Σελίδα 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 60 από 63

Θέμα: [335i N54] εγκατάσταση εξάτμισης

  1. #51
    Εγγραφή
    08-10-10
    Μηνύματα
    57
    Thanked
    27
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μεγιεεεεεςςς....

    Υ.Γ. Αχ αυτες οι συστολες-διαστολες...χαχαχαχα

  2. The Following User Says Thank You to GARRETTMAN For This Useful Post:

    stratos (06-05-11)

  3. #52
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Elefsina
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.652
    Thanked
    1629
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κατέβηκε η αριστερή μπούκα κάτω και βγήκε 2 cm προς τα έξω. Τελικά όταν ζεσταίνεται η εξάτμιση έρχεται 4 cm περίπου έξω σε σχέση με όταν είναι κρύα:



    Επίσης εξαφανίστηκε ο συντονισμός. Είχε χαλαρώσει λίγο η θερμοασπίδα και την βιδώσαμε καλήτερα. Πλέον δεν τρίζει καθόλου

  4. The Following 6 Users Say Thank You to stratos For This Useful Post:

    aristent (06-05-11), BILL007 (06-05-11), Gregory_///M (06-05-11), nikos-Mpacket (07-05-11), Panos 316T (06-05-11), Stefanos_Cool (06-05-11)

  5. #53
    Εγγραφή
    07-01-10
    Περιοχή
    malmo ,sweden
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.280
    Thanked
    917
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    oraies i mpoukes alla fainesai pia strato . ti pires apo aloga peripou?
    live free and drive hard

  6. The Following User Says Thank You to atha For This Useful Post:

    stratos (06-05-11)

  7. #54
    Εγγραφή
    22-02-11
    Περιοχή
    underworld
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    5.475
    Thanked
    15081
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάνο και εμένα η γνώμη μου είναι οτι θέλει σήκωμα η δεξια αλλά δεν θυμάμαι να έχει πολύ χώρο το τελικό απο την θερμοασπίδα και ίσως να βρίσκει. Θα προτημήσω μάλλον να κατεβάσω την αριστερή για να μην λιώσει το πλαστικό. Εχτές πάνω στην ένταση δεν μπορούσα να δώ αν άναβε. Ισως κάποιος απο πίσω να μπορέσει να μας πεί


    Στρατο μηπως υπονοεις εμενα να εχω δει που εμεινα τελευταιος? αν ναι θα στις μπουκοσω με μπανανες σαν τον Εντι Μερφι στην ταινια που τον παρακολουθουσαν οι μπ@τσοι εξω απο το ξενοδοχειο...
    αντε γεια...

  8. The Following User Says Thank You to hades7 For This Useful Post:

    stratos (06-05-11)

  9. #55
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Elefsina
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.652
    Thanked
    1629
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο atha Εμφάνιση μηνυμάτων
    oraies i mpoukes alla fainesai pia strato . ti pires apo aloga peripou?
    Εχασαν το μαμά look αλλά έδωσαν άλλη ομορφία πίσω. Γεμίζει πιο πολύ το πίσω μέρος.

    Απο δύναμη δεν ξέρω. Σίγουρα το πιο ελεύθερο σύστημα είναι καλύτερο για τους τουρμποκινητήρες. Σαν αίσθηση είναι πιο δυνατό το τράβηγμα στις ψηλές στροφές, μου δίνει την αίσθηση οτι για τουλάχιστον 500-700 στροφές έχω παραπάνω δύναμη. Αλλά θέλει δυναμόμετρο να μας δείξει τι πραγματικά κάνει και τι ώφελος έχουμε.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hades7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στρατο μηπως υπονοεις εμενα να εχω δει που εμεινα τελευταιος? αν ναι θα στις μπουκοσω με μπανανες σαν τον Εντι Μερφι στην ταινια που τον παρακολουθουσαν οι μπ@τσοι εξω απο το ξενοδοχειο...
    Βάλε μπανάνες αλλά πάρε πολλές.... δεν φτάνουν 1-2 μόνο. Ασε που μπορεί να στις κάνω φλαμπέ και να πετύχουν κανέναν δύστηχο απο πίσω.

  10. The Following User Says Thank You to stratos For This Useful Post:

    hades7 (06-05-11)

  11. #56
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατέβηκε η αριστερή μπούκα κάτω και βγήκε 2 cm προς τα έξω. Τελικά όταν ζεσταίνεται η εξάτμιση έρχεται 4 cm περίπου έξω σε σχέση με όταν είναι κρύα:



    Επίσης εξαφανίστηκε ο συντονισμός. Είχε χαλαρώσει λίγο η θερμοασπίδα και την βιδώσαμε καλήτερα. Πλέον δεν τρίζει καθόλου

    τι λες ?!
    τοσο πολυ ??

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hades7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στρατο μηπως υπονοεις εμενα να εχω δει που εμεινα τελευταιος? αν ναι θα στις μπουκοσω με μπανανες σαν τον Εντι Μερφι στην ταινια που τον παρακολουθουσαν οι μπ@τσοι εξω απο το ξενοδοχειο...
    πατατες να βαλεις
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  12. #57
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Elefsina
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.652
    Thanked
    1629
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos1400 Εμφάνιση μηνυμάτων

    τι λες ?!
    τοσο πολυ ??



    πατατες να βαλεις
    Περίπου τόσο έρχεται, σχεδόν 3 δάχτυλα. Στην τελευταία φωτό είναι οταν είναι κρύα ακόμα η εξάτμηση.

    *αν βάλω πατάτες θα έχουμε θύματα χαχαχαχαχαχαχα

  13. #58
    Εγγραφή
    18-08-10
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    575
    Thanked
    181
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    3 δαχτυλα πολυ μου φενεται πως και εχει τετοια συστολη - διαστολη
    Και πεταγεται τοσο εξω χωρις να βρισκει καπου βεβαια ειδα οτι εχει και 2 στοπ ενα στο κεντρο και ενα στο αριστερο καζανι μαλλον εχει προνοησει η μαμα bmw για να μην βρισκει και η μαμισια τοσο χωροταξικο προβλημα ποσο μεγαλα τα εκαναν αυτα τα καζανια σαν τα mb θα καταληξουμε 100 κιλα το ενα ολες η σωληνωσεις ειναι 2" και τα down 2.5"?
    Παντως μετα τις 4 θα ακουγεται πολυ ξερω το εργαλειο

  14. #59
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Elefsina
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.652
    Thanked
    1629
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Οντως τόσο βγαίνουν. Είναι αρκετό αλλά δεν βρίσκει πουθενά. Ισως να ωφείλεται στο ότι οι σωλήνες έχουν λεπτότερα τοιχώματα απο τους μαμάκαι χωρίς παράξενες καμπύλες ή τσακίσματα. Δεν ξέρω κατα πόσο καταπονούνται οι ελαστικοί σύνδεσμοι που κρατούν τα καζανάκια αλλά είχαν αρκετό αέρα ώστε να τεντώσουν.

    Τα downpipes τελιώνουν σε 2.5 ιντζες αλλά οι σωλήνες της εξάτμησης είναι και αυτόι 2.5 ίντσες (25.4 x 2.5 = 63.5 mm). Αρα δεν υπάρχει εκεί κανένα πρόβλημα.

    Μετά τις 4 ακούγεται αρκετά καλά. Πριονίζει αλλά όχι όσο η μαμά.... Πρέπει να το ακούσετε απο κοντά για να καταλάβετε

  15. #60
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Στρατο, ειναι πραγματικες ΑΝΟΞΕΙΔΩΤΕΣ γι'αυτο υπαρχει αυτη διαστολη!!!...καθολου παραξενο η 3 εκατοστα εκταση....

    Εδω εχω εγω τετοια θεματα επειδη και η "ταπεινη"δικη μου μαμα σωληνωση ειναι ανοξειδωτη και οταν εβαλα τις μπουκες εβγαιναν πιο εξω 3 εκατοστα μολις ζεσταινοταν και τοτε φαινοταν τελεια!

  16. The Following User Says Thank You to aristent For This Useful Post:

    stratos (07-05-11)

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP