Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 55

Θέμα: Χρεώνουν διπλάσιες τιμές τον Έλληνα από τον τουρίστα!

  1. #41
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο yannisv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δε στέκομαι στα όσα ειπώθηκαν παραπάνω αλλά ποια η πηγή πληροφόρησης όσων ισχυρίζονται ότι οι αλλοδαποί τουρίστες είναι στα ώπα ώπα; Ποιός είπε πως δε τους γδέρνουν ή δε τους εκμεταλλεύονται; (όχι οι ξενοδόχοι που συμβάλλονται και κάνουν πακέτα διακοπών αλλά οι υπόλοιποι επαγγελματίες οι οποίοι ζουν σε τουριστικές περιεχές). Αυτή η αισχροκέρδεια έναντι αδελφών και μη σε συνδυασμό με τις αστείες τιμές (μπαρ, εστιατόρια, κόμιστρα ταξί κλπ αφού περιμένουν από 3 μήνες να κάνουν τη μπαζα για ένα χρόνο) είναι που μας έφερε εδώ που μας έφερε. Αυτή η κοντόφθαλμη νοοτροπία του κοπάνησέ τους τώρα που είναι εδώ - λες και είναι μαλάκες και δε καταλαβαίνουν - και του χρόνου αναρωτιόμαστε γιατί έπεσε ο τουρισμός ή γιατί πάνε στην Τουρκία.
    Όσο για τα λεγόμενα του Πέτρου συμφωνώ έχει δίκιο και λέει αλήθεια έτσι δουλεύει το σύστημα με Αγγλία κλπ. Τώρα από την άλλη υπάρχουν και οι του κλάδου του που τη χασούρα του Αυγούστου (ελέω χαμηλών τιμών για την εποχή από τα πακέτα) την ρεφάρουν με το κοπάνημα των ημεδαπών τουριστών.
    Γιάννη, ναι και τους γδέρνουν και αποδείξεις δεν τους κόβουν και 1002 ακόμα, που κάνουν φυσικά και στον Έλληνα τουρίστα.
    Όμως, οι περισσότεροι, παρότι τα κάνουν όλα αυτά, στον ξένο συμπεριφέρονται ευγενικά σε βαθμό δουλοπρέπειας και είναι άκρως εξυπηρετικοί, σε αντίθεση με τον Έλληνα που και τον "ξελαφρώνουν" και το παίζουν και υπεράνω, λες και του κάνουν χάρη.
    Αυτό που λέω το είδα χαρακτηριστικότατα στη Ρόδο, από πολλούς επαγγελματίες αλλά έχω ακούσει και παρόμοιες εμπειρίες από πολύ κοντινά μου πρόσωπα, ενώ βλέπω παρόμοιες εμπειρίες κι εδώ.

    Είναι λοιπόν γεγονός και πρέπει οπωσδήποτε ν'αλλάξει, αφού όλοι οι τουρίστες, ανεξαρτήτως χώρας προέλευσης, πρέπει να αντιμετωπίζονται με ευγένεια αλλά και ισιτιμία.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Driver M For This Useful Post:

    kplc16 (25-07-10), Ptboul (25-06-10)

  3. #42
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ολα οσα αναφερθηκαν που σαφως και αποτελουν γεγονοτα και η ουσια παραμενει η ιδια,οτι ο ξενος απολαμβανει προνομιακες τιμες σε σχεση με τον Ελληνα .
    Θα μπορουσε βεβαια και τα πακετα των οργανωμενων γκρουπ να ειναι "ανταγωνιστικα" αλλα και τα υπολοιπα δωματια να εχουν μια ποιο λογικη τιμη και να ειναι ποιο προσιτα σε περισσοτερο κοσμο.
    Ωστοσο, θα ηθελα να σας αναφερω και την αλλη αποψη.
    Συγγενης μου εχει ξενοδοχειο 4 αστερων στη Θεσσαλονικη,ενα ξενοδοχειο που το εχει φτιαξει με πολυ κοπο ,μερακι και γουστο (διακοσμηση).δυστυχως αναγκαζεται να δινει τα δωματια σε γραφεια (θρησκευτικος τουρισμος κλπ) απο χωρες των βαλκανιων για εξευτελιστικες τιμες που περιλαμβανουν και ημιδιατροφη(25 ευρω το ατομο σε δικλινο με πρωινο -βραδυνο), ειναι ο μοναδικος τροπος για να παραμεινει βιωσιμη η επιχειρηση και τα παιρνει στο κρανιο.
    Ενα ειναι το σιγουρο οτι καθε εποχη δεν ειναι ιδια και ολοι οπως ακουγεται οτι θα πρεπει να μαθουμε να ζουμε με λιγοτερα ετσι και οι ξενοδοχοεπιχειρηματιες και οσοι ασχολουνται με τουριστικα καταλυματα θα πρεπει να προσαρμοστουν σε αυτο.
    Να θυμουνται οτι η φτηνεια τρωει τον παρα....

  4. #43
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    Corfu
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.079
    Thanked
    1120
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γιάννη τόσο (25 Ευρώ) είναι η ταρίφα για διαμονή με ημιδιατροφή σε 4άρι. Αν ο φίλος σου ζητήσει παραπάνω θα μείνει άδειος.

    Επαναλαμβάνω ότι ο Έλληνας = μεμονωμένος πελάτης (και όχι με πακέτο) δεν θα δει ποτέ καλές τιμές όσο παίρνει το ΙΧ και πάει κάπου μόνος του.

    Δεν θα έρθω σε κόντρα με τους φίλους που έγραψαν πριν, μόνο συμβουλές δίνω

    Να προσθέσω και ότι ΑΝ λέω ΑΝ αποφασίσετε να πάτε οργανωμένα κάπου, δηλαδή μέσο γραφείων εξωτερικού ή λίγων εσωτερικού βάλτε και διατροφή γιατί είναι πιο φθηνά έτσι. Ξέρω ότι όταν ένα ξενοδοχείο έχει από 200 άτομα και βάλε να σερβίρει (και μάλιστα όλους μαζί) το εστιατόριο καταντάει εργοστάσιο. Στη κρίση του καθενός είναι να φάει φθηνά στο εργοστάσιο ή να ψάξει ένα εστιατόριο έξω που όμως θα το χρυσοπληρώσει
    Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500

  5. #44
    Εγγραφή
    31-12-09
    Μηνύματα
    634
    Thanked
    268
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bmw330vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλος γυρισε απο Ζακυνθο...!

    Ελαβε χειριστη μεταχειριση κ συμπεριφορα απο Ξενοδοχο μολις αυτος ανακαλυψε οτι τα δωματια ειχαν κλειστει μεσω ιντερνετ για Ελληνες κ οχι για ξενους (οπως προβαλλεται στο διαδικτυο το ξενοδοχειο του σε ξενες χωρες) .
    Συγκεκριμενα , εκλεισαν δωματιο 4μελης οικογενεια για 7 ημερες με 400 ευρω συνολο...εναντι του ποσου των 900 ευρω αν το εκλειναν τηλεφωνικα σαν Ελληνες!

    Φυσικα ολο το 7ημερο η συμπεριφορα του ηταν χειριστη...κ φευγοντας τους ειπε να μην διανοηθουν να μεταφερουν την εμπειρια κ τον τροπο που εκλεισαν το δωματιο κ σε ολους φιλους κ γνωστους.....Ακουσον ακουσον....

    σχετικο δημοσιευμα εδω.... https://www.newsit.gr/default.php?pn...31704&catid=13
    δεν καθεσαι να σκασεις ειναι απλο το πραγμα. κανεις μια καταγγελια στον συλλογο καταναλωτων, ενημερωνεις φιλους γνωστους και οποιον μπορεις μεσω τηλεφωνου ιντερνετ και τα σχετικα και δεν ξαναπας ποτε.ας δουλεψει μονο τουριστικη περιοδο και μονο το καλοκαιρι και αν αντεξει η επιχειρηση του πανω απο 2 χρονια εγω θα κατσω να με ............. στην σουιτα του ξενοδοχειου. το θεμα ειναι βεβαια οτι ο ελληνας ειναι μ@λ@κ@ς.γιατι δεν φτανει που τον εκμεταλευονται και το ξερει, συνεχιζει να κανει τα ιδια λαθη.. ας αρχισουν οι ελληνες να πηγαινουν παλι στα χωρια για διακοπες που εχουν αδειασει ολα να δεις αμα θα το παιξει ιστορια παλι ο ξενοδοχος και αν θα μπορει να βγαλει τα εξοδα του, αλλα βλεπεις θελουμε πολυτελεια θελουμε πισινα θελουμε να πουμε και στους γνωστους οτι α εγω φετος πηγα διακοπες εκει που ειναι ολος ο κοσμος και εκανα αυτο εκεινο το αλλο. τον χαλαει να πει οτι πηγα στο χωριο μου ή στο χωριο του φιλου μου και περασα τελεια και πηγα και για μπανιο στην θαλασσα και στο ταδε ταβερνακι μπαρακι και ολα τα σχετικα.... κλασσικος μ@λ@κ@ς ελληνας....

  6. The Following 2 Users Say Thank You to patriNOS For This Useful Post:

    NickE60 (25-06-10), Vasilis (25-06-10)

  7. #45
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    Corfu
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.079
    Thanked
    1120
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGE316 Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλτατε bimmer corfu,διαβαζω με αρκετη προσοχη τα γραφωμενα σου μιας και φετος ημουν σιγουρος οτι θα προλαβω τα εισητηρια κοινωνικου τουρισμου και θα ερθω ξανα στο νησι σας(μονς βεβαια,αλλα ελπιζω να βρω παρεα εκει..)δεν τα καταφερα να παρω εισητηρια αλλα θα προσπαθησω να ερθω ακομα και μεσα στο χειμωνα(μου μπηκε...τι να κανω?)
    παρολο που εισαι του χωρου,θα διαφωνησω μαζι σου,γιατι βλεπω το θεμα ως πελατης,πληρωνων..μακαρι να υπηρχαν περισσοτεροι σοβαροι επαγγελματιες,σε ολους τους χωρους.ετσι σιγουρα θα υπηρχε μικροτερο χασιμο απο τη προσφατη κριση που περναμε βεβαια εδω και δυο χρονια!
    συμφωνεις και εσυ οτι οι τιμες ειναι πολυ αυξημενες.συμφωνεις και εσυ οτι οι υπηρεσιες ειναι απλα απαραδεκτες.συμφωνεις και εσυ οτι ενω θα μπορουσαμε να ειμασετ γεματοι σαν τουριστικη χωρα ολο το χρονο,γιατι δεν ειναι μονο οι παραλιες μας,αλλα ο τεραστιος αρχαιολογικος-πολιτιστικος πλουτος μας(ανεκμεταλευτος αλλα ασχετο).
    αντ αυτου,οι θελετε(κατανοεις οτι δεν ειναι προσωπικη επιθεση ετσι???)να δουλεψετε 4 μηνες βαρια βαρια,και να περασετε τον υπολοιπο χρονο ετσι.
    αλλα και ετσι να μην ειναι (που δυστυχως ειναι).αντ εκαι να πληρωσω ενα δωματιο 100 ευρω το βραδυ...τι υπηρεσιες προσφερονται???μηδαμινες.
    μη ξεχνας οτι ειμαστε τουριστικος προορισμος.και επειδη ειχα την τυχη-ατυχια να βρεθω και σε αλλους προορισμους οπου με εκαναν και ενοιωσα σαν αρχοντας(που ποτε μα ποτε μα ποτε δεν ενοιωσα εδω με μια εξαιρεση).αυτο θελουμε!!γδυστε μας.καντε το τουλαχιστο με τροπο!!!!!το να παω ενα διημερο με τη κοπελα μου γιατι ξεσκιζομαστε στη δουλεια (εγω σε δυο)εχουμε τα βασανα του Ιησου και να μου βγει το διημερο 300 ευρω.....ε οχι.τα τρωω σε λουκουμαδες να μου μεινει και το ζαχαρο!!!
    οτι υπαρχουν απατεωνιες ...και τα ηματια σου να σκισεις δε προκειτε να σε πιστεψει κανεις γιατι απλα σχεδον ολοι ειναι.απο το πως θα κοψουν μιση αποδειξη εως το πως θα σε κοιταξουν.
    σαν πολιτης μιλαω τωρα,κοιταξτε εσεις ολοι οι επαγγελματιες να αναβαθμιστειτε σοβαρα,γιατι ο τουρισμος ειναι αυτος που μας δινει καποια μηδαμινα εσοδα..μην τα χασουμε και αυτα.και αφ ετερου...θελουμε και εμεις σαν ελληνες να γνωρισουμε το τοπο που ζουμε!!μη μας το στερειτε!
    Γιώργο, επειδή αναφέρθηκες σε εμένα προσωπικά να σου απαντήσω ότι ούτε 3 μήνες δουλεύω, για την ακρίβεια δουλεύω από Μάρτιο έως Νοέμβριο και οι 3 μήνες που είμαι κλειστός με το ζόρι επαρκούν να προλάβω μια ανακαίνιση ή/και συντήρηση.

    Επίσης, 100 Ευρώ δεν παίρνω ούτε το Πάσχα που η Κέρκυρα είναι πίτα.

    Οι τιμές είναι αυξημένες αλλά σας είπα πώς να πετύχετε φθηνές τιμές. Οι υπηρεσίες και το αν θα μπορούσαμε να είμαστε γεμάτοι το χειμώνα είναι μεγάλα κεφάλαια και φυσικά δεν μπορώ να τα αναλύσω εδώ (δεν λέω ότι έχεις άδικο, απλά θέλει πολλή συζήτηση)
    Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500

  8. The Following User Says Thank You to bimmer-corfu For This Useful Post:

    NickE60 (25-06-10)

  9. #46
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bimmer-corfu;67207

    Αν λοιπόν συγκρίνουμε ένα μεμονωμένο ξένο (ελάχιστοι) με ένα Έλληνα μεμονωμένο οι τιμές είναι οι ίδιες και σε καμία περίπτωση δεν θα πληρώσει παραπάνω ο Έλληνας. Για να το αποδείξω στείλτε e-mail στα ξενοδοχεία μου [email
    info@corfuoasis.com[/email] και info@corfugoldensands.com με ξένο όνομα και με Ελληνικό όνομα και ζητήστε δωμάτιο τον ίδιο μήνα. Αν έστω και ένας πάρει καλύτερη τιμή σα ξένος εγώ θα ζητήσω δημόσια συγνώμη.
    Μπορεί αυτό να συμβαίνει στη δική σου επιχείρηση και ΜΠΡΑΒΟ σου, αλλά δυστυχώς δεν είναι όλοι οι επιχειρηματίες έντιμοι, δυστυχώς ξαναλέω....

    Πελάτης μου και ιδιοκτήτης ΜΕΓΑΛΟΥ τουριστικού γραφείου στην Αθήνα έκανε ένα πείραμα επειδή είχε υποψίες.

    Έβαλε τη γραμματέα του να πάρει τηλέφωνο σε ένα ξενοδοχείο που του στέλνει κόσμο στη Μύκονο. Στη συνέχεια ξανακάλεσε αργότερα από νούμερο που φαινόταν ότι καλεί από Αγγλία και η κοπέλα μίλησε σε άπταιστα αγγλικά. Τη πρώτη φορά - ως Έλληνα - του έδωσαν τιμή 170 ευρώ / βραδιά. Τη 2η - ως ξένο - του έδωσαν τιμή 145 ευρώ.

    Ο αντι-επαγγελματισμός και η εκμετάλλευση σε όλο της το μεγαλείο !!!

    Επίσης ας σκεφτούν λιγάκι διάφοροι δήθεν επιχειρηματίες που έχουν γεμίσει τα διάφορα νησάκια μας με 'ενοικιαζόμενα δωμάτια' για το πως πρέπει να προσαρμόσουν τις τιμές τους αν θέλουν να παραμείνουν in business. Ξενοδόχος στο Καλό Νερό της Κυπαρρυσίας που ζήτησε για τη καλοκαιρινή περίοδο (είχαμε ξαναπάει 3-ήμερο Καθαράς Δευτέρας) 170 ευρώ τη βραδιά μόνο για bed & breakfast (!!!!!!!) και μου είπε και το κουλό 'για σένα...' Μόνο που δεν τον έστειλα στον αγύριστο.

    Επίσης αν και δεν είμαι σε καμία περίπτωση ο 'ειδικός' επί του θέματος, μου κάνει τεράστια εντύπωση πως μία χώρα όπως η Ελλάδα με τόσες φυσικές ομορφιές, Ιστορία και βέβαια καταπληκτικό καιρό, δεν μπορεί να δουλέψει με το τουρισμό 365 μέρες / χρόνο. Γιατί δεν υπάρχουν οι υποδομές να φτιαχτούν σύγχρονες ξενοδοχειακές μονάδες, με όλα τα amenities που περιμένει ένας ξένος? Τα γήπεδα γκολφ για παράδειγμα που είναι must για τον ξένο τουρίστα, στην Ελλάδα είναι ανύπαρκτα. Να τους χέσω τους οικολόγους και δε ξέρω γω ποιους άλλους, που εμποδίζουν τη δημιουργία τους και την εισροή συναλλάγματος στη χώρα από το ΣΟΒΑΡΟ τουρισμό που τα ακουμπάει.

    Τέλος μετά από σύντομη έρευνα αγοράς που έκανα, βλέπω ότι τελικά δε συμφέρει μία 4-μελή οικογένεια να καβαλήσει το καράβι (με αυτοκίνητο) και να πάει σε κάποιο νησί για διακοπές, διότι οι τιμές των ενοικιαζόμενων δωματίων + εισιτήρια για το καράβι + φαγητά / καφέδες / παγωτά / γλυκά + ξαπλώστρες και δε ξέρω εγώ τι άλλο, φτάνουν εξαιρετικά κοντά στις τιμές των οργανωμένων 4* & 5* ξενοδοχείων all inclusive, τα οποία τουλάχιστον έχουν και κάποιο επίπεδο υπηρεσιών αντίστοιχο του ονόματός τους.

    Και δε συζητώ καν τη ταλαιπωρία ή μάλλον περιπέτεια που συνεπάγεται μια τέτοια εξόρμιση, όταν έχεις να αντιμετωπίσεις και ανάρμοστες συμπεριφορές του στυλ που περιγράψανε οι φίλοι πιο πάνω...

    Ο καθένας βέβαια κάνει τις επιλογές του. Αυτό πάντως που σίγουρα χρειάζεται είναι ένα καλό ξεσκαρτάρισμα και σαφώς μία αναβάθμιση των υπηρεσιών που προσφέρονται.

  10. #47
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    Corfu
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.079
    Thanked
    1120
    Rides
    1

    Προεπιλογή Τα δικαιώματά μου στις διακοπές

    εδώ https://www.tanea.gr/default.asp?pid...&artid=4585721 θα βρείτε όλα τα δικαιώματα στις διακοπές. Δεν το κάνω copy paste γιατί είναι πολύ μεγάλο κείμενο σε χαρακτήρες δεν με αφήνει το σύστημα
    Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500

  11. The Following User Says Thank You to bimmer-corfu For This Useful Post:

    Samaro (25-07-10)

  12. #48
    Εγγραφή
    07-01-10
    Μηνύματα
    2.102
    Thanked
    874
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο E60_Arkadia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω δεν εχω καταλαβει γτ στην Ελλαδα ολοι νομιζουμε πως οι ξενοι που ερχονται ειναι αυτοι που χαλανε,που ο,τι και να κανουν το θαυμαζουμε κτλ. Οι ξενοι δεν χαλανε ΜΙΑ!!! Οι Ιταλοι ερχονται με τροχοσπιτα και σκηνες και οι περισσοτεροι φερνουν ακομα και μακαρονια απο την Ιταλια γτ ειναι φθηνα!!
    ναι αλλα φορανε armani σωβρακα και οι γυναικες τους δεν εχουν κυταριτιδα!!!!

  13. The Following 2 Users Say Thank You to kplc16 For This Useful Post:

    Dioskouroi (26-07-10), Z4 DCT (25-07-10)

  14. #49
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι αλλα φορανε armani σωβρακα και οι γυναικες τους δεν εχουν κυταριτιδα!!!!
    Σωστο!!!! φαντασου να εχεις γυναικα με κυταριτιδα και να μην φορας βρακι αρμανι..........δεν θα σου κλεινουν δωματιο.....
    Φαντασου να παω στον Θανο να κλεισω δωματιο και να μας πει......''οκ για κατεβασε τα εσυ, και σηκωσε την φουστα εσυ''...

    Ολα εχουν να κανουν με την ποιοτητα των υπηρεσιων που εχει αποφασισει να παρεχει ο καθε ξενοδοχος.
    Εχω μεινει σε μικρο ξενοδοχειο στα καλαβρυτα που ο ξενοδοχος και η γυναικα του μας εκαναν να νομιζουμε και εμας και τους ξενους που εμεναν εκει οτι εμεις τους φιλοξενουσαμε
    Και εχει τυχει να μεινουμε και σε μοδατο γνωστο ξενοδοχειο στην Αραχωβα και η εξυπηρετηση να ειναι κατω απο το αναμενωμενο!!!
    Ολα εχουν να κανουν με την διοικηση.....
    Τωρα το θεμα με τις χρεωσεις αλλου τυπου σε ελληνες και αλλου σε ξενους ναι ισχυει......μου εχει τυχει σε ξενοδοχειο στη Σαντορινη να εχουμε τα ιδια δωματια στον ιδιο οροφο με ζευγαρι απο την ελβετια και να το πληρωνω 100 ευρω την μερα παραπανω !!!!! ειναι προστυχο ειναι προσβλητικο αλλα ειναι και θεμα τιμολογιακης πολιτικης του ιδιοκτητη, οποτε σε τελικη φαση ειναι καθαρα δικη μου η αποφαση να μην ξαναπατησω σε αυτο το χοτελι!!!
    Ο Ελληνας εμαθε (τον εμαθαν) οτι στην ζωη ολα πρεπει να τα κανει γρηγορα.....να φαει γρηγορα, να μαμησει γρηγορα,να κανει λεφτα γρηγορα γιατι δεν θα εχει αλλη ευκαιρια....ποσες φορες δεν εχετε ακουσει το γνωστο.....''.Η ΤΥΧΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΟΥ ΧΤΥΠΑ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ''??.....ολοι οι γονεις παλιας κοπης ειναι παθιασμενοι με αυτο!!!!! και οχι αδικα, δεκαετιες φτωχιας και ανεχειας και μια κατοχη που τα ισοπεδωσε ολα.....και μετα μερικες περιεργες δεκαετιες που ακομα κε οι ελληνικες ταινιες εβγαζαν το ιδιο νοημα...........''το φτωχο παλικαρι που η τυχη του βαρεσε την πορτα και παντρευτικε την κορη του βιομηχανου'' ....ετσι μας ηθελαν!!!!!
    Ε λοιπον δεν ειναι ετσι.....η τυχη ειναι για τους ''παικτες'' και τους τυχοδιωκτες'' και σε ελχιστες περιπτωσεις για αυτους που αποφασιζουν οτι πρεπει να βαλουν τον κωλο τους κατω και να προσφερουν υπηρεσιες που θα γουσταρει ο αλλος να πληρωσει!!!!!!!. Και τοτε ισως και η τυχη να κανει κατι παραπανω........
    Οποτε......μην πατε ποτε σε καποιον που δεν σας ικανοποιει οταν του δινετε τα λεφτα σας !!! μπορει να μην δωσει σημασια καμια οτι δεν θα πατε αλλη χρονια, αλλα σε λιγα χρονια θα το καταλαβει να στε σιγουροι!!!!



    * τι με επιασε σημερα?????
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  15. The Following 3 Users Say Thank You to Z4 DCT For This Useful Post:

    fanisk (25-07-10), Monsta (25-07-10), Vasilis (25-07-10)

  16. #50
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων

    * τι με επιασε σημερα?????
    πω πω ξέσπασμα ο Γιάννης !!!! Πολύ σωστός !!

    Κάποιος πρέπει να σε νευρίασε εσένα, δεν εξηγείται αλλιώς.

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP