Σελίδα 49 από 147 ΠρώτηΠρώτη ... 3947484950515999 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 481 έως 490 από 1470

Θέμα: Απορίες Μ3 Ε46

  1. #481
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hades7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί και εγω στην άδεια την δική μου φαινομουν πρώτος ιδιοκτήτης δεν φαινόταν πουθενά ο προηγούμενος ενώ υπήρχε τι να λέει αυτο
    εχω την εντύπωση οτι στην αδεια καπου γραφει ΕΜ ή κάποιον κωδικό που υποδηλώνει οτι το αυτοκίνητο ήδη διάγει δεύτερη και τρίτη ιδιοκτησία
    Ονόματα δεν πρόκειται να γράψει επάνω, αλλά είτε με τη σήμανση αυτή, είτε με μια απλή έρευνα της πινακίδας μπορείς να βρεις αν υπήρχαν και πόσοι προηγούμενοι ιδιοκτήτες.

    Γεγονός είναι πως απο τα οσα παρακολουθώ με ενδιαφέρον σε αυτό το θρεντ, η αγορά μεταχειρισμένου είναι κυνήγι μαγισσών στην Ελλάδα.
    Πράγματα που έξω είναι αυτονότητα, όπως το carfax, το status report και το ιστορικό του αυτοκινήτου, εδώ έχουν γίνει επιστήμη πλαστογραφίας, παραχάραξης και χαλκίδευσης δεδομένων.

    είμαι εντυπωσιασμένος και συνάμα όλο και πιό πολύ τείνω προς το να κατευθυνθώ αποκλειστικά σε αντιπροσωπεία για το επόμενο αυτοκίνητό μου.

    πραγματικά αυτό το θρεντ ειναι σχολείο για εμένα.

  2. The Following 8 Users Say Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    5555 (27-09-12), BILL007 (26-09-12), doctore (27-09-12), Leonidas_E39 (26-09-12), panose30 (30-09-12), S8N (26-09-12), Skyline_IS (26-09-12), Vassilis ///M (27-09-12)

  3. #482
    Εγγραφή
    29-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    4.075
    Thanked
    7447
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Skyline_IS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη γερμανια το εχει με 58.000 χλμ

    https://suchen.mobile.de/auto-insera...ries=SportsCar
    Δεν φτανει το παπατζιλικι που μας πουλανε εγχωρια αρχισανε και τις εξαγωγες. Τελικα ο ελληνας δεν αλλαζει. Δεν ξερω ομως αν παρει χαμπαρι κανενας εξυπνος γερμανος και χρησιμοποιησει τον νομο περι γυρισματος χιλιομετρων,τι θα μπορεσει να κανει στον συγκεκριμενο εμπορο.

  4. #483
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    απολύτως τιποτα.

    λάθος πληκτρολόγηση....

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    BILL007 (26-09-12), Leonidas_E39 (26-09-12)

  6. #484
    Εγγραφή
    30-07-10
    Περιοχή
    Ξεσσαλονικη!
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    7.725
    Thanked
    17900
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gnx Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο αυτο το μαγαζι πηρα το δικο μου. Ειναι σοβαρο μαγαζι και απο τα παλαιοτερα στην Αθηνα απο οτι εμαθα.
    Ο Κυβερνήτης είναι υπεύθυνος για το αεροσκάφος και τους επιβάτες για όσο διαρκεί η πτήση. Ο Μηχανικός είναι υπεύθυνος για ΠΑΝΤΑ.



  7. #485
    Εγγραφή
    24-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.454
    Thanked
    1890
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο ειναι για μενα το ωραιοτερο μεταχειρισμενο πλεον. Μ@λ@κι@ ειχα κανει πριν 5-6μηνες που δεν το πηρα.
    Θα σου το παιρνει ανταλλαγη αλλα θα ζητησει σιγουρα 10κ. Αν τον παρεις, γραψε αν θελεις τι σου ζητησε

  8. #486
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Παγκρατι
    Μηνύματα
    526
    Thanked
    530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άν είχατε ίδιες συνθήκες χρήσης, ναι

    Για εμένα η δουλειά από το σπίτι είναι απόσταση 1.5χλμ.
    Επίσης, όταν πάω π.χ. στο κέντρο, είναι απόσταση 15χλμ, στα οποία το ανώτατο όριο είναι 80χλμ/ώρα για μόλις 1 χλμ.
    Τα υπόλοιπα 14 είναι με 50 και 60 χλμ/ώρα.
    Άν αυτό είναι δηλαδή περιβάλλον ή συνθήκες χρήσης για ένα CSL, τότε είμαι και εγώ αστροναύτης.
    Είδα τις αποστάσεις που κάνεις εσύ.
    Η χρήση που κάνεις, δεν έχει καμμία σχέση με την καθημερινή χρήση που κάνω.

    Να συμπληρώσω κάτι ακόμη.
    Θα κυκλοφορούσα συνέχεια με το σκουτεράκι αλλά έλα που ο καιρός εδώ είναι κρύος.
    +1000 εχει αναφερθει και νωριτερα ... ο καθενας αναλογα με τις συνθηκες που για τον καθενα ειναι διαφορετικες. και εγω αν ειχα να κανω μονο 6 χλμ η 1.5χλμ e.t.c ή σε ανοιχτο δρομο ή στην αττικη οδο χαιρω πολυ καθε μερα με το Μ3 θα ημουνα. κανεις δεν ανεφερε για χιλιομετρα οτι και καλα δεν το χρησιμοποιουμε για να μην μαζεψουμε χιλιομετρα... ειναι καθαρα θεμα πρακτικοτητας... εγω καθε μερα περναω μεσα στο κεντρο της αθηνας για να καταληξω στο κεντρο του πειραια και πισω... δεν νομιζω πως με 1η και 2τερα θα χαρω την Μ3 στο κεντρο! επισης εχω και εταιρικο... οποτε ποιος ο λογος.. το χαιρομαι τα σ.κ εκδρομες ταξιδια και αυτο μου αρκει ... ο καθενας εχει τα δικα του κριτηρια ικανοποιησης και αυτο πρεπει να γινεται σεβαστο απο ολους και αρκει.. αν σε καποιον του αρεσει να το κυκλοφορει καθε μερα μπραβο του... και χαιρομαι που χαιρεται για αυτο... αλλα δηλωσεις του τυππου οποιος δεν το κυκλοφορει καθε μερα δεν ειναι για Μ3 δεν τις μπορω...

  9. #487
    Εγγραφή
    24-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.454
    Thanked
    1890
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos-M3 CS Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλα δηλωσεις του τυπου οποιος δεν το κυκλοφορει καθε μερα δεν ειναι για Μ3 δεν τις μπορω...
    +1000

  10. #488
    Εγγραφή
    01-08-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.051
    Thanked
    1473
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Άσχετο/σχετικό με το θέμα πάνω σε κάτι που είπε ο Stamatis για τα χιλιόμετρα των Ε90/Ε91/Ε92/Ε93 που μπορείς να δεις αν είναι πραγματικά μέσω του κρυφού μενού, στο 01.01, K-Zahl W / T.

    Φαίνεται να μην ισχύει κάτι τέτοιο γιατί παρακολουθώ την συγκεκριμένα "αξία" στο BC μου από χθες και δεν έχει αλλάξει.

    Επίσης, έπεσα πάνω στην αναλυτική πληροφορία που παρέχει το κρυφό μενού από αυτό το site: https://e90.wetpaint.com/page/BC+hidden+menus και το 01.01 βγάζει την ίδια ακριβώς αξία που έχω και στο δικό μου:

    https://image.wetpaint.com/wiki/e90/...3558/GW227H187

    Οπότε δε νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο.
    Nikos

  11. The Following 3 Users Say Thank You to Nikos! For This Useful Post:

    alexk (27-09-12), Panos 316T (28-09-12), Stamatis (27-09-12)

  12. #489
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos! Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άσχετο/σχετικό με το θέμα πάνω σε κάτι που είπε ο Stamatis για τα χιλιόμετρα των Ε90/Ε91/Ε92/Ε93 που μπορείς να δεις αν είναι πραγματικά μέσω του κρυφού μενού, στο 01.01, K-Zahl W / T.

    Φαίνεται να μην ισχύει κάτι τέτοιο γιατί παρακολουθώ την συγκεκριμένα "αξία" στο BC μου από χθες και δεν έχει αλλάξει.

    Επίσης, έπεσα πάνω στην αναλυτική πληροφορία που παρέχει το κρυφό μενού από αυτό το site: https://e90.wetpaint.com/page/BC+hidden+menus και το 01.01 βγάζει την ίδια ακριβώς αξία που έχω και στο δικό μου:

    https://image.wetpaint.com/wiki/e90/...3558/GW227H187

    Οπότε δε νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο.
    Με έβαλες σε σκέψεις και το έψαξα και εγώ παραπάνω.

    W-Number (depending on manufacturer, also called k-number) is the relationship between the turns of a speedometer cable for distance traveled. It depends on wheel size and the ratio to the drive shaft or drive shaft to the speedometer. The W-Number is given as a value on old mechanical speedometer, for example, "W = 715" means that 1000 meters come back down to 715 revolutions of the speedometer cable. For other manufacturers K is used here instead of W.
    With electronic speedometers, as now installed as part of instrument clusters in automobiles, the K-number is often a customizable by the workshop computer service value that is stored in an EEPROM, for example. Is usually necessary if a change in the vehicle assembly or a change in tire sizes with slightly different diameters."
    οποτε αυτή η ένδειξη ειναι το calibration για την διάμετρο των τροχών.
    Η διαφορά στο νούμερο σημαίνει οτι φοράει το αμάξι μεγαλύτερες ζάντες και διορθώνει το σφάλμα.

    Αρα το συγκεκριμένο Post στο Bimmerforums είναι άκυρο και θα μπω να τους ενημερώσω και εκεί.

    mythbusted λοιπόν αυτό το νούμερο...

  13. The Following User Says Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    Nikos! (27-09-12)

  14. #490
    Εγγραφή
    01-08-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.051
    Thanked
    1473
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Τελικά δε θα προχωρήσω με το Μ3 αυτή τη στιγμή.

    Κρατάω το αμαξάκι μου που το ξέρω και με ξέρει.

    Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια.
    Nikos

  15. The Following 2 Users Say Thank You to Nikos! For This Useful Post:

    Kostas_1 (27-09-12), Leonidas_E39 (27-09-12)

Σελίδα 49 από 147 ΠρώτηΠρώτη ... 3947484950515999 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP