Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Θα καταθεσετε πινακιδες?

Ψήφισαν
83. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • ναι

    24 28,92%
  • οχι

    59 71,08%
Σελίδα 75 από 327 ΠρώτηΠρώτη ... 2565737475767785125175 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 741 έως 750 από 3261

Θέμα: Τέλη κυκλοφορίας-Εκτακτη εισφορα-καταθεση πινακιδων

  1. #741
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    έστω και έτσι ρε...το θέμα είναι ότι έχεις ελάφρυνση απο το αρχικό σου συμβόλαιο...το θές
    με επιστροφή, το θές με επιμήκυνση του συμβολαίου, το σίγουρο είναι πως έχεις ελάφρυνση.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  2. #742
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
    έστω και έτσι ρε...το θέμα είναι ότι έχεις ελάφρυνση απο το αρχικό σου συμβόλαιο...το θές
    με επιστροφή, το θές με επιμήκυνση του συμβολαίου, το σίγουρο είναι πως έχεις ελάφρυνση.
    Ναι ναι εννοειτε.....
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  3. #743
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Angry ..................

    Δεν μασαμε λεμε,οχι στεναχωριες,εχουμε αγωνα μπροστα μας για τις δουλειες μας-τις οικογενειες μας κτλ.Απο την στιγμη που ΔΕΝ πουλαμε θα τα καταφερουμε ολοι μας και θα αλλαξει η αλητεια.

    Ειναι η επανασταση του καθενος εναντια στους ΑΛΗΤΑΡΑΔΕΣ τους πολιτικους.

    Οσοι μπορειτε καταθεστε πινακιδες,υπαρχουν εναλλακτικες λυσεις.Το μηνυμα πρεπει να ειναι ηχηρο και αποφασιστικο απο ολους μας.

    Παιδια ΤΕΛΟΣ ο Ωχαδερφισμος,δραση τωρα-τωρα-τωρα-τωρα-τωρα!

    Θελουν να παρουν χρημα ζεστο μεσα απο τις τσεπες μας τα βρωμοσκυλα,χουφτωστε την ''σακουλα'' σας με το δεξι σας χερι και ''δωστε την'' στον εφορο με χαμογελο φωτεινο!!!!!!!!

    P.S Κατα 90% παιδια η ασφαλεια κλοπης δεν ισχυει γιατι πρεπει να ανταποκρινεται σε καποια αδεια κυκλοφοριας η οποια θα ειναι κατατεθημενη στην εφορια.Ετσι μου ειχε πει η ασφαλιστικη μου περυσι που κατεθεσα στην Μ3 Ε46 μου.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη m_power_lunatic : 07-07-11 στις 18:49
    insane in the ///Midbrain

  4. The Following 4 Users Say Thank You to m_power_lunatic For This Useful Post:

    alexm (07-07-11), bill_m3 (07-07-11), Thomelef (07-07-11), Z4 DCT (07-07-11)

  5. #744
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ξέρει κανείς αν αύριο Παρασκευή οι εφορίες διεκπεραιώνουν υποθέσεις 'κατάθεσης πινακίδων' ή πάμε από Δευτέρα?


    Γιάννη / Αλέξη, σας ρώτησαν για ποιο λόγο καταθέσατε ?


    Πάντως Γιάννη πραγματικά πιστεύω ότι το αυτί τους δε πρόκειται να ιδρώσει. Είμαστε η μειοψηφία και σαν ποσοστό εξαιρετικά χαμηλό για να μας κάνουν τη χάρη να ελαττώσουν τα τέλη / έκτακτη εισφορά / τεκμήρια μέσα στα επόμενα χρόνια. Η διαδρομή έχει χαραχτεί και πλέον οδεύουμε ολοταχώς προς μια νέα εποχή.


    Επίσης μπορεί και γω να μη συμφωνώ με τα νέα μέτρα, ωστόσο κάτι έπρεπε επιτέλους να γίνει με ορισμένους επαγγελματίες που δήλωναν ~10Κ / χρόνο και έχουν στη κατοχή τους ένα Καγιέν + μια Καρρέρα, μεζονέτα με πισίνα, εξοχικό σε νησί και τα Χριστούγεννα διακοπάρουν στις Άλπεις.

    Απλά έγινε πολύ άτσαλα και -ως συνήθως- με πολύ πρόχειρα υπολογισμένο τρόπο με αποτέλεσμα η μπάλα να πάρει και όλους τους άλλους που πήραν με τις (νόμιμες) οικονομίες τους ένα αυτοκίνητο υψηλού (?) κυβισμού, την εποχή μάλιστα που το ΙΔΙΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ μείωσε το τέλος ταξινόμησης, ενώ χρόνια πριν είχε ήδη καταργήσει ότι τεκμήριο είχε σχέση με τα αυτοκίνητα.

  6. The Following 4 Users Say Thank You to Monsta For This Useful Post:

    Kostas_1 (07-07-11), nikos1400 (07-07-11), PANOS-E60 (07-07-11), Thomelef (07-07-11)

  7. #745
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρει κανείς αν αύριο Παρασκευή οι εφορίες διεκπεραιώνουν υποθέσεις 'κατάθεσης πινακίδων' ή πάμε από Δευτέρα?


    Γιάννη / Αλέξη, σας ρώτησαν για ποιο λόγο καταθέσατε ?


    Πάντως Γιάννη πραγματικά πιστεύω ότι το αυτί τους δε πρόκειται να ιδρώσει. Είμαστε η μειοψηφία και σαν ποσοστό εξαιρετικά χαμηλό για να μας κάνουν τη χάρη να ελαττώσουν τα τέλη / έκτακτη εισφορά / τεκμήρια μέσα στα επόμενα χρόνια. Η διαδρομή έχει χαραχτεί και πλέον οδεύουμε ολοταχώς προς μια νέα εποχή.


    Επίσης μπορεί και γω να μη συμφωνώ με τα νέα μέτρα, ωστόσο κάτι έπρεπε επιτέλους να γίνει με ορισμένους επαγγελματίες που δήλωναν ~10Κ / χρόνο και έχουν στη κατοχή τους ένα Καγιέν + μια Καρρέρα, μεζονέτα με πισίνα, εξοχικό σε νησί και τα Χριστούγεννα διακοπάρουν στις Άλπεις.

    Απλά έγινε πολύ άτσαλα και -ως συνήθως- με πολύ πρόχειρα υπολογισμένο τρόπο με αποτέλεσμα η μπάλα να πάρει και όλους τους άλλους που πήραν με τις (νόμιμες) οικονομίες τους ένα αυτοκίνητο υψηλού (?) κυβισμού, την εποχή μάλιστα που το ΙΔΙΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ μείωσε το τέλος ταξινόμησης, ενώ χρόνια πριν είχε ήδη καταργήσει ότι τεκμήριο είχε σχέση με τα αυτοκίνητα.
    Στο πεδιο που αναφερει,λογοι που προκαλεσαν την ακινησια,γραφεις, ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ...

  8. The Following 2 Users Say Thank You to alexm For This Useful Post:

    bill_m3 (07-07-11), Thomelef (07-07-11)

  9. #746
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το 'οικονομικοί' είναι πολύ γενικό και αόριστο. Το 'Δε πληρώνω τα ΣΠΑΣΜΕΝΑ' ας πούμε, μου κάθεται κάπως καλύτερα.

  10. The Following User Says Thank You to Monsta For This Useful Post:

    5555 (07-07-11)

  11. #747
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ψάξτε για αλλού κορόιδα, πως σας φαίνεται???
    ή το...δεν θέλω να βοηθήσω άλλο την ελλάδα, μπας και χρεωκοπήσει και ησυχάσουμε???
    ή μήπως...γιατί σας γράφω στο @@ μου και έτσι γουστάρω...
    μάλον το καλύτερο είναι αυτό...έτσι γουστάρω. λογαριασμό θα σας δώσω???
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  12. The Following User Says Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    Monsta (07-07-11)

  13. #748
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρει κανείς αν αύριο Παρασκευή οι εφορίες διεκπεραιώνουν υποθέσεις 'κατάθεσης πινακίδων' ή πάμε από Δευτέρα?


    Γιάννη / Αλέξη, σας ρώτησαν για ποιο λόγο καταθέσατε ?


    Πάντως Γιάννη πραγματικά πιστεύω ότι το αυτί τους δε πρόκειται να ιδρώσει. Είμαστε η μειοψηφία και σαν ποσοστό εξαιρετικά χαμηλό για να μας κάνουν τη χάρη να ελαττώσουν τα τέλη / έκτακτη εισφορά / τεκμήρια μέσα στα επόμενα χρόνια. Η διαδρομή έχει χαραχτεί και πλέον οδεύουμε ολοταχώς προς μια νέα εποχή.


    Επίσης μπορεί και γω να μη συμφωνώ με τα νέα μέτρα, ωστόσο κάτι έπρεπε επιτέλους να γίνει με ορισμένους επαγγελματίες που δήλωναν ~10Κ / χρόνο και έχουν στη κατοχή τους ένα Καγιέν + μια Καρρέρα, μεζονέτα με πισίνα, εξοχικό σε νησί και τα Χριστούγεννα διακοπάρουν στις Άλπεις.

    Απλά έγινε πολύ άτσαλα και -ως συνήθως- με πολύ πρόχειρα υπολογισμένο τρόπο με αποτέλεσμα η μπάλα να πάρει και όλους τους άλλους που πήραν με τις (νόμιμες) οικονομίες τους ένα αυτοκίνητο υψηλού (?) κυβισμού, την εποχή μάλιστα που το ΙΔΙΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ μείωσε το τέλος ταξινόμησης, ενώ χρόνια πριν είχε ήδη καταργήσει ότι τεκμήριο είχε σχέση με τα αυτοκίνητα.
    Κωστα παρασκευη δεν γινεται...
    Συμφωνω πολυ οτι επρεπε να γινει και να πιασει ολους αυτους που λες.....αλλα να πιανει τα πραγματικα διαφευγοντα εισοδηματα και οχι αυτα που ουτος η αλλος δηλωνονται....βαζει αυξησεις τεκμηριων απο τα χαμηλα τετραγωνικα στα σπιτια και στα αμαξια....αντι να αυξησει ΤΡΕΛΑ τα τεκμηρια στα πολυ ακριβα σπιτια, και να αυξησει τρελα τα τεκμηρια στα πολυ ακριβα αμαξια....αλλα οκ....οι ανθρωποι ειναι λιγοι για να μας βγαλουν απο την στενοπο..
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  14. #749

    Προεπιλογή

    Κρίμα και πάλι κρίμα... Αλέξη τι άλλο παρά να σου ευχηθώ να τις έχεις γρήγορα πάλι στ'αμάξι σου!

    Όσο για τον Γιάννη... Βρε πουλημένε ,που μέχρι και όνομα άλλαξες...να δω πως θα ξαναγυρίσεις στο 114 (γιατί σαν 1400παει) Σου το είχα πεί εγώ να μην είσαι αγνώμων!

    Πέρα από την πλάκα ...Τι να πω δεν ξέρω. Για να πήρατε τέτοια απόφαση ,δεν θα γινόταν αλλιώς!

  15. The Following User Says Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    alexm (07-07-11)

  16. #750
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Και για να συνεχισω...
    Δε μπορει την μια να σε θεωρει νομιμο και μεσασε μια μερα μετα το ιδιο κρατος που σε θεωρει νομιμο να σε βγαζει παρανομο, και ποιον εμενα που ειμαι μισθωτος, και δηλωνω εκκαθαριστικο αποδοχων.....και εχω δηλωσει ακριβως πως τα αγορασα ολα....τι να λεμε...θα μπορουσα να αφξησω τα τεκμηρια μου και να μην καταθεσω πινακιδες, η να κανω αναλωση κεφαλαιου απο τον ''κουμπαρα''...αλλα οχι, δεν θα παιξω το παιχνιδι τους
    Ξερω οτι ειμαι αμελητεα ποσοτητα για να με υπολογισουν...αλλα τουλαχιστον θα τα εχω καλα με τον εαυτο μου....και δοξα τον θεο να κυκλοφορισω αμαξι εχω, αυτοι να δω σε λιγο πως θα κυκλοφορουν εξω...


    **
    Ρε αντμινιδες, αυξηστε λιγο τον χρονο διορθωσης τον ποστ...ουτε 5 λεπτα που λετε δεν ειναι...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Z4 DCT : 07-07-11 στις 20:37
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  17. The Following User Says Thank You to Z4 DCT For This Useful Post:

    Kostas_1 (08-07-11)

Σελίδα 75 από 327 ΠρώτηΠρώτη ... 2565737475767785125175 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP