Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 71 έως 72 από 72

Θέμα: ΜΑΤ / ΓΥΑΛΙΣΤΕΡΗ / ΚΑΡΜΠΟΝ μεμβράνη

  1. #71
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5439
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Τη περασμενη εβδομαδα μετα απο μια επισκεψη στο φιλο Κωστα, μετα απο καποιες συμβουλες και βοηθεια που του ζητησα(δημοσια θενκ γιου) μου εδειξε ενα νεο χρωμα που εσκασε πραγματικα και με τρελανε.

    Μιλαμε για ενα ματ γκρι με πολυ μεταλο μεσα που το κανει πολυ ιδιαιτερο.

    Αν υπαρχει καποια φωτο Κωστα και μπορεις να βαλεις για να το δουν και πιθανως ενδιαφερομενοι.Ή να το τραβηξεις διπλα στα "παλια" γκρι για να φανει η διαφορα.



  2. The Following User Says Thank You to Χρίστος For This Useful Post:

    Monsta (08-02-12)

  3. #72
    Εγγραφή
    02-06-12
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    315
    Thanked
    387
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως ήδη αρκετοί γνωρίζεται, έχω ντύσει τον ουρανό του Μ3 με τη matte carbon μεμβράνη της 3Μ. Το αποτέλεσμα live μιλάει από μόνο του.

    Όσο για το εσωτερικό, οι δύο θήκες στη κονσόλα, γυαλιών & τασάκι είχαν πολλές νυχιές / γρατζουνιές από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη πάνω στο πλαστικό τους. Πριν λίγο καιρό πήγα και πήρα καινούρια θήκη γυαλιών από την αντιπροσωπεία ~50 ευρώ ή κάτι τέτοια αν θυμάμαι καλά. Το τασάκι όμως δεν το άλλαξα, γιατί α) είχε πολύ λιγότερες γρατζουνιές και β) τσιγκουνεύτηκα τα ~100 κάτι ευρώ γιατί πάει παρέα μ ένα κομμάτι της κονσόλας. Το άφησα λοιπόν έτσι, αλλά το μάτι πήγαινε συνέχεια εκεί. Έτσι, άρχισα να το πατάω για να μένει ανοιχτό και να μη τις βλέπω.

    Μέχρι σήμερα. Μου είχε περισσέψει λίγη μεμβράνη από πρόσφατη τοποθέτηση στο καπώ ενός S3.

    Έκοψα λοιπόν ένα κομμάτι, πήρα κοπίδι, θερμοπίστολο & σπάτουλα και έκατσα να το βάλω. Σε 10' ήταν έτοιμο. Το μόνο tricky part ήταν το κόψιμο γύρω από το νίκελ διακοσμητικό σιρίτι στη μέση. Μετά μόλις τελείωσα, έβλεπα τη καινούρια και αγρατζούνιστη θήκη γυαλιών, που ήταν μαύρη και κάπως 'παράτερη' με το carbon look από το νέο πλέον τασάκι. Έτσι την πέρασα κι αυτήν ένα χεράκι για να είναι όλα ομοιομορφα. Τσάμπα τα λεφτά που έδωσα να την αγοράσω, θα μπορούσα να είχα ντύσει τη παλιά...

    Σύντομα θα έχω διαθέσημη και ειδική μεμβράνη για όλο το αυτοκίνητο.

    - 32 χρωματικές επιλογές (γυαλιστερό) για αλλαγή χρώματος. Έχω χρωματολόγιο στο μαγαζί.

    - 3 χρωματικές επιλογές (ματ) για αλλαγή χρώματος. Ματ μαύρο, ματ κίτρινο (Lambo), ματ λευκό.

    - 4 αποχρώσεις σε ματ carbon, ασημί, ανθρακί, καφέ και μαύρη.

    Θα φέρω εξειδικευμένο συνεργείο για τοποθετήσεις, (τους ίδιους που είχαν κάνει το R8, το Range Rover και αρκετά καπώ), γιατί η ζήτηση είναι μεγάλη και έχω βάλει αρκετούς πελάτες στην αναμονή εδώ και 3-4 μήνες...

    Θα έχω περισσότερα νέα μέσα στις επόμενες δύο εβδομάδες, όπου θα είμαστε πλέον φουλ μάχημοι.

    Ότι πληροφορία / απορία, παρακαλώ εκφραστείτε ελεύθερα.
    Καλησπερα..Κατι τετοιο περιπου συνεβει και σε εμενα στα γιλετακια του ταμπλο..Και οπως καταλαβενεις θα με ενδιεφερε να τα ντυσω με λιγο carbon.Θελεις να μου στειλεις ενα πμ να μου δωσεις πληροφοριες σχετικα???

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP