Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 55

Θέμα: Η πρωτη φορα που...

  1. #41
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    λαγονησι!!!
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.729
    Thanked
    1428
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NickE60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...εγώ περίμενα να πεις για το γάμο και τις γυροβολιές του Μ έξω απ' την εκκλησία που είναι όντως μοναδική και αξέχαστη φάση για γυναίκα κάτοχο Μ!!
    ναι οντως ηταν τελεια!οσοι δεν ηρθαν εχασαν φαση!ακομα εκει ειναι τα λαστιχα του Μ5!!!
    RULZZZZ..... BEWARE OF THE GERMANS POWER....!!!!

  2. #42
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Kαλαματα
    Μηνύματα
    1.003
    Thanked
    1101
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NickE60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τον έβαλες στο λούκι τον άνθρωπο..... είσαστε σεις οι γυναίκες ...του περικυκλώματος όλες
    Nαι βρε.. πως το καταφερνουν αυτο?, Οι στρατηγοι θελουν τοσο στρατο να το κανουν,!!! πως στο καλο γινεται να μας περικυκλωνει ενα ατομο?!!!! Καλα ελεγε ο παππους μου.. οι γυναικες ειναι του διαολου πραγματα!! χεχε

  3. #43
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    λαγονησι!!!
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.729
    Thanked
    1428
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο joseph Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nαι βρε.. πως το καταφερνουν αυτο?, Οι στρατηγοι θελουν τοσο στρατο να το κανουν,!!! πως στο καλο γινεται να μας περικυκλωνει ενα ατομο?!!!! Καλα ελεγε ο παππους μου.. οι γυναικες ειναι του διαολου πραγματα!! χεχε
    χαχαχαχαχαχα αλλο που δεν θελετε κ εσεις!!!!αχχαχααχ
    RULZZZZ..... BEWARE OF THE GERMANS POWER....!!!!

  4. #44
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Snoopy Εμφάνιση μηνυμάτων

    ποια πρωτη φορα σας εχει μεινει ανεξιτηλη;
    Όπως είπαν και άλλοι μπαμπάδες, ΤΙΠΟΤΑ σε αυτό το κόσμο δεν μπορεί να συγκριθεί με τη γέννηση του παιδιού σου και βέβαια το να είσαι μαζί με τη γυναίκα σου εκείνη ακριβώς τη στιγμή, να της κρατάς το χέρι και να της δίνεις κουράγιο. Να ακούσεις το πρώτο κλάμα. Να δεις να κόβουν τον ομφάλιο λώρο. Να το κρατήσεις αγκαλιά. Falling in love all over again !!!!!

    Και τις δύο φορές ήμουν μαζί της, η συγκίνηση απλά δεν περιγράφεται με λέξεις, ούτε από τον Snoopy.

    Και βέβαια αργότερα......όταν σε κοιτάει στα μάτια, όταν κάνει τα πρώτα του / της βήματα, όταν πει για πρώτη φορά ΄Μπαμπά', όταν σε αγκαλιάζει όταν έρχεσαι σπίτι και τόσα ακόμα....

    Όλα τα άλλα περί γκόμενες, sex, κόντρες με αυτοκίνητα / μηχανάκια, ντριφτ, αποφοίτηση από το πανεπιστήμιο, και home alone είναι απλά....οδοντόκρεμες μπροστά στη παραπάνω εμπειρία. Σας εύχομαι να το ζήσετε !!!

    O άνθρωπος δεν μπορεί να νιώσει 'ολοκληρωμένος' αν δεν έχει γίνει γονιός.

  5. The Following 8 Users Say Thank You to Monsta For This Useful Post:

    GEORGE316 (15-07-10), joseph (06-07-10), kostas 325 (06-07-10), NickE60 (07-07-10), Nino (06-07-10), paganis (06-07-10), S8N (06-07-10), Κωνσταντίνος (06-07-10)

  6. #45
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    λαγονησι!!!
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.729
    Thanked
    1428
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως είπαν και άλλοι μπαμπάδες, ΤΙΠΟΤΑ σε αυτό το κόσμο δεν μπορεί να συγκριθεί με τη γέννηση του παιδιού σου και βέβαια το να είσαι μαζί με τη γυναίκα σου εκείνη ακριβώς τη στιγμή, να της κρατάς το χέρι και να της δίνεις κουράγιο. Να ακούσεις το πρώτο κλάμα. Να δεις να κόβουν τον ομφάλιο λώρο. Να το κρατήσεις αγκαλιά. Falling in love all over again !!!!!

    Και τις δύο φορές ήμουν μαζί της, η συγκίνηση απλά δεν περιγράφεται με λέξεις, ούτε από τον Snoopy.

    Και βέβαια αργότερα......όταν σε κοιτάει στα μάτια, όταν κάνει τα πρώτα του / της βήματα, όταν πει για πρώτη φορά ΄Μπαμπά', όταν σε αγκαλιάζει όταν έρχεσαι σπίτι και τόσα ακόμα....

    Όλα τα άλλα περί γκόμενες, sex, κόντρες με αυτοκίνητα / μηχανάκια, ντριφτ, αποφοίτηση από το πανεπιστήμιο, και home alone είναι απλά....οδοντόκρεμες μπροστά στη παραπάνω εμπειρία. Σας εύχομαι να το ζήσετε !!!

    O άνθρωπος δεν μπορεί να νιώσει 'ολοκληρωμένος' αν δεν έχει γίνει γονιός.
    συμφωνω απολυτα!
    RULZZZZ..... BEWARE OF THE GERMANS POWER....!!!!

  7. #46
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    λογω του οτι καταπιαστηκα με πολλα, εχω αρκετες πρωτες φορες να θυμαμαι...

    η πρωτη βολτα με το πρωτο μου μεγαλο ποδηλατο (ενα λευκο μερσιερ), η πρωτη βολτα με το πρωτο μου μηχανακι, η πρωτη τουμπα απο λαδια λεωφορειου στην πλατεια αμαρουσιου (χαχαχα μεγαλο ρεζιλικι...), η πρωτη κρυφη βολτα με αυτοκινητο (που εληξε πολυ συντομα οταν ενα δεντρο μετακινηθηκε απο τη θεση του...), το πρωτο μου κειμενο σε περιοδικο, η πρωτη αποστολη για τεστ, η πρωτη φορα σε πιστα, το πρωτο γονατο στην ασφαλτο, ο πρωτος αγωνας κλπ κλπ...

    δυο ηταν ομως οι στιγμες που ξεχωριζω.
    η πρωτη ηταν οταν ο αειμνηστος πατερας μου, μου εβγαλε τις βοηθητικες απ΄το ποδηλατο στην πισω αυλη του εξοχικου μας, με αποτελεσμα μετα απο λιγες στροφες μια μεγαλοπρεπη τουμπα, ενα ανοιγμενο κεφαλι, τρεχαματα στη βουλα, ραμματα και ενα σημαδι στο μετωπο που με ακολουθει απο τοτε...

    η δευτερη ηταν το πρωτο σολο για το πτυχιο αεροσκαφων...
    ηταν ενα απογευμα σ' ενα μικρο ερημο αεροδρομιο του αμερικανικου νοτου, οταν μετα απο ενα touch & go ο εκπαιδευτης κατεβηκε απο το αεροπλανο και ειπε: εμπρος μονος σου...!
    η ενταση της στιγμης αυτης ειναι δυσκολο να ξεχαστει... full power, V1, V2, Vr, απογειωση, flaps up, gear up, αριστερη στροφη στο πατερν, downwind και ετοιμασια για την προσειωση. flaps 10-20-30, στροφη για final με 3 πρασινα για full stop landing...

    παει κι αυτο...
    ο κρυος ιδρωτας εγινε ικανοποιηση, η μουσκεμενη πλατη του t-shirt κοπηκε με το ψαλιδι και γραφτηκε η ημερομηνια με μαρκαδορο ωστε να κοσμησει τη συλλογη του εκπαιδευτη (αεροπορικο εθιμο)...

  8. The Following 8 Users Say Thank You to Stathis For This Useful Post:

    bill_m3 (15-07-10), Kostas_1 (15-07-10), NickE60 (15-07-10), Ptboul (15-07-10), S8N (15-07-10), Stamatis (15-07-10), z3 2.2 (15-07-10), Κωνσταντίνος (15-07-10)

  9. #47
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    3.147
    Thanked
    4325
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stathis Εμφάνιση μηνυμάτων
    λογω του οτι καταπιαστηκα με πολλα, εχω αρκετες πρωτες φορες να θυμαμαι......
    Oμορφες "πρώτες φορές".
    Δημοσίευση γραπτού σε ΜΜΕ, πιλοτάρισμα αεροπλάνου, αγώνες.
    Ανεξίτηλες εμπειρίες ζωής...

  10. The Following User Says Thank You to Κωνσταντίνος For This Useful Post:

    Stathis (15-07-10)

  11. #48
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    3.147
    Thanked
    4325
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μιας και το΄φερε η κουβέντα, το πρωτο σου άρθρο μπορούμε να το διαβάσουμε Στάθη ;

  12. #49
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    ειναι ενα τεχνικο αρθρο για λιπαντικα σε ενα τευχος του περιοδικου ΜΟΤΟSPORT του 1987.

    αν το βρω στο αρχειο μου θα το σκαναρω και θα το βαλω!

  13. #50
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μοτοσπορτ αριθμος 105 σκίτσα Σπύρου Δερβενιώτη και αναφορά στην Λέσχη Βέσπας Θεσαλονίκης.



    ΤΥΧΑΙΟ?

    ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP