Σελίδα 7 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 5678 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 70 από 72

Θέμα: Την έκανα την πατάτα μου...

  1. #61
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δημήτρη είμαι με το iPhone για μερικές μέρες. Έχεις κανένα λινκ;

  2. #62

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια ιδέα είναι να τα αλλάξω. Αρχικά δεν ξέρω αν βγαίνουν. Δευτερον, που θα βρώ άλλα "κρύσταλλα"?
    Αν δεν ειναι κολητα και ειναι κουμπωτα, κρυσταλα θα βρεις στην εταιρεια που κατασκευαζει τα φωτιστικα σωματα. Νομιζω στα 92αρια valeo χωρις να ειμαι σιγουρος.

    Στο Ε46 προ f/l αλλαζανε γιατι ηταν κουμπωτα. Στην bosch ειχαν κανα 80αρι και τα δυο. Αυτο μονο συζηταω...οχι να φουρνισεις.Αντε και το φουρνισες, που θα βρεις ανταλλακτικο?

  3. The Following 2 Users Say Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    BILL007 (24-04-11), stratos (23-04-11)

  4. #63
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Elefsina
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.652
    Thanked
    1629
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Σπύρο πρέπει να βγούμε κάποια στιγμή προς Φρατζή να ψάξουμε. Θα ασχοληθώ λίγο με το νετ μήπως βρω τίποτα. Thanks για την βοήθεια

  5. #64

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σπύρο πρέπει να βγούμε κάποια στιγμή προς Φρατζή να ψάξουμε. Θα ασχοληθώ λίγο με το νετ μήπως βρω τίποτα. Thanks για την βοήθεια
    Ρε συ απλα σηκωσε το καπω και δες το ταμπελακι τι γραφει valeo? hella? bosch? Πες μου και θα σου πω αν βγαζει μεμονωμενα κρυσταλα ή οχι.
    Οποτε θες παμε τσαρκα...Φραντζη ,Λιοσιων

  6. #65
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ναι Κώστα! Απο imageshack είναι το link

    https://img860.imageshack.us/i/dsc00124o.jpg/

  7. #66
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jimmakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι Κώστα! Απο imageshack είναι το link

    https://img860.imageshack.us/i/dsc00124o.jpg/
    Την είδα τη φωτό, αλλά δε καταλαβαίνω τι θες να κάνεις. Αν θες στείλε κάποια στιγμή ΡΜ να μη χαλάμε το θρεντ του Στράτου.

  8. #67
    Εγγραφή
    15-05-11
    Μηνύματα
    110
    Thanked
    66
    Rides
    0

    Προεπιλογή Καλή δουλειά σε τοπική βαφή...

    [Το γράφω και σε αυτό το forum για να σας καταθέσω τη γνώμη μου πάνω στο θέμα τοπική βαφή].

    Με αφορμή μία προσφορά που είχε βγάλει η paintbull για τοπική βαφή σε προφυλακτήρα (τέλος Φλεβάρη-Μάρτη) αν θυμάμαι καλά, αποφάσισα να κάνω μία σειρά παρεμβάσεων στη Z3 μου...

    Μετά από έρευνα αγοράς (στις τιμές βέβαια, γιατί για την ποιότητα δεν μπορούσα να εχω άμεση άποψη παρά μόνο μέσα από γνώμες τρίτων), πήγα σε αρκετά μαγαζιά και paintbull αλλά και chips away αλλα κ το μαγαζί autopaint (του γνωστού για κάποιους Δήμου - Dimos) στο Μοσχάτο...την καλύτερη τιμή την πήρα στο paintbull στην Αχαρνών 427...και επειδή οι εποχές είναι δύσκολες, αποφάσισα να πάω με το φθηνότερο...και δεν το μετάνιωσα.

    Μετά από αρκετά παζάρια, αλλά και τίμιες εξηγήσεις, συμφώνησα να κάνω ουσιάστικά 3 επεμβάσεις στο αμάξι: βάψιμο μπρος-πίσω προφυλακτήρες (+ μικρό σπάσιμο και κόλλημα στον μπροστινό), μικρό βαθούλωμα στο καπώ + βάψιμο (δίπλα στο σηματάκι), βαθούλωμα στο φτερό και βάψιμο...η δουλειά τους ήταν πραγματικά πολύ καλή και απλά ελπίζω να κρατήσει στο χρόνο...δίνουν βέβαια και γραπτή εγγύηση για 5 χρόνια...αλλά αχρείαστη να είναι...το αμάξι βγήκε από το συνεργείο σαν καινούριο!!

    Για τις τιμές τώρα γιατί οι εποχές είναι δύσκολες....

    Έχουμε και λέμε:

    1. Το καπώ 140 (μου είχαν ζητήσει 250 στην Chips away και ~350 στον Δήμο (autopaint) στο Μοσχάτο και σε άλλο paintbull)
    2. Oι 2 προφυλακτήρες 120 έκαστος (μικρές γρατσουνιές + όλική βαφή) + 50 ευρώ η κόλληση (είχε ένα μικρό σπάσιμο ο μπροστινός). Σημ: άλλος (συμβατικός) φανοποιός μου είπε ότι χρειάζεται αντικατάσταση ο προφυλακτήρας γιατί δεν φτιάχνει!
    3. Το φτερό 100 (είχε πιο πολυ δουλειά - βαθούλωμα + βαφή)
    4. Ενα βαθούλωμα πλαινό 80 (αλλά τα τσιγκουνεύτηκα και το άφησα για άλλη φορά)

    Σε όλο το πακέτο μου έκαναν και μόνοι τους 50 ευρώ έκπτωση.

    Οι τιμές είναι χωρίς ΦΠΑ και όπως καταλαβαίνεις σου βάζουν ΦΠΑ επί του ποσού της απόδειξης...εγώ τους είπα για απόδειξη 150 οπότε το ΦΠΑ (23%) πήγε επί των 150 ευρώ.

    Για την ποιότητα είμαι (μέχρι στιγμής) πολύ ικανοποιημένος, αλλα θα δείξει ο χρόνος και αχρείαστη να είναι η 5-ετής εγγύηση (στην Chips δίνουν 2-ετή εγγύηση)...

    Στα συν: ότι μου έκαναν τον προφυλακτήρα όλο βαφή χρεώνοντάς με μόνο για τις 2 γωνίες που πάει 60 ευρώ η μία και ότι μου έκαναν πολή καλή τιμή στο καπώ, αλλά και στο φτερό που είχε όντως πολύ δουλειά (μεγαλούτσικο βαθούλωμα + ξέφτισμα το χρώμα). Συνολικά ήταν 30% πιο φθηνοί από τον αμέσως φθηνότερο (Chips away) kai 45% από τον πιό ακριβό (ένα άλλο paintbull επί της Δεκελείας).

    Αν κάποιος αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα το συγκεκριμένο μαγαζί το συνιστώ ανεπιφύλακτα...για οτι άλλο είμαι διαθέσιμος με πμ να δώσω λεπτομέρειες...

    Ευχαριστώ και ελπίζω να βοήθησα κάποιον, γιατι όταν έβλεπα τις γρατζουνιές και τα βαθουλώματα είχα τρελαθεί τελείως όπως φαντάζομαι σε ανάλογες περιπτώσεις όλοι μας...και έτσι η ικανοποίηση ήταν ακόμα μεγαλύτερη όταν το τελικό αποτέλεσμα ήταν ικανοποιητικό και σε προσιτές τιμες...

    Κωνσταντίνος

  9. The Following 4 Users Say Thank You to gupakos For This Useful Post:

    BILL007 (01-06-11), katsaraios (31-05-11), Panos 316T (01-06-11), stratos (31-05-11)

  10. #68
    Εγγραφή
    28-03-11
    Μηνύματα
    1.724
    Thanked
    2626
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Στο δικό μου το όχημα κάποιο @@ στην αντιπροσωπία που φορούσε δαχτυλίδι μου γρατσούνισε το τιμόνι και το λεβιέ...

    σορυ για το οφτοπικ...

  11. #69
    Εγγραφή
    07-07-10
    Περιοχή
    halkida
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    761
    Thanked
    761
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν την έκανα την πατάτα μου. Πήγα να στρίψω σε ένα στενό και το πίσω φτερό και προφυλακτήρας απέκτησαν στενή επαφή με τον προφυλακτήρα μιας Corolla. Αποτέλεσμα ήταν να ανταλάξουμε λίγο χρώμα και εγώ κυρίως να έχω έντονα σημάδια απο το χρώμα του και ένα πολύ μικρό βαθούλομα μπροστά απο την πίσω δεξιά ρόδα.

    Τι προτείνεται για να το φτιάξω? Υπάρχει μια εταιρία που ονομάζεται Chips Away και έχω ακούσει καλά λόγια αλλά χτυπάνε λίγο στις τιμές. Έχετε εντυπώσεις απο την συγκεκριμμένη εταιρία? Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο έστω και με πμ?

    Σας ευχαριστώ. Βοηθήστε με για τραβάω τα μαλλιά μου...

    ρε Στρατο ρε Στρατο...μαζι τα πιναμε? τωρα ηρθα σπιτι και πριν λιγο σε στενο ειχα μια αναλαφρη επαφη με προφυλακτηρα απο κλουβακι ακριβω στο ιδιο σημειο με εσενα, μπροστα απο την πισω δεξια ροδα, μονο που εμενα ειναι ενα μικρο μικρο χτυπηματακι στο νευρο του φτερου...παμε πακετο σε φαναρτζη να μας κανει και σκοντο...αστα εσκασα.αυριο θα παω σε φιλο φαναρτζη , η διαδικασια απο οτι ξερω(το χω ξανακανει ο μακακας) ειναι αφαιρεση του θολου ζεσταμα με πιστολι και με κατι μεταλλικα καραγκιοζακια που εχουν το τριβουν απο μεσα.μιας και δεν εβγαλα χρωμα πιστευω θα γινει πολυ καλο(ποτε οπως πριν) γιατι το ειχα ξαναπαθει στο μπροστα φτερο (με χτυπησαν και εφυγαν) και μου το εκανε πολυ καλο , το δικο μου ματι το βλεπει καποιου που δεν το ξερει δεν το βλεπει..ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΤΡΑΤΟ καλη μας επιτυχια.
    ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)

  12. The Following User Says Thank You to halkida116mpack For This Useful Post:

    stratos (01-06-11)

  13. #70
    Εγγραφή
    07-07-10
    Περιοχή
    halkida
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    761
    Thanked
    761
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    και να το δικο μου σχεδιο για το πως επρεπε να ειναι σωστα το φτερο της καλης μου, Στρατο

    σημερα το πηγα και την δευτερα το παω μεσα για τοπικο βαψημο και σβησημο ψηλα στο φτερο....με της υγειες μας και να ειμαστε καλα....τα σιδερα φτιαχνονται(οι προφυλακτηρες που ειναι πλαστικοι τι κανουμε )




    Uploaded with ImageShack.us
    ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)

  14. The Following User Says Thank You to halkida116mpack For This Useful Post:

    stratos (01-06-11)

Σελίδα 7 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 5678 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP