Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Αλλαγη χρωματος στις δαγκανες

Ψήφισαν
30. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Ασημι αλα Σταθη

    3 10,00%
  • Κοκκινο

    12 40,00%
  • Κιτρινο

    1 3,33%
  • Μαυρο

    2 6,67%
  • Αστα οπως ειναι

    12 40,00%
Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 52

Θέμα: ΦΡΕΝΑ ΒΑΨΙΜΟ 2

  1. #21
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    παρε αυριο που θα λειπω...

  2. #22
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stathis Εμφάνιση μηνυμάτων
    παρε αυριο που θα λειπω...
    αχαααχαχ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  3. #23
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλα με τους δισκους οκ θα βαλω μεγαλυτερους.....

    Το θεμα ομως ειναι το χρωμα.......για παμε να ακουω γνωμες......
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  4. #24
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Elefsina
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.652
    Thanked
    1629
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αντε ρε που θες να βάψεις και τις δαγκάνες. Βάλε κανένα μοτέρ να κουνηθεί το βήμα.

    Γιάννη αμα ψάχνεις για να φτιάξεις βάσεις σε μηχανουργείο στην Ελλάδα θα σε απαγοητεύσω πολύ. Εδωσα προσφορά σε ένα φίλο και πραγματικά δεν με συμφαίρει τιμή κάτω απο 400 euro. Αυτός έφερε βέβαια απο Κορέα με 50 αλλά φαντάζεσαι ποιότητα δουλειάς. Εγώ έλεγα για κοπή με νερό και μετά αρετή δουλέιά στην φρέζα. Βέβαια σε άλλο μηχανουργείο μπορεί να σου πούν για 100 αλλά να είναι λαμάκια με ηλεκτροκόληση και αποτέλεσμα κάτι που να μοιάζει με βάση δαγκάνας και να μην έχει καμία σχέση με τις διαστάσεις ή αυτό που θες πραγματικά.

  5. #25
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντε ρε που θες να βάψεις και τις δαγκάνες. Βάλε κανένα μοτέρ να κουνηθεί το βήμα.

    Γιάννη αμα ψάχνεις για να φτιάξεις βάσεις σε μηχανουργείο στην Ελλάδα θα σε απαγοητεύσω πολύ. Εδωσα προσφορά σε ένα φίλο και πραγματικά δεν με συμφαίρει τιμή κάτω απο 400 euro. Αυτός έφερε βέβαια απο Κορέα με 50 αλλά φαντάζεσαι ποιότητα δουλειάς. Εγώ έλεγα για κοπή με νερό και μετά αρετή δουλέιά στην φρέζα. Βέβαια σε άλλο μηχανουργείο μπορεί να σου πούν για 100 αλλά να είναι λαμάκια με ηλεκτροκόληση και αποτέλεσμα κάτι που να μοιάζει με βάση δαγκάνας και να μην έχει καμία σχέση με τις διαστάσεις ή αυτό που θες πραγματικά.
    Αμα ειναι κοντα στην εργοστασιακη εμφανιση (οντας σιγουρος για την ποιοτητα της δουλειας σου).......
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  6. #26
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Elefsina
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.652
    Thanked
    1629
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμα ειναι κοντα στην εργοστασιακη εμφανιση (οντας σιγουρος για την ποιοτητα της δουλειας σου).......
    Γιάννη πραγματιά η τιμή είναι χωρίς κέρδος και για την ποιότητα που ξέρεις. Οτιδίποτε άλλο είναι φάουλ για μένα.

    Ζήτησα και απο CNC να μου φτιάξει 2 με τιμή 350 την μία. Αν ζήταγα 100 θα ήταν 150 η μία. Αν ζήταγα 100 κομμάτια θα ήταν 20 euro η μία. Οπότε καταλαβαίνεις οτι σε CNC θέλει μεγάλη παραγωγή για να πέσει η τιμή ενώ για να τις φτιάξω μόνος μου συμπεριλαμβάνοντας υλικό, υδροκοπή και μια μέρα φούλ φρέζα για να γίνουν σωστές η τιμή που έδωσα είναι χωρίς κέρδος για χάρη ενός φίλου παραμόνο τα λειτουργικά έξοδα και το μεροάματο του υπαλλήλου. Πραγματιά δεν συμφαίρει ένα κομμάτι. Καλήτερα να φέρεις απο Κορέα που λέει ο λόγος παρά να φτιάξεις ένα ζευγάρι με μηδενική ποιότητα και χαμηλή τιμή κυρίως για την ασφάλεια σου γιατί με τα φρένα δεν κάνουμε αστεία.

    Η γνώμη μου είναι να κρατήσεις την ίδια διάμετρο και να πάρεις ένα ζευγάρι καινούριους δίσκους και να τους χαράξεις σε φρέζα σε σχήμα "μισοφέγγαρο". Επίσης δεν χαράζουμε ποτέ χρησιμοποιημένους δίσκους επειδή έχει αλλάξει η κρυσταλλική μορφή του μετάλλου με τις συνεχείς θερμάνσεις και αποθερμάνσεις και έχουν δημιουργηθεί παραμένουσες τάσεις οι οποίες με το χάραγμα εκτονώνονται δημιουργώντας θράυση και ριγμάτωση του μαντεμιού των δίσκων

  7. #27
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιάννη πραγματιά η τιμή είναι χωρίς κέρδος και για την ποιότητα που ξέρεις. Οτιδίποτε άλλο είναι φάουλ για μένα.

    Ζήτησα και απο CNC να μου φτιάξει 2 με τιμή 350 την μία. Αν ζήταγα 100 θα ήταν 150 η μία. Αν ζήταγα 100 κομμάτια θα ήταν 20 euro η μία. Οπότε καταλαβαίνεις οτι σε CNC θέλει μεγάλη παραγωγή για να πέσει η τιμή ενώ για να τις φτιάξω μόνος μου συμπεριλαμβάνοντας υλικό, υδροκοπή και μια μέρα φούλ φρέζα για να γίνουν σωστές η τιμή που έδωσα είναι χωρίς κέρδος για χάρη ενός φίλου παραμόνο τα λειτουργικά έξοδα και το μεροάματο του υπαλλήλου. Πραγματιά δεν συμφαίρει ένα κομμάτι. Καλήτερα να φέρεις απο Κορέα που λέει ο λόγος παρά να φτιάξεις ένα ζευγάρι με μηδενική ποιότητα και χαμηλή τιμή κυρίως για την ασφάλεια σου γιατί με τα φρένα δεν κάνουμε αστεία.

    Η γνώμη μου είναι να κρατήσεις την ίδια διάμετρο και να πάρεις ένα ζευγάρι καινούριους δίσκους και να τους χαράξεις σε φρέζα σε σχήμα "μισοφέγγαρο". Επίσης δεν χαράζουμε ποτέ χρησιμοποιημένους δίσκους επειδή έχει αλλάξει η κρυσταλλική μορφή του μετάλλου με τις συνεχείς θερμάνσεις και αποθερμάνσεις και έχουν δημιουργηθεί παραμένουσες τάσεις οι οποίες με το χάραγμα εκτονώνονται δημιουργώντας θράυση και ριγμάτωση του μαντεμιού των δίσκων
    Οποτε μπορουμε ν αζητησουμε απο την cnc να μου φτιαξει και μενα για οση διαμετρο δισκο χωραει η ζαντα μου??????

    Η να μου τις φτιαξεις εσυ............
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Z4 DCT : 11-07-10 στις 14:38
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  8. #28
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Κατερινη-Νεοι Πόροι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.452
    Thanked
    3569
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι ηδη χαμηλοτερος απο τα αλλα 92αρια λογο Μπακ....θα βρισκω παντου ρε Σταματη.....το ειχα σκεφτει αλλα φοβαμαι να το κανω....
    τι φοβασε ρε κοτα....εγω δεν το χαμηλωσα......δεν εχω κανενα προβλημα!!!!!!!

  9. #29
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Elefsina
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.652
    Thanked
    1629
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ναι γίνεται Γιάννη. Για ότι διάμετρο θές. Αλλά σου είπα το κόστος για ένα ζευγάρι. Είναι ασύμφορο.

  10. #30
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο scania124 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι φοβασε ρε κοτα....εγω δεν το χαμηλωσα......δεν εχω κανενα προβλημα!!!!!!!
    Ρε τζουτζουκο, στα ιδια ειμαστε τωρα περιπου....αφου ειμαι Μ πακ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP