Σελίδα 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 60 από 63

Θέμα: 1ο service x3!

  1. #51
    Εγγραφή
    13-05-10
    Περιοχή
    Moschato-Athens
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    71
    Thanked
    30
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ο ένας δεν θέλει Άθενς, ο άλλος Σπανό κοκ...
    Τι κάνουμε τελικά από δω & πέρα?
    Που να πηγαίνουμε τις Χ3?
    Μέχρι το σημερινό του φίλου Trueno, ήμουν ευχαριστημένος από το 2002 που πήγαινα(?) Άθενς...

  2. #52
    Εγγραφή
    03-02-11
    Περιοχή
    ATHENS-LAMIA
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    225
    Thanked
    133
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nino X3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο διαγνωστικο το εβαλαν να δουν τι καταγραφες ειχε? και να μηδενισουν χιλ και χρονο αλλαγης υγρων φρενων? σε ενημερωσαν για το τι ειδαν στο διαγνωστικο?
    Με τα χιλιομετρα που εχεις εκαναν oil service και τιποτα αλλο το inspection ισως ηταν "σχημα λογου" του τεχνικου.
    Το φιλτρο καμπινας το χρεωνουν κοντα στο πενηνταρικο, τσεκαρε ομως να δεις αν εχουν χρεωσει εργασια για την αλλαγη που ειναι ενα λεπτο δουλεια (τρια κλιπσακια).
    Σε εξειδικευμενο το oil servise κοστιζει εως (βαρια) 130 ευρω.( τουλαχιστο σε αυτα που εχουν εκπτωση στο φορουμ μας).
    Τα υγρα φρενων κοστιζουν 12 ευρουλακια, αυτοι ηθελαν 60 ευρω εργασια?
    Οταν κατεβει η σταθμη των υγρων φρενων... ειναι ενδειξη να κοιταξεις σοβαρα τα τακακια και οχι να συμπληρωσεις υγρα...
    Τεσπα παει τωρα οπως ειπες την επομενη αλλου...
    Γιάννη σε άλλο θέμα αναφέρεις για το εξειδικευμένο bMW Tsevas που για την αλλαγή υγρών φρένων σου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις, και αν και εχω κλεισει στη Athens car,ισως το ακυρώσω και το πάω εκεί. τι εχω να χασω ,ενα απλο oil service είναι. . το μόνο που δεν ξέρω και ισως μπορεις να βοηθήσεις ειναι αν έχουν εγκέφαλο και αν μπορουν να καλύψουν οτι ισως χρειαστεί με την εγγύηση. βεβαια θα τους ρωτήσω πρωτα...

  3. #53
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιάννη σε άλλο θέμα αναφέρεις για το εξειδικευμένο bMW Tsevas που για την αλλαγή υγρών φρένων σου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις, και αν και εχω κλεισει στη Athens car,ισως το ακυρώσω και το πάω εκεί. τι εχω να χασω ,ενα απλο oil service είναι. . το μόνο που δεν ξέρω και ισως μπορεις να βοηθήσεις ειναι αν έχουν εγκέφαλο και αν μπορουν να καλύψουν οτι ισως χρειαστεί με την εγγύηση. βεβαια θα τους ρωτήσω πρωτα...
    Εχουν τα παντα, οσο για την εγγυηση ολοι οι εξειδικευμενοι εχουν τις "συνεργασιες" με επισημους, οτιδηποτε χρειαστει θα καλυφθει απο την εγγυηση.

  4. The Following User Says Thank You to Nino For This Useful Post:

    spyrosK (24-02-11)

  5. #54
    Εγγραφή
    17-05-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    511
    Thanked
    948
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nino X3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο διαγνωστικο το εβαλαν να δουν τι καταγραφες ειχε?
    Δεν ξέρω..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nino X3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και να μηδενισουν χιλ και χρονο αλλαγης υγρων φρενων?
    τα μηδενισαν


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nino X3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε ενημερωσαν για το τι ειδαν στο διαγνωστικο?
    Οχι

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nino X3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τσεκαρε ομως να δεις αν εχουν χρεωσει εργασια για την αλλαγη που ειναι ενα λεπτο δουλεια (τρια κλιπσακια).
    Το χρεωσαν. Εξι Ευρώ

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nino X3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν κατεβει η σταθμη των υγρων φρενων... ειναι ενδειξη να κοιταξεις σοβαρα τα τακακια και οχι να συμπληρωσεις υγρα...
    Τεσπα παει τωρα οπως ειπες την επομενη αλλου...
    Μα δεν ειχε κατεβει η ενδειξη..Το αμάξι ειναι συνεχεια στο γκαράζ , και όλα τα χιλ. σε ταξιδια! Τα τακακια ειναι σχεδον καινουρια

  6. #55
    Εγγραφή
    12-02-10
    Μηνύματα
    110
    Thanked
    50
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο trueno Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aυτός ο καθαρισμός Α/C με 45.76 + ΦΠΑ =56,2 Ευρώ μου έχει κάτσει στο στομαχι......
    Οταν έκανα το 30κ service - αλλαγή λαδιών/ελεγχος/φίλτρο καμπίνας με ειδική τιμή στον Σφακιανάκη πρίν 20 μήνες περίπου, πλήρωσα 180 μαζί με 15€ για διαγνωστικό για να προγραμματίσουν στο κλειδί το άνοιγμα/κλείσιμο καθρεπτών. Αρα και το δικό σου κόστισε το ίδιο + το περιέργο καθάρισμα Α/C!!

    To 60k service με αλλαγή όλων των φίλτρων/έλεγχο/αλλαγή υγρων φρένων στοίχισε 340 στον Tseva! (εχω 2.0D που έχει πιο ακριβό φιλτρο αέρα και πιο πολύ εργασία)

  7. #56
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο JordanX3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν έκανα το 30κ service - αλλαγή λαδιών/ελεγχος/φίλτρο καμπίνας με ειδική τιμή στον Σφακιανάκη πρίν 20 μήνες περίπου, πλήρωσα 180 μαζί με 15€ για διαγνωστικό για να προγραμματίσουν στο κλειδί το άνοιγμα/κλείσιμο καθρεπτών. Αρα και το δικό σου κόστισε το ίδιο + το περιέργο καθάρισμα Α/C!!

    To 60k service με αλλαγή όλων των φίλτρων/έλεγχο/αλλαγή υγρων φρένων στοίχισε 340 στον Tseva! (εχω 2.0D που έχει πιο ακριβό φιλτρο αέρα και πιο πολύ εργασία)
    και το φιλτρο πετρελαιου ειναι πιο ακριβο! οσο για το φιλτρο αερα στο diesel το "μισο" αμαξι θα λυθει για να γινει αλλαγη του φιλτρου... για αυτο και χρεωνουν περισσοτερες χρονομοναδες... βεβαια η τιμη της χρονομοναδας ειναι που διαφερει απο συνεργειο σε συνεργειο!

  8. #57
    Εγγραφή
    03-02-11
    Περιοχή
    ATHENS-LAMIA
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    225
    Thanked
    133
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    εγώ παντως θα πάω μεθαύριο στον Tseva για το oil service και θα σας πω τις εντυπώσεις μου..

  9. #58
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ παντως θα πάω μεθαύριο στον Tseva για το oil service και θα σας πω τις εντυπώσεις μου..
    Μη ξεχασεις να του πεις οτι εισαι απο το φορουμ μας... εχει εκπτωση!!!

  10. The Following User Says Thank You to Nino For This Useful Post:

    spyrosK (26-02-11)

  11. #59
    Εγγραφή
    03-02-11
    Περιοχή
    ATHENS-LAMIA
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    225
    Thanked
    133
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    εννοειται

  12. #60
    Εγγραφή
    03-02-11
    Περιοχή
    ATHENS-LAMIA
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    225
    Thanked
    133
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    λοιπόν πηγα σημερα στη BMW-Tσεβάς για το service που προγραμμάτισα να γινει λιγο πριν την ληξη της εγγύησης. Αφού εφτασα γυρω στις 9.00 το πρωί με υποδέχθηκε ο υπεύθυνος και αφού είπαμε τι θελω να ελεγχθει-εκτος απο το oilservice- με κεράσαν καφεδάκι και παρέμεινα εκεί παρακολουθώντας τη διαδικασία.
    ο χώρος ανετος και καθαρός με μόνο foul οτι την "εβγαλα" όρθιος (περιμένουν το σαλονάκι)
    επι της ουσίας τώρα:
    -αλλαγή λαδιών και φίλτρο 67,50 €
    -καθαριστικό τζαμιών 1,1 €
    -υγρα φρένων 25 € εργασία + 9,25 € τα υγρά
    -φίλτρο κλιματισμού 35,25 €
    ΣΥΝΟΛΟ 138,1 € + ΦΠΑ, 170 € και 10 € η καρτα καυσαερίων(όλα αυτά με την έκπτωση 20% για το forum μας)
    Θεωρώ μια αρκετά καλή τιμη, και γενικά η εξυπηρέτηση πολύ καλή, παρά την παρουσία μου και τις αρκετές ερωτήσεις μου.
    επισης να σημειώσω οτι ελέγχθηκε το αμάξι γενικά, μπήκε στον εγκέφαλο για διάγνωση προβλημάτων, τσεκαρίστηκαν τακάκια,χειρόφρενο, πορτες(το οποίο ζήτησα εγώ),ο αέρας στα λάστιχα,μηδενίστηκαν οι ενδείξεις και γενικά έγινε ένας,πιστευω, καλός έλεγχος (και στο δρόμο).
    και το αμάξι χωρίς κανένα πρόβλημα, σα καινούριο
    Έμεινα ευχαριστημένος και ναι εκτός απροόπτου θα με ξαναδούν!

  13. The Following User Says Thank You to spyrosK For This Useful Post:

    Nino (28-02-11)

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP