Σελίδα 7 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 70 από 115

Θέμα: VW T3 Vanagon-based B32

  1. #61
    Εγγραφή
    07-01-10
    Μηνύματα
    2.102
    Thanked
    874
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ptboul Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο Τσαφ είναι από τα πιο δυνατά χαρτιά στο φόρουμ σε ότι αφορά σκαθάρια και τα παρελκόμενα τους
    δεν ειναι απο τα ποιο δυνατα.Ειναι το μονο δυνατο.
    Αλλα και εκτος φορουμ ο Δημητρης ειναι ανεπαναληπτος.Θα μπορουσε να μανατζαρει το μουσειο της VAG.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to kplc16 For This Useful Post:

    Ptboul (17-11-11), TSAF (17-11-11)

  3. #62
    Εγγραφή
    17-11-11
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    29
    Thanked
    15
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμαρτια να ειναι σε ακινησια αυτο το λευκο λουλουδι. Ποιο μοτερ προσπαθησες να βαλεις?
    Ένα V6 biturbo.

    To λάθος προέκυψε όταν ο εγκαταστάτης, για λόγους προσωπικού συμφέροντος και μόνο, αντί να βάλει τα μαμίσια ηλεκτρικά τα οποία υπήρχαν όλα κομπλέ, έβαλε τα δικά του αλλάζοντας τον εγκέφαλο με κάποιον που δεν μπορούσε να διαχειριστεί τον κινητήρα.

    Τέλος πάντων... Μετά τόσον καιρό τον συγχώρεσα...


    Oφείλω το ευζείν στους δασκάλους μου και το ζειν στους γονείς μου και στο σύστημα SYNCRO της VW. (δις)

  4. #63
    Εγγραφή
    17-11-11
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    29
    Thanked
    15
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ειναι απο τα ποιο δυνατα.Ειναι το μονο δυνατο.
    Αλλα και εκτος φορουμ ο Δημητρης ειναι ανεπαναληπτος.Θα μπορουσε να μανατζαρει το μουσειο της VAG.
    Χαίρομαι που το μαθαίνω.


    Oφείλω το ευζείν στους δασκάλους μου και το ζειν στους γονείς μου και στο σύστημα SYNCRO της VW. (δις)

  5. #64
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Melissia / N. Penteli
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    2461
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Α μαλιστα ε και γιατι δεν παιρνεις μια πλεξουδα και εναν εγκεφαλο απο τετοιο μοτερ να τα βαλεις πανω ωστε να κανεις την δουλεια σου. Αμα δεν κανεις αυτο θα πρεπει να αγορασεις εναν αγραφο εγκεφαλο που να μπορει να διαχειριστει diesel μοτερ (φανταζομαι οτι ο V6 σου ειναι diesel) & να τον σεταρεις απο την αρχη.
    WRC is for boys
    GROUP B was for men

  6. #65
    Εγγραφή
    07-01-10
    Μηνύματα
    2.102
    Thanked
    874
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Hellenic Vanagon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα V6 biturbo.

    To λάθος προέκυψε όταν ο εγκαταστάτης, για λόγους προσωπικού συμφέροντος και μόνο, αντί να βάλει τα μαμίσια ηλεκτρικά τα οποία υπήρχαν όλα κομπλέ, έβαλε τα δικά του αλλάζοντας τον εγκέφαλο με κάποιον που δεν μπορούσε να διαχειριστεί τον κινητήρα.

    Τέλος πάντων... Μετά τόσον καιρό τον συγχώρεσα...



    ευχομαι να ολοκληρωσεις το project και να μας πεις τις εντυπωσεις σου.
    Τι λειπει για να ολοκληρωσεις;

  7. #66
    Εγγραφή
    17-11-11
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    29
    Thanked
    15
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α μαλιστα ε και γιατι δεν παιρνεις μια πλεξουδα και εναν εγκεφαλο απο τετοιο μοτερ να τα βαλεις πανω ωστε να κανεις την δουλεια σου. Αμα δεν κανεις αυτο θα πρεπει να αγορασεις εναν αγραφο εγκεφαλο που να μπορει να διαχειριστει diesel μοτερ (φανταζομαι οτι ο V6 σου ειναι diesel) & να τον σεταρεις απο την αρχη.
    O κινητήρας είναι βενζίνης με MTM 4ου σταδίου. (420 PS).

    O εγκέφαλος και τα ηλεκτρικά του υπάρχουν. Ωστόσο πρέπει να κατέβει και να γίνουν από την αρχή διάφορα, όπως γρανάζι αισθητήρα στο βολάν για να παίρνει παλμό.

    O after market εγκέφαλος που πήγαν να βάλουν έκανε την ζημιά, γιατί δεν έχει όλα τα απαραίτητα κανάλια.

    Τέλος, όλα γίνονται, αλλά χρειάζονται χρήματα. Και αυτά μου έχουν τελειώσει προ πολλού.


    Oφείλω το ευζείν στους δασκάλους μου και το ζειν στους γονείς μου και στο σύστημα SYNCRO της VW. (δις)

  8. #67
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Melissia / N. Penteli
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    2461
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εφοσον υπαρχει ο εγκεφαλος ολα τα αλλα ειναι πανευκολα. Φοβερο μοτερ και ωραια δυναμη. Αμα θες για καινουργιο σωστο γραναζι θα πρεπει να μιλησεις με τα παιδια εδωπερα: https://www.taylormachine.co.uk

    Οσον αφορα τον εγκεφαλο για εμενα πρεπει να πας να βρεις τον Σπυρο στους Extreme Tuning & ειμαι 3000% σιγουρος οτι το αυτοκινητο θα ειναι εξω σε λιγες μερες με κοστος αρκετα χαμηλο.
    WRC is for boys
    GROUP B was for men

  9. #68
    Εγγραφή
    17-11-11
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    29
    Thanked
    15
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφοσον υπαρχει ο εγκεφαλος ολα τα αλλα ειναι πανευκολα. Φοβερο μοτερ και ωραια δυναμη. Αμα θες για καινουργιο σωστο γραναζι θα πρεπει να μιλησεις με τα παιδια εδωπερα: https://www.taylormachine.co.uk

    Οσον αφορα τον εγκεφαλο για εμενα πρεπει να πας να βρεις τον Σπυρο στους Extreme Tuning & ειμαι 3000% σιγουρος οτι το αυτοκινητο θα ειναι εξω σε λιγες μερες με κοστος αρκετα χαμηλο.



    Eσύ κάτι ξέρεις!


    Oφείλω το ευζείν στους δασκάλους μου και το ζειν στους γονείς μου και στο σύστημα SYNCRO της VW. (δις)

  10. #69
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Melissia / N. Penteli
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    2461
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    οι φωτογραφιες μιλανε απο μονες τους. Να πω επισης οτι δεν ειμαστε το μοναδικο ΒΜW forum που του αρεσουν τα Τ3

    https://www.m5board.com/vbulletin/ra...van-video.html

    ---quote---

    These VW vans are obviously sleepers - I saw a VW transporter up at the ring when I was last there. It was also very quick as it was running a porsche 911 engine and running gear. Board member Stevie has even had a ride - am sure he will post when he sees this.

    Nice memory Jon, the T3-lap was brilliant! It uses a 993 RS 3.8 liter engine, gearbox, and brakes all of which is TUV approved.... According to the owner power is around 375bhp, weight around 1700kgs. I think power is slightly more and weight slightly less.....

    The passengerlap around the Ring in it was one of the most beautiful passengerlaps I ever had, as it is a very stange feeling having no control while it is powersliding in 4th. The seating position 1m from the ground on top of a front wheel is a very strange sensation. Pedals are so far apart heel&toe is impossible so blips are performed with the whole foot. The driver however is known to have been doing the same in GT40s in the early seventies so has plenty practice!
    Attached Images Attached Images
    WRC is for boys
    GROUP B was for men

  11. #70
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Φοβερο Θρεντ.
    Τωρα το ανακαλυψα.
    Οι πιθανοτητες του να βρεθει Τ3 που να μην ειναι επαγγελματικο ποιες ειναι;

Σελίδα 7 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP