Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 45 από 45

Θέμα: Αποκτηθηκε το x1 18dxdrive

  1. #41
    Εγγραφή
    22-01-10
    Μηνύματα
    56
    Thanked
    31
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ptboul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως προ είπα, το Χ1 ήταν αρχικά μέσα στα πλάνα για αγορά, μιας και εμφανισιακά μου αρέσει πολύ.

    Στηρίζεται όμως στην πλατφόρμα του Ε90 κ περίμενα κατιτίς παραπάνω από την ήδη στενόχωρη 3άρα.

    Είχα συνηθίσει από τη μία την 5άρα που είχα, από την άλλη ένα αβένσις του '98 του πατέρα μου (500lt χώροι αποσκευών από το '98.. + χώροι για επιβάτες) οπότε μου φάνηκε μικρό - επίπεδα άσσου.

    Για τους καθρέπτες είμαστε σίγουροι ότι δεν έχει ή μήπως έχει κ λειτουργούν αυτόματα;
    Οι καθρεφτες Απο οτι θυμαμαι απο το manual πανε με το clima μονο.

    Σε σχεση με την 3αρα e90 μικρο δε το λες. Σιγουρα οχι επιπεδα ασσου ειδικα στα πισω καθισματα (η πλατη ρυθμιζεται, μολις τη προηγουμενη βδομαδα το πηρα χαμπαρι). Σε σχεση με την 5αρα το λες μικροτερο προφανως.

  2. #42
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    97
    Μηνύματα
    1.575
    Thanked
    2228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tazeus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα νουμερα ηταν το πρωτο που ειδα, απλα δε μου φαινεται και τοσο μικρο. Για αυτο που υποτιθεται οτι πρεπει να ειναι τουλαχιστον. Το χ3 η σειρα f ειναι σε μεγεθος σαν τη πρωτη γενια χ5. Το χ1 ουτε suv δεν ειναι, crossover ειναι ξερω γω..

    Οσο για τα extra πραγματικα η bmw ειναι η χειροτερη.

    Το tiguan ειναι φθηνοτερο αλλα το tiguan το diesel οχι.

    Σα διλιτρο diesel τετρακινητο και μονο ειναι για μενα πολυ καλη επιλογη. Ειδικα με τις προσφορες στη τιμη που ειχε (και συνηθως κανει) η bmw. Δε ξερω με τη vw τι γινεται.

    PS το μονο που με ενοχλει που δεν εχει το αυτοκινητο ειναι αντιθαμβωτικοι καθρεπτες!!!! Το vw group πρεπει να τους παιρνει πολυ φθηνα γτ και τα σκοντα εχουνε μου φαινεται!! Μεγαλο πραμα το χειμωνα στην εξοχη..
    Αυτό με τους αντιθαμβωτικούς εννοείς τους εξωτερικούς αν είναι θερμαινόμενοι;

    Να σου πω από την εμπειρία την δική μου.

    ΠΟΤΕ δεν κοίταξα αν έχει θερμαινόμενους, αυτό που παρατήρησα είναι ότι ΠΟΤΕ δεν θάμπωσαν όμως.

    Στα κανονικά τους δεν είναι ΠΟΤΕ ζεστοί.

    Το θέμα είναι ότι παρατήρησα σε κάποιες συνθήκες (βροχής κυρίως) που δουλεύω τους υαλοκαθαριστήρες είναι ότι τα κρύσταλλα των εξωτερικών καθρεπτών ζεσταίνονται, την πρώτη φορά που τους ακούμπησα λέω δεν παίζει είναι από τον ήλιο, όμως ισχύει δλδ σε συνθήκες που κανονικά θαμπώνουν οι καθρέπτες (άσχετως τελικά αν δουλεύουν οι υαλοκαθαριστήρες) τα κρύσταλλα θερμαίνονται.

    Έχεις κανείς κάποιο μάνιουαλ που να λέει τι παίζει;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 850CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
    αληθινο ρινγκ ειναι η εγνατια καβαλας
    Out for all that I can get

  3. The Following User Says Thank You to oldcarskickass For This Useful Post:

    Ptboul (10-11-11)

  4. #43
    Εγγραφή
    22-01-10
    Μηνύματα
    56
    Thanked
    31
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό με τους αντιθαμβωτικούς εννοείς τους εξωτερικούς αν είναι θερμαινόμενοι;

    Να σου πω από την εμπειρία την δική μου.

    ΠΟΤΕ δεν κοίταξα αν έχει θερμαινόμενους, αυτό που παρατήρησα είναι ότι ΠΟΤΕ δεν θάμπωσαν όμως.

    Στα κανονικά τους δεν είναι ΠΟΤΕ ζεστοί.

    Το θέμα είναι ότι παρατήρησα σε κάποιες συνθήκες (βροχής κυρίως) που δουλεύω τους υαλοκαθαριστήρες είναι ότι τα κρύσταλλα των εξωτερικών καθρεπτών ζεσταίνονται, την πρώτη φορά που τους ακούμπησα λέω δεν παίζει είναι από τον ήλιο, όμως ισχύει δλδ σε συνθήκες που κανονικά θαμπώνουν οι καθρέπτες (άσχετως τελικά αν δουλεύουν οι υαλοκαθαριστήρες) τα κρύσταλλα θερμαίνονται.

    Έχεις κανείς κάποιο μάνιουαλ που να λέει τι παίζει;
    Εχεις κλιμα μηπως?

    Απο οτι θυμαμαι απο το manual οι αντιθαμβωτικοι ειναι με το κλιμα μαζι, και ποιο συγκεκριμενα με το κουμπι που ξεθαμπωνει το πισω παρμπριζ. Θα το ξανα κοιταξω ομως να σιγουρευτουμε.

  5. #44
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ptboul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως προ είπα, το Χ1 ήταν αρχικά μέσα στα πλάνα για αγορά, μιας και εμφανισιακά μου αρέσει πολύ.

    Στηρίζεται όμως στην πλατφόρμα του Ε90 κ περίμενα κατιτίς παραπάνω από την ήδη στενόχωρη 3άρα.

    Είχα συνηθίσει από τη μία την 5άρα που είχα, από την άλλη ένα αβένσις του '98 του πατέρα μου (500lt χώροι αποσκευών από το '98.. + χώροι για επιβάτες) οπότε μου φάνηκε μικρό - επίπεδα άσσου.

    Για τους καθρέπτες είμαστε σίγουροι ότι δεν έχει ή μήπως έχει κ λειτουργούν αυτόματα;
    Πάνο, δεν τη λες στενόχωρη την Ε90 από άποψη χώρων, τηρουμένων των αναλογιών πάντα.

    Από μετρήσεις που είχα διαβάσει είναι πιο ευρύχωρη πίσω (πλην του ύψους) τόσο από το Α4 όσο και τη C class και έχει μεγάλη διαφορά από την προκάτοχο Ε46.
    Με τον άσσο δεν υπάρχει σύγκριση, η διαφορά είναι χαώδης.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  6. #45
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    97
    Μηνύματα
    1.575
    Thanked
    2228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tazeus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις κλιμα μηπως?

    Απο οτι θυμαμαι απο το manual οι αντιθαμβωτικοι ειναι με το κλιμα μαζι, και ποιο συγκεκριμενα με το κουμπι που ξεθαμπωνει το πισω παρμπριζ. Θα το ξανα κοιταξω ομως να σιγουρευτουμε.
    Όχι μάνιουαλ κλιματισμό έχω (με τα περιστροφικά χειριστήρια).

    Κάτι τέτοιο πρέπει να παίζει, αλλά όχι με το πίσω τζάμι (γιατί όσο έχω τον άσσο ΔΕΝ θυμάμαι να το έχω ανοίξει ποτέ)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 850CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
    αληθινο ρινγκ ειναι η εγνατια καβαλας
    Out for all that I can get

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP