Σελίδα 4 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 166

Θέμα: [E9X] Προβλήματα.

  1. #31
    Εγγραφή
    14-02-11
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    187
    Thanked
    171
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Λοιπόν για να τα βλέπουν όλοι και να μην την πατήσουν σαν κι εμένα που υποτίθεται ότι το έψαξα σε όλα τα forum πριν το πάρω αν βγάζει προβλήματα. Ιδου τα προβλήματα μου.
    316 e92 Αγοράστηκε πινακιδομένο 6/09
    -Πολλαπλή εισαγωγής. Αλλάχθηκε στα 4000κμ περίπου γιατί έκανε έντονο θόρυβο κατά το συμπεκτάρισμα.
    -Αισθητήρας Nox. Στα 10000κμ
    -κολώνα τιμονιού. Στα 10000κμ
    -Αισθητήρας κατάληψης καθίσματος συνοδηγού. Στα 10000κμ
    -Εγκέφαλος dtc. Στα 15000κμ
    -Πολλαπλασιαστής. Στα 26000κμ
    -Αισθητήρας κατάληψης καθίσματος συνοδηγού (2η φορά). Στα 27000κμ
    -3 καμμένες λάμπες μέχρι τώρα
    Ευτυχώς όλα ήταν μέσα στην εγγύηση, όμως σε λίγο λήγει και αυτό με κάνει να σκέπτομαι πολύ σοβαρά αν θα συνεχίσω την απολαυστική οδηγικά συμβίωση μου με το αυτοκίνητο. Με βλέπω να γίνομαι vagelis....

  2. #32

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
    χμμμμμ Ε9Χ προβλήματα?
    Στο 92άρι μου τρώει και το σκίσιμο τίποτα σοβαρό παρά ένα στιγμιαίο κόμπιασμα ίσως και μια φορά το μήνα. Στο οικογενειακό Ε90 316 και σε Ε92 316 φίλου κολώνα τιμονιού + κρεμαγιέρα στο Ε92 316 του φίλου
    Υπαρχει πλεον και η λυση της επισκευης της κολωνας του τιμονιου. δεν ειναι απαραιτητη η αντικατασταση

  3. #33
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    Corfu
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.079
    Thanked
    1120
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει πλεον και η λυση της επισκευης της κολωνας του τιμονιου. δεν ειναι απαραιτητη η αντικατασταση
    καλό αυτό, για πες ...
    Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500

  4. #34

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλό αυτό, για πες ...
    Ξερω οτι ήδη εχουν επισκευαστει αρκετα ...επιτυχημενα ολα !
    Λεπτομερειες δεν λεγονται σε τετοιες περιπτωσεις οπως καταλαβαινεις γιατι αυτος που παιδευτηκε για να μαθει πρεπει και να ανταμοιβεται... Αρα οσο δεν το κανει καποιος αλλος , αυτο ειναι επτασφραγιστο μυστικο.

    Εγω αυτο που μπορω να κανω ειναι να δωσω στοιχεια του επισκευαστη σε οποιον τα χρειαστει.

  5. #35
    Εγγραφή
    15-05-11
    Περιοχή
    Garden State
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    3.614
    Thanked
    11506
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bomer Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σας φιλαρακια μου καλα! Ωσαν γερμανος κατοικος, και ολιγα γνωριζων, σας πληροφορω τα εξης!
    Το καθε εργοστασιο κατασκευαζει το καθε μοντελο αυτοκινητου, με προγραμματισμο να χαλαει σιγα σιγα. Αυτο ειναι το μαρκετιγκ. Οσο πιο μικρο και φτηνο μοντελο, τοσο πιο γρηγορα θαναι για την ανακυκλωση. Βεβαια προσεχουν να μην εχουν ανακλησεις. Η καθε ανακληση αγαπητε μου φιλε απο κατερινη, κοστιζει στο εργοστασιο πανω απο 1εκατ ευρω, οποτε μονον σαν εφιαλτη θα μπορουν να το σκεπτονται στο Μοναχο!
    Το προβλημα με την ελλαδα ειναι τι κατηγοριας (ποιοτητας) αυτοκινητα παραγγελνει η bmw-hellas, στο Μοναχο.Το ξερετε αυτο?
    καλημερα!
    καλες γιορτες!!!!!!!!!!!!
    παιδια εχει δικιο, γιατι για US οι προδιαγραφες ειναι λιγο πιο αυστηρες. Αλλα εδω καθε αυτοκινητο καινουριο εχει δωρεαν σερβις , μεχρι και τις λαμπες, λαδια για 4 χρονια απο την ημερα αγορας η 50,000 χιλ μιλια - οποιο ερθει πρωτο. κ οτι και να παθει πρεπει να το φτιαξουν.....

  6. #36
    Εγγραφή
    15-05-11
    Περιοχή
    Garden State
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    3.614
    Thanked
    11506
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο xalkidikiotis Εμφάνιση μηνυμάτων
    πρόσφατα μπήκα σε ένα forum τις hundai και το μονο που συζητούσαν στις βλάβες ήταν για το δίσκο πλατο του αυτοκινητου που παρουσιάζεται μετά από πολαααααα... χιλιόμετρα . δηλαδή έλεος!! καλή η bmw μου δεν λέω αλλα τέτοια διαβάζω και τα περνώ.
    παιδια, εδω ( Νεα Υορκη) τα Audi και τα Jaguar εχουν τα μεγαλυτερα προβληματα, οχι μικροπροβληματακια..... μια φιλη ειχε ενα S4 και καθε δυο μηνες συνεργειο, τιμονι, ηλεκτρικα, αερας, κλπ.....

  7. #37
    Εγγραφή
    15-05-11
    Περιοχή
    Garden State
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    3.614
    Thanked
    11506
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lefterishatzi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν για να τα βλέπουν όλοι και να μην την πατήσουν σαν κι εμένα που υποτίθεται ότι το έψαξα σε όλα τα forum πριν το πάρω αν βγάζει προβλήματα. Ιδου τα προβλήματα μου.
    316 e92 Αγοράστηκε πινακιδομένο 6/09
    -Πολλαπλή εισαγωγής. Αλλάχθηκε στα 4000κμ περίπου γιατί έκανε έντονο θόρυβο κατά το συμπεκτάρισμα.
    -Αισθητήρας Nox. Στα 10000κμ
    -κολώνα τιμονιού. Στα 10000κμ
    -Αισθητήρας κατάληψης καθίσματος συνοδηγού. Στα 10000κμ
    -Εγκέφαλος dtc. Στα 15000κμ
    -Πολλαπλασιαστής. Στα 26000κμ
    -Αισθητήρας κατάληψης καθίσματος συνοδηγού (2η φορά). Στα 27000κμ
    -3 καμμένες λάμπες μέχρι τώρα
    Ευτυχώς όλα ήταν μέσα στην εγγύηση, όμως σε λίγο λήγει και αυτό με κάνει να σκέπτομαι πολύ σοβαρά αν θα συνεχίσω την απολαυστική οδηγικά συμβίωση μου με το αυτοκίνητο. Με βλέπω να γίνομαι vagelis....
    ποσα χρονια εγγυηση δινουν στην Ελλαδα?

  8. #38
    Εγγραφή
    14-02-11
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    187
    Thanked
    171
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    2 χρόνια η bmw και μάλιστα χωρίς να μπορείς να την επεκτείνεις. και αυτός είναι ένας λόγος που γλύκοκοιτάζω το opel insignia με τα 6 χρόνια εγγύηση.

  9. #39
    Εγγραφή
    01-02-10
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    35
    Thanked
    20
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    καλησπερα ειμαι κατοχως ε90 1600 115 2007 προ fl 60000χλμ πολυ τυχερος μαλλον με αυτα που ακουω για πολλαπλασιαστες δεν εχω αλαξει τιποτα ακομη εκτος απο τα αναλωσημα, το μοναδικο προληματακι ηταν δεν εκανε επαφη ενας πικνωτης στο 3 στοπ επανω στην οροφη κ αναβε στο 1/5 της ισχιος του. το εβγαλα το ελενξα μονος κ ειδα οτι οταν το κουνουσα λιγο αναβε, κατ εθειαν σε φιλο ηλεκτονικο αλαγη του πικνωτη κ ολα οκ. κοστος 0e.

  10. #40
    Εγγραφή
    14-03-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    42
    Thanked
    28
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα. Είμαι κάτοχος ενός Ε92 320 6/2009. Τελικά στα 47000 χλμ μπήκα και εγώ στο club των πολ/στων..... Δεν έχω πάει ακόμη για διάγνωση αλλά την απάντηση μάλλον την ξέρω!!! Στην αρχή άναψε το λαμπάκι μειωμένης απόδοσης και το μικρό κίτρινο λαμπάκι αναβόσβηνε.Το αυτοκίνητο έτρεμε. Στην πορεία ενώ ένιωθα ότι δεν τράβαγε το αυτοκίνητο, κανένα λαμπάκι δεν ήταν αναμμένο. Σταματάω, βάζω λίγο βενζίνη, και με το που το ξαναβάζω μπροστά το μικρο κίτρινο λαμπάκι μένει αναμμένο.....Λογικά πολ/στης. Το σύμπτωμα το παρουσίασε μετά από το πλύσιμο. Η πορεία τον συμπτωμάτων ήταν παρόμοια με την δικιά μου, ή κατευθείαν σας άναβε και έμενε αναμμένο το μικρό λαμπάκι??

Σελίδα 4 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP