Σελίδα 5 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 122

Θέμα: Νόμιμη αλλαγη μοτέρ !

  1. #41
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m3power46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τον πηρα τηλ και μου ειπε οτι θα χρειαστεις χαρτι μεσα απο την BMW για να γινει αυτο
    Με προλαβες (τσιμπησα κατι γιατι πεινασα),αυτο το χαρτι που σου ειπα και εγω πιο πανω να ξερεις οτι η BMW δεν ειναι υποχρεωμενη να στο δωσει και στο παρελθον εχει ριξει και πορτα σε μερικους.Κανε ενα τηλεωνο στην BMW HELLAS να δεις τι θα χαρτια θα σου ζητησουνε και βλεπεις απο εκει και περα.
    insane in the ///Midbrain

  2. #42
    Εγγραφή
    26-01-13
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    86
    Thanked
    19
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με προλαβες (τσιμπησα κατι γιατι πεινασα),αυτο το χαρτι που σου ειπα και εγω πιο πανω να ξερεις οτι η BMW δεν ειναι υποχρεωμενη να στο δωσει και στο παρελθον εχει ριξει και πορτα σε μερικους.Κανε ενα τηλεωνο στην BMW HELLAS να δεις τι θα χαρτια θα σου ζητησουνε και βλεπεις απο εκει και περα.
    θα παρω και ενα τηλ εκει τωρα να δω τι θα μου πουν

  3. #43
    Εγγραφή
    01-04-12
    Περιοχή
    Inside of BMW
    Μηνύματα
    3.103
    Thanked
    2317
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ε) Ο κυλινδρισμός του νέου κινητήρα είναι …….. cm3 , δηλαδή διαφέρει κατά ………%

    ( < 25 % ) από το παλαιό κινητήρα και η πραγματική ισχύς …… PS , δηλαδή διαφέρει

    κατά ………% ( < 25 % ) από το παλαιό κινητήρα ( αυτά δηλώνονται στην περίπτωση
    που ο νέος κινητήρας δεν προβλέπεται σαν εναλλακτικός στην τεχνική βιβλιογραφία
    του εργοστασίου κατασκευής.

    Πηγή : https://www.entypa.info/aytokinhto/5...-kinhthra.html

    Σύμφωνα με αυτό εγώ καταλαβαίνω πως αν η εταιρία βγάζει σε ένα σασί άλλο μοτέρ μπαίνει κανονικά και δηλώνεται, δηλαδή η 3αρα παίρνει οποιοδήποτε μοτέρ βγαίνει στο συγκεκριμένο σασί, δεν ξέρω αν αλλάζει το σασί στα ///Μ (εκτός από αριθμό κτλπ) ώστε να μην μπορεί να δηλωθεί κανονικά και νόμιμα.

  4. The Following User Says Thank You to Andri For This Useful Post:

    ghost-rider (15-06-13)

  5. #44
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Προεπιλογή ....

    Yπαρχει ενα κενο εκει αλλα οπως προειπαμε δηλωνονται τα ///Μ (3 η 5) κανονικα,τουλαχιστον εγω 2 που ειχα-εχω ειναι δηλωμενα κανονικα.

    Δεν θα εχει προβλημα αν και κατα καιρους εχουνε προκυψει προβληματα και τωρα που το σκεφτομαι μου φαινεται λογικο να εχουνε προκυψει προβληματα οταν βαζουνε μοτερ απο ///Μ5 σε σειρα 3 (στα Ε30 πολυ συνηθισμενο).Οπως και τωρα τελευταια που βαζουνε S54 στα Ε36.Κανονικα για αυτα ειμαι σιγουρος οτι η BMW δεν δινει χαρτι εγκρισης και δεν θα επρεπε να δηλωνονται και επειδη εχω τετοια αμαξια δηλωμενα αρκετα ειμαι σιγουρος 100% οτι ειναι παρανομα.
    insane in the ///Midbrain

  6. #45
    Εγγραφή
    26-01-13
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    86
    Thanked
    19
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Yπαρχει ενα κενο εκει αλλα οπως προειπαμε δηλωνονται τα ///Μ (3 η 5) κανονικα,τουλαχιστον εγω 2 που ειχα-εχω ειναι δηλωμενα κανονικα.

    Δεν θα εχει προβλημα αν και κατα καιρους εχουνε προκυψει προβληματα και τωρα που το σκεφτομαι μου φαινεται λογικο να εχουνε προκυψει προβληματα οταν βαζουνε μοτερ απο ///Μ5 σε σειρα 3 (στα Ε30 πολυ συνηθισμενο).Οπως και τωρα τελευταια που βαζουνε S54 στα Ε36.Κανονικα για αυτα ειμαι σιγουρος οτι η BMW δεν δινει χαρτι εγκρισης και δεν θα επρεπε να δηλωνονται και επειδη εχω τετοια αμαξια δηλωμενα αρκετα ειμαι σιγουρος 100% οτι ειναι παρανομα.
    συμφωνω απολυτα μαζι σου. απλα δεν ειναι κατι παρανομο σε 46 να βαλεις 3200 γιατι ετσι εβγαινε και απο το εργοστασιο πιστευω θα μου το δωσουν το χαρτι
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη m3power46 : 15-06-13 στις 12:12

  7. #46
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Προεπιλογή ...

    Δεν θα εχεις προβλημα μην το συζητας καθολου,κυκλοφορουνε πολλα Μ3 Ε46 μετατροπη δηλωμενα πληρως κανονικα.
    insane in the ///Midbrain

  8. #47
    Εγγραφή
    26-01-13
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    86
    Thanked
    19
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    σας ευχαριστω πολυ ολους. οτι προβλημα προκυψει θα σας ανημερωσω

  9. The Following User Says Thank You to m3power46 For This Useful Post:

    katsaraios (15-06-13)

  10. #48
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγω είχα ρωτήσει για να το πάω 2000 και μου είπαν στο ΚΤΕΟ οτι ΔΕΝ γίνεται πρέπει να είναι στο 25%... δηλ 3000-25% = 2250!!!

  11. #49
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Ναουσα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    4.108
    Thanked
    2482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μισό γιατι εσυ τι φοράς τωρα ;;;

  12. #50
    Εγγραφή
    26-01-13
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    86
    Thanked
    19
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω είχα ρωτήσει για να το πάω 2000 και μου είπαν στο ΚΤΕΟ οτι ΔΕΝ γίνεται πρέπει να είναι στο 25%... δηλ 3000-25% = 2250!!!
    φοραγες 3000 και ηθελες να το κανεις 2000?

Σελίδα 5 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP