Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 54

Θέμα: Το πιο τουμπανο 116 στην Ελλαδα

  1. #41
    Εγγραφή
    18-01-12
    Μηνύματα
    330
    Thanked
    346
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Οταν οπως ισχυριζεσαι δεν γνωριζες καν για τη ζημια πως ξερεις οτι ειναι σε εξαιρετικη κατασταση;επισης απλα απο περιεργεια αφου η ζημια εγινε πριν το παρεις πως ακριβως το ελεγξες;δεν το λεω ειρωνικα απλα απορω πως δεν ειδε κανεις με το βιν-πινακιδα τη ζημια, ή πιο απλα ο οποιος φανοποιιος τα οποια βαψιματα κλπ...εν παση περιπτωσει το φορουμ δεν ειναι νομιζω χωρος ουτε για κατηγορους ουτε για δικηγορους.δεν δικαζει κανεις κανενα, και παλι καλα που υπαρχουν τετοια θεματα που φαινεται πως ενα εκ πρωτης οψεως πενα οχημα με μολις 20κατι χιλ χλμ, μπορει να κρυβει σοβαρη ζημια (οποια ειναι αυτη)και να εχει αλλαξει ποσα χερια.γιαυτο οτι οχημα και να κοιταμε αν δεν το παιρνουμε καινουριο παντα ψαξιμο και ελεγχο.
    Φιλικα παντα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Loukas : 27-05-16 στις 00:56

  2. #42
    Εγγραφή
    08-01-13
    Περιοχή
    Toronto Canada
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    429
    Thanked
    1301
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Αν δεν το δείτε από κοντά ένα αμάξι τη ξεκινάτε και λέτε ότι έχει σοβαρει ζημιά.
    Για παράδειγμα αν αλλάξαμε φανάρια προφυλακτήρα καπό και ψυγειο και βαλανε καινουρια τι σας κανει να λετε οτι εχει σοβαρη ζημια και οτι μπορει καποιος να πει με σιγουρια οτι το αμαξι ειχε τρακαρισμα.
    Εγω το ειχα ενα χρονο και δεν ειχα ακουσει τον παραμικο τριγμο και ουτε βρικα ενα μερος του αυτοκινητου ξανα βαμενω και αν δεν μου το λεγατε δεν θα το ηξερα καν οτι ειχε ολο αυτο το ιστορικο.
    Οταν το πουλησα ηταν σαν καινουριο.
    Τελος παντο πολυ φασαρια για κατι που δεν εχει και τοσο σημασια οποιον τον αρεσει το περνει οποιν δεν τον αρεσει απλα το προσπερνα ! εχει πολους ασσους στην αγορα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ninja2 : 27-05-16 στις 04:33

  3. The Following User Says Thank You to ninja2 For This Useful Post:

    Panagiotise46 (27-05-16)

  4. #43
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    Σε τσαντηρι (ΝΟ ΦΟΡΟΣ)
    Μηνύματα
    1.636
    Thanked
    4857
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το forum υπαρχει για να βοηθουνται τα μελη μεταξυ τους. Οποια πληροφορια για οποιαδηποτε θεμα ειναι ευπροσδεκτη.

    Πολλες φορες σε διαφορα thread τα μελη εχουν βοηθησει υποψηφιους αγοραστες να αποφασισουν αν τελικα ενα αυτοκινητο τους κανει η οχι

    Ετσι και σε αυτην την περιπτωση αναφερθηκε ενα τρακαρισμα που απο το μεγεθος του ποσου επισκευης δεν ειναι αμελητεο και κατα την γνωμη μου καλως αναφερθηκε.
    Το αυτοκινητο τυγχανει να ειναι μελους οποτε και ολη αυτη η συζητηση γιατι αν ηταν σε καποια μαντρα με αυτην την αγγελια ολοι θα κοροιδευαμε τον μαντρα τωρα σαν απατεωνα, κλεφτη κτλ

    Εγω αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι το χρονικο του τρακαρισματος. Εγινε στα πρωτα 3000 χλμ, οπου και εγινε η πρωτη μεταβιβαση σε μελος του φορουμ η μεταγενεστερα? Γιατι εχω μπερδευτει.

    Για να μην κατηγορουμε λοιπον αδικα ανθρωπους καλο θα ηταν αυτος που αναφερθηκε στο συμβαν, και ξαναλεω οτι καλως αναφερθηκε, να διευκρινησει και τον ακριβη χρονο οπου εγινε το τρακαρισμα ωστε να δουμε σε ποιανου χερια εγινε

  5. #44
    Εγγραφή
    18-01-12
    Μηνύματα
    330
    Thanked
    346
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο turbodog Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το forum υπαρχει για να βοηθουνται τα μελη μεταξυ τους. Οποια πληροφορια για οποιαδηποτε θεμα ειναι ευπροσδεκτη.

    Πολλες φορες σε διαφορα thread τα μελη εχουν βοηθησει υποψηφιους αγοραστες να αποφασισουν αν τελικα ενα αυτοκινητο τους κανει η οχι

    Ετσι και σε αυτην την περιπτωση αναφερθηκε ενα τρακαρισμα που απο το μεγεθος του ποσου επισκευης δεν ειναι αμελητεο και κατα την γνωμη μου καλως αναφερθηκε.
    Το αυτοκινητο τυγχανει να ειναι μελους οποτε και ολη αυτη η συζητηση γιατι αν ηταν σε καποια μαντρα με αυτην την αγγελια ολοι θα κοροιδευαμε τον μαντρα τωρα σαν απατεωνα, κλεφτη κτλ

    Εγω αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι το χρονικο του τρακαρισματος. Εγινε στα πρωτα 3000 χλμ, οπου και εγινε η πρωτη μεταβιβαση σε μελος του φορουμ η μεταγενεστερα? Γιατι εχω μπερδευτει.

    Για να μην κατηγορουμε λοιπον αδικα ανθρωπους καλο θα ηταν αυτος που αναφερθηκε στο συμβαν, και ξαναλεω οτι καλως αναφερθηκε, να διευκρινησει και τον ακριβη χρονο οπου εγινε το τρακαρισμα ωστε να δουμε σε ποιανου χερια εγινε
    το αμαξι βασει αγγελιας ειναι 2ο 2008. το καλοκαιρι του ιδιου ετους εγινε το ατυχημα(οποιο ηταν αυτο).το μελος που ανοιξε το θεμα το πηρε το 2009 και ενα χρονο μετα το πηρε αυτος που το δινει τωρα.τουλαχιστον αυτο καταλαβα εγω.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Loukas For This Useful Post:

    ninja2 (27-05-16), pilot (27-05-16)

  7. #45
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    Σε τσαντηρι (ΝΟ ΦΟΡΟΣ)
    Μηνύματα
    1.636
    Thanked
    4857
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εχει γραφτει οτι πρωτος ιδιοκτητης ηταν η BMW HELLAS και το τρακαρισμα εγινε μετα την μεταβιβαση. Αρα υπηρχε και αλλος ενδιαμεσος ιδιοκτητης?

  8. #46
    Εγγραφή
    07-07-14
    Μηνύματα
    528
    Thanked
    623
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δικαστηριο δεν ειμαστε , απο την στιγμη ομως που ανοιγει νημα , αυτο σημαινει πως ειναι ανοιχτο σε κρισεις και αποψεις ...
    Ευθυς εξαρχης η τιμη ηταν υπερβολικη , ως αναφερθηκε η σωστη τιμη ηταν τουλαχιστον 3-4 χιλιαρικα κατω . Και ολα αυτα εαν το αμαξι ηταν αψεγαδιαστο.
    Εδω προκυπτει αυτοκινητο με στουκα αξιολογου ποσου και αλλαγης 3-4 χεριων τουλαχιστον.
    Συγγνωμη αλλα εμενα που με ενδιαφερει σε καθε μου αμαξι η μεταπωλητικη του δυναμη για αυτο το αμαξι (εαν οι επισκευες ειχαν γινει σωστα) δεν θα μπορουσα να το πληρωσω πανω απο 8-9 k για να μπορεσω μετα και εγω να το πουλησω οταν ερθει η ωρα χωρις να χτυπησω το κεφαλι μου στον τοιχο ...
    Ως εκ τουτου λοιπον η τιμη που ζηταει ο ανθρωπος ειναι φανερα εκτος τοπου και χρονου ...

  9. The Following 3 Users Say Thank You to Blacktan For This Useful Post:

    anton (27-05-16), Loukas (27-05-16), topmar (27-05-16)

  10. #47
    Εγγραφή
    02-03-11
    Περιοχή
    Πρέβεζα
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    153
    Thanked
    458
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αν η αγγελία έβγαινε ως τρακαρισμένο ΑΛΛΑ πλήρως επισκευασμένο με εγγύηση της εταιρίας, πόσοι στους 10 θα ενδιαφερόταν να το αγοράσουν; Πόσους στους 10 θα τους ενδιέφεραν τα αξεσουάρ; Πόσοι στους 10 θα πίστευαν ότι τα χλμ είναι πραγματικά; Πόσοι στους 10 θα προτιμούσαν να έπαιρναν ένα ίδιο άσσο, με νορμαλ εξοπλισμό και 50.000χλμ, δίνοντας μόλις ¤6-8.000;
    Οι απαντήσεις σε αυτά τα ερωτήματα διασαφηνιζουν πληρως το θέμα.
    Επισης, αν υποθέσουμε ότι ήταν ατρακαριστο, πάλι στην Ελλάδα του Αλεξη το συγκεκριμένο αμάξι δεν θα εισπράξει υπεραξία απο τα αξεσουάρ, μόνο από τα χλμ μπορεί να πωληθεί λίγο καλύτερα. Σε καμιά περίπτωση, όμως πάνω από ¤10.000 και αυτά αν τα πάρει θα είναι τζόκερ.
    Τέλος, αγαπητε ninja2, δυστυχώς η Ελλάδα του Αλεξη δεν έχει καμία σχέση με την Ελλάδα που άφησες προ πενταετίας...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Prevezanos : 29-05-16 στις 13:27
    Για να σου δώσουν οποιασδήποτε μορφής εξουσία πρέπει πρώτα να προσφέρεις καλές υπηρεσίες στους ανθρώπους.

  11. The Following User Says Thank You to Prevezanos For This Useful Post:

    ninja2 (29-05-16)

  12. #48
    Εγγραφή
    08-01-13
    Περιοχή
    Toronto Canada
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    429
    Thanked
    1301
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παιδες συμφωνω απολυτα με αυτα που λετε οταν ενα αμαξι εχει τρακαρισμα θα πρεπει να αναφερετε και φυσικα απο θεμα τιμης θε πρεπει να λαμβανετε υποψιν
    το τρακαρισμα που ειχε.
    Απο θεμα καταστασεις δεν μποσουμε να λεμε οτι ενα τρακαρισμενο αμαξι δεν μπορει να εχει καλι καταστασει ! και στο φιναλε που λενε ολα ειναι θεμα τιμης ! ολα εχουνε τιν τιμη τους και τον αγοραστι τους.

  13. #49
    Εγγραφή
    06-11-14
    Περιοχή
    Μακεδονία
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.081
    Thanked
    1191
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μάλλον πρέπει να αλλάξει και ο τίτλος του θέματος, σε "Το πιο τούμπανο τρακαρισμένο & επισκευασμενο 116 στην Ελλάδα ".....😯

    Sent from my Xiaomi Redmi Note 2
    VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi Stage 1 300HP DSG7 7seater

  14. #50
    Εγγραφή
    24-03-16
    Μηνύματα
    285
    Thanked
    250
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Με όλα αυτά πάντως τσέκαρα το link και η αγγελία διαγράφτηκε....

  15. The Following User Says Thank You to Panagiotise46 For This Useful Post:

    BILL007 (30-05-16)

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP