Σελίδα 6 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 60 από 122

Θέμα: Αγορά 335 Ε92

  1. #51
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μιχάλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    το αμάξι αγοράστηκε καινούργιο το 2007.



    Ήταν όμως τούρμπο οι κινητήρες τους ?
    Ποια μοντέλα ήταν 316-330, μ3 ?
    Που ξέρεις μπορεί να μην ήταν τύχη καλή συντήρηση ίσως.

    Και το δικό μου καινούργιο 2/08 .

    Οχι δεν ήταν turbo 316 ήταν ,


    Για συντήρηση δεν νομίζω , λαδάκι κάθε 7500 , 2 λεπτά κρύωμα πριν το σβήσιμο και στο ξεκίνημα . και ότι άλλο ήθελε στη ώρα του (έκανα 70000 χλμ ) στα 6 χρόνια .
    Ευχαρίστως να τα πούμε και απο κοντά !

  2. #52
    Εγγραφή
    27-04-10
    Μηνύματα
    1.286
    Thanked
    1229
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παιδιά όλα τα αυτοκίνητα θα βγαλουν προβλήματα και δεν υπάρχει λόγος να συγκρίνουμε παλιά αυτοκίνητα με νέα.Τα παλιά δεν χαλαγανε γτ δεν υπήρχε κάτι να χαλάσει,τα νέα έχουν ένα σωρό μπιχλιμπίδια που κάποιο θα την κάνει.Το 335 δεν ειναι ειδική κατηγορία αυτοκινήτου μιας και απο 3000 κυβικά βγαζει μοοοολις 306 αλογα και αυτο με την βοήθεια και δυο τουρμπο.Απλα ειναι μια έκδοση με δυνατο μοτέρ.Τελος αν ποτέ μπω στην διαδικασία να αγορασω ένα 535 ας πουμε δεν θα κάτσω να πολυσκασω ούτε για την τρόμπα ούτε για σωληνάκια κτλ,θα το ψάξω καλα και θα το πάρω.Απο κει και πέρα γνωριζω ότι δεν πήρα ούτε 1000αρακι Ιάπωνα ούτε Ε28 που δεν παθαίνει τίποτα...Ελπιζω να εγινα κατανοητος

  3. The Following 3 Users Say Thank You to E60_Arkadia For This Useful Post:

    ChristosKDE (10-06-14), mark e92 (11-06-14), tokiko (10-06-14)

  4. #53
    Εγγραφή
    07-04-12
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    438
    Thanked
    242
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα ....

    Δεν τίθεται θέμα για το αν ειναι προβληματικό ένα αυτοκίνητο αν χάνει απο κάπου πίεση
    Γι αυτό όταν έγραφα για τα προβλήματα που βγάζει τα εξηγούσα κιόλας .....

    Απλά το να μπει στη πρέσσα το θεωρώ ( όσον αφορά εμένα προσωπικά ) καλο να γίνει
    να δει τι γίνεται με τις πιέσεις του

    Όσον αφορά το γενικό ψάξιμο, το κοιτάς απο λαμαρινες όσο μπορείς μηχανικά και αναλόγως κρίνεις

    Κακα τα ψέμματα μεταχειρισμένο αμάξι αγοράζεις, δεν ξέρεις τι μπορεί να κρυβει, είτε ειναι 316 ειτε Μ ... όσο για τον οδηγό εξήγησα ότι μπορει να μην τον γνωρίσεις και ποτέ

    Παράδειγμα ... όταν είχα παει να δω ενα Μ3 Ε92 μου είπαν οι άνθρωποι εκει οτι το είχε
    μεγαλογιατρός σε κλινικη .... που λογικά το θέσαν σαν ΘΕΤΙΚΟ κριτήριο
    Απο κει και πέρα όμως, δεν ξέρει κανεις τι κρύβει ο καθένας μέσα του ... αυτος μπορεί
    τα βράδια, να τα σπαγε με τη γυναίκα του και μετά να σπαγε το αμάξι στο δρόμο

    ΤΟ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΡΙΣΚΟ με ότι συνεπάγεται αυτό

  5. The Following 4 Users Say Thank You to NikosE92 For This Useful Post:

    ChristosKDE (10-06-14), E60_Arkadia (10-06-14), mark e92 (11-06-14), Βασιλης (16-06-14)

  6. #54
    Εγγραφή
    23-06-13
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    166
    Thanked
    325
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο I_MNL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τότε σκέφτηκες καθόλου το ALPINA B3 ή B3s
    Πιο γρήγορο, με switchtronic και με 4 εξατμίσεις παρακαλώ! Και πιο σπάνιο. Ο ιδιοκτήτης θα το πρόσεξε πιο πολύ υποτίθεται
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων

    Το πρώτο κόβεται λόγω χιλιομέτρων...που πρέπει να κάνω για να παω να το δώ ΜΟΝΟ!!! 7:30 ώρες δρόμος απο εδώ που μένω

    Το δεύτερο τρώει άκυρο γιατί είναι άσπρο και μέσα έχει ξύλο
    Το τρίτο μου άρεσε. Ίσως να πάω να το δώ γιατί είναι λίγο μακρυα επίσης.
    Θενκς πάντως

  7. #55
    Εγγραφή
    23-06-13
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    166
    Thanked
    325
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το αυτοκίνητο ήταν εξαιρετικό απλά είχε κάποια προβλήματα που δεν έπρεπε να έχει .
    Δεν ήταν σειράς οπως πχ ενα 316 αλλά ούτε ειδικό οπως Μ3 .
    Ειδικά στα ταξίδια που έκανα εγω απλά γ@@@@@ .
    Τωρα αν είναι φυσιολογικό να βγάζει τόσα προβλήματα με λίγα χλμ στο κοντέρ του δεν το ξέρω , αν το ήξερα μετά απο το 36 και το 46αρι που είχα δεν θα το έπαιρνα .



    Για να μην χαλάμε το θέμα του παιδιού η ουσία είναι οτι είχε προβλήματα που δεν αρμόζουν στην προπέλα!

    Συζήτηση κάνουμε, δεν μου χαλάτε κανένα θέμα, ίσα ίσα γι αυτό πόσταρα για να ξέρω τι προβλήματα βγάζει. Όμως τα έβαλα κάτω τα ζύγισα και βλέπω ότι τα υπέρ είναι περισσότερα απο τα κατά. Αντλίες, σωληνάκια και τέτοια θέματα δεν με πειράζουν.... Όταν ξέρω το μοτόρι θα μου βγάζει γούστα (και κυρία και τατάνα ταυτόχρονα) δεν μασάω θα την παλέψω την δουλειά.

  8. #56
    Εγγραφή
    27-04-10
    Μηνύματα
    1.286
    Thanked
    1229
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Αυτό παλι με τον πρωην ιδιοκτητη γιατρο είναι μαλλον Ελληνικο φαινομενο.Το ειχε γιατρος λεει αρα είναι αψογο.Εχω ξαδερφο γιατρο που εσκιζε στην κυριολεξια το 335 του! του επινε το αιμα χωρις πλακα,αυτη την στιγμη πωλειται στο Car,χωρις πρόβλημα βεβαια αλλα σκισμενο.Αν το ειχε δικηγόρος θα το πουλαγε λιγοτερο???

  9. The Following 3 Users Say Thank You to E60_Arkadia For This Useful Post:

    ChristosKDE (10-06-14), NikosE92 (10-06-14), ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ (10-06-14)

  10. #57
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μιχάλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι στήσιμο πρέπει να έχει και τι φρένα?
    Δηλαδή δε σε βγάζει ασπροπρόσωπο, δεν στρίβει καλά, δεν έχει καλά κρατήματα, δεν είναι αντάξιο των αναλογιών του και γιατί πρέπει να φοράει μπλοκέ? Είπε κανένας ότι είναι μ3 ή ότι ανήκει στην κατηγόρια των μ? Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί κάθε φορά σε αυτό το φόρουμ όταν έρχεται η συζήτηση σε ένα αμάξι το κατακρίνετε λες και είπε κανένας ότι είναι Μ5. Αν ήταν θα έκανε 170κ και όχι 70 και για το συγκεκριμένο και γενικά και έχει γίνει πολλές φορές αυτό. Τα πράγματα είναι ξεκάθαρα κάποτε τα μοτέρ ήταν διαμάντια χωρίς προβλήματα. Εμένα όταν θα μου κάτσει το ρευστό θέλω να πάρω ένα 46αρι μ3 ξέρω ότι άμα βγάλει βλάβη το εςεμγκε δεν θα πάω να κλαφτώ στην αντιπροσωπεία ή άμα κοπεί το πάτωμα, αλλά θα φροντίσω να το φτιάξω, το ίδιο και άμα πάρω ένα άλλο μοντέλο.

    Άρα τώρα γιατί πράγμα να μιλήσουμε για τα Μ ή για τα απλά έστω και μ-πακ. Να μιλήσουμε για τις αντιπροσωπείες στην Ελλάδα ? που σε όλο το κόσμο αλλάχτηκαν οι υψηλής χωρίς να πληρώσουν οι ιδιοκτήτες παρά μόνο στην Ελλάδα. Και εγώ 335 έχω αλλά δεν γράφω γι'αυτό το λόγο, είπαμε πια είναι τα θέματά του ο Χρήστος τα κατάλαβε, μια φορά τα αλλάζεις και από εκεί και μετά φαίνεται πόσο μάγκας είναι ο οδηγός
    προς αποφυγη παρεξηγησεων. Δεν ειπα πως το οχημα δεν ειναι καλο ,,,για αυτο που ειναι.....απλα δεν μπορει να χαρακτηριστει ως ειδικο και να συγκαταλεγεται στην προαναφερομενη λιστα!
    δεν ειναι σκληροπυρηνικο, δεν κανει για πιστα και φυσικα δεν το αγοραζεις για αναβασεις και στροφιλικια.
    ειναι ενα πολυ καλος ταξιδιωτης...και ενα πολυ καλο πασπαρτου .

  11. The Following 3 Users Say Thank You to paganis For This Useful Post:

    micz (11-06-14), pilot (11-06-14), tokiko (10-06-14)

  12. #58
    Εγγραφή
    28-03-11
    Μηνύματα
    1.724
    Thanked
    2626
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ChristosKDE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συζήτηση κάνουμε, δεν μου χαλάτε κανένα θέμα, ίσα ίσα γι αυτό πόσταρα για να ξέρω τι προβλήματα βγάζει. Όμως τα έβαλα κάτω τα ζύγισα και βλέπω ότι τα υπέρ είναι περισσότερα απο τα κατά. Αντλίες, σωληνάκια και τέτοια θέματα δεν με πειράζουν.... Όταν ξέρω το μοτόρι θα μου βγάζει γούστα (και κυρία και τατάνα ταυτόχρονα) δεν μασάω θα την παλέψω την δουλειά.
    https://bmwfans.info/parts-catalog/E...turbo_charger/

    Όπου βλέπεις σωληνάκι είναι της υποπίεσης που λέμε. Το 5 και 6 που είναι κάτω βρίσκονται ακριβώς κάτω από το πρώτο καπάκι της κεφαλής. Αν θες μπορείς να ψαχτείς και να πάρεις κάποιο πιο ενισχυμένο sparco samco ότι θες.
    Η bmw τα καινούργια τα έχει πιο ενισχυμένα αλλά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

  13. The Following User Says Thank You to tokiko For This Useful Post:

    ChristosKDE (10-06-14)

  14. #59
    Εγγραφή
    28-03-11
    Μηνύματα
    1.724
    Thanked
    2626
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
    προς αποφυγη παρεξηγησεων. Δεν ειπα πως το οχημα δεν ειναι καλο ,,,για αυτο που ειναι.....απλα δεν μπορει να χαρακτηριστει ως ειδικο και να συγκαταλεγεται στην προαναφερομενη λιστα!
    δεν ειναι σκληροπυρηνικο, δεν κανει για πιστα και φυσικα δεν το αγοραζεις για αναβασεις και στροφιλικια.
    ειναι ενα πολυ καλος ταξιδιωτης...και ενα πολυ καλο πασπαρτου .
    Εννοείται δεν υπάρχει καμία παρεξήγηση, πες πως τα λέγαμε πάνω στον καφέ!!

  15. The Following User Says Thank You to tokiko For This Useful Post:

    paganis (10-06-14)

  16. #60
    Εγγραφή
    23-06-13
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    166
    Thanked
    325
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μιχάλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://bmwfans.info/parts-catalog/E...turbo_charger/

    Όπου βλέπεις σωληνάκι είναι της υποπίεσης που λέμε. Το 5 και 6 που είναι κάτω βρίσκονται ακριβώς κάτω από το πρώτο καπάκι της κεφαλής. Αν θες μπορείς να ψαχτείς και να πάρεις κάποιο πιο ενισχυμένο sparco samco ότι θες.
    Η bmw τα καινούργια τα έχει πιο ενισχυμένα αλλά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.
    Όταν ξαναέρθουν να μας κάνουν έλεγχο ποιότητας θα μάθω περισσότερα απο την μαμά BMW

Σελίδα 6 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP