωματικο ισα ισα ειναι ακριβως το αντιθετο απομακρυνει τις οσμες δεν τις καλυπτει!!!! οριστε και τα χαρακτηριστικα του συγκεκριμενου σπρευ που λογικα ειναι ιδιο με αυτο του Σταματη μιας και η wurth δεν ειναι και καμια τυχαια εταιρεια!!!!


    Αντιβακτηριδιακό Σπρέι γιά AIR-CONDITIONING (οικιακά & αυτοκ/του) ΗYGIENE SPRAY της LOCTITE πήρε έγκριση από τον Ε.Ο.Φ.


    Το παραπάνω σπρέι που προστατεύει τον άνθρωπο κύρια από την Νόσο των Λεγεωναρίων (και όχι μόνο), η οποία προκαλείται κατά κύριο λόγο από τους μικρο-οργανισμούς μικροβίων και τα βακτηρίδια που αναπτύσονται στα στάσιμα νερά που υπάρχουν μέσα στα συστήματα Κλιματισμού, πήρε έγκριση από τον Ε.Ο.Φ. (Αρ.Έγκρισης 48106/2005). Με βάση αυτή την Έγκριση το παραπάνω σπρέι μπορεί να χρησιμοποιηθεί γιά την καταπολέμηση των βακτηριδίων του Staphylococcus Aereus, Bacillus, Subltillis, Salmonella Choleraesius, Pseudomonas Fluorescens, Escherichia Coli και απέναντι στα μικρόβια Herpes, Influenza. Τέλος είναι εγκεκριμένο απέναντι στους μύκητες Aspergillus, Fumigatus και Candida Albicans. Προλαμβάνει με την δράση του τις Αλλεργικές αντιδράσεις εξ'αιτίας της χρήσης του Κλιματιστικού (φτέρνισμα, βήχας, ξηρολαιμία, ενόχληση των ματιών κλπ) και διώχνει την άσχημη μυρωδιά της μούχλας που παρουσιάζεται στον χώρο. Είναι πανεύκολο στην χρήση και μία φιάλη είναι ιδανική γιά την απολύμανση 50 κυβ.μέτρων.


    οποτε δεν παιζει να ειναι τοξικο και να εχει παρει εγκριση απ τον ΕΟΦ ετσι δεν ειναι??????
    Attached Images Attached Images

  12. #90
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Για τη καταπολέμηση των βακτηρίων / μηκητων το πιο αποτελεσματικό για την εξουδετέρωσή τους είναι το ΟΖΟΝ. Τώρα αν αυτό το σπρέϋ έχει πάρει έγγριση και αυτό σημαίνει ότι δεν βλάπτει την υγεία, αυτό δε το ξέρω. Εγώ θα πρότεινα πάντως πως ότι και να βάλεις μέσα, το αυτοκίνητο πρέπει να αεριστεί πολύ καλά πριν μπουν μέσα οι επιβάτες και να αλλαχτεί και το φίλτρο καμπίνας με ένα καινούριο.

Σελίδα 9 από 57 ΠρώτηΠρώτη ... 789101119 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP