Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Θα καταθεσετε πινακιδες?

Ψήφισαν
83. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • ναι

    24 28,92%
  • οχι

    59 71,08%
Σελίδα 324 από 327 ΠρώτηΠρώτη ... 224274314322323324325326 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 3.231 έως 3.240 από 3261

Θέμα: Τέλη κυκλοφορίας-Εκτακτη εισφορα-καταθεση πινακιδων

  1. #3231
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vagmag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά και ο συνταξιούχος δεν είναι βολεμένος...
    Ούτε φυσικά αυτός που παίρνει 700 ευρώ...

    Δυστυχώς έχω φίλους που εργάζονται για 300 ευρώ... έχω φίλους που μεταναστεύουν... που κλείνουν τα μαγαζιά τους και μένουν στο δρόμο τόσο αυτοί όσο και οι υπάλληλοί τους, που δεν στέλνουν το παιδί τους να σπουδάσει γιατρός... γιατί πέρασε σε άλλη πόλη και δε φτάνουν τα κουκιά, που εργαζόντουσαν πχ στην ΑΓΝΟ και ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝ άνεργοι (όπως η γυναίκα μου... που η επιχείρηση δεν λειτουργεί... αλλά αφού δεν απέλυσε δε δικαιούνται ταμείο ανεργίας...), που αναγκάζονται και δουλεύουν μαύρα, χωρίς ασφάλεια και ένσημα, ... που που που που...
    Μπροστά σε αυτούς είμαι βολεμένος. Δεν βάζω άλλους... γιατί απλά προκαλούνται παρεξηγήσεις.

    Επιμένω ότι ο κόσμος που βγαίνει στο δρόμο είναι ο λάθος κόσμος!
    Προφανως και ο κοσμος που βγαινει στο δρομο δεν ειναι ο "λαθος" κοσμος.
    Δεν βγηκαν στο δρομο ουτε οι εργοστασιαρχες, ουτε οι εφοπλιστες , ουτε οι βιομηχανοι (και ουτε προκειται να βγουν ποτε γιατι δεν εχουν κανενα λογο), ανθρωποι μισθωτοι βγηκαν που εδω και 4 χρονια εχουν χασει το μισο τους εισοδημα και πολλοι ολοκληρο.
    Αν υπαρχουν χειροτερα? Παντα υπαρχουν.
    Αυτο δεν σημαινει πως οσοι δεν ειναι ζητιανοι και αστεγοι ειναι βολεμενοι.
    Κι εν τελει, κανεις δεν εμποδιζει αυτους που θεωρεις "σωστο" κοσμο να βγουν να διαδηλωσουν και να απαιτησουν.
    Δηλαδη με το να μην βγουν καποιοι θα κερδισουν οι αλλοι που δεν εχουν στον ηλιο μοιρα? Φυσικα και οχι.

    Και για να ειμαστε και ον τοπικ.
    Τα μετρα του κρατους ειναι εντελως παραλογα και ληστρικα.
    Η λυση βεβαια δεν ειναι ο καθενας να κανει ο,τι γουσταρει, να πληρωνει ο,τι θελει κλπ γιατι ετσι επιβαρυνει τους υπολοιπους κι αργα η γρηγορα θα τα πληρωσει κι ο ιδιος εις διπλουν.
    Η μονη λυση ειναι να απαιτησει με αγωνα (απεργιες, διαδηλωσεις, ομαδικες υπογραφες κλπ) δικαιοτερα μετρα, ειδαλλως να ψηφισει οποιους θεωρει οτι ειναι ικανοτεροι και δικαιοτεροι.
    Το τελευταιο που χρειαζεται παντως ειναι ο κοινωνικος αυτοματισμος και η περιχαρακωση, κοιτωντας ο καθενας τον εαυτουλη του και μονο, κατηγορωντας ολους τους αλλους.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  2. The Following 4 Users Say Thank You to Driver M For This Useful Post:

    micz (18-09-13), Nino (19-09-13), ntinos (18-09-13), Ptboul (18-09-13)

  3. #3232
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    λαγονησι!!!
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.729
    Thanked
    1428
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    το 2007 οταν το πηρα το 3000λιτρο κ ξανα λεω 3000λιτρο οπως ειναι κ τωρα 3000λιτρο εγω προσωπικα τα εβγαζα μια χαρα άρχισαν τα δυσκολευουν τα πραγματα απο το 2009 κ μετα...οπως εγραψα παραπανω ειχα επιχειρήσει να το δώσω κ δεν το επερνε κανενας...βλεπω μερικοι ειστε της αποψης (και καλα κανετε ο καθενας πιστευει οτι θελει) οτι,οτι πει το κρατος ειναι κ δικαιο (χαρατσια φοροι πολυτελειας κτλ)κ το κρατος να σας πει να πατε να φουνταρετε εσεις θα το κανετε επειδη το λεει το κρατος,εγω δεν ειμαι αυτης της αποψης.οταν θα εχω κ την ασφαλεια μου θα πληρωσω κ το σημα μου οπως κ αυτο ειναι μ@λακια που το ανεβασαν καλα ηταν 500ευρο,κ θα κυκλοφορω νομιμοτατα οπως το εκανα τοσα χρονια.ομως το θεωρω απαράδεκτο να σου κωβουν τον μισθο κ να σου βαζουν ενα καρο φορους απο πανω.αμα δεν αντιδρασουμε καπως το να μην πληρωνουμε αυτους τους απαράδεχτους φορους να κανουμε απεργιες κ ολα αυτα πως θα δωσουμε σε αυτους τους αθλιους να καταλαβουν οτι δεν υπαρχουν με μαθηματικη ακριβια να παρουν αυτα τα λεφτα που ζητανε ...κ οπως ειπαμε ο καθενας εχει την αποψη του.
    RULZZZZ..... BEWARE OF THE GERMANS POWER....!!!!

  4. The Following User Says Thank You to konstantinaM3 For This Useful Post:

    Panmilios (18-09-13)

  5. #3233
    Εγγραφή
    13-06-11
    Μηνύματα
    5.849
    Thanked
    11469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konstantinaM3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το 2007 οταν το πηρα το 3000λιτρο κ ξανα λεω 3000λιτρο οπως ειναι κ τωρα 3000λιτρο εγω προσωπικα τα εβγαζα μια χαρα άρχισαν τα δυσκολευουν τα πραγματα απο το 2009 κ μετα...οπως εγραψα παραπανω ειχα επιχειρήσει να το δώσω κ δεν το επερνε κανενας...βλεπω μερικοι ειστε της αποψης (και καλα κανετε ο καθενας πιστευει οτι θελει) οτι,οτι πει το κρατος ειναι κ δικαιο (χαρατσια φοροι πολυτελειας κτλ)κ το κρατος να σας πει να πατε να φουνταρετε εσεις θα το κανετε επειδη το λεει το κρατος,εγω δεν ειμαι αυτης της αποψης.οταν θα εχω κ την ασφαλεια μου θα πληρωσω κ το σημα μου οπως κ αυτο ειναι μ@λακια που το ανεβασαν καλα ηταν 500ευρο,κ θα κυκλοφορω νομιμοτατα οπως το εκανα τοσα χρονια.ομως το θεωρω απαράδεκτο να σου κωβουν τον μισθο κ να σου βαζουν ενα καρο φορους απο πανω.αμα δεν αντιδρασουμε καπως το να μην πληρωνουμε αυτους τους απαράδεχτους φορους να κανουμε απεργιες κ ολα αυτα πως θα δωσουμε σε αυτους τους αθλιους να καταλαβουν οτι δεν υπαρχουν με μαθηματικη ακριβια να παρουν αυτα τα λεφτα που ζητανε ...κ οπως ειπαμε ο καθενας εχει την αποψη του.
    Επειδη στον γραπτο λογο, και δη μεταξυ ανθρωπων που δεν γνωριζονται, ειναι πανευκολο να δημιουργουνται (πολυ) λανθασμενες εντυπωσεις - δεν θελω να πω παρεξηγησεις - θα ηθελα να σου πω, οτι τουλαχιστον στα καμποσα τελευταια μηνύματα που εχω διαβασει, δεν υπαρχει γραμμενη αποψη του τυπου: βλεπω μερικοι ειστε της αποψης οτι,οτι πει το κρατος ειναι κ δικαιο

  6. #3234
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    λαγονησι!!!
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.729
    Thanked
    1428
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    τι σημαινει οταν λες οτι κυκλοφορεις ενα αμαξι χωρις να ειναι πληρωμενοι οι φοροι αυτο δεν γραφει πιο πανω ενας φιλος?η μπορει εγω να μην καταλαβα καλα ...
    RULZZZZ..... BEWARE OF THE GERMANS POWER....!!!!

  7. #3235
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    λαγονησι!!!
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.729
    Thanked
    1428
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    η παρτο αλλιως οταν ειπα εγω οτι δεν πληρωνω χαρατσια κ φορους πολυτελειας με κραξατε το ιδιο δεν λεμε?
    RULZZZZ..... BEWARE OF THE GERMANS POWER....!!!!

  8. #3236
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sharky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδες δεν βαριέστε να γραφετε τα ιδια και τα ιδια συνεχεια.
    Ενας κυκλος εχουν καταντησει αυτες οι κουβεντες - εχουν ξαναειπωθεί τόσες φορες....

    Όποιος δεν θελει να καταλαβει δεν θα καταλαβει ποτέ...
    Ναί αλλά........δια της επαναλήψεως επέρχεται η εμπέδωσις!

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Samaro For This Useful Post:

    Ptboul (18-09-13), tamtamcafe (18-09-13)

  10. #3237
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    λαγονησι!!!
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.729
    Thanked
    1428
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    εγω απλα ηθελα να απαντησω στο τοσο κραξημο που εφαγα κ τιποτες αλλο δεν θα ξανα πω!
    RULZZZZ..... BEWARE OF THE GERMANS POWER....!!!!

  11. The Following 2 Users Say Thank You to konstantinaM3 For This Useful Post:

    dafidack (18-09-13), Samaro (18-09-13)

  12. #3238
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Προεπιλογή on topic!

    Ρε παιδιά πως τα βλέπετε τα πράγματα; Θα υπάρξει μαζική κατάθεση πινακίδων κ φέτος;;
    Πόσοι από το φόρουμ θα καταθέσουν φέτος πινακίδες..;;



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  13. #3239
    Εγγραφή
    22-11-10
    Περιοχή
    Pella
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.353
    Thanked
    2154
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Για αυτο να σαι σιγουρος! Εγω νομιζω οτι με αυτα τα μετρα θα κατατεθουν πολυ περισσοτερες πινακιδες

    και ειναι κριμα διοτι απο ολα αυτα τα οχηματα θα ειχε το κρατος και ολοι οι υπολοιποι εσοδα.

  14. The Following User Says Thank You to steliosm46 For This Useful Post:

    konstantinaM3 (18-09-13)

  15. #3240
    Εγγραφή
    12-01-10
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    189
    Thanked
    158
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παιδια εγω παντως κατεθεσα πινακιδες....και ο λογος ηταν οτι σαν ελευθερος επαγγελματιας, οπως και πολλοι αλλοι απο εδω μεσα εχουμε πολλα περισσοτερα να πληρωσουμε απο το κατσω να σκεφτω το αμαξι μου. Κατεθεσα λοιπον πινακιδες και οταν μου ζητησαν να γραψω λογο που να αιτιολογω την καταθεση τους εγραψα ακριβως αυτο........(ειστε μαλακες)
    Ειμαι τριαντα χρονων δουλευω απο τα δεκαπεντε στο εμποριο τροφιμων βλεπω τι γινεται στην αγορα και πρεπει να επιβιωσω...
    Tο αμαξακι μου, κατοχος και εγω Μ3, το παρκαρα στο γκαραζ μου και καμαρωνω... ειναι 2005 στα χαρτια πληρωνω δοσεις για πεντε μηνες ακομα και μετα η θα περιμενω να συμπηρωσει δεκαετια η να το μεταβιβασω στην εταιρεια μου.....εκανα τον μ@λ@κ@ τρια χρονια δεν μπορω αλλο....αυτα...
    Υ.Γ Ειδη απο τον δεκαπενταυγουστο καταθετουν πινακιδες και η κοπελα στην εφορια μου ειπε οτι δεν θα υπαρχει χωρος για την αποθηκευση τους
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aris : 18-09-13 στις 20:12

  16. The Following 11 Users Say Thank You to aris For This Useful Post:

    A8hnaios (19-09-13), bill_m3 (19-09-13), dafidack (19-09-13), konstantinaM3 (19-09-13), Leonidas_E39 (19-09-13), mark e92 (18-09-13), Panos 316T (18-09-13), Ptboul (18-09-13), steliosm46 (18-09-13), vagmag (19-09-13), Vassilis ///M (18-09-13)

Σελίδα 324 από 327 ΠρώτηΠρώτη ... 224274314322323324325326 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP