Σελίδα 62 από 231 ΠρώτηΠρώτη ... 1252606162636472112162 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 611 έως 620 από 2308

Θέμα: τέλη κυκλοφορίας - έκτακτη εισφορά - κατάθεση πινακίδων ΙΙ

  1. #611
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    χαλανδρι
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    508
    Thanked
    297
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Αυριο θα το πουν τελευταια στιγμη
    Ε36 mpack

  2. The Following User Says Thank You to gregE36 For This Useful Post:

    katrin_bmw (30-12-13)

  3. #612
    Εγγραφή
    22-11-10
    Περιοχή
    Pella
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.353
    Thanked
    2154
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Cobalt Εμφάνιση μηνυμάτων

    πιστεύει κανείς οτι θα βάλουν 600 ευρώ σε C180? και φόρο πολυτελείας?

    προσωπικά ΟΧΙ

    τα κυβικά θα παραμείνουν το βασικό τεκμήριο όπου θα ορίζονται τα τέλη και η πολυτέλεια.
    .

    Αρχιζουμε σιγα σιγά και το μασάμε καλα το παραμυθι με τον ορο "πολυτελειας" που στην ουσία ειναι χαράτσι και στο τέλος θα γίνει και μονιμο μετρο.

    γιατι να μην βάλουν στο c180 δηλαδη? παει ο αλλος και παιρνει αυτοκινητο 40 χιλιαδες και δεν πληρώνει τιποτα και ενας που παιρνει 15 χιλιαδες ενα 3λιτρο πληρώνει φορους και τελη οσο για 5 c180!


    δυστηχώς μεχρι τώρα παραμένουν τα κυβικά βασικό τεκμήριο αλλα πρεπει να σταματησει αυτη η ληστεία!

  4. The Following 3 Users Say Thank You to steliosm46 For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (30-12-13), chrisgiapz3 (30-12-13), katrin_bmw (30-12-13)

  5. #613
    Εγγραφή
    27-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ε ναι ρε φιλε,παρεχει πολυτελεια το 12χρονων αμαξι μου και δεν παρεχει

    πολυτελεια
    το C-class 1.6&1.8 kompressor???Παρεχει πολυτελεια το RAV και το Sportage

    15ετιας (διλιτρα γαρ)και δεν παρεχει πολυτελεια το Α5 S-line 1.8T του2012!!!!!!

    Ανοητα καραγκιοζακια που ανεβασαμε ελεεινα καραγκιοζακια να μας κανουν κουμαντο....

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  6. The Following 4 Users Say Thank You to Bazil Van Sinner For This Useful Post:

    chrisgiapz3 (30-12-13), katrin_bmw (30-12-13), Leonidas_E39 (30-12-13), steliosm46 (30-12-13)

  7. #614
    Εγγραφή
    18-01-12
    Μηνύματα
    330
    Thanked
    346
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μια slk 1800cc των 60 χιλιάδων φορτωμένη δεν ειναι πολυτέλεια.οχι προς θεού.
    Είμαστε για κλάματα...

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Loukas For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (30-12-13), chrisgiapz3 (30-12-13)

  9. #615
    Εγγραφή
    23-10-12
    Περιοχή
    Άνδρος
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    660
    Thanked
    676
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    για γελια ειμαστε που παμε κ πληρωνουμε οτιδηποτε σκαρφιστουν κ δεν αντιδρουμε...μια για τα σπιτια μας, μια για τα αμαξια μας κ συνεχιζουμε...να δουμε ο επομενος φορος για ποιο λογο θα ειναι....

  10. #616
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    2 λυσεις υπαρχουν. Ή να βγουν ολοι με τις καραμπινες (ναι αυτες που παιρνεις αδεια με οφθαλμιατρο ) ή καταθεση πινακιδων και κυκλοφορια απο ΟΛΟΥΣ ωστε να μπλοκαρει το συστημα.

    Τα υπολοιπα δεν τους νοιαζουν. Κατεθεσες πινακιδα εσυ? Θα πληρωσει τα τελη σου ο διπλα. Το σημα μου ειχε 600κατι και εχει φτασει 1200κατι με το φορο.

    Το να κρατας αμαξι στο γκαραζ δεν λεει τιποτα, ΜΟΝΟ χανεις. Ή παρε αποφαση και πουλα το ή συνεχισε να το κυκλοφορεις. Το να αγορασεις μικρο αμαξι δεν λεει τιποτα. Παλι φορο στο κρατος θα δωσεις, με το ποσο της αγορας καλυπτεις τα τελη για 5-10 χρονια αναλογα το προηγουμενο και επομενο αμαξι.

    Τα 1929cc δεν μπηκαν τυχαια. Μιζες γερμανων ειναι πισω απο αυτα.

  11. The Following 3 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    chrisgiapz3 (30-12-13), Ptboul (30-12-13), Ε91 (30-12-13)

  12. #617
    Εγγραφή
    27-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εχεις κολλησει με εμας που τα βαλαμε στο γκαραζ ρε Φανη,οσο σωστα θεωρησες εσυ να δωσεις τα 880+ για την χρηση του 14'(σεβαστο)αλλο τοσο σωστο εκρινα εγω για μενα να μην δωσω τα 660.Ειχα βεβαια την λυση ετοιμη μιας και το πενβε δεν ηταν το βασικο μου μεσο.
    Το να το σκοτωσω για 2-3 χιλιαρικα δεν μου λεει κατι!Μου λεει που κυκλοφορω με 105ευρω τελη κυκλοφοριας και εκλεισα το γουστο μου και την "μαγκια" μου στο ντουλαπι!Τα μισα απο τα 660 τα χω φαει ηδη και να εισαι σιγουρος πως τα υπολοιπα δεν θα προλαβουν να δουν το σωτηριο ετος του 14!

    Στην τελικη ολα τζογος ειναι !Αυτοι που τα πληρωσαν οπως εσυ ελπιζεις να ειναι η τελευταια χρονια.

    Αυτοι που τακαρησαν το αμαξι και κρεμασαν τις πινακιδες ελπιζουν για του χρονου.

    Αυτοι που εχασαν τις ελπιδες τους η' ακομη και την ευκολια τους το εδωσαν με πολυ χασουρα.

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  13. The Following 4 Users Say Thank You to Bazil Van Sinner For This Useful Post:

    Bitz (30-12-13), Nino (30-12-13), optostyle (30-12-13), Ptboul (30-12-13)

  14. #618
    Εγγραφή
    14-03-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    441
    Thanked
    571
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Και σε τελικη τελικη τι χανω ρε Φανη..τις φθορες που ειναι στασιμο?να πανε να γαμηθουνε..θα το φτιαξω να φαει ψωμι και το συνεργειο....ΑΛΛΑ οχι τα λαμογια

  15. The Following User Says Thank You to optostyle For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (30-12-13)

  16. #619
    Εγγραφή
    27-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ^

    ετσι ακριβως!

    Κουβεντα γινεται ετσι???Εχω και τον κολλητο μου που προσπαθει να με πεισει να το βαλω

    στο car.gr ,και του λεω σε αυτον που θα με παρει να μου πει "εχω αναμισηχιλαρικο να

    ρθω να το μαζεψω",ποιος θα απαντησει???Και αν θα απαντησω εγω ,ποιος με διαβεβαιωνει

    οτι δεν θα του δωσω το ραντεβου να παω να με τραβανε μετα για ξυλοδαρμους???

    Εχει καμποσους χορτατους εκει εξω που περιμενουν kwlarakia για διακορευση....οχι το

    δικο μου,τουλαχιστον οχι φετος!!!

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  17. The Following 2 Users Say Thank You to Bazil Van Sinner For This Useful Post:

    Leonidas_E39 (30-12-13), Nino (30-12-13)

  18. #620
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bazil Van Sinner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις κολλησει με εμας που τα βαλαμε στο γκαραζ ρε Φανη,οσο σωστα θεωρησες εσυ να δωσεις τα 880+ για την χρηση του 14'(σεβαστο)αλλο τοσο σωστο εκρινα εγω για μενα να μην δωσω τα 660.Ειχα βεβαια την λυση ετοιμη μιας και το πενβε δεν ηταν το βασικο μου μεσο.
    Το να το σκοτωσω για 2-3 χιλιαρικα δεν μου λεει κατι!Μου λεει που κυκλοφορω με 105ευρω τελη κυκλοφοριας και εκλεισα το γουστο μου και την "μαγκια" μου στο ντουλαπι!Τα μισα απο τα 660 τα χω φαει ηδη και να εισαι σιγουρος πως τα υπολοιπα δεν θα προλαβουν να δουν το σωτηριο ετος του 14!

    Στην τελικη ολα τζογος ειναι !Αυτοι που τα πληρωσαν οπως εσυ ελπιζεις να ειναι η τελευταια χρονια.

    Αυτοι που τακαρησαν το αμαξι και κρεμασαν τις πινακιδες ελπιζουν για του χρονου.

    Αυτοι που εχασαν τις ελπιδες τους η' ακομη και την ευκολια τους το εδωσαν με πολυ χασουρα.
    Δεν κολλησα με κανεναν γιατι δεν αναφερω κανεναν. Γενικα μιλαω. Οταν το εδωσε ο turbodog τοτε, εχασε ή κερδισε λεφτα σε σχεση με σημερα? Αν το ειχε στο γκαραζ μεχρι σημερα θα ειχε παρει τα ιδια λεφτα? Παλι καλα που το ειπες γιατι ξεχασα να το αναφερω, το ποστ μου ειχε σχεση με αυτους που εχουν ΕΝΑ αμαξι κυβικων. Οχι για αυτους που το ειχαν για 2ο.

    Ποσα χρονια εχουν παραδωσει ο vanvic και ο paganis? Ειχαν ηδη 2ο αμαξι "μικρο" να κανουν τη δουλεια τους. Αυτοι δεν χανουν, πραγματικα ας τα κανουν κοτετσι στο χωριο τους απο το να το χαρισουν.

    Στη περιπτωση μου πχ εχω για καθημερινο το Ζ4. Αν το πουλησω χανω παρα πολλα. Αν παραδωσω πινακιδες και παρω αλλο μικροτερο για καθημερινο θελω 5-10-15 χιλιαδες ευρω. Σε αυτα τα λεφτα παλι εμμεσα θα δωσω λεφτα στους ******δες, ταξινομησεις και @@. Με αυτες τις χιλιαδες, πληρωνω τα κερατιατικα του Ζ4 για 5-6 χρονια, καλα να ειμαι μεχρι τοτε να το λιωνω.

    Δεν μου κανει κεφι το αμαξι πλεον, σταματησα τα μπαξιματα για την ωρα, το αφηνω απλυτο χωρις να με νοιαζει, μια φορα το μηνα θα το μαζεψω. Εκοψα τις ανουσιες βολτες και το εχω μονο για αναγκαια μετακινηση, ταξιδι κλπ. Θελω να περιορισω τα λεφτα που δινω στους γαμιοληδες μεσω της βενζινης. Η κοροιδια που βιωνουμε δεν εχει τελος. Πληρωνουμε σαν μαλακες για να φευγει για ταξιδι εκτονωσης ο Λιαπης.

    Εμπαξα ζαντες και λαστιχα tubeless για το mtb, μια 600αρα. Σε καθε πεταλια ομως θα χαιρομαι ΜΟΝΟ εγω. Το εμαθε ενας φιλος με 1600 υγραεριο και λεει ρε παπαρα 600¤ ζαντολαστιχα ποδηλατου? ΝΑΙ ΡΕ. Να τα κρατουσα να βαλω χταποδι στο αμαξι (που τοσο καιρο λεω να βαλω)? Γιατι? Για να εχω σε καθε χιλιομετρο συνοδηγο το κρατος? Να πανε να γαμ****.

    Το ποστ μου αναφεροταν στη περιπτωση που υπαρχει 1 αμαξι κυβικων. Το παρεξηγησατε.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bill_m3 : 30-12-13 στις 21:37

  19. The Following 6 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (30-12-13), chrisgiapz3 (30-12-13), Leonidas_E39 (30-12-13), Ptboul (30-12-13), steliosm46 (30-12-13), Ε91 (30-12-13)

Σελίδα 62 από 231 ΠρώτηΠρώτη ... 1252606162636472112162 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP